Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kuki odemyká Cartoon Network HD a opravuje chybu na Apple TV

8.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Internetová televize Kuki vstoupila do nového měsíce se dvěma novinkami. Do nabídky zařadila dětský program Cartoon Network ve vysokém rozlišení, a to navíc po celý duben zdarma. Vydána byla také aktualizace aplikace pro Apple TV.
V reakci na koronavirovou krizi se provozovatel IPTV Kuki rozhodl minulý měsíc odemknout filmové kanály Filmbox Extra HD a Filmbox Premium HD všem zákazníkům bez ohledu na předplacený programový balíček. Nyní společnost na promopozici přidala také dětský kanál Cartoon Network HD. Ten je v nabídce Kuki dostupný již řadu let, ale dosud pouze ve standardním rozlišení. Vůbec poprvé tedy zákazníci mohou sledovat tento program také ve vysokém rozlišení (720p). Cartoon Network HD bude k dispozici zdarma po celý duben, největší radost tedy udělá zákazníkům s levnějšími tarify Kuki start a Kuki menší.
 
Diváci najdou tento kanál najít na konci programové nabídky, není tedy nutné nic nastavovat. Pouze v případě, že by chtěli kanál přesunout na jinou pozici (např. mezi ostatní dětské programy), mohou tak učinit v menu Nastavení – Správa kanálů. V tuto chvíli není jasné, zda verze s vyšší kvalitou obrazu zůstane součástí nabídky i po skončení akce. Cartoon Network HD vysílá 24 hodin denně populární animované pořady, které se staly populární nejen mezi dětmi. V těchto dnech mohou diváci sledovat nové díly seriálů Superhrdinky a Craig od Potoka. K další právě vysílané seriály patří Angelovy patálie, Ben 10. Mezi námi medvědy, Raketové holky, Unikitty nebo Bumballův týden.
 
 
Kuki si také připravilo novou verzi své aplikace 2.0.5 pro platformy iOS a tvOS, kterou vydali tento týden. Ačkoliv vývojáři nezveřejnili seznam změn, mělo by se jednat o aktualizaci opravující chyby, žádné nové funkce tedy nečekejte. Hlavní problém, který tato aktualizace řeší, se týká změti písmen a čísel přes obrazovku při používání Apple TV. S touto chybou se v minulosti potýkali někteří uživatele, ale nová verze aplikace by již měla fungovat bez problémů. Majitelé Apple TV (a také iPhonů) tedy mohou aktualizovat aplikaci Kuki prostřednictvím Appstore.
 
Kromě výše uvedených promokanálů a programu ČT3, který je zaměřen na seniory, ponechává Kuki pro své uživatele ještě jeden bonus. Jedná se o spoustu dětských pořadů, které jsou zdarma dostupné ve videotéce.