Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí

Česká televize přidá nový program. ČT3 začne vysílat v pondělí
, , aktualita
Česká televize překvapila informací o novém programu, který narychlo spustí příští týden. Zaměřen bude na seniory, kterým bude v době krize poskytovat základní informace i pořady pro zlepšení nálady. Doplněno o možnosti, jak ČT3 naladit.
K oblíbeným
reklama
Programová nabídka se v pondělí 23. března rozšíří o nový kanál. Dostane označení ČT3 a vysílat bude pouze dočasně, Česká televize totiž reaguje na současnou kritickou situaci způsobenou pandemií koronaviru. Kanál získal podtitul „Televize třetího věku“ a bude zaměřen především na seniory, kteří v těchto dnech tráví většinu svého času doma. Poskytne základní informační servis a tématické pořady, ale také výběr oblíbených pořadů z archivu, jako je třeba soutěžní hra O poklad Anežky České moderovaný Markem Ebenem. Celým programem budou provádět hlasatelky.
 
 
„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.
 
Česká televize informovala, že vysílání bude zatím provizorní a dost možná bude kanál po skončení krize zase ukončen. K financování budou částečně využity prostředky, které televize nyní ušetří, neboť produkce velké části pořadů byla pozastavena. Nový program bude vysílat každý den od 9:00 do 17:25. Diváci budou moci ČT3 naladit prostřednictvím digitálního pozemního vysílání, ale pouze prostřednictvím nového standardu DVB-T2. K dispozici bude také přes satelit i kabelové vysílání.
 

Jak naladit ČT3?

  • Pozemní vysílání: V DVB-T nebude program dostupný, diváci tedy potřebují televizor či set-top box s podporou DVB-T2. Program bude šířen v multiplexu 21, respektive v přechodové síti 11 (tam, kde ještě nebyl dokončen přechod na DVB-T2).
  • Satelit/IPTV/kabelová TV:  ČT3 do své nabídky přidala většina významných operátorů včetně O2 TV, Skylink, Kuki, Sledování.tv nebo Lepší.tv.
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář