www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Huawei přidává svou zatím nejlevnější 4K LCD TV

Huawei přidává svou zatím nejlevnější 4K LCD TV
, , aktualita
Huawei rozšířil svou nabídku další televizor, tentokrát levnější než předchozí modely. Ani v případě Smart Screen V55i ovšem čínský výrobce nezapomněl na moderní design a pokročilé funkce včetně vyklápěcí kamery.
K oblíbeným
reklama
Huawei se stal dalším čínským výrobcem, kterého si spojujeme hlavně se smartphony, ale svou nabídku rozšířil také o televizory. Zatímco Xiaomi se u většiny svých modelů snaží zaujmout atraktivním poměrem ceny a výbavy, Huawei se soustředí hlavně na prémiový design a nové funkce, kterými se chce odlišit od konkurence. První zástupci řady Vision TV vybavení panely QLED ani letos představená OLED TV tedy nejsou zrovna vhodnou volbou pro šetřivé zákazníky. Jak se ovšem zdá, Huawei chce své portfolio televizí dále rozšiřovat, a to konečně také o cenově dostupnější modely. Minulý týden byl představen model Smart Screen V55i, který se o pár dní později začal prodávat na čínském trhu za 3 799 juanů, v přepočtu asi 13 500 Kč bez DPH.
 
 
Televizor používá standardní LCD panel o úhlopříčce 55 palců, tedy nevylepšený o tzv. kvantové tečky, jak to známe z technologie QLED. Podle výrobce ovšem pokrývá 90 % barevného prostoru DCI-P3. Podporováno je rozlišení 4K, neboli 3840 x 2160 pixelů, naproti tomu o HDR se výrobce nezmiňuje, přesto můžeme předpokládat kompatibilitu s některými formáty. Naproti tomu nechybí mnohými nenáviděná technologie MEMC, která se stará o plynulejší pohyb objektů na obrazovce. Huawei televizor osadil svým vlastním operačním systémem, který je poháněn čtyřjádrovým procesorem Honghu obsahujícím dvěma jádry Cortex-A73, dvěma jádry Cortex-A53 a grafickým akcelerátorem Mali-G51. K tomu byla přidána 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště.
 
O zvuk se stará systém s osmi reproduktory, polovina z nich nabízí výkon po 10 W a druhá polovina po 2 W. Zajímavostí je vysouvací kamera s rozlišením Full HD a algoritmem vylepšující výkon za nízkého osvětlení, který lze využít třeba pro videohovory. S funkcí AI Fitness 2.0 se ovšem televizor může stát trenérem a kontrolovat, zda jsou cviky prováděny správně. Nechybí dálkové ovládání s podporou hlasových povelů. Na televizoru lze zrcadlit obrazovky až dvou smartphonů najednou a konektor HDMI je přítomný jen ve verzi 2.0. Huawei Smart Screen V55i zaujme také po stránce designu a zákaznici dokonce mohou vybírat ze dvou barevných variant. Rámečky okolo displeje jsou tenké jen 2,6 mm a samotný televizor se chlubí tloušťkou jen 6,9 mm. Dostupnost mimo Čínu zatím nebyla potvrzena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala