PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích

PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
, , aktualita
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
K oblíbeným
reklama
PlayStation 5 a Xbox Series X jsou sice herní konzole, ale možnosti jejich využití budou pochopitelně mnohem širší. Nepřekvapí podpora aplikací pro streamování filmů a seriálů nebo možnost přehrávání UHD Blu-ray disků. Herní novinář John Linneman, který pracuje pro známý web Eurogamer, ovšem na svém twitterovém profilu zveřejnil nepříliš potěšující zprávu pro všechny, kdo plánovali některou z nových herních konzolí používat jako náhradu UHD Blu-ray přehrávače. Podle jeho slov totiž nový PlayStation ani Xbox nepodporují dynamický formát HDR Dolby Vision na filmových UHD Blu-ray discích.
 
 
Microsoft sice Dolby Vision bude podporovat na Xboxech Series X a Series S, ale pouze v aplikacích pro streamování videa. V příštím roce chce potom přinést aktualizaci, která umožní Dolby Vision využít vůbec poprvé také ve hrách. Nové Xboxy nabídnou také podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. V případě PlayStationu 5 nevypadá situace v tomto ohledu vůbec růžově. Zdá se, že konzole od Sony nebude vůbec připravena na Dolby Vision. Fotografie obalu od novinářů, kteří dostali PS5 k testování, potom nenaznačují ani podporu Dolby Atmos nebo konkurenčního formátu DTS:X.
 
Nesmíme ovšem zapomínat, že ani jedna z konzolí ještě nebyla uvedena na trh a média tedy mají k dispozici testovací kusy. Podpora Dolby Vision pro UHD Blu-ray disky by mohla být na konzole přidána později prostřednictvím aktualizace firmwaru. Připomeňme, že takový update slíbil Microsoft v roce 2018 pro Xbox One X, ale nikdy nedorazil.
 
 

Apple TV na PlayStationu bude realitou

 
Sony minulý týden potvrdilo předchozí spekulace, že se aplikace Apple TV dostane na platformu PlayStation. Uživatelé tak získají přístup k filmům, seriálům a dalšímu obsahu ze služby TV+ a obchodu iTunes. Aplikace Apple TV bude od listopadu dostupná konzolích PS5 i PS4. Podle dřívějších informací bude nová generace herní konzole od Sony podporovat i konkurenční služby jako Netflix, Disney+ nebo YouTube.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik