www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejlevnější OLED TV z řady LG A1 konečně ukázaly svůj design

Nejlevnější OLED TV z řady LG A1 konečně ukázaly svůj design
, , aktualita
Novinkou LG pro rok 2021 je série A1, která by měla nabídnout ještě nižší ceny než modely B1. Zatímco některé základní specifikace jsme znali již dříve, první obrázky těchto televizí se objevily až nyní.
K oblíbeným
reklama
LG usiluje o to, aby se OLED TV staly cenově dostupnějšími a mohly tak lépe konkurovat LCD TV. V nedávné době ceny klesly až přibližně ke 25 000 Kč, ale pro letošní rok jihokorejský výrobce vytáhl z rukávu další trumf. Nová série A1 přinese údajně nejlevnější OLED TV na trhu, i když konkrétní ceny zatím zveřejněny nebyly. LG se o nových modelech zatím jen krátce zmínilo na lednovém digitálním veletrhu CES 2021, ale další informace nyní začínají vyplouvat na povrch. Zatím zcela neznámý zůstával design, neboť výrobce nezveřejnil žádný obrázek svých televizorů. To se změnilo tento týden, kdy se objevily první dva obrázky LG A1.
 
 
První z obrázků srovnává sérii A1 s dalšími letošními OLED TV od LG. Na druhém si již můžeme detailněji prohlédnou nejlevnější model a všimnout si základního rozdílu – použití lichoběžníkových nožiček na krajích obrazovky místo centrálního stojanu nebo jiného řešení, které LG používá v ostatních řadách OLED TV. Použití nožiček připomíná spíše některé QNED TV s podsvícením miniLED, případně televizory jiných značek. Série A1 na první pohled nemusí působit zcela prémiovým dojmem, ale nechme se překvapit dojmy z reálného setkání. Navíc design je názorem vkusu. Televizory budou dostupné ve čtyřech variantách, takže na své si přijdou zájemci o menší i větší úhlopříčky: OLED48A1 (48'', 122 cm), OLED55A1 (55'', 140 cm), OLED65A1 (65'', 165 cm) a OLED77A1 (77'', 196 cm).
 
 
A jaké další ústupky mohou očekávat zájemci o LG A1? Výrobce použije 50/60Hz panely místo 100/120Hz, které jsou standardem v ostatních OLED TV. Také chybí HDMI 2.1 a místo něj televize spoléhají na HDMI 2.0 s některými funkcemi navíc, jako jsou eARC a ALLM. Zpracování obrazu bude mít na starosti procesor Alpha 7 čtvrté generace, zatímco vyšší modely letošních OLED TV dostanou pokročilejší procesor Alpha 9 čtvrté generace. Naopak chybět nebude temná černá a vysoký kontrast, který předčí LCD TV. Potvrzena byla také podpora Dolby Vision IQ, Filmmaker Mode, AirPlay 2 nebo webOS 6.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala