www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG představilo OLED TV pro rok 2021. Včetně modelů s panelem „OLED Evo“

LG představilo OLED TV pro rok 2021. Včetně modelů s panelem „OLED Evo“
, , aktualita
LG G1 přichází s novým panelem OLED Evo, který zvyšuje jas. LG C1 bude k dispozici v nové úhlopříčce 83". LG Z1 je nová 8K TV, která stejně jako další představené modely využívá nový procesor Alpha 9-4 s umělou inteligencí.
K oblíbeným
reklama
Dnes vyložil karty na stůl další výrobce OLED TV. LG se během své prezentace na digitální konferenci CES 2021 pochlubilo novými modely pro rok 2021. Spolu s nimi se na trhu objeví také QNED TV s podsvícením miniLED, o kterých jihokorejský výrobce mluvil již před pár týdny. Stále ovšem čekáme na jejich detailní představení. V případě OLED TV se LG během prezentace zaměřilo na tři série: C1, G1 a Z1.
 
 
LG G1 4K OLED TV s volitelným stojanem Gallery
 
LG C1 nahradí loňskou řadu CX a bude k dispozici v úhlopříčkách 48, 55, 65, 77 a 83 palců. Poslední velikost je letošní novinku mezi OLED TV. LG G1 (nástupce pro GX, též označovanou jako Gallery TV) přijde v úhlopříčkách 55, 66 a 77 palců. Stejně jako série C1 spoléhá na rozlišení 4K, ale používá nový typ panelu, který výrobce pojmenoval jako „OLED Evo“. Využívá „nově vyvinuté a vysoce účinné materiály a také přidanou vrstvu k displeji“, což by mělo přinést o 20 % vyšší maximální jas panelu.
 
LG Z1 8K OLED TV
 
Jihokorejský výrobce opět nabídne také 8K OLED TV. V řadě LG Z1 (nástupce pro ZX) najdeme modely s úhlopříčkami 77 a 88 palců. Ačkoliv byly zatím představeny jen tyto tří série OLED, na trh by se měly dostat minimálně další dvě. Kromě LG B1 (nahradí BX) půjde také o zbrusu novou sérii A1, která by se mohla stát tím nejlevnějším v nabídce značky. Na potvrzení si ještě budeme muset počkat.
 
LG C1 4K OLED TV
 
Televizory ze sérií C1, G1 a Z1 využívají nový obrazový procesor Alpha 9 čtvrté generace, který dynamicky vylepšuje obraz pomocí strojového učení. LG nasadilo HDMI 2.1 do svých OLED poprvé v roce 2019, a proto nepřekvapí, že zůstává standardem i v nejnovějších modelech. Všechny televizory obsahují čtyři porty HDMI 2.1, které jsou schopné přenášet signál ve 4K120. Všechny týkající se her lze ovládat z nového centra „Game Optimizer“. Naleznete tam třeba nastavení režimu HGiG nebo variabilní obnovovací frekvence (VRR). Televizory jsou také kompatibilní s AMD FreeSync Premium a Nvidia G-Sync.
 
LG ve svých letošních televizích nabídne aktualizované uživatelské rozhraní webOS 6.0 a nový dálkový ovladač s NFC. Celou řadu funkcí potom modely převzaly od svých loňských předchůdců. Patří mezi ně podpora formátu Dolby Vision IQ, který optimalizuje obraz i na základě okolních světelných podmínek, stejně jako Filmmaker Mode vypínající vyhlazování obrazu nebo AirPlay 2 a HomeKit. Jako volitelné příslušenství bude k vybraným modelům dostupný nový podlahový stojan „Gallery“. Cenu ani dostupnost nových OLED TV zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik