Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary

Šestý rok v řadě. Samsung opět ovládl trh se soundbary
, , aktualita
Samsung se může pochlubit nejen prvenstvím na trhu s televizory, ale také se soundbary. Již od roku 2014 je pravidelně nejúspěšnější výrobcem, a to jak tržbami, tak počtem prodaných soundbarů.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny se objevila zpráva, že Samsung opět ovládl trh s televizory, a to již počtrnácté v řadě. Jihokorejský výrobce ovšem může slavit úspěch také v kategorii soundbarů, kde drží vedoucí pozici pošesté za sebou – nejúspěšnější značkou je totiž v letech 2014 až 2019. Ačkoliv soundbary existují již dlouho, právě v posledních letech se dočkaly největšího rozšíření. A konkurence na trhu je poměrně silná, neboť svá procenta se snaží utrhnout jak tradiční výrobci reproduktorů a jiné audiotechniky, tak i výrobci televizorů, kteří soundbary nabízí jako příslušenství.
 
 
Podle výzkumné společnosti FutureSource Consulting měl Samsung v minulém roce získat 21,8% podíl na trhu z pohledu tržeb a 16,5% podíl z hlediska počtu prodaných kusů. Náskok na tržní dvojku (její jméno Samsung ve své tiskové zprávě pochopitelně nezmiňuje) je údajně vyšší než 8 procentních bodů. Očekává se, že v roce 2020 si jihokorejská společnost bez problémů udrží svou vedoucí pozici. Navíc trh se soundbary dlouhodobě roste. V roce 2019 se mělo celosvětově prodat 18,87 milionů kusů, k překonání milníku 20 milionů kusů by potom mohlo dojít v roce 2022.
 
Samsung uvádí, že všechny své soundbary a zvukové technologie vyvíjí ve své laboratoři Samsung Audio Lab v kalifornské Valencii, nedaleko Los Angeles. Platí to také pro špičkové modely z řady Q, které byly představeny v roce 2019. Společnost také připomíná, že se snaží o maximální synergii svých soundbarů s televizory. Letošní modely QLED TV proto podporují technologii Q-Symphony, která propojuje zvuk ze soundbaru a integrovaných reproduktorů v televizoru, aby dosáhl optimálního zážitku. Tato technologie získala ocenění CES 2020 Best of Innovation.
 
Vlajkovou pro rok 2020 je soundbar Samsung Q800T, který podporuje 3.1.2 kanálový zvuk s Dolby Atmos. Kromě toho společnost uvede novou řadu S zaměřenou na poslech hudby a cenově dostupnou řadu T. Žádný z modelů se ovšem zatím nedostal na trh, takže zákazníci mohou zatím vybírat jen ze starších modelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář