PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích

PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
, , aktualita
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
K oblíbeným
reklama
PlayStation 5 a Xbox Series X jsou sice herní konzole, ale možnosti jejich využití budou pochopitelně mnohem širší. Nepřekvapí podpora aplikací pro streamování filmů a seriálů nebo možnost přehrávání UHD Blu-ray disků. Herní novinář John Linneman, který pracuje pro známý web Eurogamer, ovšem na svém twitterovém profilu zveřejnil nepříliš potěšující zprávu pro všechny, kdo plánovali některou z nových herních konzolí používat jako náhradu UHD Blu-ray přehrávače. Podle jeho slov totiž nový PlayStation ani Xbox nepodporují dynamický formát HDR Dolby Vision na filmových UHD Blu-ray discích.
 
 
Microsoft sice Dolby Vision bude podporovat na Xboxech Series X a Series S, ale pouze v aplikacích pro streamování videa. V příštím roce chce potom přinést aktualizaci, která umožní Dolby Vision využít vůbec poprvé také ve hrách. Nové Xboxy nabídnou také podporu prostorového zvuku Dolby Atmos. V případě PlayStationu 5 nevypadá situace v tomto ohledu vůbec růžově. Zdá se, že konzole od Sony nebude vůbec připravena na Dolby Vision. Fotografie obalu od novinářů, kteří dostali PS5 k testování, potom nenaznačují ani podporu Dolby Atmos nebo konkurenčního formátu DTS:X.
 
Nesmíme ovšem zapomínat, že ani jedna z konzolí ještě nebyla uvedena na trh a média tedy mají k dispozici testovací kusy. Podpora Dolby Vision pro UHD Blu-ray disky by mohla být na konzole přidána později prostřednictvím aktualizace firmwaru. Připomeňme, že takový update slíbil Microsoft v roce 2018 pro Xbox One X, ale nikdy nedorazil.
 
 

Apple TV na PlayStationu bude realitou

 
Sony minulý týden potvrdilo předchozí spekulace, že se aplikace Apple TV dostane na platformu PlayStation. Uživatelé tak získají přístup k filmům, seriálům a dalšímu obsahu ze služby TV+ a obchodu iTunes. Aplikace Apple TV bude od listopadu dostupná konzolích PS5 i PS4. Podle dřívějších informací bude nová generace herní konzole od Sony podporovat i konkurenční služby jako Netflix, Disney+ nebo YouTube.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik