Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS

21.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Huawei představila svůj první produkt s operačním systémem HarmonyOS. Je jím televize Vision TV s rozlišením 4K a spoustou technologií využívajících umělou inteligenci. Má i vyskakovací kamerku.
Dalším novým výrobcem chytrých televizí se stává společnost Huawei. Ta na prezentaci nového telefonu Mate 30 a Mate 30 Pro představila také svou chytrou televizi Vision TV pro další části světa (pro Čínu už byla představena). Novinka nabídne rozlišení 65" a 75", brzy by se ale měla objevit i menší 55" varianta a naopak ještě větší 85" verze. Všechny budou mít 4K rozlišení, podporu 120Hz frekvence a technologii Quantum Dot.
 
Huawei Vision TV
 
Zajímavostí je vyskakovací kamerka např. pro video konference. Dalším nezvyklým prvkem je operační systém. Tím je zde vlastní HarmonyOS, který Huawei nasadilo kvůli obchodní válce Číny a USA, která zakazuje využití mnoho důležitých součástí Androidu. Vision TV má zajímavý dálkový ovladač s Bluetooth 5.0, který se nabíjí přes USB-C a v horní částí má touchpad pro snazší ovládání televize.
 
Nechybí pochopitelně systémy umělé inteligence např. pro rozpoznávání hlasu, funkce AI Video, AI Fitness nebo AI Kids. Televize také umožňuje přímé streamování z telefonů Huawei. Pokud jde o zvuk, je tu 8+1+1 Intelligent Sound System, což má být 5.1 systém s možností inteligentního řízení šíření zvukových vln monitorováním prostředí. Cenu a dostupnost zatím neznáme.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.