www.tvfreak.cz
>
>
>
>

OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely

OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
, , aktualita
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
K oblíbeným
reklama
Divize LG Display, která zůstává jediným výrobcem televizních OLED panelů na světě, stále rozšiřuje nabídku jejich úhlopříček. Tím dává zákazníkům na výběr více možností podle preferencí a sledovací vzdálenosti. OLED TV se tak stávají čím dál vhodnější volbou i pro malé obýváky. Zatímco před dvěma lety byla minimem úhlopříčka 55 palců, vloni se na trh dostaly první 48palcové modely. A letos by je měla doplnit ještě další kompaktní úhlopříčka – 42 palců. Divize LG Display o tom informoval na digitálním veletrhu CES 2021 s tím, že tento typ panelu výrobcům televizorů nabídne v roce 2021.
 
LG Display přidává také nové OLED panely s vyšším jasem
 
V následujících měsících by tak mohly být představeny první 42" OLED TV od LG Electronics, případně dalších značek. Další novinka pochází z opačné strany spektra. Jedná se o úhlopříčku 83 palců, která se naopak stane jednou z největších na trhu. V uplynulých dnech byly dokonce představeny první televizory od LG a Sony s tímto panelem. Pokud tedy budete kupovat novou OLED TV, měli byste mít letos na výběr z modelů o úhlopříčkách 42, 48, 55, 65, 77, 83 a 88 palců.
 
LG Display se zmiňuje také o nových 20–30palcových displejích, které ovšem nemusí být určeny pouze pro televizory, ale také herní monitory a další produkty. K tomu, aby se OLED TV staly ještě populárnější než doposud, by měla přispět také nižší cena. Na trh se letos dostane zbrusu nová řada LG A1 obsahující údajně nejlevnější OLED TV na trhu.
 
Jako alternativu k OLED TV navíc Jihokorejci letos představili QNED TV, které kombinují panel LCD s podsvícením miniLED. Jak ovšem naznačuje LG Display, limity technologie LCD – především v oblasti kontrastu – jsou omezené, takže i přes vylepšení pomocí miniLED nedokážou dosáhnout kvality OLED.
 
Poptávka po panelech LCD v loňském roce nečeká stoupla, proto se divize LG Display rozhodla odložit ukončení výroby LCD ve svých továrnách. Výrobce televizí LG Electronics údajně nesehnal žádné jiné dodavatele, kteří by byli schopni dodat dostatek panelů. Výroba byla prodloužena přibližně o rok. K podobnému kroku se nedávno rozhodl také Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik