Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí

21.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Česká televize překvapila informací o novém programu, který narychlo spustí příští týden. Zaměřen bude na seniory, kterým bude v době krize poskytovat základní informace i pořady pro zlepšení nálady. Doplněno o možnosti, jak ČT3 naladit.
Programová nabídka se v pondělí 23. března rozšíří o nový kanál. Dostane označení ČT3 a vysílat bude pouze dočasně, Česká televize totiž reaguje na současnou kritickou situaci způsobenou pandemií koronaviru. Kanál získal podtitul „Televize třetího věku“ a bude zaměřen především na seniory, kteří v těchto dnech tráví většinu svého času doma. Poskytne základní informační servis a tématické pořady, ale také výběr oblíbených pořadů z archivu, jako je třeba soutěžní hra O poklad Anežky České moderovaný Markem Ebenem. Celým programem budou provádět hlasatelky.
 
 
„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.
 
Česká televize informovala, že vysílání bude zatím provizorní a dost možná bude kanál po skončení krize zase ukončen. K financování budou částečně využity prostředky, které televize nyní ušetří, neboť produkce velké části pořadů byla pozastavena. Nový program bude vysílat každý den od 9:00 do 17:25. Diváci budou moci ČT3 naladit prostřednictvím digitálního pozemního vysílání, ale pouze prostřednictvím nového standardu DVB-T2. K dispozici bude také přes satelit i kabelové vysílání.
 

Jak naladit ČT3?

  • Pozemní vysílání: V DVB-T nebude program dostupný, diváci tedy potřebují televizor či set-top box s podporou DVB-T2. Program bude šířen v multiplexu 21, respektive v přechodové síti 11 (tam, kde ještě nebyl dokončen přechod na DVB-T2).
  • Satelit/IPTV/kabelová TV:  ČT3 do své nabídky přidala většina významných operátorů včetně O2 TV, Skylink, Kuki, Sledování.tv nebo Lepší.tv.
Zdroj: Tisková zpráva