Známe další detaily o tvOS 14 a nové Apple TV

Známe další detaily o tvOS 14 a nové Apple TV
, , aktualita
Připravovaný systém tvOS 14 by měl divákům získat lepší kontrolu nad tím, jaký obsah sledují. K dispozici nejspíš bude také režim pro děti. Na podzim by měla přijít také nová Apple TV se silnějším hardwarem.
K oblíbeným
reklama
Izraelský web The Verifier s odvoláním na důvěryhodný zdroj přinesl nové detaily o tvOS 14 a příští generaci Apple TV. Nový operační systém by mohl být představen veřejnosti začátkem června, kdy se bude konat vývojářská konference WWDC 2020. Apple již dříve avizoval, že vzhledem pandemii koronaviru se letos akce uskuteční výhradně online. Nezbývá než doufat, že se společnost nakonec nerozhodne konferenci zrušit zcela, jako k tomu nakonec přistoupil Google v případě I/O 2020.
 
Finální verze systému ovšem přece jen bude uvedena až na podzim a jistě se dostane také na některé starší modely Apple TV. Ve stejné době (ovšem podle některých informací až na přelomu listopadu a prosince) by měla být představena také nová generace Apple TV, o které se mluví již od loňského roku. Jablečná společnost ovšem soustředila všechny své síly na streamovací službu TV+, proto musel hardware ustoupit.
 
 
V tvOS 14 bychom měli najít nové funkce, které pomohou se správou našeho času. Tedy něco podobného, co již Apple nabízí na iPhonu, iPadu nebo Macu. Na jednom místě patrně bude možné zjistit, kolik času divák strávil sledováním Netflixu, YouTube a dalších aplikací, nebo jak dlouho hrál hry přes Apple Arcade.
 
Připravovaná verze softwaru by měla přinést rovněž dětský režim, který umožní rodičům lépe kontrolovat, jak jejich potomci používají Apple TV. V tomto uživatelském profilu údajně bude možné zakázat přístup k některému obsahu nebo omezit strávený čas, a to dokonce i v jednotlivých aplikacích. Kromě tento režim dle uniklých informací přinese uživatelské rozhraní přizpůsobené pro nejmenší diváky.

V případě Apple TV se mluví o použití novějšího procesoru, patrně A11 nebo A12 (současná generace používá čip A10). Zatímco velikost operační paměti zůstává nejasná, v případě interního úložiště by měla být vynechána 32GB varianta. Místo toho budou nejspíš k dispozici varianty s 64GB a 128GB úložištěm.
 
Připomeňme, že podle dřívějších informací by měla nová Apple TV přijít s jiným dálkovým ovladačem a přinést drobně vylepšenou funkci  AirPlay 2. Hovořilo se také o nové fitness aplikaci s ukázkami cviků, která by měla být dostupná na Apple TV i dalších zařízeních tohoto výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik