www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Infografika: Jak se změnil design televizí od roku 2006 podle Samsungu

Infografika: Jak se změnil design televizí od roku 2006 podle Samsungu
, , aktualita
Samsung se ve své infografice chlubí, jak se mu podařilo v průběhu času snižovat tloušťku rámečků okolo obrazovky. Od 54 mm v roce 2006 se dostal až k letošnímu designu Infinity Screen s okraji tenkými jen 2,3 mm.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv televizory obvykle nekupujeme jen na rok či dva jako v případě smartphonů, i vývoj jejich designu jde poměrně rychle kupředu. Mohlo by se sice zdát, že na modelech s plochou obrazovku nemají výrobci co vymýšlet, opak je pravdou. A potvrzuje to infografika, ve které Samsung ukazuje proměnu svých televizorů v letech 2006 až 2020. Nejviditelnější je to bezpochyby v případě rámečků. Za čtrnáct let se jihokorejskému výrobci podařilo okraje okolo obrazovky stlačit na naprosté minimum. Infografiku si můžete prohlédnout níže, pod ní potom  shrnujeme klíčové informace v češtině.
 
 
Samsung začíná infografiku připomenutím Bordeaux LCD TV, která byla představena v roce 2016. Šlo o designový model s lesklým bílým povrchem a tmavě červeným detailem ve spodní části, který měl spolu s tvarem televizoru připomínat sklenku vína. Rámečky tohoto televizoru měřily 54 mm, ale v roce 2008 byla představena Crystal Rose LCD TV s tloušťkou okrajů jen 45 mm. Umožnil to proces sloučení materiálů, díky čemuž vznikl i zajímavý designový prvek. O dva roky později přišla Smart 3D LED TV, která nahradila plastové rámečky kovovými a snížila jejich tloušťku na 28 mm.
 
Dalším přelomovým milníkem byl rok 2014, kdy byla uvedena Curved UHD TV. S touto řadou se do televizorů dostala zakřivená obrazovka, která měla diváka vtáhnout do děje a zlepšit zážitek ze sledování. Ačkoliv se ukázalo, že přinášejí více nevýhod než výhod a z trhu tedy poměrně rychle zmizely, rozhodně se nesmazatelně zapsaly do historie. A z pohledu tloušťku rámečků znamenaly snížení na 10,5 mm. V roce 2017 přišly první QLED TV, které přinesly velmi tenké rámečky na všech čtyřech stranách – tedy spodního okraje. Tloušťka rámečků se v tomto případě zastavila na 12,5 mm.
 
Od roku 2019 jsou na trhu 8K QLED TV s rámečky tenkými 13,5 mm. Infografika končí v letošním roce, kdy Samsung oznámil design Infinity Screen. Jedná se o televizory, kde se výrobci povedlo téměř úplně eliminovat rámečky – jejich tloušťka činí pouhých 2,3 mm – a obrazovka proto zabírá více než 99 % čelní plochy. Abyste si mohli tuto podívanou užít doma, budete muset sáhnout třeba po modelu Samsung Q950T, který vás vyjde na 150 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik