PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další

PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
, , aktualita
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
Sony i Microsoft prezentují nové generace PlayStationu a Xboxu jako perfektní herní nástroje. Řada uživatelů ovšem počítá s univerzálním využitím herní konzole jako domácího centra multimediální zábavy. Microsoft něco takového zkoušel v případě původního Xboxu One, což se mezi hráči nesetkalo s takovým úspěchem, a tak se v případě Xboxu Series X/S soustředí téměř výhradně na hry. Platí to i v případě Sony, které zatím o „mimoherních“ funkcích PlayStationu 5 příliš nemluví.
 
Otázka, nakolik budou multimediální funkce součástí uživatelského rozhraní, je ovšem docela na místě. Zatímco nové Xboxy budou používat pouze upravený systém z aktuální generace, Sony se rozhodlo pro kompletní přepracovaní uživatelského rozhraní. Ve srovnání s PS4 by neměl zůstat kámen na kameni, nebo chcete-li pixel na pixelu. Samotný japonský výrobce se vyjádřil tak, že v případě uživatelského rozhraní PS5 zvolí „velmi rozdílný koncept“. Co konkrétně to znamená se ovšem dozvíme až později, zatím žádný spolehlivý pohled na nové UI nemáme.
 
 
Již nyní ovšem můžeme říct, že PlayStation 5 bude podporovat nejpopulárnější aplikace pro streamování obsahu. Konkrétně zatím máme potvrzeny aplikace Netflix, Disney+ a YouTube, z hudebních potom Spotify. Prozradil nám to multimediální ovladač pro PS5, jehož finální verze se objevila na stránkách Sony. Tento ovladač totiž bude mít dedikovaná tlačítka právě pro výše uvedené aplikace, i když seznam podporovaných aplikací bude jistě mnohem delší. Sony také na stránkách upozorňuje, že některé ze služeb mohou být dostupné až později po aktualizaci firmwaru.
 
 
Můžeme předpokládat, že na PS5 bude možné streamovat videa ve 4K HDR, ale potvrzeno to zatím nemáme. Otazník zůstává viset také nad podporou formátů Dolby Vision a Dolby Atmos. Zatímco nové Xboxy budou schopné zpracovat obsah s Dolby Vision (i při hraní her), zájemci o připravovaný PlayStation by s podporou spíše počítat neměli. O něco nadějněji to vypadá s technologiemi prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Nedávná se totiž objevila rozmazaná fotografie výrobního štítku PS5, která obsahuje loga DTS a Dolby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik