www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Problémy s hraním se nevyhnuly ani Samsung TV. Stěžují si majitelé PS5

Problémy s hraním se nevyhnuly ani Samsung TV. Stěžují si majitelé PS5
, , aktualita
Ačkoliv by loňské televize od Samsungu měly podporovat hraní ve 4K s HDR a 120 Hz, někteří majitelé si stěžují na omezení. Problémy byly zaznamenány pouze v kombinaci s PS5, po připojení nového Xboxu vše funguje.
K oblíbeným
reklama
Majitelé nové generace herních konzolí v tuto chvíli nemají na výběr tolik televizorů, které by umožnily hraní v plné kvalitě. Nabídka modelů s HDMI 2.1 je totiž značně omezená. A navíc se výrobcům nevyhnuly problémy týkající se konektoru HDMI 2.1. V posledních měsících se objevil případ nedostatečné úrovně černé při používání variabilní obnovovací frekvence na LG OLED TV. Sony zase musí opravovat rozmazaný obraz při používání vstupu 4K120 na televizích XH90. K tomu se objevují problémy s nefunkčním HDR, pokud je signál z PS5 přenášen např. přes některé soundbary. A nesmíme zapomenout ani na vadné čipy HDMI 2.1, které postihly AV receivery z roku 2020.
 
 
Teď se ovšem ukázalo, že vyhráno nemají ani majitelé televizí od Samsungu. Na internetu včetně oficiálního komunitního fóra Samsungu lze najít stížnosti uživatelů, kteří používají televizor v kombinaci s Playstationem 5. Následně problémy potvrdil i novinář John Archer z Forbesu. O co se tedy jedná? Hráči si všimli, že nelze používat vstup v plné kvalitě. Televizor by totiž měl podporovat hraní v rozlišení 4K s HDR a 120 Hz. Jenže tato kombinace údajně nefunguje, a tak se musí rozhodnout, kde si nechají ubrat na kvalitě. Buď lze snížit obnovovací frekvenci na 60 Hz nebo vypnout vysoký dynamický rozsah (HDR), a tím omezit kontrast i barvy.
 
John Archer popsal, že se každá z her může chovat jinak, ale 4K s HDR a 120 Hz se mu nepodařilo zprovoznit v žádném titulu. Problém podle dostupných informací postihuje prémiové modely ze sérií Q70T, Q80T, Q85T, Q90T a Q95T. Neomezuje se ovšem pouze na 4K QLED TV, ale série Q900R a Q950T patřící do kategorie 8K QLED TV. Chyba by se měla týkat televizorů s různými verzemi firmwaru, ale dosud se o ní příliš nemluvilo. Zdá se, že postiženi jsou pouze konzole PlayStation 5 od Sony. Majitelé konkurenčního Xboxu Series X údajně mohou bez problémů hrát ve 4K s HDR a 120 Hz. Samsung se zatím k problému nestihl vyjádřit, a totéž platí o Sony. Můžeme ovšem předpokládat, že by chybu mohla v budoucnu odstranit aktualizace firmwaru.
 
Zdroj: Forbes.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik