Je tady první ochutnávka Kodi 19, může přinést problémy s doplňky

Je tady první ochutnávka Kodi 19, může přinést problémy s doplňky
, , aktualita
Vývojáři pustili do světa přehrávač Kodi 19 s interním označením Matrix. Zatím se jedná teprve o první alfa verzi, ale už nyní máme k dispozici seznam některých změn. Jedna z nich může mít vliv na funkčnost doplňků.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny vyšel Kodi 18.8 Leia s drobnějšími změnami a opravami chyb, ale vývojáři mezitím pracují na zbrusu nové verzi. Jedná se o Kodi 19, který získal kódové označení Matrix a zatím je dostupný v sestavení Alpha 1. Jinak řečeno se jedná o vůbec první veřejně dostupné sestavení, které proto může obsahovat spoustu chyb a nedodělků. Instalaci tedy doporučujeme pouze odvážným uživatelům. Ostatní se zatím mohou seznámit s prvním seznamem novinek, který je poměrně dlouhý, ale zahrnuje hlavně drobnější změny.
 
Jedna z nich přece jen převyšuje ostatní svým významem. Kodi totiž začne pro doplňky využívat Python 3, proto se po přechodu na novou verzi může stát, že některé z nich přestanou fungovat. Potom bude na vývojářích, aby své addony portovaly z Pythonu 2. Podle Kodi nabídka kompatibilních doplňků v oficiálním repozitáři neustále roste. Kromě toho si bude přehrávač vynucovat cestu nainstalovaných doplňků a přidružených souborů tak, aby nedocházelo k přepisování dat od jiných addonů. To byl podle autorů častý důvod k nahlašování chyb v předchozích verzích Kodi.
 
 
Devatenáctá verze populárního přehrávače přidává softwarovou podporu kodeku AV1. Z drobnějších změn lze zmínit možnost automatického otevření vizualizace nebo okna přes celou obrazovku při spuštění přehrávání, novou hudební vizualizaci inspirovanou matrixem (fungovat by měla bez problémů i na strojích s nízkým výkonem), nastavení průhlednosti titulků Nová verze zdokonaluje také síťová zabezpečení a přináší změny pro skin Estuary. Nespočtem drobnějších změn prošlo také nahrávání videí (PVR).
 
Řada novinek se potom týká jen jednotlivých platforem. Třeba iOS nově podporuje herní ovladače a vylepšuje zobrazení na Iphonech s výřezem displejem, Android zase přidává podporu Dolby Vision pro streamovaný obsah. Zatím není jasné, kdy vyjde Kodi 19 ve finální verzi, ale jistě to bude trvat minimálně několik měsíců. Než totiž přehrávač zamíří ke všem uživatelům, objeví se ještě několik dalších alfa verzí, následovaných beta verzemi a kandidáty na vydání. Kompletní seznam změn, které přináší Alpha 1, najdete na oficiálních stránkách Kodi (viz zdrojový odkaz níže).
 
Zdroj: Kodi.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
24.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik