Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation

Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation
, , aktualita
Apple pokračuje v rozšiřování své aplikace TV, která nabízí kromě jiného i přístup k původnímu obsahu ze služby TV+. Podle náznaků můžeme aplikaci očekávat i na herních konzolích Xbox a PlayStation.
K oblíbeným
reklama
Apple chce se svými službami a obsahem proniknout na naše obrazovky. K tomu by nestačila podpora pouze ve vlastních systémech tvOS, iOS a MacOS. V posledních měsících proto americký gigant rozšířil podporu své aplikace Apple TV na další platformy včetně chytrých televizorů od LG a Samsungu. S multimediálním obsahem ovšem počítá také nová generace herních konzolí, která vstoupí na trh do konce letošního roku. Nedávno jsme psali o tom, že PlayStation 5 bude připraven na přístup k oblíbeným platformám pro streamování videa. Sony navíc jako příslušenství nabídne multimediální dálkový ovladač, který obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Disney+ a YouTube.
 
 
Zdroj obrázku: @Tzunami_Sapp (Twitter.com)
 
A zdá se, že v menu nebude chybět ani aplikace Apple TV. Webu 9to5mac to měl potvrdit anonymní zdroj, který dodal, že přidána by měla být také podpora ekosystému chytré domácnosti HomeKit – i když možná se zpožděním proti Apple TV. Obě funkce se navíc téměř jistě objeví také na současném PlayStationu 4. Ještě dříve se objevila zmínka o tom, že podpora Apple TV se nejspíš objeví také v konkurenčních herních konzolích Xbox. Jak zaznamenali někteří členové programu pro testování, v systému se objevila aplikace Apple TV. Možnost stažení ovšem byla uzamčena a záhy aplikace zmizela úplně.
 
Jedná se ovšem o nevyvratitelný důkaz, že Microsoft spolu s Applem pracuje na rozšíření podpory o konzole Xbox. I v tomto případě lze předpokládat, že aplikace dorazí jak na aktuální Xbox One X/S, stejně jako připravovaný Xbox Series X/S. Naopak o podpoře funkcí HomeKit nebo AirPlay 2 na Xboxech zatím nemáme žádné zmínky.
 
Spolupráce obou společností je překvapivá vzhledem k nedávným sporům, které se týkaly služby pro streamování her Xbox Game Pass. Apple totiž po Microsoftu požadoval, aby každá hra měla svůj samostatný záznam v knihovně (obchodě s aplikacemi), což je vcelku nesmyslná podmínka. Aplikace Apple TV poskytuje přístup k různým funkcím a službám v čele s platformou TV+, která nabízí především obsah z vlastní produkce Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik