www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Ideální televize k Xbox Series X? Microsoft doporučil LG OLED TV

Ideální televize k Xbox Series X? Microsoft doporučil LG OLED TV
, , aktualita
Společnosti Microsoft a LG uzavřely partnerství, v rámci kterého budou doporučovat kombinaci LG OLED TV a Xboxu Series X pro „herní zážitek nové generace“. Jaké výhody by měla hráčům přinést?
K oblíbeným
reklama
Sony doporučuje majitelům své herní konzole nové generace, aby si pořídili televizor „Ready for PlayStation 5“, a prozatím touto certifikací opatřilo dva modely ze své nabídky. Microsoft samozřejmě vlastní televizory nenabízí, proto si musel najít partnera. Výsledkem je partnerství mezi společnostmi LG Electronics a Microsoft Xbox, které platí v Evropě, Africe, na Středním východě a v asijsko-pacifickém regionu. Netýká se tedy třeba Severní Ameriky. LG OLED TV a Xbox Series X budou prezentovány jako ideální pár, který hráčům poskytne „herní zážitek nové generace“.
 
 
LG OLED TV se budou objevovat na různých akcích a při prezentacích nového Xboxu v obchodě. Zároveň lze očekávat, že Microsoft bude majitelům své herní konzole doporučovat, aby si pro nejlepší zážitek pořídili právě televizor od jihokorejského výrobce. Tato volba není zase tolik překvapivá, neboť LG prezentuje své televizory dlouhodobě jako ideální pro hráče. Z toho důvodu osadilo celé své letošní portfolio OLED TV funkcemi, které jsou zaměřeny právě na hry. Prostřednictvím HDMI 2.1 lze přenášet signál v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz z konzole (či jiného zařízení) do televizoru.
 
HDMI 2.1 sice podporují i některé konkurenční značky, ale obvykle s omezeními. LG nabízí skoro všechny funkce, které přináší tato specifikace, a to včetně variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo automatického režimu nízké latence (ALLM). A jsou to právě LG OLED TV, které jako první na světě přišly s podporou profilu od HGiG (HDR Gaming Interest Group). Jeho cílem je, aby obraz s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) vypadal ve hrách kvalitně. Připomeňme, že Xbox Series X bude první konzolí, která bude podporovat herní tituly s Dolby Vision HDR (a navíc přidá také prostorový zvuk Dolby Atmos).
 
OLED TV navíc mohou být obecně lepší volbou pro hráče, kteří si plánují vychutnat hraní v HDR. Kromě lepšího kontrastu, jasu a barev ve srovnání s LCD TV se OLED TV mohou pochlubit také nižší odezvou, což je dáno vlastnostmi panelu. Při hraní her navíc musí ustoupit různé systémy se stmívatelnými zónami, neboť v opačném případě by výrazně vzrostla odezva panelu. V některých regionech by měla pokračovat také spolupráce Xboxu se Samsungem, která byla započata již dříve.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik