PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další

PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
, , aktualita
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
Sony i Microsoft prezentují nové generace PlayStationu a Xboxu jako perfektní herní nástroje. Řada uživatelů ovšem počítá s univerzálním využitím herní konzole jako domácího centra multimediální zábavy. Microsoft něco takového zkoušel v případě původního Xboxu One, což se mezi hráči nesetkalo s takovým úspěchem, a tak se v případě Xboxu Series X/S soustředí téměř výhradně na hry. Platí to i v případě Sony, které zatím o „mimoherních“ funkcích PlayStationu 5 příliš nemluví.
 
Otázka, nakolik budou multimediální funkce součástí uživatelského rozhraní, je ovšem docela na místě. Zatímco nové Xboxy budou používat pouze upravený systém z aktuální generace, Sony se rozhodlo pro kompletní přepracovaní uživatelského rozhraní. Ve srovnání s PS4 by neměl zůstat kámen na kameni, nebo chcete-li pixel na pixelu. Samotný japonský výrobce se vyjádřil tak, že v případě uživatelského rozhraní PS5 zvolí „velmi rozdílný koncept“. Co konkrétně to znamená se ovšem dozvíme až později, zatím žádný spolehlivý pohled na nové UI nemáme.
 
 
Již nyní ovšem můžeme říct, že PlayStation 5 bude podporovat nejpopulárnější aplikace pro streamování obsahu. Konkrétně zatím máme potvrzeny aplikace Netflix, Disney+ a YouTube, z hudebních potom Spotify. Prozradil nám to multimediální ovladač pro PS5, jehož finální verze se objevila na stránkách Sony. Tento ovladač totiž bude mít dedikovaná tlačítka právě pro výše uvedené aplikace, i když seznam podporovaných aplikací bude jistě mnohem delší. Sony také na stránkách upozorňuje, že některé ze služeb mohou být dostupné až později po aktualizaci firmwaru.
 
 
Můžeme předpokládat, že na PS5 bude možné streamovat videa ve 4K HDR, ale potvrzeno to zatím nemáme. Otazník zůstává viset také nad podporou formátů Dolby Vision a Dolby Atmos. Zatímco nové Xboxy budou schopné zpracovat obsah s Dolby Vision (i při hraní her), zájemci o připravovaný PlayStation by s podporou spíše počítat neměli. O něco nadějněji to vypadá s technologiemi prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Nedávná se totiž objevila rozmazaná fotografie výrobního štítku PS5, která obsahuje loga DTS a Dolby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik