www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky

LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
, , aktualita
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
K oblíbeným
reklama
LG se začátkem roku pochlubilo novou nabídkou OLED TV, která obsahovala i několik novinek, jako jsou modely s úhlopříčkou 83 palců. Objevila se dokonce zbrusu nová řada LG A1, která by měla obsahovat cenově nejdostupnější OLED TV na trhu. Jihokorejský výrobce ovšem ještě v letošním roce nevyčerpal všechny své možnosti. Hovoří se o představení nejmenších 42palcových OLED TV a nyní se objevily snímky údajné lifestylové série OLED.EX. Záznam o tomto modelu se objevil také v databázi nově zaregistrovaných ochranných známek. Podle spekulací by mohla být novinka oficiálně představena během tohoto měsíce.
 
 
Ze samotného názvu OLED.EX je patrné, že tato série bude patřit mimo standardní nabídku OLED TV od LG. Běžně totiž výrobce své televizory s touto technologií displeje označuje písmenem (řada) a číslicí (generace). Při zběžném pohledu by se tedy mohlo stát, že OLED.EX je loňský model, neboť X by mohlo značit římskou číslici 10 (modely z roku 2020 tak nesly označení např. BX, CX). Navíc sérii E již LG jednou nabízelo, ale poslední model E9 představilo před dvěma lety. OLED.EX tedy nejspíš bude llfestylová série, která existuje nad běžnou nabídkou OLED TV. Podobně jako Samsung nabízí třeba modely The Frame.
 
 
Z obrázků je patrné, že OLED.EX používá podobný „skleněný design“, který můžeme pamatovat z modelů G8 (označován byl tehdy jako One Glass Screen). Nepřekvapí ani velmi nízká tloušťka televizoru. Zajímavým designovým prvkem je potom logo OLED.EX, které mírně vystupuje z rámečku. V tuto chvíli nelze říct, zda nový model přinese i nějaké technické inovace, nebo půjde pouze o otázku designu. Nabízí se třeba možnost použití jasnějšího panelu „OLED Evo“, který se objevil také v sérii G1. Možná, že LG právě v modelu OLED.EX poprvé použije již zmiňovaný 42palcový panel.
 
 
Prozatím nemáme k dispozici žádné technické podrobnosti o televizi LG OLED.EX. Pouze obrázek zadní strany naznačuje použití pěti HDMI vstupů (nejspíš ve variantách 2.0 i 2.1), ethernetový port, digitální audio výstup (S/PDIF) a 3,5mm audio jack.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala