www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG věří ve 48" OLED TV. Letos chce dodat 1 milion panelů

LG věří ve 48" OLED TV. Letos chce dodat 1 milion panelů
, , aktualita
Divizi LG Display překvapil zájem o 48" OLED panely. Proto hodlá až zpětinásobit jejich výrobu. K výrobcům televizí tak letos zamíří až 1 milion těchto malých panelů. Vůbec poprvé se začnou vyrábět také v Jižní Koreji.
K oblíbeným
reklama
Divize LG Display postupně rozšiřuje svou nabídku televizních OLED panelů. Dochází nejen ke zvětšování, ale na druhé straně také ke zmenšování. Zatímco donedávna byla minimem úhlopříčka 55 palců, vloni se snížila na 48 palců. Kompaktní televizor samozřejmě lépe zapadne do menšího obýváku a oblibu si tato velikost údajně získala mezi hráči – počítačovými i konzolovými. Jako náhrada monitoru se 48palcová OLED TV hodí velmi dobře, a tak LG Electronics na svou loňskou řadu CX lákalo právě hráče. Původně se možná mělo jednat jen o okrajovou záležitost, ale zájem o tuto úhlopříčku údajně stoupá mezi výrobci televizorů i zákazníky.
 
 
LG Display proto hodlá výrazně posílit výrobu 48palcových OLED panelů. Letos jich plánuje vyrobit 1 milion, tedy skoro pětinásobek ve srovnání s rokem 2020. Vloni z výrobních linek opravdu sjelo jen 220 tisíc panelů této velikosti, ale jedním z důvodů je pozdější zahájení výroby v červenci. Společnost se totiž v nové továrně v čínském Kantonu potýkala s problémy, které kromě nedostatečného objemu produkce doprovázela také pandemie koronaviru. Kromě toho, že se bude postupně dále zvyšovat počet panelů z čínské fabriky, zahájí LG Display také produkci 48palcových panelů ve své jihokorejském Paju, kde dosud vznikaly pouze větší úhlopříčky.
 
V Číně se při výrobě používá ĺist 8,5. generace, který je rozřezán na dva 77palcové a dva 48palcové panely, případně tři 65palcové a dva 48palcové panely. V Jižní Koreji bude vznikat stejný list, ale výrobce z něj vytvoří osm 48palcových panelů. Právě díky tomu dojde ke zvýšení počtu vyrobených panelů na jeden milion ročně. LG Electronics letos nabídne 48palcové OLED TV v řadě C1 (nástupce pro CX), ale také zbrusu nové řadě A1, která je označována za nejlevnější OLED televize na trhu. Modely s touto úhlopříčkou se letos pochlubili také další výrobci jako Hisense a Philips. Sony si v nabídce ponechá malou OLED TV z loňského roku.
 
Nejedná se navíc o poslední zmenšování, podle LG Display budou letos uvedeny na trh také 42palcové OLED TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik