www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Problémy s hraním se nevyhnuly ani Samsung TV. Stěžují si majitelé PS5

Problémy s hraním se nevyhnuly ani Samsung TV. Stěžují si majitelé PS5
, , aktualita
Ačkoliv by loňské televize od Samsungu měly podporovat hraní ve 4K s HDR a 120 Hz, někteří majitelé si stěžují na omezení. Problémy byly zaznamenány pouze v kombinaci s PS5, po připojení nového Xboxu vše funguje.
K oblíbeným
reklama
Majitelé nové generace herních konzolí v tuto chvíli nemají na výběr tolik televizorů, které by umožnily hraní v plné kvalitě. Nabídka modelů s HDMI 2.1 je totiž značně omezená. A navíc se výrobcům nevyhnuly problémy týkající se konektoru HDMI 2.1. V posledních měsících se objevil případ nedostatečné úrovně černé při používání variabilní obnovovací frekvence na LG OLED TV. Sony zase musí opravovat rozmazaný obraz při používání vstupu 4K120 na televizích XH90. K tomu se objevují problémy s nefunkčním HDR, pokud je signál z PS5 přenášen např. přes některé soundbary. A nesmíme zapomenout ani na vadné čipy HDMI 2.1, které postihly AV receivery z roku 2020.
 
 
Teď se ovšem ukázalo, že vyhráno nemají ani majitelé televizí od Samsungu. Na internetu včetně oficiálního komunitního fóra Samsungu lze najít stížnosti uživatelů, kteří používají televizor v kombinaci s Playstationem 5. Následně problémy potvrdil i novinář John Archer z Forbesu. O co se tedy jedná? Hráči si všimli, že nelze používat vstup v plné kvalitě. Televizor by totiž měl podporovat hraní v rozlišení 4K s HDR a 120 Hz. Jenže tato kombinace údajně nefunguje, a tak se musí rozhodnout, kde si nechají ubrat na kvalitě. Buď lze snížit obnovovací frekvenci na 60 Hz nebo vypnout vysoký dynamický rozsah (HDR), a tím omezit kontrast i barvy.
 
John Archer popsal, že se každá z her může chovat jinak, ale 4K s HDR a 120 Hz se mu nepodařilo zprovoznit v žádném titulu. Problém podle dostupných informací postihuje prémiové modely ze sérií Q70T, Q80T, Q85T, Q90T a Q95T. Neomezuje se ovšem pouze na 4K QLED TV, ale série Q900R a Q950T patřící do kategorie 8K QLED TV. Chyba by se měla týkat televizorů s různými verzemi firmwaru, ale dosud se o ní příliš nemluvilo. Zdá se, že postiženi jsou pouze konzole PlayStation 5 od Sony. Majitelé konkurenčního Xboxu Series X údajně mohou bez problémů hrát ve 4K s HDR a 120 Hz. Samsung se zatím k problému nestihl vyjádřit, a totéž platí o Sony. Můžeme ovšem předpokládat, že by chybu mohla v budoucnu odstranit aktualizace firmwaru.
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik