Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary

Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary
, , aktualita
Samsung se může pochlubit nejen prvenstvím na trhu s televizory, ale také se soundbary. Již od roku 2014 je pravidelně nejúspěšnější výrobcem, a to jak tržbami, tak počtem prodaných soundbarů.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny se objevila zpráva, že Samsung opět ovládl trh s televizory, a to již počtrnácté v řadě. Jihokorejský výrobce ovšem může slavit úspěch také v kategorii soundbarů, kde drží vedoucí pozici pošesté za sebou – nejúspěšnější značkou je totiž v letech 2014 až 2019. Ačkoliv soundbary existují již dlouho, právě v posledních letech se dočkaly největšího rozšíření. A konkurence na trhu je poměrně silná, neboť svá procenta se snaží utrhnout jak tradiční výrobci reproduktorů a jiné audiotechniky, tak i výrobci televizorů, kteří soundbary nabízí jako příslušenství.
 
 
Podle výzkumné společnosti FutureSource Consulting měl Samsung v minulém roce získat 21,8% podíl na trhu z pohledu tržeb a 16,5% podíl z hlediska počtu prodaných kusů. Náskok na tržní dvojku (její jméno Samsung ve své tiskové zprávě pochopitelně nezmiňuje) je údajně vyšší než 8 procentních bodů. Očekává se, že v roce 2020 si jihokorejská společnost bez problémů udrží svou vedoucí pozici. Navíc trh se soundbary dlouhodobě roste. V roce 2019 se mělo celosvětově prodat 18,87 milionů kusů, k překonání milníku 20 milionů kusů by potom mohlo dojít v roce 2022.
 
Samsung uvádí, že všechny své soundbary a zvukové technologie vyvíjí ve své laboratoři Samsung Audio Lab v kalifornské Valencii, nedaleko Los Angeles. Platí to také pro špičkové modely z řady Q, které byly představeny v roce 2019. Společnost také připomíná, že se snaží o maximální synergii svých soundbarů s televizory. Letošní modely QLED TV proto podporují technologii Q-Symphony, která propojuje zvuk ze soundbaru a integrovaných reproduktorů v televizoru, aby dosáhl optimálního zážitku. Tato technologie získala ocenění CES 2020 Best of Innovation.
 
Vlajkovou pro rok 2020 je soundbar Samsung Q800T, který podporuje 3.1.2 kanálový zvuk s Dolby Atmos. Kromě toho společnost uvede novou řadu S zaměřenou na poslech hudby a cenově dostupnou řadu T. Žádný z modelů se ovšem zatím nedostal na trh, takže zákazníci mohou zatím vybírat jen ze starších modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce
Předplatitelé Netflixu mohou tento měsíc sledovat pokračování mysteriózního seriálu 13 Reasons Why, novou sérii ze světa Pokémon nebo tajemné polské krimi. A na své si přijdou také příznivci zombie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
2.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
2.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik