Kodi 19 Matrix je dostupný v první betě. Opravuje chyby

Kodi 19 Matrix je dostupný v první betě. Opravuje chyby
, , aktualita
Vydání stabilního sestavení přehrávače Kodi 19 Matrix se blíží. Podle vývojářů k němu dojde co nejdříve po začátku roku 2021. O tom, že se vývoj posouvá správným směrem, svědčí i vydání prvního beta sestavení.
K oblíbeným
reklama
Před 18 měsíci začali vývojáři Kodi pracovat na nové verzi 19, která později dostala označení Matrix. První alpha sestavení, které si mohli uživatelé vyzkoušet, vyšlo letos v srpnu. Nakonec světlo světa spatřily ještě další dvě alphy, kterou před pár dny následovala první beta. K tomuto kroku se vývojáři rozhodli ve chvíli, kdy začal být Kodi 19 Matrix dostatečně stabilní. Beta 1 proto ani nepřináší žádné nové funkce, ale pouze odstraňuje chyby z předchozích sestavení. Stále se ovšem mohou vyskytnou nějaké mouchy, které bude potřeba vychytat před vydáním stabilního sestavení.
 
 
Kodi 19 Matrix by tedy měl veřejně vyjít v roce 2021. Ačkoliv zatím nebyl stanoven žádný termín, vývojáři věří, že se tak stane co nejdříve po začátku roku. Pokud se vám nechce čekat a rádi byste si vyzkoušeli novinky už nyní, můžete si první betu stáhnout z oficiálních stránek. Pokud používáte přehrávač na Androidu, můžete se zaregistrovat k beta testování v Google Play Store, a stahovat nové verze přímo odtud. Vývojáři upozorňují, že by uživatel měl vědět, jak se v případě problémů vrátit na předchozí verzi. A také žádají, aby nahlašovali všechny objevené chyby.
 
Nejzásadnější změnou nové verze je přechod addonů z Pythonu 2, jehož podpora skončila v lednu 2020, na Python 3. To je změna, která vyžaduje provést patřičné kroky po všech vývojářích doplňků pro Kodi, v opačném případě by přestaly fungovat ve verzi 19. Na druhou stranu měli vývojáři na změnu dost času, proto nelze předpokládat, že by uživatelé přišli o své oblíbené addony. Mezi další novinky v nové verzi patří softwarová podpora kodeku AV1, vylepšení metadat, redesign některých oken přehrávače nebo kompatibilita s herními ovladači v iOS.
Kodi 19 Matrix rovněž zdokonaluje zobrazení titulků a v závislosti na konkrétní platformě přidává také podporu HDR10 nebo Dolby Vision. Přehled dalších změn naleznete na oficiálních stránkách (viz odkaz níže).
 
Zdroj: Kodi.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik