Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary

Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary
, , aktualita
Samsung se může pochlubit nejen prvenstvím na trhu s televizory, ale také se soundbary. Již od roku 2014 je pravidelně nejúspěšnější výrobcem, a to jak tržbami, tak počtem prodaných soundbarů.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny se objevila zpráva, že Samsung opět ovládl trh s televizory, a to již počtrnácté v řadě. Jihokorejský výrobce ovšem může slavit úspěch také v kategorii soundbarů, kde drží vedoucí pozici pošesté za sebou – nejúspěšnější značkou je totiž v letech 2014 až 2019. Ačkoliv soundbary existují již dlouho, právě v posledních letech se dočkaly největšího rozšíření. A konkurence na trhu je poměrně silná, neboť svá procenta se snaží utrhnout jak tradiční výrobci reproduktorů a jiné audiotechniky, tak i výrobci televizorů, kteří soundbary nabízí jako příslušenství.
 
 
Podle výzkumné společnosti FutureSource Consulting měl Samsung v minulém roce získat 21,8% podíl na trhu z pohledu tržeb a 16,5% podíl z hlediska počtu prodaných kusů. Náskok na tržní dvojku (její jméno Samsung ve své tiskové zprávě pochopitelně nezmiňuje) je údajně vyšší než 8 procentních bodů. Očekává se, že v roce 2020 si jihokorejská společnost bez problémů udrží svou vedoucí pozici. Navíc trh se soundbary dlouhodobě roste. V roce 2019 se mělo celosvětově prodat 18,87 milionů kusů, k překonání milníku 20 milionů kusů by potom mohlo dojít v roce 2022.
 
Samsung uvádí, že všechny své soundbary a zvukové technologie vyvíjí ve své laboratoři Samsung Audio Lab v kalifornské Valencii, nedaleko Los Angeles. Platí to také pro špičkové modely z řady Q, které byly představeny v roce 2019. Společnost také připomíná, že se snaží o maximální synergii svých soundbarů s televizory. Letošní modely QLED TV proto podporují technologii Q-Symphony, která propojuje zvuk ze soundbaru a integrovaných reproduktorů v televizoru, aby dosáhl optimálního zážitku. Tato technologie získala ocenění CES 2020 Best of Innovation.
 
Vlajkovou pro rok 2020 je soundbar Samsung Q800T, který podporuje 3.1.2 kanálový zvuk s Dolby Atmos. Kromě toho společnost uvede novou řadu S zaměřenou na poslech hudby a cenově dostupnou řadu T. Žádný z modelů se ovšem zatím nedostal na trh, takže zákazníci mohou zatím vybírat jen ze starších modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení Nový firmware pro televize Sony přináší Apple TV i spoustu vylepšení
Sony vypustilo do světa podzimní aktualizaci svých televizorů s Android TV, která dorazila na modely z let 2018 až 2020. Kromě vylepšeného ovládání a oprav chyb přináší aplikaci Apple TV. Na modelu ZG9 také odemyká podporu 4K120 přes HDMI 2.1.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik