Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation

Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation
, , aktualita
Apple pokračuje v rozšiřování své aplikace TV, která nabízí kromě jiného i přístup k původnímu obsahu ze služby TV+. Podle náznaků můžeme aplikaci očekávat i na herních konzolích Xbox a PlayStation.
K oblíbeným
reklama
Apple chce se svými službami a obsahem proniknout na naše obrazovky. K tomu by nestačila podpora pouze ve vlastních systémech tvOS, iOS a MacOS. V posledních měsících proto americký gigant rozšířil podporu své aplikace Apple TV na další platformy včetně chytrých televizorů od LG a Samsungu. S multimediálním obsahem ovšem počítá také nová generace herních konzolí, která vstoupí na trh do konce letošního roku. Nedávno jsme psali o tom, že PlayStation 5 bude připraven na přístup k oblíbeným platformám pro streamování videa. Sony navíc jako příslušenství nabídne multimediální dálkový ovladač, který obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Disney+ a YouTube.
 
 
Zdroj obrázku: @Tzunami_Sapp (Twitter.com)
 
A zdá se, že v menu nebude chybět ani aplikace Apple TV. Webu 9to5mac to měl potvrdit anonymní zdroj, který dodal, že přidána by měla být také podpora ekosystému chytré domácnosti HomeKit – i když možná se zpožděním proti Apple TV. Obě funkce se navíc téměř jistě objeví také na současném PlayStationu 4. Ještě dříve se objevila zmínka o tom, že podpora Apple TV se nejspíš objeví také v konkurenčních herních konzolích Xbox. Jak zaznamenali někteří členové programu pro testování, v systému se objevila aplikace Apple TV. Možnost stažení ovšem byla uzamčena a záhy aplikace zmizela úplně.
 
Jedná se ovšem o nevyvratitelný důkaz, že Microsoft spolu s Applem pracuje na rozšíření podpory o konzole Xbox. I v tomto případě lze předpokládat, že aplikace dorazí jak na aktuální Xbox One X/S, stejně jako připravovaný Xbox Series X/S. Naopak o podpoře funkcí HomeKit nebo AirPlay 2 na Xboxech zatím nemáme žádné zmínky.
 
Spolupráce obou společností je překvapivá vzhledem k nedávným sporům, které se týkaly služby pro streamování her Xbox Game Pass. Apple totiž po Microsoftu požadoval, aby každá hra měla svůj samostatný záznam v knihovně (obchodě s aplikacemi), což je vcelku nesmyslná podmínka. Aplikace Apple TV poskytuje přístup k různým funkcím a službám v čele s platformou TV+, která nabízí především obsah z vlastní produkce Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik