www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí svou první OLED TV. Nabízí 14 reproduktorů a ovládání gesty

Huawei uvádí svou první OLED TV. Nabízí 14 reproduktorů a ovládání gesty
, , aktualita
Huawei Vision X65 je první OLED TV této značky. Kromě obrazové kvality se zaměřuje na prémiový design a funkce, které tento model odlišují od konkurence. Jedná se například o velký počet reproduktorů nebo integrovanou kameru.
K oblíbeným
reklama
Huawei dnes podle očekávání představil svůj druhý přírůstek mezi televizory. Zatímco první Vision TV využívala panel QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, tento model se chlubí panelem OLED dodávaným společností LG Display. Konkrétně se jedná o 65" obrazovku, která se podle výrobce chlubí obnovovací frekvencí až 120 Hz, vysokým jasem 1 000 nitů a pokrytím více než 98 % barevného prostoru DCI-P3. Asi nepřekvapí, že se jedná o televizor s rozlišením 4K Ultra HD a podporou formátů HDR. Z hlediska designu se Huawei snažil o ztenčení rámečků i tloušťky samotného televizoru na minimum, což se při pohledu na prezentační snímky povedlo velmi dobře.
 
 
Vision X65, jak zní označení nového modelu, rozhodně neopomíná kvalitu zvuku. K dispozici je hned čtrnáct reproduktorů, které jsou integrovány za obrazovkou, takže neruší minimalistický vzhled televizoru o tloušťce nižší než 25 mm. Konkrétně se jedná o šestici 10W širokopásmových reproduktorů, šestici 3W výškových měničů a dvojici 20W basových měničů. Systém je schopný napodobit 5.1kanálový zvuk a podporuje technologii Huawei Histen, která prostřednictvím algoritmu umělé inteligence optimalizuje zvuk z různých zdrojů v závislosti na okolním prostřední. Kromě 6GB RAM a 128GB vnitřního úložiště obsahuje televizor také čipset Honghu 898 (navržený pro OLED TV) se čtyřjádrovým procesorem a jednotkou pro vylepšení obrazu využívající umělou inteligenci.
 
Pokud je řeč o umělé inteligenci, měli bychom zmínit čipset HiSilicon Hi3559C s integrovanou jednotkou NPU. Určen je pro integrovanou kameru, která se vysune jen v případě potřeby. Využívá 24MPx širokoúhlý snímač a několik dalších senzorů, které umožňují televizor ovládat pomocí pohybových gest. To znamená, že i bez ovladače v ruce lze kupříkladu pozastavit přehrávání nebo změnit hlasitost. Uvidíme, jak se novinka uchytí proti mnohem obvyklejšímu hlasovému ovládání. Kromě toho lze kameru využít třeba k videohovorům s přáteli. Huawei opět použil svou vlastní platformu HarmonyOS, která umožňuje televizor propojit s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Huawei Vision X65 se začne prodávat koncem dubna na čínském trhu za 25 tisíc juanů, v přepočtu přes 88 tisíc korun. Dostupnosti na mezinárodních trzích se nejspíš zatím nedočkáme.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik