Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s hraním se nevyhnuly ani Samsung TV. Stěžují si majitelé PS5

6.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Ačkoliv by loňské televize od Samsungu měly podporovat hraní ve 4K s HDR a 120 Hz, někteří majitelé si stěžují na omezení. Problémy byly zaznamenány pouze v kombinaci s PS5, po připojení nového Xboxu vše funguje.
Majitelé nové generace herních konzolí v tuto chvíli nemají na výběr tolik televizorů, které by umožnily hraní v plné kvalitě. Nabídka modelů s HDMI 2.1 je totiž značně omezená. A navíc se výrobcům nevyhnuly problémy týkající se konektoru HDMI 2.1. V posledních měsících se objevil případ nedostatečné úrovně černé při používání variabilní obnovovací frekvence na LG OLED TV. Sony zase musí opravovat rozmazaný obraz při používání vstupu 4K120 na televizích XH90. K tomu se objevují problémy s nefunkčním HDR, pokud je signál z PS5 přenášen např. přes některé soundbary. A nesmíme zapomenout ani na vadné čipy HDMI 2.1, které postihly AV receivery z roku 2020.
 
 
Teď se ovšem ukázalo, že vyhráno nemají ani majitelé televizí od Samsungu. Na internetu včetně oficiálního komunitního fóra Samsungu lze najít stížnosti uživatelů, kteří používají televizor v kombinaci s Playstationem 5. Následně problémy potvrdil i novinář John Archer z Forbesu. O co se tedy jedná? Hráči si všimli, že nelze používat vstup v plné kvalitě. Televizor by totiž měl podporovat hraní v rozlišení 4K s HDR a 120 Hz. Jenže tato kombinace údajně nefunguje, a tak se musí rozhodnout, kde si nechají ubrat na kvalitě. Buď lze snížit obnovovací frekvenci na 60 Hz nebo vypnout vysoký dynamický rozsah (HDR), a tím omezit kontrast i barvy.
 
John Archer popsal, že se každá z her může chovat jinak, ale 4K s HDR a 120 Hz se mu nepodařilo zprovoznit v žádném titulu. Problém podle dostupných informací postihuje prémiové modely ze sérií Q70T, Q80T, Q85T, Q90T a Q95T. Neomezuje se ovšem pouze na 4K QLED TV, ale série Q900R a Q950T patřící do kategorie 8K QLED TV. Chyba by se měla týkat televizorů s různými verzemi firmwaru, ale dosud se o ní příliš nemluvilo. Zdá se, že postiženi jsou pouze konzole PlayStation 5 od Sony. Majitelé konkurenčního Xboxu Series X údajně mohou bez problémů hrát ve 4K s HDR a 120 Hz. Samsung se zatím k problému nestihl vyjádřit, a totéž platí o Sony. Můžeme ovšem předpokládat, že by chybu mohla v budoucnu odstranit aktualizace firmwaru.
 
Zdroj: Forbes.com