www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Update pro Sony XH90 prý neřeší problémy s nekvalitním 4K120

Update pro Sony XH90 prý neřeší problémy s nekvalitním 4K120
, , aktualita
Sony sice vydalo aktualizaci pro televizory XH90, která měla řešit rozmazaný obraz ve 4K120 přes HDMI 2.1, ale k opravě došlo pouze částečně. Někteří uživatelé dokonce tvrdí, že žádnou změnu k lepšímu nezaznamenali.
K oblíbeným
reklama
Sony nedávno sklidilo kritiku za nekvalitní obraz při používání vstupu HDMI 2.1 ve 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz. Problém se týkal televizoru XH90, který přitom japonský výrobce doporučuje pro použití se svou novou herní konzolí PlayStation 5. Krátce po zpřístupnění této funkce bylo zjištěno, že po přepnutí vstupu do 4K120 byl obraz viditelně rozmazaný, což mohl divák poznat i na běžném textu. Pokud byla ovšem zvolena nižší obnovovací frekvence, obraz byl výrazně ostřejší. Objevila se tedy spekulace, že televizor využívá upscaling (posun pixelů pro zvýšení rozlišení), neboť by jeho procesor nezvládl zpracovat nativní obsah ve 4K120.
 
 
Sony sice nevysvětlilo příčinu tohoto problému, ale přislíbilo nápravu. Na přelomu listopadu a prosince skutečně vydalo firmware v6.0414, který by měl (kromě jiného) řešit nízkou kvalitu obrazu. Jak se ovšem ukázalo z reakcí zákazníků i testu redaktorů německého webu 4Kfilme.de, rozmazaný obraz stále přetrvává. Na komunitním fóru Sony se mělo objevit vysvětlení od údajného zaměstnance, že tento firmware řeší závadu pouze částečně a k jejímu úplnému odstranění by mělo dojít až v rámci další aktualizace. Prozatím není jasné, kdy by měla být vydána, ale pravděpodobně se tak nestane dříve než na začátku roku 2021.
 
 
Pokud tedy používáte uvedený televizor, nebojte se aktualizovat na uvedený firmware, ale nečekejte odstranění problému se vstupem ve 4K120.

 

Novinky ve firmwaru v6.0414 pro Sony XH90

  • Představuje aplikaci Apple TV.
  • Povoluje podporu signálu 4k s obnovovací frekvencí 120 Hz pro konzoli PS5™.
  • Povoluje podporu eARC.
  • Představuje novou funkci rodičovské kontroly, která dokáže omezit dobu sledování.
  • Řeší problém, při kterém se po změně pořadí kanálů kanály samy přepínaly.
  • Řeší problém, kdy se televizor nečekaně sám restartoval.
  • Řeší problém, při kterém se ozývalo cvakání, když se televizor nacházel v pohotovostním režimu.
  • Řeší problém, kdy se při připojení k herní konzoli na krátkou dobu objevila černá obrazovka.
  • Řeší problém, kdy se na televizní obrazovce zobrazoval rozostřený obraz při používání formátu 4K 120 Hz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik