www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Poslední aktualizace pro LG OLED TV údajně snižuje jas ve hrách

Poslední aktualizace pro LG OLED TV údajně snižuje jas ve hrách
, , aktualita
Někteří majitelé OLED televizorů od LG si po instalaci nejnovějšího firmwaru stěžují na znatelné snížení jasu displeje, ke kterému došlo ve hrách. Mnozí proto doporučují zakázat automatické aktualizace.
K oblíbeným
reklama
LG OLED TV byly v roce 2020 doporučovány snad nejčastěji jako ideální televizory pro hraní her. Samotný výrobce doporučuje hráčům především sérii CX a dokonce zahájil i partnerství s Microsoftem kvůli poslední generaci konzole Xbox. Kromě podpory HDMI 2.1 oceňují hráči na LG OLED TV vysokou obrazovou kvalitu, které mohou LCD TV jen těžko konkurovat. Nejnovější firmware 03.21.09 ovšem některé uživatelé naštval, neboť měl ubrat právě na kvalitě obrazu.
 
 
Konkrétně v herním režimu HDR mělo dojít k poklesu jasu z téměř 650 nitů na přibližně 525 nitů. To znamená snížení maximálního jasu o skoro 20 %, které je podle dotčených hráčů viditelné pouhým okem, aniž by bylo nutné tuto změnu ověřovat pomocí přístroje. Firmware 03.21.09 se zatím pravděpodobně šíří především v USA a zaznamenán byl na modelech ze sérií CX nebo WX, ale dost možná vyšel také pro ostatní loňské OLED TV od LG. Na oficiálních stránkách zákaznické podpory zatím chybí jakékoliv zmínky o tomto firmwaru, takže tajemstvím zůstává také seznam změn, který by nám pomohl objasnit snížení jasu.
 
Snížení jasu v herním režim HDR dost možná není chyba, ale záměr. Výrobce se tak podle některých spekulací snaží omezit „vypalování“ panelu, které může být rizikem právě při hraní her, kdy jsou na obrazovce statické prvky. Novinář John Archer z Forbesu ovšem namítá, že LG v tomto ohledu učinilo v uplynulých letech významný pokrok, a tak jsou aktuální OLED TV vybaveny nástroji, které by měly tento jev eliminovat. Podle jeho slov by mohl být důvodem omezení jasu také snaha omezit problém s úrovní černé, kterou trpí některé OLED TV při aktivaci variabilní obnovovací frekvence (VRR). Podle názorů z internetových diskuzí ovšem tento problém přetrvává i s posledním firmwarem.
 
John Archer požádal o oficiální vyjádření přímo společnost LG Electronics, ale vzhledem ke konci roku a víkendu její zástupci ještě nestihli odpovědět. Uživatelům, pro které by snížení jasu při hraní her mohlo představovat problém, se doporučuje dočasně deaktivovat automatické aktualizace v nastavení televizoru. Toto doporučení se samozřejmě týká pouze majitelů LG OLED TV z roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik