Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový hráč na globální scéně. Paramount+ půjde proti Disney+ i HBO Max

16.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud se vám zdá, že streamovacích platforem na trhu stále není dost, máme pro vás dobrou zprávu. Americký mediální gigant ViacomCBS příští rok spustí službu Paramount+, která rovnou zamíří i do Evropy. Na jaký obsah vsadí?
Na trhu streamovacích platforem nepůsobí pouze Netflix, Amazon či Apple, ale stále patrnější je také snaha amerických mediálních gigantů, kteří si nechtějí nechat ujet vlak. Disney proto spustilo službu Disney+, která letos v létě překonala 60 milionů předplatitelů. Warner letos přidal HBO Max, kterým chce nahradit své předchozí platformy. A před dvěma měsíci se rozeběhla také další služba Peacock od NBCUniversal. Příliš pozadu nechce zůstat ani ViacomCBS, vlastník hollywoodského studia Paramount Pictures či mnoha televizních stanic včetně MTV, Comedy Central nebo Showtime. Nyní do portfolia přidá také službu Paramount+, se kterou chce globálně expandovat.
 
 
V USA dojde k rebrandingu stávající platformy CBS All Access. Kromě loga a dalších kosmetických změn ovšem dojde také k rozšíření databáze obsahu, a to již začátkem roku 2021. Zároveň tím započne spouštění v dalších regionech, kterými v první fázi bude Austrálie, Latinská Amerika a Severní Evropa. Po spuštění bude k dispozici přes 30 tisíc filmů a epizod seriálů. NBCUniversal totiž může těžit ze široké databáze již existujících titulů. Diváci se tak mohou těšit na filmy studia Paramount Pictures i pořady z placených kabelových stanic jako Showtime, CBS, BET, MTV, Comedy Central, Nickelodeon a Smithsonian. Provozovatel ovšem nechce pouze vytahovat kousky z archivu, ale také přinést exkluzivní obsah.
 
Showtime tedy pro Paramount+ vytvoří seriál Halo založený na populární videohře pro Xbox, špionážní drama Lioness nebo sérii natočenou podle novely American Rust. Dále se chystá seriál First Ladies zaměřená na první dámy USA nebo dokumentární série The Real Criminal Minds o zločincích. V plánu je také revival sitcomu The Game nebo seriál MTV’s Behind the Music – The Top 40, která diváky zavede do zákulisí největších hudebních hvězd všech dob. Paramount+ bude dostupný jako aplikace pro všechny populární platformy. Cena předplatného zatím nebyla oznámena. V USA stojí CBS All Access aktuálně 6 dolarů s reklamami a 10 dolarů bez reklam.