www.tvfreak.cz
>
>

HBO Max přijde 27. května, v Evropě si ještě počkáme

HBO Max přijde 27. května, v Evropě si ještě počkáme
, , aktualita
Netflix a Disney+ získají nového konkurenta od ostříleného matadora. Nová služba HBO Max nabídne velkou databázi pořadů a bude spuštěna v květnu, i když zatím jen v USA. Kolik bude stát a co se stane s platformou HBO GO?
K oblíbeným
reklama
Na trhu se službami pro streamování videa je stále rušno. V loňském roce jej rozšířili dva velmi významní hráči – Apple TV+ a Disney+. Letos se přidala platforma Quibi, která vsází hlavně na mobilní zařízení a krátké pořady z vlastní produkce. A příští měsíc bude spuštěna také služba HBO Max. Tento týden bylo konečně potvrzeno přesné datum, které zní 27. května. Jak asi tušíte, nejprve se dočkají američtí diváci, ale plánována je mezinárodní expanze. V roce 2021 by se HBO Max mělo dostat do zemí Latinské Ameriky a následně konečně do Evropy. Předplatné bude patřit k vůbec nejdražším, měsíčně služba vyjde na 15 dolarů, v přepočtu 380 Kč bez DPH.
 
 
Přidání nové služby do portfolia může být dost matoucí, a to nejen pro české zákazníky. V USA již existují platformy HBO GO a HBO Now. Zatímco první je určena jako doplněk zákazníkům kabelové televize, druhá funguje zcela samostatně (stejně jako Netflix) a stojí také 15 dolarů měsíčně. V tuto chvíli se nepočítá s rušením stávajících služeb, takže zákazníci budou mít možnost volby. Nebude chybět ani možnost bezplatného přechodu z HBO Now. Co získají uživatelé navíc v případě HBO Max? Především obsáhlejší katalog, neboť hned v den spuštění by mělo být připraveno na 10 tisíc hodin obsahu.
 
Součástí HBO Max budou všechny pořady odvysílané na kanálech HBO i všechny filmy a seriály z původní produkce včetně Westworldu, Hry o trůny nebo Silicon Valley. Druhou složku bude tvořit obsah vytvořený přímo pro HBO Max. V prvním roce by se mělo jednat o 31 originálu, ve druhém roce potom tvůrci přihodí až 50 dalších. Tedy za předpokladu, že plány nenaruší koronavirová krize. Mezi Max Originals najdeme třeba speciální díl Přátel, ve kterém se sejde původní herecká sestava, projekty od producenta J. J. Abramse, nové tituly od DC Comics nebo návrat animované série Adventure Time. To znamená, že nebude chybět ani obsah od dalších společností patřící pod Warner Media a vlastněná AT&T.
 
V neposlední řadě čeká na předplatitele HBO Max licencovaný obsah, za které provozovatel neváhal zaplatit horentní sumy. Na půl miliardy měla vyjít práva na Teorii velkého třesku, jen o něco levnější potom byl seriál Přátelé, přičemž oba tituly HBO vyfouklo Netflixu.
 
 
Zdroj: Cnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik