Známe další detaily o tvOS 14 a nové Apple TV

Známe další detaily o tvOS 14 a nové Apple TV
, , aktualita
Připravovaný systém tvOS 14 by měl divákům získat lepší kontrolu nad tím, jaký obsah sledují. K dispozici nejspíš bude také režim pro děti. Na podzim by měla přijít také nová Apple TV se silnějším hardwarem.
K oblíbeným
reklama
Izraelský web The Verifier s odvoláním na důvěryhodný zdroj přinesl nové detaily o tvOS 14 a příští generaci Apple TV. Nový operační systém by mohl být představen veřejnosti začátkem června, kdy se bude konat vývojářská konference WWDC 2020. Apple již dříve avizoval, že vzhledem pandemii koronaviru se letos akce uskuteční výhradně online. Nezbývá než doufat, že se společnost nakonec nerozhodne konferenci zrušit zcela, jako k tomu nakonec přistoupil Google v případě I/O 2020.
 
Finální verze systému ovšem přece jen bude uvedena až na podzim a jistě se dostane také na některé starší modely Apple TV. Ve stejné době (ovšem podle některých informací až na přelomu listopadu a prosince) by měla být představena také nová generace Apple TV, o které se mluví již od loňského roku. Jablečná společnost ovšem soustředila všechny své síly na streamovací službu TV+, proto musel hardware ustoupit.
 
 
V tvOS 14 bychom měli najít nové funkce, které pomohou se správou našeho času. Tedy něco podobného, co již Apple nabízí na iPhonu, iPadu nebo Macu. Na jednom místě patrně bude možné zjistit, kolik času divák strávil sledováním Netflixu, YouTube a dalších aplikací, nebo jak dlouho hrál hry přes Apple Arcade.
 
Připravovaná verze softwaru by měla přinést rovněž dětský režim, který umožní rodičům lépe kontrolovat, jak jejich potomci používají Apple TV. V tomto uživatelském profilu údajně bude možné zakázat přístup k některému obsahu nebo omezit strávený čas, a to dokonce i v jednotlivých aplikacích. Kromě tento režim dle uniklých informací přinese uživatelské rozhraní přizpůsobené pro nejmenší diváky.

V případě Apple TV se mluví o použití novějšího procesoru, patrně A11 nebo A12 (současná generace používá čip A10). Zatímco velikost operační paměti zůstává nejasná, v případě interního úložiště by měla být vynechána 32GB varianta. Místo toho budou nejspíš k dispozici varianty s 64GB a 128GB úložištěm.
 
Připomeňme, že podle dřívějších informací by měla nová Apple TV přijít s jiným dálkovým ovladačem a přinést drobně vylepšenou funkci  AirPlay 2. Hovořilo se také o nové fitness aplikaci s ukázkami cviků, která by měla být dostupná na Apple TV i dalších zařízeních tohoto výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik