www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Poslední aktualizace pro LG OLED TV údajně snižuje jas ve hrách

Poslední aktualizace pro LG OLED TV údajně snižuje jas ve hrách
, , aktualita
Někteří majitelé OLED televizorů od LG si po instalaci nejnovějšího firmwaru stěžují na znatelné snížení jasu displeje, ke kterému došlo ve hrách. Mnozí proto doporučují zakázat automatické aktualizace.
K oblíbeným
reklama
LG OLED TV byly v roce 2020 doporučovány snad nejčastěji jako ideální televizory pro hraní her. Samotný výrobce doporučuje hráčům především sérii CX a dokonce zahájil i partnerství s Microsoftem kvůli poslední generaci konzole Xbox. Kromě podpory HDMI 2.1 oceňují hráči na LG OLED TV vysokou obrazovou kvalitu, které mohou LCD TV jen těžko konkurovat. Nejnovější firmware 03.21.09 ovšem některé uživatelé naštval, neboť měl ubrat právě na kvalitě obrazu.
 
 
Konkrétně v herním režimu HDR mělo dojít k poklesu jasu z téměř 650 nitů na přibližně 525 nitů. To znamená snížení maximálního jasu o skoro 20 %, které je podle dotčených hráčů viditelné pouhým okem, aniž by bylo nutné tuto změnu ověřovat pomocí přístroje. Firmware 03.21.09 se zatím pravděpodobně šíří především v USA a zaznamenán byl na modelech ze sérií CX nebo WX, ale dost možná vyšel také pro ostatní loňské OLED TV od LG. Na oficiálních stránkách zákaznické podpory zatím chybí jakékoliv zmínky o tomto firmwaru, takže tajemstvím zůstává také seznam změn, který by nám pomohl objasnit snížení jasu.
 
Snížení jasu v herním režim HDR dost možná není chyba, ale záměr. Výrobce se tak podle některých spekulací snaží omezit „vypalování“ panelu, které může být rizikem právě při hraní her, kdy jsou na obrazovce statické prvky. Novinář John Archer z Forbesu ovšem namítá, že LG v tomto ohledu učinilo v uplynulých letech významný pokrok, a tak jsou aktuální OLED TV vybaveny nástroji, které by měly tento jev eliminovat. Podle jeho slov by mohl být důvodem omezení jasu také snaha omezit problém s úrovní černé, kterou trpí některé OLED TV při aktivaci variabilní obnovovací frekvence (VRR). Podle názorů z internetových diskuzí ovšem tento problém přetrvává i s posledním firmwarem.
 
John Archer požádal o oficiální vyjádření přímo společnost LG Electronics, ale vzhledem ke konci roku a víkendu její zástupci ještě nestihli odpovědět. Uživatelům, pro které by snížení jasu při hraní her mohlo představovat problém, se doporučuje dočasně deaktivovat automatické aktualizace v nastavení televizoru. Toto doporučení se samozřejmě týká pouze majitelů LG OLED TV z roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik