www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů

Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
, , aktualita
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
K oblíbeným
reklama
Zatímco některým streamovacím službám se v koronavirové pandemii moc nedařilo, za což mohla např. v případě Apple TV+ také absence nového obsahu, naopak Netflix zvládl produkci nových filmů a seriálů překvapivě dobře, což se odrazilo i na růstu uživatelské základny. Ta dosáhla 203,66 milionů předplatitelů, což je nárůst o 8,5 milionu proti předchozímu čtvrtletí, a za celý rok 2020 to znamená 36,6 mil. lidí navíc (+22 %). Pro další čtvrtletí se však předpokládá zpomalení růstu, konkrétně asi o 6 milionů platících uživatelů. Průměrná platba od roku 2018 vzrostla z 9,88 USD na 11,02 USD měsíčně.
 
Netflix logo
 
Netflixu se celkem daří i po finanční stránce, i když zdaleka ne všechny ukazatele jsou pozitivní. Příjmy za poslední čtvrtletí (Q4/20) činily 6,644 mld. USD, což je proti minulému čtvrtletí o 3,2 % více, a jde o meziroční nárůst o 21,5 %. Provozní zisk 954 mil. USD sice proti Q3/20 klesl (-27,4 %), ale meziročně je to o téměř 108 % více. V případě čistého zisku pak hovoříme o 542 mil. USD (-31,4 %, resp. -7,7 %). Na zprávy zareagovaly akcie nárůstem z 502 na 586 USD (+16,7 %), nyní jsou už ale o něco níže.
 
Velkým lákadlem byla další sezóna seriálu The Crown, která už přilákala více než 100 milionů sledujících. Velmi populární je také seriál Bridgerton. Pokud jde o filmy, dařilo se snímku The Midnight Sky, ve kterém hrál, a který režíroval George Clooney. Tam se hovoří o 72 milionech sledujících za první měsíc. 43 milionů pak zhlédlo Over the Moon a dalších 53 milionů má pak na kontě We Can Be Heores.  Holidate vidělo 68 milionů domácností, The Christmas Chronicles Part Two s Kurtem Russelem 61 milionů a brazilských film Just Another Christmas pak 26 milionů. Potěšil i německý seriál Barbarians se 37 miliony a korejský Sweet Home s 22 miliony sledujících.
 
Zdroj: TZ Netflix


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v březnu 2021: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v březnu 2021: nejlepší nové filmy a seriály
V březnu si můžete na HBO GO uspořádat maraton všech dílů Pána prstenů a Hobita. Premiéru bude mít čtyřhodinový akční snímek Liga spravedlnosti Zacka Snydera, stejně jako nový seriál se Supermanem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik