www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Samsung chce nakupovat panely pro LCD TV od LG Display

Samsung chce nakupovat panely pro LCD TV od LG Display
, , aktualita
Samsung pokračuje v hledání dodavatele LCD panelů, které bude potřebovat po ukončení výroby ve svých vlastních továrnách. A zdá se, že nakonec by mohla padnout volba na domácího rivala: LG Display.
K oblíbeným
reklama
Samsung na jaře oznámil, že do konce roku přestane ve svých továrnách vyrábět LCD panely. Ve své nabídce si ovšem ponechá LCD TV, takže bude muset sehnat nového dodavatele. Divize Samsung Display pokrývala přibližně třetinu všech dodávek panelů pro televizory Samsung Electronics, zbylé pocházejí od externích dodavatelů, jako jsou taiwanské firmy AUO a Innolux nebo čínské BOE a CSOT. Otázkou tedy zůstává, kdo pokryje zbývající třetinu panelů po ukončení vlastní výroby. Žhavým kandidátem měl být Sharp, respektive jeho dceřiný podnik Sakai Display Products. Japonský gigant dodával panely pro Samsung až do převzetí Foxconnem v roce 2016.
 
 
Podle nejnovějších informací ovšem nakonec zvolí dodavatele, kterého by asi většina fanoušků nečekala. Samsung Electronics totiž údajně jedná o nákupu panelů s LG Display. Zpráva se objevila v jihokorejských zdrojích v polovině července s tím, že by brzy mohlo dojít k podpisu smlouvy. Zakázka by měla mít hodnotu 1 až 2 bilionů wonů, v přepočtu 20 až 40 miliard korun. LG Display bude svému konkurentovi nejspíš dodávat panely velkých úhlopříček ze své továrny v čínském Kantonu. Připomeňme, že divize LG Display začátkem letošního roku oznámila ukončení výroby LCD panelů ve svých jihokorejských továrnách, které se tak plně zaměří na technologii OLED. Produkce v čínských fabrikách ovšem bude i nadále pokračovat.
 
Samsung a LG zůstávají největšími rivaly na trhu s televizory. V nedávné době došlo k usmíření na poli reklamy, kde se společnosti navzájem hanily kvůli rozdílům mezi QLED TV a OLED TV. Ač může spolupráce těchto jihokorejských firem vypadat na první pohled nepravděpodobně, nebylo by to poprvé, co by LG Display dodávalo LCD panely pro Samsung Electronics. V roce 2017, tedy krátce po výpadku Sharpu, získával od svého rivala 65palcové a 75palcové obrazovky. Letošní ukončení výroby se dotkne továren v Jižní Korei a Číně. Část linek se zaměří na technologie blízké budoucnosti, jako jsou displeje QD-OLED a QNED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik