www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG představilo OLED TV pro rok 2021. Včetně modelů s panelem „OLED Evo“

LG představilo OLED TV pro rok 2021. Včetně modelů s panelem „OLED Evo“
, , aktualita
LG G1 přichází s novým panelem OLED Evo, který zvyšuje jas. LG C1 bude k dispozici v nové úhlopříčce 83". LG Z1 je nová 8K TV, která stejně jako další představené modely využívá nový procesor Alpha 9-4 s umělou inteligencí.
K oblíbeným
reklama
Dnes vyložil karty na stůl další výrobce OLED TV. LG se během své prezentace na digitální konferenci CES 2021 pochlubilo novými modely pro rok 2021. Spolu s nimi se na trhu objeví také QNED TV s podsvícením miniLED, o kterých jihokorejský výrobce mluvil již před pár týdny. Stále ovšem čekáme na jejich detailní představení. V případě OLED TV se LG během prezentace zaměřilo na tři série: C1, G1 a Z1.
 
 
LG G1 4K OLED TV s volitelným stojanem Gallery
 
LG C1 nahradí loňskou řadu CX a bude k dispozici v úhlopříčkách 48, 55, 65, 77 a 83 palců. Poslední velikost je letošní novinku mezi OLED TV. LG G1 (nástupce pro GX, též označovanou jako Gallery TV) přijde v úhlopříčkách 55, 66 a 77 palců. Stejně jako série C1 spoléhá na rozlišení 4K, ale používá nový typ panelu, který výrobce pojmenoval jako „OLED Evo“. Využívá „nově vyvinuté a vysoce účinné materiály a také přidanou vrstvu k displeji“, což by mělo přinést o 20 % vyšší maximální jas panelu.
 
LG Z1 8K OLED TV
 
Jihokorejský výrobce opět nabídne také 8K OLED TV. V řadě LG Z1 (nástupce pro ZX) najdeme modely s úhlopříčkami 77 a 88 palců. Ačkoliv byly zatím představeny jen tyto tří série OLED, na trh by se měly dostat minimálně další dvě. Kromě LG B1 (nahradí BX) půjde také o zbrusu novou sérii A1, která by se mohla stát tím nejlevnějším v nabídce značky. Na potvrzení si ještě budeme muset počkat.
 
LG C1 4K OLED TV
 
Televizory ze sérií C1, G1 a Z1 využívají nový obrazový procesor Alpha 9 čtvrté generace, který dynamicky vylepšuje obraz pomocí strojového učení. LG nasadilo HDMI 2.1 do svých OLED poprvé v roce 2019, a proto nepřekvapí, že zůstává standardem i v nejnovějších modelech. Všechny televizory obsahují čtyři porty HDMI 2.1, které jsou schopné přenášet signál ve 4K120. Všechny týkající se her lze ovládat z nového centra „Game Optimizer“. Naleznete tam třeba nastavení režimu HGiG nebo variabilní obnovovací frekvence (VRR). Televizory jsou také kompatibilní s AMD FreeSync Premium a Nvidia G-Sync.
 
LG ve svých letošních televizích nabídne aktualizované uživatelské rozhraní webOS 6.0 a nový dálkový ovladač s NFC. Celou řadu funkcí potom modely převzaly od svých loňských předchůdců. Patří mezi ně podpora formátu Dolby Vision IQ, který optimalizuje obraz i na základě okolních světelných podmínek, stejně jako Filmmaker Mode vypínající vyhlazování obrazu nebo AirPlay 2 a HomeKit. Jako volitelné příslušenství bude k vybraným modelům dostupný nový podlahový stojan „Gallery“. Cenu ani dostupnost nových OLED TV zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik