Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation

Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation
, , aktualita
Apple pokračuje v rozšiřování své aplikace TV, která nabízí kromě jiného i přístup k původnímu obsahu ze služby TV+. Podle náznaků můžeme aplikaci očekávat i na herních konzolích Xbox a PlayStation.
K oblíbeným
reklama
Apple chce se svými službami a obsahem proniknout na naše obrazovky. K tomu by nestačila podpora pouze ve vlastních systémech tvOS, iOS a MacOS. V posledních měsících proto americký gigant rozšířil podporu své aplikace Apple TV na další platformy včetně chytrých televizorů od LG a Samsungu. S multimediálním obsahem ovšem počítá také nová generace herních konzolí, která vstoupí na trh do konce letošního roku. Nedávno jsme psali o tom, že PlayStation 5 bude připraven na přístup k oblíbeným platformám pro streamování videa. Sony navíc jako příslušenství nabídne multimediální dálkový ovladač, který obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Disney+ a YouTube.
 
 
Zdroj obrázku: @Tzunami_Sapp (Twitter.com)
 
A zdá se, že v menu nebude chybět ani aplikace Apple TV. Webu 9to5mac to měl potvrdit anonymní zdroj, který dodal, že přidána by měla být také podpora ekosystému chytré domácnosti HomeKit – i když možná se zpožděním proti Apple TV. Obě funkce se navíc téměř jistě objeví také na současném PlayStationu 4. Ještě dříve se objevila zmínka o tom, že podpora Apple TV se nejspíš objeví také v konkurenčních herních konzolích Xbox. Jak zaznamenali někteří členové programu pro testování, v systému se objevila aplikace Apple TV. Možnost stažení ovšem byla uzamčena a záhy aplikace zmizela úplně.
 
Jedná se ovšem o nevyvratitelný důkaz, že Microsoft spolu s Applem pracuje na rozšíření podpory o konzole Xbox. I v tomto případě lze předpokládat, že aplikace dorazí jak na aktuální Xbox One X/S, stejně jako připravovaný Xbox Series X/S. Naopak o podpoře funkcí HomeKit nebo AirPlay 2 na Xboxech zatím nemáme žádné zmínky.
 
Spolupráce obou společností je překvapivá vzhledem k nedávným sporům, které se týkaly služby pro streamování her Xbox Game Pass. Apple totiž po Microsoftu požadoval, aby každá hra měla svůj samostatný záznam v knihovně (obchodě s aplikacemi), což je vcelku nesmyslná podmínka. Aplikace Apple TV poskytuje přístup k různým funkcím a službám v čele s platformou TV+, která nabízí především obsah z vlastní produkce Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik