Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí

Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí
, , aktualita
Česká televize překvapila informací o novém programu, který narychlo spustí příští týden. Zaměřen bude na seniory, kterým bude v době krize poskytovat základní informace i pořady pro zlepšení nálady. Doplněno o možnosti, jak ČT3 naladit.
K oblíbeným
reklama
Programová nabídka se v pondělí 23. března rozšíří o nový kanál. Dostane označení ČT3 a vysílat bude pouze dočasně, Česká televize totiž reaguje na současnou kritickou situaci způsobenou pandemií koronaviru. Kanál získal podtitul „Televize třetího věku“ a bude zaměřen především na seniory, kteří v těchto dnech tráví většinu svého času doma. Poskytne základní informační servis a tématické pořady, ale také výběr oblíbených pořadů z archivu, jako je třeba soutěžní hra O poklad Anežky České moderovaný Markem Ebenem. Celým programem budou provádět hlasatelky.
 
 
„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.
 
Česká televize informovala, že vysílání bude zatím provizorní a dost možná bude kanál po skončení krize zase ukončen. K financování budou částečně využity prostředky, které televize nyní ušetří, neboť produkce velké části pořadů byla pozastavena. Nový program bude vysílat každý den od 9:00 do 17:25. Diváci budou moci ČT3 naladit prostřednictvím digitálního pozemního vysílání, ale pouze prostřednictvím nového standardu DVB-T2. K dispozici bude také přes satelit i kabelové vysílání.
 

Jak naladit ČT3?

  • Pozemní vysílání: V DVB-T nebude program dostupný, diváci tedy potřebují televizor či set-top box s podporou DVB-T2. Program bude šířen v multiplexu 21, respektive v přechodové síti 11 (tam, kde ještě nebyl dokončen přechod na DVB-T2).
  • Satelit/IPTV/kabelová TV:  ČT3 do své nabídky přidala většina významných operátorů včetně O2 TV, Skylink, Kuki, Sledování.tv nebo Lepší.tv.
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik