www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Ideální televize k Xbox Series X? Microsoft doporučil LG OLED TV

Ideální televize k Xbox Series X? Microsoft doporučil LG OLED TV
, , aktualita
Společnosti Microsoft a LG uzavřely partnerství, v rámci kterého budou doporučovat kombinaci LG OLED TV a Xboxu Series X pro „herní zážitek nové generace“. Jaké výhody by měla hráčům přinést?
K oblíbeným
reklama
Sony doporučuje majitelům své herní konzole nové generace, aby si pořídili televizor „Ready for PlayStation 5“, a prozatím touto certifikací opatřilo dva modely ze své nabídky. Microsoft samozřejmě vlastní televizory nenabízí, proto si musel najít partnera. Výsledkem je partnerství mezi společnostmi LG Electronics a Microsoft Xbox, které platí v Evropě, Africe, na Středním východě a v asijsko-pacifickém regionu. Netýká se tedy třeba Severní Ameriky. LG OLED TV a Xbox Series X budou prezentovány jako ideální pár, který hráčům poskytne „herní zážitek nové generace“.
 
 
LG OLED TV se budou objevovat na různých akcích a při prezentacích nového Xboxu v obchodě. Zároveň lze očekávat, že Microsoft bude majitelům své herní konzole doporučovat, aby si pro nejlepší zážitek pořídili právě televizor od jihokorejského výrobce. Tato volba není zase tolik překvapivá, neboť LG prezentuje své televizory dlouhodobě jako ideální pro hráče. Z toho důvodu osadilo celé své letošní portfolio OLED TV funkcemi, které jsou zaměřeny právě na hry. Prostřednictvím HDMI 2.1 lze přenášet signál v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz z konzole (či jiného zařízení) do televizoru.
 
HDMI 2.1 sice podporují i některé konkurenční značky, ale obvykle s omezeními. LG nabízí skoro všechny funkce, které přináší tato specifikace, a to včetně variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo automatického režimu nízké latence (ALLM). A jsou to právě LG OLED TV, které jako první na světě přišly s podporou profilu od HGiG (HDR Gaming Interest Group). Jeho cílem je, aby obraz s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) vypadal ve hrách kvalitně. Připomeňme, že Xbox Series X bude první konzolí, která bude podporovat herní tituly s Dolby Vision HDR (a navíc přidá také prostorový zvuk Dolby Atmos).
 
OLED TV navíc mohou být obecně lepší volbou pro hráče, kteří si plánují vychutnat hraní v HDR. Kromě lepšího kontrastu, jasu a barev ve srovnání s LCD TV se OLED TV mohou pochlubit také nižší odezvou, což je dáno vlastnostmi panelu. Při hraní her navíc musí ustoupit různé systémy se stmívatelnými zónami, neboť v opačném případě by výrazně vzrostla odezva panelu. V některých regionech by měla pokračovat také spolupráce Xboxu se Samsungem, která byla započata již dříve.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik