www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce

Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
, , aktualita
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
K oblíbeným
reklama
Divize Samsung Display se letos rozhodla k razantnímu kroku – zcela ukončit výrobu LCD panelů ve všech svých továrnách. Dojít k tomu mělo do konce letošního roku, ale podle zpravodajského webu ET News se nakonec výroba zcela zastaví až o několik měsíců později. Samsung měl prodloužit výrobu LCD panelů v továrně v jihokorejském Asanu minimálně do března 2021. Kromě toho probíhá výroba ještě v Číně, kde se ovšem patrně počítá s ukončením do konce roku 2020.
 
 
K prodloužení výroby paradoxně přispěla celosvětová pandemie onemocnění COVID-19, která zvýšila zájem zákazníků o vybranou spotřební elektroniku. Lidé často pracují i studují doma, navíc hledají také způsoby, jak se zabavit. Proto po několika letech začal růst prodej tabletů a navzdory katastrofickým scénářům lidé kupují i více televizorů. Samsung Display začal produkovat LCD panely v 90. letech. Od roku 2016 bylo patrné, že jihokorejský gigant v budoucno s touto technologií nepočítá – došlo totiž k uzavření šesti továren na LCD panely.
 
Úplné ukončení výroby, které bylo oznámeno letos na jaře, přesto mnohé překvapilo. I z toho důvodu, že Samsung Electronics bude nadále potřebovat tento typ panelů pro své produkty, jako jsou smartphony, počítačové monitory nebo televizory. Na druhou stranu již nyní dvě třetiny panelů pro TV pochází od externích dodavatelů z Číny a Taiwanu. Hovořilo se o několika variantách, kdo by mohl nahradit zbývající třetinu po výpadku divize Samsung Display, a jednou z nich byl konkurenční LG Display.
 
Samsungu se nejspíš výroba LCD panelů nevyplácela z finančního hlediska kvůli dlouhodobě klesajícím maržím. Ze stejného důvodu omezuje produkci ve svých továrnách také LG. Samsung se chce více soustředit na modernější technologie, jako je QD-OLED. Továrnu v čínském Su-čou prodá společnosti CSOT, která spadá pod giganta TCL. Část vybavení z jihokorejské továrny v Asanu bude prodána jinému čínskému výrobci displejů Efonlong. S dalšími dvěma čínskými firmami by měl Samsung jednat ohledně prodeje zbylého vybavení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik