Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Huawei přidává svou zatím nejlevnější 4K LCD TV

27.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei rozšířil svou nabídku další televizor, tentokrát levnější než předchozí modely. Ani v případě Smart Screen V55i ovšem čínský výrobce nezapomněl na moderní design a pokročilé funkce včetně vyklápěcí kamery.
Huawei se stal dalším čínským výrobcem, kterého si spojujeme hlavně se smartphony, ale svou nabídku rozšířil také o televizory. Zatímco Xiaomi se u většiny svých modelů snaží zaujmout atraktivním poměrem ceny a výbavy, Huawei se soustředí hlavně na prémiový design a nové funkce, kterými se chce odlišit od konkurence. První zástupci řady Vision TV vybavení panely QLED ani letos představená OLED TV tedy nejsou zrovna vhodnou volbou pro šetřivé zákazníky. Jak se ovšem zdá, Huawei chce své portfolio televizí dále rozšiřovat, a to konečně také o cenově dostupnější modely. Minulý týden byl představen model Smart Screen V55i, který se o pár dní později začal prodávat na čínském trhu za 3 799 juanů, v přepočtu asi 13 500 Kč bez DPH.
 
 
Televizor používá standardní LCD panel o úhlopříčce 55 palců, tedy nevylepšený o tzv. kvantové tečky, jak to známe z technologie QLED. Podle výrobce ovšem pokrývá 90 % barevného prostoru DCI-P3. Podporováno je rozlišení 4K, neboli 3840 x 2160 pixelů, naproti tomu o HDR se výrobce nezmiňuje, přesto můžeme předpokládat kompatibilitu s některými formáty. Naproti tomu nechybí mnohými nenáviděná technologie MEMC, která se stará o plynulejší pohyb objektů na obrazovce. Huawei televizor osadil svým vlastním operačním systémem, který je poháněn čtyřjádrovým procesorem Honghu obsahujícím dvěma jádry Cortex-A73, dvěma jádry Cortex-A53 a grafickým akcelerátorem Mali-G51. K tomu byla přidána 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště.
 
O zvuk se stará systém s osmi reproduktory, polovina z nich nabízí výkon po 10 W a druhá polovina po 2 W. Zajímavostí je vysouvací kamera s rozlišením Full HD a algoritmem vylepšující výkon za nízkého osvětlení, který lze využít třeba pro videohovory. S funkcí AI Fitness 2.0 se ovšem televizor může stát trenérem a kontrolovat, zda jsou cviky prováděny správně. Nechybí dálkové ovládání s podporou hlasových povelů. Na televizoru lze zrcadlit obrazovky až dvou smartphonů najednou a konektor HDMI je přítomný jen ve verzi 2.0. Huawei Smart Screen V55i zaujme také po stránce designu a zákaznici dokonce mohou vybírat ze dvou barevných variant. Rámečky okolo displeje jsou tenké jen 2,6 mm a samotný televizor se chlubí tloušťkou jen 6,9 mm. Dostupnost mimo Čínu zatím nebyla potvrzena.