Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test

5.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Společnost TP Vision, která stojí za televizory Philips v Evropě, oznámila další inovaci pro své letošní modely. Díky spolupráci s německou společností Mimi Hearing Technologies umožní v televizorech přizpůsobit nastavení zvuku konkrétnímu divákovi, respektive posluchači. K tomu bude nutné provést krátký sluchový test pomocí smartphonu či tabletu. Aplikace je dostupná pro platformy Android a iOS. Po dokončení testu je vytvořen osobní profil Hearing ID, který do televize přenesete naskenováním QR kódu na televizní obrazovce pomocí mobilního zařízení.
 
 
Algoritmus od Mimi Hearing Technologies bere v potaz více než 100 parametrů. Test se zaměřuje primárně na dvě schopnosti. Zaprvé nejnižší intenzitu zvuku, kterou uživatel zvládne rozpoznat. A za druhé schopnost uživatele rozpoznat „maskované“ zvuky, které jsou přehrávány spolu s hlukem. Svůj vlastní zvukový profil si může vytvořit každý člen domácnosti a následně přepínat podle toho, kdo zrovna sedí u obrazovky. K dispozici je také profil hosta, který deaktivuje personalizované nastavení zvuku.
 
 
Problém nastává v případě, kdy u televizoru sedí více osob. V takovém případě je rovněž nutné tuto funkci vypnout, neboť osobní nastavení sice vylepší zvukový zážitek uživateli, který si profil vytvořil, ale naopak může snížit kvalitu pro ostatní. Funkce s názvem Mimi Sound Processing letos bude k dispozici ve vybraných LCD/LED, miniLED a OLED televizích Philips. Konkrétně byla potvrzena pro modely OLED856, OLED806, OLED706, PML9506, PUS9206, PUS9006 a PUS8506. Na trh by první letošní novinky od Philipsu měly zamířit od května 2021.
TP Vision není prvním výrobcem, který do svých produktů přidal optimalizaci zvuku na základě sluchových schopností. Značka luxusních televizorů Loewe podporuje funkci Mimi Defined, která funguje podobně – na základě testu v mobilní aplikaci je vytvořen individuální zvukový profil uživatele. S možností personalizovaného nastavení zvuku si pohrává také Sony ve své herní konzoli PlayStation 5. Technologie Tempest 3D Audio obsahuje sluchový test, na jehož základě je uživateli doporučen jeden z přednastavených profilů.
 
Zdroj: TPVision.com 


reklama
reklama