Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary

21.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung se může pochlubit nejen prvenstvím na trhu s televizory, ale také se soundbary. Již od roku 2014 je pravidelně nejúspěšnější výrobcem, a to jak tržbami, tak počtem prodaných soundbarů.
Před pár týdny se objevila zpráva, že Samsung opět ovládl trh s televizory, a to již počtrnácté v řadě. Jihokorejský výrobce ovšem může slavit úspěch také v kategorii soundbarů, kde drží vedoucí pozici pošesté za sebou – nejúspěšnější značkou je totiž v letech 2014 až 2019. Ačkoliv soundbary existují již dlouho, právě v posledních letech se dočkaly největšího rozšíření. A konkurence na trhu je poměrně silná, neboť svá procenta se snaží utrhnout jak tradiční výrobci reproduktorů a jiné audiotechniky, tak i výrobci televizorů, kteří soundbary nabízí jako příslušenství.
 
 
Podle výzkumné společnosti FutureSource Consulting měl Samsung v minulém roce získat 21,8% podíl na trhu z pohledu tržeb a 16,5% podíl z hlediska počtu prodaných kusů. Náskok na tržní dvojku (její jméno Samsung ve své tiskové zprávě pochopitelně nezmiňuje) je údajně vyšší než 8 procentních bodů. Očekává se, že v roce 2020 si jihokorejská společnost bez problémů udrží svou vedoucí pozici. Navíc trh se soundbary dlouhodobě roste. V roce 2019 se mělo celosvětově prodat 18,87 milionů kusů, k překonání milníku 20 milionů kusů by potom mohlo dojít v roce 2022.
 
Samsung uvádí, že všechny své soundbary a zvukové technologie vyvíjí ve své laboratoři Samsung Audio Lab v kalifornské Valencii, nedaleko Los Angeles. Platí to také pro špičkové modely z řady Q, které byly představeny v roce 2019. Společnost také připomíná, že se snaží o maximální synergii svých soundbarů s televizory. Letošní modely QLED TV proto podporují technologii Q-Symphony, která propojuje zvuk ze soundbaru a integrovaných reproduktorů v televizoru, aby dosáhl optimálního zážitku. Tato technologie získala ocenění CES 2020 Best of Innovation.
 
Vlajkovou pro rok 2020 je soundbar Samsung Q800T, který podporuje 3.1.2 kanálový zvuk s Dolby Atmos. Kromě toho společnost uvede novou řadu S zaměřenou na poslech hudby a cenově dostupnou řadu T. Žádný z modelů se ovšem zatím nedostal na trh, takže zákazníci mohou zatím vybírat jen ze starších modelů.
 


reklama
reklama