www.tvfreak.cz
>
>
>

Poslední aktualizace pro Sony TV překvapila panelem sponzorovaného obsahu

Poslední aktualizace pro Sony TV překvapila panelem sponzorovaného obsahu
, , aktualita
Aktualizace Android TV, která aktuálně míří na televizory Sony, přináší i jednu nepříjemnou novinku. Jedná se o panel na domovské obrazovce se sponzorovaným obsahem. Tuto reklamu nelze vypnout a objevuje se také na zařízeních dalších značek.
K oblíbeným
reklama
Majitelům televizí Sony ve vybraných regionech se již aktualizovalo uživatelské rozhraní Android TV. Přináší několik nových možností na domovské obrazovce, které rozhraní výrazně přiblížily Google TV. Změny ovšem nejsou jen pozitivní, jak podotýká web 4Kfilme.de. Redaktor si po aktualizaci všiml nového panelu, který je poměrně velký (zabírá více než čtvrtinu prostoru) a nachází se hned v horní části domovské obrazovky. Střídá se v něm doporučení na obsah vybraný kurátory a především sponzorovaný obsah z různých pro streamování videa. Jinak řečeno se jedná o formu reklamy, která se v televizoru objevila na poměrně výrazné pozici.
 
 
I pokud byste nastavení televizoru prošli skrz na skrz, nikde byste nenašli možnost deaktivování tohoto výběru. Společnost Sony potvrzuje na stránkách podpory, že funkci „Highlights“ nelze vypnout. Znamená to, že jde Sony ve stopách firem Samsung a LG, které rovněž experimentují s různými formami reklamy v televizorech? Není to tak úplně pravda, protože sponzorovaný obsah si nevymyslelo Sony, ale jedná se o součást nové verze uživatelského rozhraní Android TV, stejně jako Google TV. To znamená, že stejný reklamní formát najdeme také v televizorech Philips (TP Vision), loňském Chromecastu a dalších zařízeních.
 
Samozřejmě pro mnoho uživatelů může děsivá vůbec představa, že operační systém Smart TV obsahuje nějakou reklamu. Zdá se ovšem, že vyhnout se jí bude v budoucnu stále složitější. Různé formáty reklamy nasazují v poslední době Samsung, LG i další výrobci. V případě Android TV reklama ještě není tolik rušivá a navíc obsahuje odkazy na streamovaná videa, nikoliv akční nabídku v nedalekém supermarketu. Aktualizace na novou domovskou obrazovku získávají televizory Sony z let 2016 až 2020. Zdá se, že update se týká pouze aplikace launcheru, nikoliv celého operačního systému. Proto není jasné, zda pomůže deaktivace automatických aktualizací v nastavení televize.
 
Více o nových funkcích aktualizované Android TV a kompatibilních modelech jsme psali zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik