www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejlevnější OLED TV z řady LG A1 konečně ukázaly svůj design

Nejlevnější OLED TV z řady LG A1 konečně ukázaly svůj design
, , aktualita
Novinkou LG pro rok 2021 je série A1, která by měla nabídnout ještě nižší ceny než modely B1. Zatímco některé základní specifikace jsme znali již dříve, první obrázky těchto televizí se objevily až nyní.
K oblíbeným
reklama
LG usiluje o to, aby se OLED TV staly cenově dostupnějšími a mohly tak lépe konkurovat LCD TV. V nedávné době ceny klesly až přibližně ke 25 000 Kč, ale pro letošní rok jihokorejský výrobce vytáhl z rukávu další trumf. Nová série A1 přinese údajně nejlevnější OLED TV na trhu, i když konkrétní ceny zatím zveřejněny nebyly. LG se o nových modelech zatím jen krátce zmínilo na lednovém digitálním veletrhu CES 2021, ale další informace nyní začínají vyplouvat na povrch. Zatím zcela neznámý zůstával design, neboť výrobce nezveřejnil žádný obrázek svých televizorů. To se změnilo tento týden, kdy se objevily první dva obrázky LG A1.
 
 
První z obrázků srovnává sérii A1 s dalšími letošními OLED TV od LG. Na druhém si již můžeme detailněji prohlédnou nejlevnější model a všimnout si základního rozdílu – použití lichoběžníkových nožiček na krajích obrazovky místo centrálního stojanu nebo jiného řešení, které LG používá v ostatních řadách OLED TV. Použití nožiček připomíná spíše některé QNED TV s podsvícením miniLED, případně televizory jiných značek. Série A1 na první pohled nemusí působit zcela prémiovým dojmem, ale nechme se překvapit dojmy z reálného setkání. Navíc design je názorem vkusu. Televizory budou dostupné ve čtyřech variantách, takže na své si přijdou zájemci o menší i větší úhlopříčky: OLED48A1 (48'', 122 cm), OLED55A1 (55'', 140 cm), OLED65A1 (65'', 165 cm) a OLED77A1 (77'', 196 cm).
 
 
A jaké další ústupky mohou očekávat zájemci o LG A1? Výrobce použije 50/60Hz panely místo 100/120Hz, které jsou standardem v ostatních OLED TV. Také chybí HDMI 2.1 a místo něj televize spoléhají na HDMI 2.0 s některými funkcemi navíc, jako jsou eARC a ALLM. Zpracování obrazu bude mít na starosti procesor Alpha 7 čtvrté generace, zatímco vyšší modely letošních OLED TV dostanou pokročilejší procesor Alpha 9 čtvrté generace. Naopak chybět nebude temná černá a vysoký kontrast, který předčí LCD TV. Potvrzena byla také podpora Dolby Vision IQ, Filmmaker Mode, AirPlay 2 nebo webOS 6.0.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik