www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips upřesnil detaily o nových OLED a miniLED TV. Jak je to s HDMI 2.1?

Philips upřesnil detaily o nových OLED a miniLED TV. Jak je to s HDMI 2.1?
, , aktualita
Okolo nových OLED a miniLED TV od Philipsu stále panovalo několik nejasností, které se výrobce snažil upřesnit. Dozvěděli jsme se tak o podpoře kodeku AV1, podrobnostech s HDMI 2.1 nebo počtu stmívatelných zón.
K oblíbeným
reklama
Philips vstoupil do roku 2021 s novou nabídkou televizí, která zahrnuje OLED a LCD TV – ve druhé kategorii se navíc vůbec poprvé ukrývají modely s podsvícením miniLED. Ačkoliv byly nové televizory představeny již v lednu, některé detaily zůstávaly dlouho nejasné. Změnilo se to se zveřejněním modelů na webových stránkách Philipsu, další detaily doplnilo zastoupení výrobce na dotazy redaktorů německého webu 4Kfilme.de. Začněme podporou dvou nových funkcí, které chyběly v loňském portfoliu Philipsu.
 
 

Philips TV a HDMI 2.1

 
Zaprvé se jedná o HDMI 2.1, které ocení hlavně majitelé herních konzolí nové generace. Philips potvrdil, že televizory ze sérií OLED856, OLED806, OLED706, PML9636, PML8506 a PUS9206 budou disponovat „plnohodnotným“ rozhraním HDMI 2.1 včetně maximální propustnosti 48 Gbit/s, která umožní přenos signálu ve 4K120 bez omezení. Konkrétně budou k dispozici dva konektory HDMI 2.1 – oba s podporou HDCP 2.3, ale pouze jeden z nich nabídne eARC a VRR.
 
 
Televizory z nižších sérií jako PUS8506, PUS7906 a PUS7506 sice zvládnou zpracovat signál ve 4K120, ale kvůli panelu je výstup limitován na 4K60. HDMI 2.1 by v tomto případě nedávalo smysl, ale k dispozici bude rozhraní se starším standardem doplněné o funkce eARC a VRR.
 
 

Philips TV a AV1

 
Některé jazykové mutace stránek Philipsu obsahují technické parametry letošních televizorů. A obsahují také informace o podpoře kodeku AV1, kterou přitom výrobce během představování vůbec nezmínil. Na druhou stranu začne Google letos vyžadovat po výrobcích, aby AV1 podporovali ve svých zařízeních s Android TV, proto Philips možná ani neměl na výběr. Na nový kodek budou připraveny minimálně aktuální OLED a miniLED TV.
 
 

Philips TV a počet stmívatelných zón

 
Philips potvrdil, že všechny jeho miniLED TV budou používat podsvícení s 1024 stmívatelnými zónami. V případě 65palcového modelu každá stmívatelná zóna obsahuje 8 miniLED (celkem 8 192), v případě 75palcového modelu 12 miniLED (celkem 12 2888). Oba televizory také mají potvrzený panel s nativní frekvencí 100 Hz.
 
 

Philips TV a Saphi

 
Philips letos upřednostní Android TV před vlastní linuxovou platformou Saphi. Operační systém od Googlu můžeme očekávat i v nejlevnějších OLED TV ze série OLED706. Saphi ovšem nekončí a objeví se v televizorech nižších řad než PUS7506.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik