www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Infografika: Jak se změnil design televizí od roku 2006 podle Samsungu

Infografika: Jak se změnil design televizí od roku 2006 podle Samsungu
, , aktualita
Samsung se ve své infografice chlubí, jak se mu podařilo v průběhu času snižovat tloušťku rámečků okolo obrazovky. Od 54 mm v roce 2006 se dostal až k letošnímu designu Infinity Screen s okraji tenkými jen 2,3 mm.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv televizory obvykle nekupujeme jen na rok či dva jako v případě smartphonů, i vývoj jejich designu jde poměrně rychle kupředu. Mohlo by se sice zdát, že na modelech s plochou obrazovku nemají výrobci co vymýšlet, opak je pravdou. A potvrzuje to infografika, ve které Samsung ukazuje proměnu svých televizorů v letech 2006 až 2020. Nejviditelnější je to bezpochyby v případě rámečků. Za čtrnáct let se jihokorejskému výrobci podařilo okraje okolo obrazovky stlačit na naprosté minimum. Infografiku si můžete prohlédnout níže, pod ní potom  shrnujeme klíčové informace v češtině.
 
 
Samsung začíná infografiku připomenutím Bordeaux LCD TV, která byla představena v roce 2016. Šlo o designový model s lesklým bílým povrchem a tmavě červeným detailem ve spodní části, který měl spolu s tvarem televizoru připomínat sklenku vína. Rámečky tohoto televizoru měřily 54 mm, ale v roce 2008 byla představena Crystal Rose LCD TV s tloušťkou okrajů jen 45 mm. Umožnil to proces sloučení materiálů, díky čemuž vznikl i zajímavý designový prvek. O dva roky později přišla Smart 3D LED TV, která nahradila plastové rámečky kovovými a snížila jejich tloušťku na 28 mm.
 
Dalším přelomovým milníkem byl rok 2014, kdy byla uvedena Curved UHD TV. S touto řadou se do televizorů dostala zakřivená obrazovka, která měla diváka vtáhnout do děje a zlepšit zážitek ze sledování. Ačkoliv se ukázalo, že přinášejí více nevýhod než výhod a z trhu tedy poměrně rychle zmizely, rozhodně se nesmazatelně zapsaly do historie. A z pohledu tloušťku rámečků znamenaly snížení na 10,5 mm. V roce 2017 přišly první QLED TV, které přinesly velmi tenké rámečky na všech čtyřech stranách – tedy spodního okraje. Tloušťka rámečků se v tomto případě zastavila na 12,5 mm.
 
Od roku 2019 jsou na trhu 8K QLED TV s rámečky tenkými 13,5 mm. Infografika končí v letošním roce, kdy Samsung oznámil design Infinity Screen. Jedná se o televizory, kde se výrobci povedlo téměř úplně eliminovat rámečky – jejich tloušťka činí pouhých 2,3 mm – a obrazovka proto zabírá více než 99 % čelní plochy. Abyste si mohli tuto podívanou užít doma, budete muset sáhnout třeba po modelu Samsung Q950T, který vás vyjde na 150 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik