www.tvfreak.cz
>
>
>

Sdílí s vámi někdo heslo k Netflixu? Možná se vám zobrazí nové varování

Sdílí s vámi někdo heslo k Netflixu? Možná se vám zobrazí nové varování
, , aktualita
Netflix se rozhodl posvítit si na uživatele, kteří využívají předplatné někoho mimo svou domácnost. Některým z nich začal zobrazovat upozornění, aby si zřídili svůj vlastní účet. Pokud uživatel neověří vlastnictví účtu, může přijít o přístup.
K oblíbeným
reklama
Sdílení účtu mezi více uživateli mimo domácnost se stalo poměrně běžnou praxí. Často se tak platba za jedno předplatné rozdělí mezi více přátel nebo rodinných příslušníků. Podmínky použití služby ovšem zakazují sdílení účtu mimo domácnost. Netflix sice tento problém dlouho neřešil, ale nyní se zdá, že americké firmě začíná docházet trpělivost. Nová funkce, která je právě testována v různých regionech, by měla zatím sloužit spíše jen jako varování. Zároveň ovšem dává Netflixu možnost přístup k účtu zablokovat v případě, že by uživatel neprovedl jeho ověření.
 
 
Několik uživatelů na Twitteru zveřejnilo obrazovku, na které Netflix vybízí k založení vlastního účtu se 30denní lhůtou pro bezplatné vyzkoušení. „Pokud nežijete s vlastníkem tohoto účtu, potřebujete svůj vlastní účet pro pokračování ve sledování,“ píše se na zmiňované obrazovce. Zároveň je vyžadováno ověření v podobě kódu, který bude zaslán prostřednictvím e-mailu nebo SMS zprávy vlastníkovi účtu. Zdá se, že zatím nejde o zablokování přístupu k účtu, neboť k dispozici je také možnost odložit ověření. Otázkou zůstává, na jak dlouho. Netflix totiž nezveřejnil, v jakém časovém rámci vyžaduje ověření účtu.
 
Nová obrazovka zároveň přispěje k vyššímu zabezpečení, neboť zabrání tomu, aby se k účtu dostal někdo neoprávněně – třeba prostřednictvím odcizeného hesla. Není pochyb o tom, že Netflix k tomuto kroku motivují hlavně finanční důvody. Podle údajů z roku 2019 měly služby pro streamování videa přijít v součtu o 9 miliard dolarů jen kvůli neoprávněnému sdílení hesel mezi uživateli. V loňském roce se tato částka jistě zvýšila i z důvodu celkového nárůstu počtu předplatitelů Netflixu a dalších služeb. Firma se v minulosti několikrát vyjádřila v tom smyslu, že o sdílení hesel mimo domácnost ví, ale zatím situaci pouze sleduje.
Netflix sice ve svých vyšších účtech nabízí možnost sledování na až dvou nebo čtyřech zařízeních zároveň, ale pouze v jediné domácnosti. „Služba Netflix a obsah sledovaný prostřednictvím této služby je určen pouze k vašemu osobnímu a nekomerčnímu použití a nesmí být sdílen s osobami mimo vaši domácnost,“ uvádí podmínky používání. Netflix nepotvrdil, jakým způsobem ověřuje příslušnost k jedné domácnosti, ale patrně to bude podle IP adresy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik