Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD

Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
, , aktualita
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
K oblíbeným
reklama
V létě jsme psali o infografice, která ukazovala vývoj designu televizorů od Samsungu. V další ze své infografik se jihokorejský výrobce zaměřil na soundbary, v posledních letech stále populárnější doplněk v obývacích pokojích. Není se čemu divit, jedná se totiž o vcelku elegantní řešení, jak zvýšit výkon reproduktorů zabudovaných v televizoru. Mimochodem i v kategorii soundbarů je Samsung dlouhodobě světovou jedničkou – trhu dominuje bez přerušení již od roku 2014. První soundbar ovšem představil v roce 2008 na veletrhu CES v Las Vegas…

 
V roce 2008 ovšem nevypadaly soundbary tak, jak si je představujeme dnes. Historicky první model od Samsungu – nesl označení HT-X810 – obsahoval i mechaniku pro DVD, takže nebylo nutné pořizovat samostatný přehrávač. Součástí systému byl také bezdrátový subwoofer. Nutno dodat, že tehdejší soundbar postrádal dnešní tenký design, díky kterému jej lze snadno umísítit pod televizor. Na druhou stranu měl výrobce více možností, jak sis se vzhledem produktu pohrát. Patrné je to také na modelu HT-BD8200, který byl představen o rok později. Jednalo se o první soundbar na světě s integrovaným Blu-ray přehrávačem.
 
V roce 2012 se na trh dostal Samsung HW-E550, který jako první na světě uměl rozdělit zvuk mezi pravý a levý reproduktor. Výsledkem byl 2.1kanálový zvuk. Následující rok nastoupily modely HW-F750/F751, který zákazníkům sliboval „analogovou kvalitu zvuku“. Revolučním prvkem byla vakuová trubice uvnitř reproduktoru. A jedno prvenství si Samsung odnesl také v roce 2014, kdy uvedl do obchodů soundbary se zahnutým designem HW-H7500/H7501. V této době se totiž na trhu objevily televizory se zahnutou obrazovkou, proto si jejich majitelé mohli pořídit i odpovídající soudnbar.
 
V roce 2016 byl oznámen první soundbar s věrným prostorovým zvukem – HW-K950. Jednalo se o systém 5.1.2. Letos Samsung představil novou technologii Q-Symphony, která umožňuje najednou využívat zvuk ze soundbaru i reproduktorů v kompatibilní QLED TV. Jako první uměl tuto novinku soundbar HW-Q800T s podporou Dolby Atmos. V červenci se potom přidal model HW-Q950T, světově první soundbar s 9.1.4kanálovým zvukem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik