Kodi 19 Matrix je dostupný v první betě. Opravuje chyby

Kodi 19 Matrix je dostupný v první betě. Opravuje chyby
, , aktualita
Vydání stabilního sestavení přehrávače Kodi 19 Matrix se blíží. Podle vývojářů k němu dojde co nejdříve po začátku roku 2021. O tom, že se vývoj posouvá správným směrem, svědčí i vydání prvního beta sestavení.
K oblíbeným
reklama
Před 18 měsíci začali vývojáři Kodi pracovat na nové verzi 19, která později dostala označení Matrix. První alpha sestavení, které si mohli uživatelé vyzkoušet, vyšlo letos v srpnu. Nakonec světlo světa spatřily ještě další dvě alphy, kterou před pár dny následovala první beta. K tomuto kroku se vývojáři rozhodli ve chvíli, kdy začal být Kodi 19 Matrix dostatečně stabilní. Beta 1 proto ani nepřináší žádné nové funkce, ale pouze odstraňuje chyby z předchozích sestavení. Stále se ovšem mohou vyskytnou nějaké mouchy, které bude potřeba vychytat před vydáním stabilního sestavení.
 
 
Kodi 19 Matrix by tedy měl veřejně vyjít v roce 2021. Ačkoliv zatím nebyl stanoven žádný termín, vývojáři věří, že se tak stane co nejdříve po začátku roku. Pokud se vám nechce čekat a rádi byste si vyzkoušeli novinky už nyní, můžete si první betu stáhnout z oficiálních stránek. Pokud používáte přehrávač na Androidu, můžete se zaregistrovat k beta testování v Google Play Store, a stahovat nové verze přímo odtud. Vývojáři upozorňují, že by uživatel měl vědět, jak se v případě problémů vrátit na předchozí verzi. A také žádají, aby nahlašovali všechny objevené chyby.
 
Nejzásadnější změnou nové verze je přechod addonů z Pythonu 2, jehož podpora skončila v lednu 2020, na Python 3. To je změna, která vyžaduje provést patřičné kroky po všech vývojářích doplňků pro Kodi, v opačném případě by přestaly fungovat ve verzi 19. Na druhou stranu měli vývojáři na změnu dost času, proto nelze předpokládat, že by uživatelé přišli o své oblíbené addony. Mezi další novinky v nové verzi patří softwarová podpora kodeku AV1, vylepšení metadat, redesign některých oken přehrávače nebo kompatibilita s herními ovladači v iOS.
Kodi 19 Matrix rovněž zdokonaluje zobrazení titulků a v závislosti na konkrétní platformě přidává také podporu HDR10 nebo Dolby Vision. Přehled dalších změn naleznete na oficiálních stránkách (viz odkaz níže).
 
Zdroj: Kodi.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik