Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí

Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí
, , aktualita
Česká televize překvapila informací o novém programu, který narychlo spustí příští týden. Zaměřen bude na seniory, kterým bude v době krize poskytovat základní informace i pořady pro zlepšení nálady. Doplněno o možnosti, jak ČT3 naladit.
K oblíbeným
reklama
Programová nabídka se v pondělí 23. března rozšíří o nový kanál. Dostane označení ČT3 a vysílat bude pouze dočasně, Česká televize totiž reaguje na současnou kritickou situaci způsobenou pandemií koronaviru. Kanál získal podtitul „Televize třetího věku“ a bude zaměřen především na seniory, kteří v těchto dnech tráví většinu svého času doma. Poskytne základní informační servis a tématické pořady, ale také výběr oblíbených pořadů z archivu, jako je třeba soutěžní hra O poklad Anežky České moderovaný Markem Ebenem. Celým programem budou provádět hlasatelky.
 
 
„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.
 
Česká televize informovala, že vysílání bude zatím provizorní a dost možná bude kanál po skončení krize zase ukončen. K financování budou částečně využity prostředky, které televize nyní ušetří, neboť produkce velké části pořadů byla pozastavena. Nový program bude vysílat každý den od 9:00 do 17:25. Diváci budou moci ČT3 naladit prostřednictvím digitálního pozemního vysílání, ale pouze prostřednictvím nového standardu DVB-T2. K dispozici bude také přes satelit i kabelové vysílání.
 

Jak naladit ČT3?

  • Pozemní vysílání: V DVB-T nebude program dostupný, diváci tedy potřebují televizor či set-top box s podporou DVB-T2. Program bude šířen v multiplexu 21, respektive v přechodové síti 11 (tam, kde ještě nebyl dokončen přechod na DVB-T2).
  • Satelit/IPTV/kabelová TV:  ČT3 do své nabídky přidala většina významných operátorů včetně O2 TV, Skylink, Kuki, Sledování.tv nebo Lepší.tv.
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik