Disney+ se rozšíří do dalších evropských zemí. Nahradí Disney Channel?

Disney+ se rozšíří do dalších evropských zemí. Nahradí Disney Channel?
, , aktualita
V září se služba Disney+ dostane do dalších evropských zemí, ale zatím stále bez ČR. Společnost zároveň na britském trhu zrušila standardní televizní kanály včetně Disney Channel. Dochází také k obnovování původní kvality streamu.
K oblíbeným
reklama
Platforma pro streamované video Disney+ byla spuštěna v listopadu 2019, ale větší expanze na evropském trhu začala až letos v březnu, kdy došlo ke zpřístupnění třeba v Německu, Rakousku nebo Velké Británii. Poslední data z května ukazují, že Disney+ mělo přes 54 milionů předplatitelů. K nárůstu čísel nejspíš přispěla – podobně jako u konkurenčního Netflixu – pandemie koronaviru, kvůli které musela řada lidí omezit ostatní zábavu a jasnou volbou bylo často streamované video.

 

Kdy se Disney+ objeví v Česku a na Slovensku?

 
Další skokový nárůst počtu uživatelů můžeme očekávat na podzim, kdy dojde k další expanzi v Evropě: Disney+ se 15. září rozšíří do Portugalska, Belgie, Lucemburska, Norska, Švédska, Finska, Dánska a na Island. Ještě letos by přitom měla začít expanze do východní Evropy (včetně Česka a Slovenska) i Latinské Ameriky, takže 100 milionů předplatitelů nemusí být zase tak vzdálená meta.
 
 

Blíží se konec televizních kanálů od Disney?

 
Zatímco služby pro streamování videa rostou, o lineárním vysílání to neplatí. Vyvstává tedy otázka, jak to bude v budoucnu s televizními kanály od Disney. Minulý týden bylo oznámeno, že od 1. října končí ve Velké Británii programy Disney Channel, DisneyXD a Disney Junior  – veškerý obsah místo toho diváci najdou na Disney+. Společnost ovšem dodala, že na mnoha trzích, kde je k dispozici Disney+, zůstanou i nadále dostupné dětské televizní kanály. Španělský trh je přitom důkazem, že obě platformy mohou fungovat vedle sebe. Spolu s Disney+ byl totiž spuštěn i stejnojmenný kanál s lineárním vysíláním, který je dostupný v rámci služby Movistar+.

 

Už žádné omezení kvality videa v Disney+

 
Kvůli obavám z přetížení evropských datových sítí, ke kterým podle některých názorů mohlo dojít v důsledku protikoronavirovým opatřením, snížila většina služeb pro streamování videa svůj datový tok. Výjimkou nebyla ani platforma Disney+, která si ovšem od zákazníků vysloužila řadu kritiky. Ačkoliv uživatel zvolil např. 4K, skutečné rozlišení bylo nižší, ačkoliv na to nebyl upozorněn – podle zjištění měl být počet pixelů tvořících obraz nižší o více než polovinu. Těmto omezením by ovšem měl být brzy konec. Disney totiž oznámilo, že vrací zpět plnou kvalitu videa včetně rozlišení 4K a prostorového zvuku Dolby Atmos. Netflix měl přestat omezovat datový tok již v první polovině května.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář