Kodi 19 Matrix vychází jako Alpha 3, následovat by měla první beta

Kodi 19 Matrix vychází jako Alpha 3, následovat by měla první beta
, , aktualita
Začátkem listopadu vyšlo třetí a nejspíš poslední alpha sestavení Kodi 19 Matrix, které přináší různé opravy chyb i drobná funkční vylepšení. Pokud půjde vše podle plánu, můžeme brzy očekávat první beta sestavení.
K oblíbeným
reklama
V srpnu se k uživatelům dostala první ochutnávka multimediálního přehrávače Kodi 19.x Matrix. Vyšla totiž první alpha verzi, kterou v říjnu následovala druhá. Potom ovšem soustředění vývojářů narušily technické změny třetí strany, kvůli kterým přestal fungovat přístup k HTML na některé weby. Následovala proto neplánovaná verze Kodi 18.9 Leia, která tuto chybu napravovala. Nyní ovšem vývojáři opět s vypětím sil pracují na budoucí verzi Kodi 19 Matrix.
 
 
Na začátku listopadu vyšla Alpha 3, která by podle autorů měla být posledním sestavením před betou. Potom bude konečně následovat stabilní sestavení vhodné i pro běžného uživatele. Tento plán ovšem platí pouze za předpokladu, že se nestane nic neočekávaného jako minulý měsíc. I tentokrát vývojáři upozorňují, že alpha obsahuje řadu chyb a prosí uživatele, aby nalezené chyby poctivě nahlašovali. Alpha 3 přináší také mnoho vylepšení, z nichž nejdůležitější uvádíme níže,
 
 

Hlavní novinky v Kodi 19 Matrix Alpha 3

 

Hudební knihovna

 • Malé opravy délky alba pro hudbu v neobvyklých rozloženích složek a spouštění inportu dat o jednom umělci nebo albu.

Hudební videa

 • V případě potřeby načtení souvisejících informací o albu a umělci (včetně obrázku, životopisu, recenze atd.) z hudební knihovny.
 • Zobrazení všech hudebních videí umělce (nejen videí souvisejících s albem) při procházení knihovny podle umělce.
 • Hledání umělce z informačního dialogu nyní zahrnuje všechna související alba z knihoven i veškerá videa.
 • Možnost použít soubory .nfo, aby seznam umělců mohl zobrazit všechny umělce z hudebních videí, nejen hlavního umělce.
 • Informační dialogy zobrazují data z hudební knihovny, pokud je k dispozici odpovídající umělec nebo album.
 • Oprava vyhledávání „same director“ (stejný režisér) pro hudební videa.

Přehrávání

 • Oprava barevného mapování při přehrávání HLG HDR v režimu SDR ve Windows 10.
 • Přidáno přehrávání HLG HDR jako HDR10 ve Windows 10, protože Windows nepodporují přenos HLG.
 • Přidána podpora pro další bikubické škálovače OpenGL.

Skiny a vzhled

 • [Estuary] Přidány informace o kapitole z hudebních videí do OSD.
 • [Estuary] Vylepšeny informace o další položce v seznamu skladeb pro hudební videa přidáním podrobností o umělci/albu (pokud jsou k dispozici).
 • [Estuary] Vylepšeny informace o právě přehrávaném hudebním videu, pokud není přes celou obrazovku, přidáním podrobností o umělci/albu.
 • [Estuary] Volitelný plakát pro hudební videa.
 • Změny chování tlačítek DialogAddonInfo (např. ve výchozím nastavení kontextové zaměření na instalaci, aktualizaci, konfiguraci atd.).
 • Přidán infolabel PVR.TimeShiftSeekbar pro zobrazení vyhledávací lištu mimo dialogové okno SeekBar.

Hry

 • Implementace podporu celočíselného škálování pro zlepšení kvality zobrazení her Pixel Art

Scrapery

 • Nové výchozí scrapery metadat Python pro filmy a seriály (nahrazují staré scrapery XML).

API/JSON-RPC

 • Možnost použít v přehrávači nový URI titulků, např. URL, místní soubor atd.
 • Aktualizace umožňující VideoLibrary.Clean podle adresáře.
 • Vylepšení a opravy týkající se zpracování PVR prostřednictvím API.

PVR

 • Přehrávač si pamatuje naposledy otevřenou skupinu TV/rádia po restartu (dosud naposledy přehrávanou).
Zdroj: Kodi.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik