Disney+ se rozšíří do dalších evropských zemí. Nahradí Disney Channel?

Disney+ se rozšíří do dalších evropských zemí. Nahradí Disney Channel?
, , aktualita
V září se služba Disney+ dostane do dalších evropských zemí, ale zatím stále bez ČR. Společnost zároveň na britském trhu zrušila standardní televizní kanály včetně Disney Channel. Dochází také k obnovování původní kvality streamu.
K oblíbeným
reklama
Platforma pro streamované video Disney+ byla spuštěna v listopadu 2019, ale větší expanze na evropském trhu začala až letos v březnu, kdy došlo ke zpřístupnění třeba v Německu, Rakousku nebo Velké Británii. Poslední data z května ukazují, že Disney+ mělo přes 54 milionů předplatitelů. K nárůstu čísel nejspíš přispěla – podobně jako u konkurenčního Netflixu – pandemie koronaviru, kvůli které musela řada lidí omezit ostatní zábavu a jasnou volbou bylo často streamované video.

 

Kdy se Disney+ objeví v Česku a na Slovensku?

 
Další skokový nárůst počtu uživatelů můžeme očekávat na podzim, kdy dojde k další expanzi v Evropě: Disney+ se 15. září rozšíří do Portugalska, Belgie, Lucemburska, Norska, Švédska, Finska, Dánska a na Island. Ještě letos by přitom měla začít expanze do východní Evropy (včetně Česka a Slovenska) i Latinské Ameriky, takže 100 milionů předplatitelů nemusí být zase tak vzdálená meta.
 
 

Blíží se konec televizních kanálů od Disney?

 
Zatímco služby pro streamování videa rostou, o lineárním vysílání to neplatí. Vyvstává tedy otázka, jak to bude v budoucnu s televizními kanály od Disney. Minulý týden bylo oznámeno, že od 1. října končí ve Velké Británii programy Disney Channel, DisneyXD a Disney Junior  – veškerý obsah místo toho diváci najdou na Disney+. Společnost ovšem dodala, že na mnoha trzích, kde je k dispozici Disney+, zůstanou i nadále dostupné dětské televizní kanály. Španělský trh je přitom důkazem, že obě platformy mohou fungovat vedle sebe. Spolu s Disney+ byl totiž spuštěn i stejnojmenný kanál s lineárním vysíláním, který je dostupný v rámci služby Movistar+.

 

Už žádné omezení kvality videa v Disney+

 
Kvůli obavám z přetížení evropských datových sítí, ke kterým podle některých názorů mohlo dojít v důsledku protikoronavirovým opatřením, snížila většina služeb pro streamování videa svůj datový tok. Výjimkou nebyla ani platforma Disney+, která si ovšem od zákazníků vysloužila řadu kritiky. Ačkoliv uživatel zvolil např. 4K, skutečné rozlišení bylo nižší, ačkoliv na to nebyl upozorněn – podle zjištění měl být počet pixelů tvořících obraz nižší o více než polovinu. Těmto omezením by ovšem měl být brzy konec. Disney totiž oznámilo, že vrací zpět plnou kvalitu videa včetně rozlišení 4K a prostorového zvuku Dolby Atmos. Netflix měl přestat omezovat datový tok již v první polovině května.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik