Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO Max přijde 27. května, v Evropě si ještě počkáme

22.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Netflix a Disney+ získají nového konkurenta od ostříleného matadora. Nová služba HBO Max nabídne velkou databázi pořadů a bude spuštěna v květnu, i když zatím jen v USA. Kolik bude stát a co se stane s platformou HBO GO?
Na trhu se službami pro streamování videa je stále rušno. V loňském roce jej rozšířili dva velmi významní hráči – Apple TV+ a Disney+. Letos se přidala platforma Quibi, která vsází hlavně na mobilní zařízení a krátké pořady z vlastní produkce. A příští měsíc bude spuštěna také služba HBO Max. Tento týden bylo konečně potvrzeno přesné datum, které zní 27. května. Jak asi tušíte, nejprve se dočkají američtí diváci, ale plánována je mezinárodní expanze. V roce 2021 by se HBO Max mělo dostat do zemí Latinské Ameriky a následně konečně do Evropy. Předplatné bude patřit k vůbec nejdražším, měsíčně služba vyjde na 15 dolarů, v přepočtu 380 Kč bez DPH.
 
 
Přidání nové služby do portfolia může být dost matoucí, a to nejen pro české zákazníky. V USA již existují platformy HBO GO a HBO Now. Zatímco první je určena jako doplněk zákazníkům kabelové televize, druhá funguje zcela samostatně (stejně jako Netflix) a stojí také 15 dolarů měsíčně. V tuto chvíli se nepočítá s rušením stávajících služeb, takže zákazníci budou mít možnost volby. Nebude chybět ani možnost bezplatného přechodu z HBO Now. Co získají uživatelé navíc v případě HBO Max? Především obsáhlejší katalog, neboť hned v den spuštění by mělo být připraveno na 10 tisíc hodin obsahu.
 
Součástí HBO Max budou všechny pořady odvysílané na kanálech HBO i všechny filmy a seriály z původní produkce včetně Westworldu, Hry o trůny nebo Silicon Valley. Druhou složku bude tvořit obsah vytvořený přímo pro HBO Max. V prvním roce by se mělo jednat o 31 originálu, ve druhém roce potom tvůrci přihodí až 50 dalších. Tedy za předpokladu, že plány nenaruší koronavirová krize. Mezi Max Originals najdeme třeba speciální díl Přátel, ve kterém se sejde původní herecká sestava, projekty od producenta J. J. Abramse, nové tituly od DC Comics nebo návrat animované série Adventure Time. To znamená, že nebude chybět ani obsah od dalších společností patřící pod Warner Media a vlastněná AT&T.
 
V neposlední řadě čeká na předplatitele HBO Max licencovaný obsah, za které provozovatel neváhal zaplatit horentní sumy. Na půl miliardy měla vyjít práva na Teorii velkého třesku, jen o něco levnější potom byl seriál Přátelé, přičemž oba tituly HBO vyfouklo Netflixu.
 
 
Zdroj: Cnet.com