Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace Apple TV se nejspíš dostane na konzole Xbox a PlayStation

4.10.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Apple pokračuje v rozšiřování své aplikace TV, která nabízí kromě jiného i přístup k původnímu obsahu ze služby TV+. Podle náznaků můžeme aplikaci očekávat i na herních konzolích Xbox a PlayStation.
Apple chce se svými službami a obsahem proniknout na naše obrazovky. K tomu by nestačila podpora pouze ve vlastních systémech tvOS, iOS a MacOS. V posledních měsících proto americký gigant rozšířil podporu své aplikace Apple TV na další platformy včetně chytrých televizorů od LG a Samsungu. S multimediálním obsahem ovšem počítá také nová generace herních konzolí, která vstoupí na trh do konce letošního roku. Nedávno jsme psali o tom, že PlayStation 5 bude připraven na přístup k oblíbeným platformám pro streamování videa. Sony navíc jako příslušenství nabídne multimediální dálkový ovladač, který obsahuje dedikovaná tlačítka pro Netflix, Disney+ a YouTube.
 
 
Zdroj obrázku: @Tzunami_Sapp (Twitter.com)
 
A zdá se, že v menu nebude chybět ani aplikace Apple TV. Webu 9to5mac to měl potvrdit anonymní zdroj, který dodal, že přidána by měla být také podpora ekosystému chytré domácnosti HomeKit – i když možná se zpožděním proti Apple TV. Obě funkce se navíc téměř jistě objeví také na současném PlayStationu 4. Ještě dříve se objevila zmínka o tom, že podpora Apple TV se nejspíš objeví také v konkurenčních herních konzolích Xbox. Jak zaznamenali někteří členové programu pro testování, v systému se objevila aplikace Apple TV. Možnost stažení ovšem byla uzamčena a záhy aplikace zmizela úplně.
 
Jedná se ovšem o nevyvratitelný důkaz, že Microsoft spolu s Applem pracuje na rozšíření podpory o konzole Xbox. I v tomto případě lze předpokládat, že aplikace dorazí jak na aktuální Xbox One X/S, stejně jako připravovaný Xbox Series X/S. Naopak o podpoře funkcí HomeKit nebo AirPlay 2 na Xboxech zatím nemáme žádné zmínky.
 
Spolupráce obou společností je překvapivá vzhledem k nedávným sporům, které se týkaly služby pro streamování her Xbox Game Pass. Apple totiž po Microsoftu požadoval, aby každá hra měla svůj samostatný záznam v knihovně (obchodě s aplikacemi), což je vcelku nesmyslná podmínka. Aplikace Apple TV poskytuje přístup k různým funkcím a službám v čele s platformou TV+, která nabízí především obsah z vlastní produkce Applu.