Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Huawei uvádí svou první OLED TV. Nabízí 14 reproduktorů a ovládání gesty

8.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei Vision X65 je první OLED TV této značky. Kromě obrazové kvality se zaměřuje na prémiový design a funkce, které tento model odlišují od konkurence. Jedná se například o velký počet reproduktorů nebo integrovanou kameru.
Huawei dnes podle očekávání představil svůj druhý přírůstek mezi televizory. Zatímco první Vision TV využívala panel QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, tento model se chlubí panelem OLED dodávaným společností LG Display. Konkrétně se jedná o 65" obrazovku, která se podle výrobce chlubí obnovovací frekvencí až 120 Hz, vysokým jasem 1 000 nitů a pokrytím více než 98 % barevného prostoru DCI-P3. Asi nepřekvapí, že se jedná o televizor s rozlišením 4K Ultra HD a podporou formátů HDR. Z hlediska designu se Huawei snažil o ztenčení rámečků i tloušťky samotného televizoru na minimum, což se při pohledu na prezentační snímky povedlo velmi dobře.
 
 
Vision X65, jak zní označení nového modelu, rozhodně neopomíná kvalitu zvuku. K dispozici je hned čtrnáct reproduktorů, které jsou integrovány za obrazovkou, takže neruší minimalistický vzhled televizoru o tloušťce nižší než 25 mm. Konkrétně se jedná o šestici 10W širokopásmových reproduktorů, šestici 3W výškových měničů a dvojici 20W basových měničů. Systém je schopný napodobit 5.1kanálový zvuk a podporuje technologii Huawei Histen, která prostřednictvím algoritmu umělé inteligence optimalizuje zvuk z různých zdrojů v závislosti na okolním prostřední. Kromě 6GB RAM a 128GB vnitřního úložiště obsahuje televizor také čipset Honghu 898 (navržený pro OLED TV) se čtyřjádrovým procesorem a jednotkou pro vylepšení obrazu využívající umělou inteligenci.
 
Pokud je řeč o umělé inteligenci, měli bychom zmínit čipset HiSilicon Hi3559C s integrovanou jednotkou NPU. Určen je pro integrovanou kameru, která se vysune jen v případě potřeby. Využívá 24MPx širokoúhlý snímač a několik dalších senzorů, které umožňují televizor ovládat pomocí pohybových gest. To znamená, že i bez ovladače v ruce lze kupříkladu pozastavit přehrávání nebo změnit hlasitost. Uvidíme, jak se novinka uchytí proti mnohem obvyklejšímu hlasovému ovládání. Kromě toho lze kameru využít třeba k videohovorům s přáteli. Huawei opět použil svou vlastní platformu HarmonyOS, která umožňuje televizor propojit s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Huawei Vision X65 se začne prodávat koncem dubna na čínském trhu za 25 tisíc juanů, v přepočtu přes 88 tisíc korun. Dostupnosti na mezinárodních trzích se nejspíš zatím nedočkáme.
 
Zdroj: Hdblog.it