PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích

PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
, , aktualita
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
K oblíbeným
reklama
PlayStation 5 a Xbox Series X jsou sice herní konzole, ale možnosti jejich využití budou pochopitelně mnohem širší. Nepřekvapí podpora aplikací pro streamování filmů a seriálů nebo možnost přehrávání UHD Blu-ray disků. Herní novinář John Linneman, který pracuje pro známý web Eurogamer, ovšem na svém twitterovém profilu zveřejnil nepříliš potěšující zprávu pro všechny, kdo plánovali některou z nových herních konzolí používat jako náhradu UHD Blu-ray přehrávače. Podle jeho slov totiž nový PlayStation ani Xbox nepodporují dynamický formát HDR Dolby Vision na filmových UHD Blu-ray discích.
 
 
Microsoft sice Dolby Vision bude podporovat na Xboxech Series X a Series S, ale pouze v aplikacích pro streamování videa. V příštím roce chce potom přinést aktualizaci, která umožní Dolby Vision využít vůbec poprvé také ve hrách. Nové Xboxy nabídnou také podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. V případě PlayStationu 5 nevypadá situace v tomto ohledu vůbec růžově. Zdá se, že konzole od Sony nebude vůbec připravena na Dolby Vision. Fotografie obalu od novinářů, kteří dostali PS5 k testování, potom nenaznačují ani podporu Dolby Atmos nebo konkurenčního formátu DTS:X.
 
Nesmíme ovšem zapomínat, že ani jedna z konzolí ještě nebyla uvedena na trh a média tedy mají k dispozici testovací kusy. Podpora Dolby Vision pro UHD Blu-ray disky by mohla být na konzole přidána později prostřednictvím aktualizace firmwaru. Připomeňme, že takový update slíbil Microsoft v roce 2018 pro Xbox One X, ale nikdy nedorazil.
 
 

Apple TV na PlayStationu bude realitou

 
Sony minulý týden potvrdilo předchozí spekulace, že se aplikace Apple TV dostane na platformu PlayStation. Uživatelé tak získají přístup k filmům, seriálům a dalšímu obsahu ze služby TV+ a obchodu iTunes. Aplikace Apple TV bude od listopadu dostupná konzolích PS5 i PS4. Podle dřívějších informací bude nová generace herní konzole od Sony podporovat i konkurenční služby jako Netflix, Disney+ nebo YouTube.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodi 19 Matrix je dostupný v první betě. Opravuje chyby Kodi 19 Matrix je dostupný v první betě. Opravuje chyby
Vydání stabilního sestavení přehrávače Kodi 19 Matrix se blíží. Podle vývojářů k němu dojde co nejdříve po začátku roku 2021. O tom, že se vývoj posouvá správným směrem, svědčí i vydání prvního beta sestavení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday: Cena nejlevnější Android TV se přiblížila 4 000 Kč Black Friday: Cena nejlevnější Android TV se přiblížila 4 000 Kč
Aktuální slevová akce Black Friday zpřístupnila televizory s Android TV. Aktuálně nejdostupnější model Metz 32MTC6000 se svou cenou přiblížil 4 000 Kč a představuje zajímavou volbu pro zájemce o menší Smart TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
Společnost Sound United vydala aktualizaci firmwaru pro vybrané produkty domácího kina značek Denon a Marantz, která přidává podporu pokročilého zvukového systému MPEG-H 3D. Jeho význam poroste v budoucnu.
23.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později
PlayStation 5 používá HDMI 2.1 s omezenou propustností na 32 Gb/s, což se v určitých situacích může projevit sníženou kvalitou obrazu. Sony potvrdilo, že budoucí aktualizace přidá podporu VRR.
23.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
První OLED TV pro rok 2021: LG chystá řady C1 a G1 První OLED TV pro rok 2021: LG chystá řady C1 a G1
LG si u příslušných úřadů zaregistrovalo televizory C1 a G1, které budou jistě OLED TV pro příští rok. Kromě názvu uváděny žádné další informace. Otázkou zůstává, zda ve srovnání s aktuálními modely nabídnou nějaká zásadní vylepšení.
23.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik