www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test

Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
, , aktualita
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
K oblíbeným
reklama
Společnost TP Vision, která stojí za televizory Philips v Evropě, oznámila další inovaci pro své letošní modely. Díky spolupráci s německou společností Mimi Hearing Technologies umožní v televizorech přizpůsobit nastavení zvuku konkrétnímu divákovi, respektive posluchači. K tomu bude nutné provést krátký sluchový test pomocí smartphonu či tabletu. Aplikace je dostupná pro platformy Android a iOS. Po dokončení testu je vytvořen osobní profil Hearing ID, který do televize přenesete naskenováním QR kódu na televizní obrazovce pomocí mobilního zařízení.
 
 
Algoritmus od Mimi Hearing Technologies bere v potaz více než 100 parametrů. Test se zaměřuje primárně na dvě schopnosti. Zaprvé nejnižší intenzitu zvuku, kterou uživatel zvládne rozpoznat. A za druhé schopnost uživatele rozpoznat „maskované“ zvuky, které jsou přehrávány spolu s hlukem. Svůj vlastní zvukový profil si může vytvořit každý člen domácnosti a následně přepínat podle toho, kdo zrovna sedí u obrazovky. K dispozici je také profil hosta, který deaktivuje personalizované nastavení zvuku.
 
 
Problém nastává v případě, kdy u televizoru sedí více osob. V takovém případě je rovněž nutné tuto funkci vypnout, neboť osobní nastavení sice vylepší zvukový zážitek uživateli, který si profil vytvořil, ale naopak může snížit kvalitu pro ostatní. Funkce s názvem Mimi Sound Processing letos bude k dispozici ve vybraných LCD/LED, miniLED a OLED televizích Philips. Konkrétně byla potvrzena pro modely OLED856, OLED806, OLED706, PML9506, PUS9206, PUS9006 a PUS8506. Na trh by první letošní novinky od Philipsu měly zamířit od května 2021.
TP Vision není prvním výrobcem, který do svých produktů přidal optimalizaci zvuku na základě sluchových schopností. Značka luxusních televizorů Loewe podporuje funkci Mimi Defined, která funguje podobně – na základě testu v mobilní aplikaci je vytvořen individuální zvukový profil uživatele. S možností personalizovaného nastavení zvuku si pohrává také Sony ve své herní konzoli PlayStation 5. Technologie Tempest 3D Audio obsahuje sluchový test, na jehož základě je uživateli doporučen jeden z přednastavených profilů.
 
Zdroj: TPVision.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik