Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představilo OLED TV pro rok 2021. Včetně modelů s panelem „OLED Evo“

11.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
LG G1 přichází s novým panelem OLED Evo, který zvyšuje jas. LG C1 bude k dispozici v nové úhlopříčce 83". LG Z1 je nová 8K TV, která stejně jako další představené modely využívá nový procesor Alpha 9-4 s umělou inteligencí.
Dnes vyložil karty na stůl další výrobce OLED TV. LG se během své prezentace na digitální konferenci CES 2021 pochlubilo novými modely pro rok 2021. Spolu s nimi se na trhu objeví také QNED TV s podsvícením miniLED, o kterých jihokorejský výrobce mluvil již před pár týdny. Stále ovšem čekáme na jejich detailní představení. V případě OLED TV se LG během prezentace zaměřilo na tři série: C1, G1 a Z1.
 
 
LG G1 4K OLED TV s volitelným stojanem Gallery
 
LG C1 nahradí loňskou řadu CX a bude k dispozici v úhlopříčkách 48, 55, 65, 77 a 83 palců. Poslední velikost je letošní novinku mezi OLED TV. LG G1 (nástupce pro GX, též označovanou jako Gallery TV) přijde v úhlopříčkách 55, 66 a 77 palců. Stejně jako série C1 spoléhá na rozlišení 4K, ale používá nový typ panelu, který výrobce pojmenoval jako „OLED Evo“. Využívá „nově vyvinuté a vysoce účinné materiály a také přidanou vrstvu k displeji“, což by mělo přinést o 20 % vyšší maximální jas panelu.
 
LG Z1 8K OLED TV
 
Jihokorejský výrobce opět nabídne také 8K OLED TV. V řadě LG Z1 (nástupce pro ZX) najdeme modely s úhlopříčkami 77 a 88 palců. Ačkoliv byly zatím představeny jen tyto tří série OLED, na trh by se měly dostat minimálně další dvě. Kromě LG B1 (nahradí BX) půjde také o zbrusu novou sérii A1, která by se mohla stát tím nejlevnějším v nabídce značky. Na potvrzení si ještě budeme muset počkat.
 
LG C1 4K OLED TV
 
Televizory ze sérií C1, G1 a Z1 využívají nový obrazový procesor Alpha 9 čtvrté generace, který dynamicky vylepšuje obraz pomocí strojového učení. LG nasadilo HDMI 2.1 do svých OLED poprvé v roce 2019, a proto nepřekvapí, že zůstává standardem i v nejnovějších modelech. Všechny televizory obsahují čtyři porty HDMI 2.1, které jsou schopné přenášet signál ve 4K120. Všechny týkající se her lze ovládat z nového centra „Game Optimizer“. Naleznete tam třeba nastavení režimu HGiG nebo variabilní obnovovací frekvence (VRR). Televizory jsou také kompatibilní s AMD FreeSync Premium a Nvidia G-Sync.
 
LG ve svých letošních televizích nabídne aktualizované uživatelské rozhraní webOS 6.0 a nový dálkový ovladač s NFC. Celou řadu funkcí potom modely převzaly od svých loňských předchůdců. Patří mezi ně podpora formátu Dolby Vision IQ, který optimalizuje obraz i na základě okolních světelných podmínek, stejně jako Filmmaker Mode vypínající vyhlazování obrazu nebo AirPlay 2 a HomeKit. Jako volitelné příslušenství bude k vybraným modelům dostupný nový podlahový stojan „Gallery“. Cenu ani dostupnost nových OLED TV zatím neznáme.