www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí svou první OLED TV. Nabízí 14 reproduktorů a ovládání gesty

Huawei uvádí svou první OLED TV. Nabízí 14 reproduktorů a ovládání gesty
, , aktualita
Huawei Vision X65 je první OLED TV této značky. Kromě obrazové kvality se zaměřuje na prémiový design a funkce, které tento model odlišují od konkurence. Jedná se například o velký počet reproduktorů nebo integrovanou kameru.
K oblíbeným
reklama
Huawei dnes podle očekávání představil svůj druhý přírůstek mezi televizory. Zatímco první Vision TV využívala panel QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, tento model se chlubí panelem OLED dodávaným společností LG Display. Konkrétně se jedná o 65" obrazovku, která se podle výrobce chlubí obnovovací frekvencí až 120 Hz, vysokým jasem 1 000 nitů a pokrytím více než 98 % barevného prostoru DCI-P3. Asi nepřekvapí, že se jedná o televizor s rozlišením 4K Ultra HD a podporou formátů HDR. Z hlediska designu se Huawei snažil o ztenčení rámečků i tloušťky samotného televizoru na minimum, což se při pohledu na prezentační snímky povedlo velmi dobře.
 
 
Vision X65, jak zní označení nového modelu, rozhodně neopomíná kvalitu zvuku. K dispozici je hned čtrnáct reproduktorů, které jsou integrovány za obrazovkou, takže neruší minimalistický vzhled televizoru o tloušťce nižší než 25 mm. Konkrétně se jedná o šestici 10W širokopásmových reproduktorů, šestici 3W výškových měničů a dvojici 20W basových měničů. Systém je schopný napodobit 5.1kanálový zvuk a podporuje technologii Huawei Histen, která prostřednictvím algoritmu umělé inteligence optimalizuje zvuk z různých zdrojů v závislosti na okolním prostřední. Kromě 6GB RAM a 128GB vnitřního úložiště obsahuje televizor také čipset Honghu 898 (navržený pro OLED TV) se čtyřjádrovým procesorem a jednotkou pro vylepšení obrazu využívající umělou inteligenci.
 
Pokud je řeč o umělé inteligenci, měli bychom zmínit čipset HiSilicon Hi3559C s integrovanou jednotkou NPU. Určen je pro integrovanou kameru, která se vysune jen v případě potřeby. Využívá 24MPx širokoúhlý snímač a několik dalších senzorů, které umožňují televizor ovládat pomocí pohybových gest. To znamená, že i bez ovladače v ruce lze kupříkladu pozastavit přehrávání nebo změnit hlasitost. Uvidíme, jak se novinka uchytí proti mnohem obvyklejšímu hlasovému ovládání. Kromě toho lze kameru využít třeba k videohovorům s přáteli. Huawei opět použil svou vlastní platformu HarmonyOS, která umožňuje televizor propojit s dalšími produkty chytré domácnosti.
 
Huawei Vision X65 se začne prodávat koncem dubna na čínském trhu za 25 tisíc juanů, v přepočtu přes 88 tisíc korun. Dostupnosti na mezinárodních trzích se nejspíš zatím nedočkáme.
 
Zdroj: Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik