Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky

, , aktualita
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG se začátkem roku pochlubilo novou nabídkou OLED TV, která obsahovala i několik novinek, jako jsou modely s úhlopříčkou 83 palců. Objevila se dokonce zbrusu nová řada LG A1, která by měla obsahovat cenově nejdostupnější OLED TV na trhu. Jihokorejský výrobce ovšem ještě v letošním roce nevyčerpal všechny své možnosti. Hovoří se o představení nejmenších 42palcových OLED TV a nyní se objevily snímky údajné lifestylové série OLED.EX. Záznam o tomto modelu se objevil také v databázi nově zaregistrovaných ochranných známek. Podle spekulací by mohla být novinka oficiálně představena během tohoto měsíce.
 
 
Ze samotného názvu OLED.EX je patrné, že tato série bude patřit mimo standardní nabídku OLED TV od LG. Běžně totiž výrobce své televizory s touto technologií displeje označuje písmenem (řada) a číslicí (generace). Při zběžném pohledu by se tedy mohlo stát, že OLED.EX je loňský model, neboť X by mohlo značit římskou číslici 10 (modely z roku 2020 tak nesly označení např. BX, CX). Navíc sérii E již LG jednou nabízelo, ale poslední model E9 představilo před dvěma lety. OLED.EX tedy nejspíš bude llfestylová série, která existuje nad běžnou nabídkou OLED TV. Podobně jako Samsung nabízí třeba modely The Frame.
 
 
Z obrázků je patrné, že OLED.EX používá podobný „skleněný design“, který můžeme pamatovat z modelů G8 (označován byl tehdy jako One Glass Screen). Nepřekvapí ani velmi nízká tloušťka televizoru. Zajímavým designovým prvkem je potom logo OLED.EX, které mírně vystupuje z rámečku. V tuto chvíli nelze říct, zda nový model přinese i nějaké technické inovace, nebo půjde pouze o otázku designu. Nabízí se třeba možnost použití jasnějšího panelu „OLED Evo“, který se objevil také v sérii G1. Možná, že LG právě v modelu OLED.EX poprvé použije již zmiňovaný 42palcový panel.
 
 
Prozatím nemáme k dispozici žádné technické podrobnosti o televizi LG OLED.EX. Pouze obrázek zadní strany naznačuje použití pěti HDMI vstupů (nejspíš ve variantách 2.0 i 2.1), ethernetový port, digitální audio výstup (S/PDIF) a 3,5mm audio jack.
 
Zdroj: 4kfilme.de