www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely

OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
, , aktualita
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
K oblíbeným
reklama
Divize LG Display, která zůstává jediným výrobcem televizních OLED panelů na světě, stále rozšiřuje nabídku jejich úhlopříček. Tím dává zákazníkům na výběr více možností podle preferencí a sledovací vzdálenosti. OLED TV se tak stávají čím dál vhodnější volbou i pro malé obýváky. Zatímco před dvěma lety byla minimem úhlopříčka 55 palců, vloni se na trh dostaly první 48palcové modely. A letos by je měla doplnit ještě další kompaktní úhlopříčka – 42 palců. Divize LG Display o tom informoval na digitálním veletrhu CES 2021 s tím, že tento typ panelu výrobcům televizorů nabídne v roce 2021.
 
LG Display přidává také nové OLED panely s vyšším jasem
 
V následujících měsících by tak mohly být představeny první 42" OLED TV od LG Electronics, případně dalších značek. Další novinka pochází z opačné strany spektra. Jedná se o úhlopříčku 83 palců, která se naopak stane jednou z největších na trhu. V uplynulých dnech byly dokonce představeny první televizory od LG a Sony s tímto panelem. Pokud tedy budete kupovat novou OLED TV, měli byste mít letos na výběr z modelů o úhlopříčkách 42, 48, 55, 65, 77, 83 a 88 palců.
 
LG Display se zmiňuje také o nových 20–30palcových displejích, které ovšem nemusí být určeny pouze pro televizory, ale také herní monitory a další produkty. K tomu, aby se OLED TV staly ještě populárnější než doposud, by měla přispět také nižší cena. Na trh se letos dostane zbrusu nová řada LG A1 obsahující údajně nejlevnější OLED TV na trhu.
 
Jako alternativu k OLED TV navíc Jihokorejci letos představili QNED TV, které kombinují panel LCD s podsvícením miniLED. Jak ovšem naznačuje LG Display, limity technologie LCD – především v oblasti kontrastu – jsou omezené, takže i přes vylepšení pomocí miniLED nedokážou dosáhnout kvality OLED.
 
Poptávka po panelech LCD v loňském roce nečeká stoupla, proto se divize LG Display rozhodla odložit ukončení výroby LCD ve svých továrnách. Výrobce televizí LG Electronics údajně nesehnal žádné jiné dodavatele, kteří by byli schopni dodat dostatek panelů. Výroba byla prodloužena přibližně o rok. K podobnému kroku se nedávno rozhodl také Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik