www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Samsung chce nakupovat panely pro LCD TV od LG Display

Samsung chce nakupovat panely pro LCD TV od LG Display
, , aktualita
Samsung pokračuje v hledání dodavatele LCD panelů, které bude potřebovat po ukončení výroby ve svých vlastních továrnách. A zdá se, že nakonec by mohla padnout volba na domácího rivala: LG Display.
K oblíbeným
reklama
Samsung na jaře oznámil, že do konce roku přestane ve svých továrnách vyrábět LCD panely. Ve své nabídce si ovšem ponechá LCD TV, takže bude muset sehnat nového dodavatele. Divize Samsung Display pokrývala přibližně třetinu všech dodávek panelů pro televizory Samsung Electronics, zbylé pocházejí od externích dodavatelů, jako jsou taiwanské firmy AUO a Innolux nebo čínské BOE a CSOT. Otázkou tedy zůstává, kdo pokryje zbývající třetinu panelů po ukončení vlastní výroby. Žhavým kandidátem měl být Sharp, respektive jeho dceřiný podnik Sakai Display Products. Japonský gigant dodával panely pro Samsung až do převzetí Foxconnem v roce 2016.
 
 
Podle nejnovějších informací ovšem nakonec zvolí dodavatele, kterého by asi většina fanoušků nečekala. Samsung Electronics totiž údajně jedná o nákupu panelů s LG Display. Zpráva se objevila v jihokorejských zdrojích v polovině července s tím, že by brzy mohlo dojít k podpisu smlouvy. Zakázka by měla mít hodnotu 1 až 2 bilionů wonů, v přepočtu 20 až 40 miliard korun. LG Display bude svému konkurentovi nejspíš dodávat panely velkých úhlopříček ze své továrny v čínském Kantonu. Připomeňme, že divize LG Display začátkem letošního roku oznámila ukončení výroby LCD panelů ve svých jihokorejských továrnách, které se tak plně zaměří na technologii OLED. Produkce v čínských fabrikách ovšem bude i nadále pokračovat.
 
Samsung a LG zůstávají největšími rivaly na trhu s televizory. V nedávné době došlo k usmíření na poli reklamy, kde se společnosti navzájem hanily kvůli rozdílům mezi QLED TV a OLED TV. Ač může spolupráce těchto jihokorejských firem vypadat na první pohled nepravděpodobně, nebylo by to poprvé, co by LG Display dodávalo LCD panely pro Samsung Electronics. V roce 2017, tedy krátce po výpadku Sharpu, získával od svého rivala 65palcové a 75palcové obrazovky. Letošní ukončení výroby se dotkne továren v Jižní Korei a Číně. Část linek se zaměří na technologie blízké budoucnosti, jako jsou displeje QD-OLED a QNED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik