www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce

Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
, , aktualita
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
K oblíbeným
reklama
Divize Samsung Display se letos rozhodla k razantnímu kroku – zcela ukončit výrobu LCD panelů ve všech svých továrnách. Dojít k tomu mělo do konce letošního roku, ale podle zpravodajského webu ET News se nakonec výroba zcela zastaví až o několik měsíců později. Samsung měl prodloužit výrobu LCD panelů v továrně v jihokorejském Asanu minimálně do března 2021. Kromě toho probíhá výroba ještě v Číně, kde se ovšem patrně počítá s ukončením do konce roku 2020.
 
 
K prodloužení výroby paradoxně přispěla celosvětová pandemie onemocnění COVID-19, která zvýšila zájem zákazníků o vybranou spotřební elektroniku. Lidé často pracují i studují doma, navíc hledají také způsoby, jak se zabavit. Proto po několika letech začal růst prodej tabletů a navzdory katastrofickým scénářům lidé kupují i více televizorů. Samsung Display začal produkovat LCD panely v 90. letech. Od roku 2016 bylo patrné, že jihokorejský gigant v budoucno s touto technologií nepočítá – došlo totiž k uzavření šesti továren na LCD panely.
 
Úplné ukončení výroby, které bylo oznámeno letos na jaře, přesto mnohé překvapilo. I z toho důvodu, že Samsung Electronics bude nadále potřebovat tento typ panelů pro své produkty, jako jsou smartphony, počítačové monitory nebo televizory. Na druhou stranu již nyní dvě třetiny panelů pro TV pochází od externích dodavatelů z Číny a Taiwanu. Hovořilo se o několika variantách, kdo by mohl nahradit zbývající třetinu po výpadku divize Samsung Display, a jednou z nich byl konkurenční LG Display.
 
Samsungu se nejspíš výroba LCD panelů nevyplácela z finančního hlediska kvůli dlouhodobě klesajícím maržím. Ze stejného důvodu omezuje produkci ve svých továrnách také LG. Samsung se chce více soustředit na modernější technologie, jako je QD-OLED. Továrnu v čínském Su-čou prodá společnosti CSOT, která spadá pod giganta TCL. Část vybavení z jihokorejské továrny v Asanu bude prodána jinému čínskému výrobci displejů Efonlong. S dalšími dvěma čínskými firmami by měl Samsung jednat ohledně prodeje zbylého vybavení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik