Je tady první ochutnávka Kodi 19, může přinést problémy s doplňky

Je tady první ochutnávka Kodi 19, může přinést problémy s doplňky
, , aktualita
Vývojáři pustili do světa přehrávač Kodi 19 s interním označením Matrix. Zatím se jedná teprve o první alfa verzi, ale už nyní máme k dispozici seznam některých změn. Jedna z nich může mít vliv na funkčnost doplňků.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny vyšel Kodi 18.8 Leia s drobnějšími změnami a opravami chyb, ale vývojáři mezitím pracují na zbrusu nové verzi. Jedná se o Kodi 19, který získal kódové označení Matrix a zatím je dostupný v sestavení Alpha 1. Jinak řečeno se jedná o vůbec první veřejně dostupné sestavení, které proto může obsahovat spoustu chyb a nedodělků. Instalaci tedy doporučujeme pouze odvážným uživatelům. Ostatní se zatím mohou seznámit s prvním seznamem novinek, který je poměrně dlouhý, ale zahrnuje hlavně drobnější změny.
 
Jedna z nich přece jen převyšuje ostatní svým významem. Kodi totiž začne pro doplňky využívat Python 3, proto se po přechodu na novou verzi může stát, že některé z nich přestanou fungovat. Potom bude na vývojářích, aby své addony portovaly z Pythonu 2. Podle Kodi nabídka kompatibilních doplňků v oficiálním repozitáři neustále roste. Kromě toho si bude přehrávač vynucovat cestu nainstalovaných doplňků a přidružených souborů tak, aby nedocházelo k přepisování dat od jiných addonů. To byl podle autorů častý důvod k nahlašování chyb v předchozích verzích Kodi.
 
 
Devatenáctá verze populárního přehrávače přidává softwarovou podporu kodeku AV1. Z drobnějších změn lze zmínit možnost automatického otevření vizualizace nebo okna přes celou obrazovku při spuštění přehrávání, novou hudební vizualizaci inspirovanou matrixem (fungovat by měla bez problémů i na strojích s nízkým výkonem), nastavení průhlednosti titulků Nová verze zdokonaluje také síťová zabezpečení a přináší změny pro skin Estuary. Nespočtem drobnějších změn prošlo také nahrávání videí (PVR).
 
Řada novinek se potom týká jen jednotlivých platforem. Třeba iOS nově podporuje herní ovladače a vylepšuje zobrazení na Iphonech s výřezem displejem, Android zase přidává podporu Dolby Vision pro streamovaný obsah. Zatím není jasné, kdy vyjde Kodi 19 ve finální verzi, ale jistě to bude trvat minimálně několik měsíců. Než totiž přehrávač zamíří ke všem uživatelům, objeví se ještě několik dalších alfa verzí, následovaných beta verzemi a kandidáty na vydání. Kompletní seznam změn, které přináší Alpha 1, najdete na oficiálních stránkách Kodi (viz zdrojový odkaz níže).
 
Zdroj: Kodi.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik