Nečekaně vyšel přehrávač Kodi 18.9, opravil významnou chybu

Nečekaně vyšel přehrávač Kodi 18.9, opravil významnou chybu
, , aktualita
Vývojáři oblíbeného multimediálního přehrávače Kodi se chtěli soustředit na verzi 19, ale nakonec museli přidat ještě verzi 18.9. Důvodem byla jedna zásadní chyba, kterou způsobila změna provedená třetí stranou.
K oblíbeným
reklama
Když vývojáři letos v létě vydali multimediální přehrávač Kodi verzi 18.8, tvrdili, že se jedná o poslední sestavení z řady 18.x Leia. Své síly totiž chtěli plně soustředit na připravovanou verzi 19.x Matrix, která by měla přinést zásadní novinky. Okolnosti ovšem autory donutily neplánovaně vydat verzi 18.9, kterou měli původně přeskočit. Důvodem byly technické změny provedené společností Cloudflare vyžadující rychlý zásah. Čekat až na vydání stabilní verze 19 si totiž vývojáři nemohli dovolit čekat – práce na nové verzi přehrávače totiž mohou zabrat ještě týdny nebo měsíce času.
 
 
Uvedená změna způsobila významné problémy s přístupem HTTP na jakýkoli web, který používá řešení od společnosti Cloudflare, což se v praxi projevilo třeba chybami se zdroji metadat. Vývojáři nakonec usoudili, že když už se pustili do úprav kódu, mohou rovnat opravit i další chyby v přehrávači. Jedná se třeba o vyřešení úniků paměti týkající se kompilačního nástroje TexturePacker, opravu navigace v adresářích a nesprávně nastavených počátečních adresářů nebo opravené renderování MediaCodec OES/EGL. Pokud vás zajímají technické detaily a kompletní seznam změn, najdete je na portálu GitHub.
 
Kodi 18.9 Leia si můžete stáhnout z oficiálních stránek pro různé platformy včetně Androidu, Linuxu nebo Windows. Stále platí, že můžete v předstihu otestovat chystanou verzi 19 Matrix. V srpnu vyšlo sestavení Alpha 1, které začátkem října následovala Alpha 2. Ačkoliv přinesla spoustu oprav chyb a drobných vylepšení, nadále se jedná o alfu, která obsahuje velké množství dosud neopravených chyb. Tato verze se proto nehodí pro každodenní používání a její instalaci by měli zvážit pouze zkušenější uživatelé, kteří se nebojí experimentů.
Připomeňme, že Kodi 19 Matrix začal pro doplňky využívat Python 3, proto některé z nich mohou po aktualizaci přestat fungovat. Jejich autoři ovšem nyní mají dostatek času, aby doplňky připravily na novou verzi multimediálního přehrávače.
 
Zdroj: Kodi.tv


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik