www.tvfreak.cz
>
>
>

Poslední aktualizace pro Sony TV překvapila panelem sponzorovaného obsahu

Poslední aktualizace pro Sony TV překvapila panelem sponzorovaného obsahu
, , aktualita
Aktualizace Android TV, která aktuálně míří na televizory Sony, přináší i jednu nepříjemnou novinku. Jedná se o panel na domovské obrazovce se sponzorovaným obsahem. Tuto reklamu nelze vypnout a objevuje se také na zařízeních dalších značek.
K oblíbeným
reklama
Majitelům televizí Sony ve vybraných regionech se již aktualizovalo uživatelské rozhraní Android TV. Přináší několik nových možností na domovské obrazovce, které rozhraní výrazně přiblížily Google TV. Změny ovšem nejsou jen pozitivní, jak podotýká web 4Kfilme.de. Redaktor si po aktualizaci všiml nového panelu, který je poměrně velký (zabírá více než čtvrtinu prostoru) a nachází se hned v horní části domovské obrazovky. Střídá se v něm doporučení na obsah vybraný kurátory a především sponzorovaný obsah z různých pro streamování videa. Jinak řečeno se jedná o formu reklamy, která se v televizoru objevila na poměrně výrazné pozici.
 
 
I pokud byste nastavení televizoru prošli skrz na skrz, nikde byste nenašli možnost deaktivování tohoto výběru. Společnost Sony potvrzuje na stránkách podpory, že funkci „Highlights“ nelze vypnout. Znamená to, že jde Sony ve stopách firem Samsung a LG, které rovněž experimentují s různými formami reklamy v televizorech? Není to tak úplně pravda, protože sponzorovaný obsah si nevymyslelo Sony, ale jedná se o součást nové verze uživatelského rozhraní Android TV, stejně jako Google TV. To znamená, že stejný reklamní formát najdeme také v televizorech Philips (TP Vision), loňském Chromecastu a dalších zařízeních.
 
Samozřejmě pro mnoho uživatelů může děsivá vůbec představa, že operační systém Smart TV obsahuje nějakou reklamu. Zdá se ovšem, že vyhnout se jí bude v budoucnu stále složitější. Různé formáty reklamy nasazují v poslední době Samsung, LG i další výrobci. V případě Android TV reklama ještě není tolik rušivá a navíc obsahuje odkazy na streamovaná videa, nikoliv akční nabídku v nedalekém supermarketu. Aktualizace na novou domovskou obrazovku získávají televizory Sony z let 2016 až 2020. Zdá se, že update se týká pouze aplikace launcheru, nikoliv celého operačního systému. Proto není jasné, zda pomůže deaktivace automatických aktualizací v nastavení televize.
 
Více o nových funkcích aktualizované Android TV a kompatibilních modelech jsme psali zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik