www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nové Philips LCD TV zahrnují modely s miniLED a HDMI 2.1

Nové Philips LCD TV zahrnují modely s miniLED a HDMI 2.1
, , aktualita
Philips je další značkou, která letos uvádí na trh miniLED TV – konkrétně v sériích 9636 a 9506. K dispozici jsou i televize s běžným podsvícením LED. Všechny mají Ambilight a procesor P5, většina přidává i HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Vedle nových OLED TV došlo tento týden také k představení LCD TV od společnosti TP Vision, respektive její značky Philips. Bezpochyby nejzajímavějšími přírůstky jsou nejvyšší řady PML9636 a PML9506, které se chlubí podsvícením miniLED. Philips tedy následuje jihokorejskou konkurenci Samsung a LG, která letos rovněž představila své první miniLED TV. Již několik tuto technologii využívá také čínské TCL. Díky menším světelným diodám lze dosáhnout lepšího kontrastu obrazu, ale také tenčího profilu.
 
 
Philips PML9636
 
Televizory z řad PML9636 a PML9506 používají shodně panel VA LCD s podsvícením miniLED FALD rozděleným do přibližně 1 000 stmívatelných zón. K dispozici budou modely s úhlopříčkami 65 a 75 palců, v obou případech s rozlišením 4K. Maximální jas může dosáhnout 1 500 až 2 000 nitů a barevný prostor DCI-P3 je pokryt z 95 %. Televizory podporují technologii HDR10+ Adaptive, který optimalizuje jas na základě okolního prostředí. Připravena je také pátá generace video procesoru P5 rozšířená třeba o novou detekci filmu. Lákadlem – především pro majitele nejnovějších herních konzolí – by mohla být plná podpora HDMI 2.1, která u loňských Philips TV chyběla. Tentokrát mají uživatelé k dispozici přenos signálu ve 4K120, eARC, ALLM nebo VRR (včetně certifikace AMD FreeSync Premium Pro).
 
Philips PML9506
 
Série PML9636 a PML9506 vsází na čtyřstranné barevné podsvícení Ambilight (v uplynulých letech bylo běžné jen třístranné), Android TV 10 nebo kompatibilitu se zvukovým standardem DTS Play-Fi. Pokud se jedná o ozvučení, tak se vyšší z modelů chlubí 3.1.2kanálovým systémem od Bowers & Wilkins (včetně nahoru směřujících reproduktorů pro Dolby Atmos). Nižší z modelů potom používá 2.1kanálový systém reproduktorů. Předinstalován byl operační systém Android TV 10, ale o rozhraní Google TV se výrobce nezmiňuje.
 
Philips PUS9206
 
Další z nově představených 4K LCD TV je série Philips PUS9206, která používá běžnější podsvícení Direct LED. K dispozici bude v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme plnou podporu HDMI 2.1 a čtyřstranný Ambilight. Pokud oželíte některé funkce, můžete se těšit také na televizory Philips PUS8506 (známé také jako „The One“). Zatímco technologie zobrazení se zdají být téměř totožné, tyto modely se liší designově, obsahují pouze třístranný Ambilight a postrádají plnou podporu HDMI 2.1 – místo toho používají HDMI 2.0 rozšířené o některé funkce, ale bez propustnosti pro signál 4K120. Nabídka úhlopříček tohoto modelu zahrnuje 43, 50, 58, 65, 70 a 75 palců.
 
Philips PUS8506
 
Ceny zatím zveřejněny nebyly, ale známe alespoň orientační termín uvedení na trh. Philips miniLED TV se údajně začnou prodávat během léta 2021, ostatní novinky by mohly vstoupit do obchodů ve druhém čtvrtletí. V následujících měsících výrobce jistě představí také dostupnější modely ze sérií 6000 a 7000.
 
Zdroj: Tisková zpráva, Flatpanelshd.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář