www.tvfreak.cz
>
>
>

Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS

Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS
, , aktualita
Společnost Huawei představila svůj první produkt s operačním systémem HarmonyOS. Je jím televize Vision TV s rozlišením 4K a spoustou technologií využívajících umělou inteligenci. Má i vyskakovací kamerku.
K oblíbeným
reklama
Dalším novým výrobcem chytrých televizí se stává společnost Huawei. Ta na prezentaci nového telefonu Mate 30 a Mate 30 Pro představila také svou chytrou televizi Vision TV pro další části světa (pro Čínu už byla představena). Novinka nabídne rozlišení 65" a 75", brzy by se ale měla objevit i menší 55" varianta a naopak ještě větší 85" verze. Všechny budou mít 4K rozlišení, podporu 120Hz frekvence a technologii Quantum Dot.
 
Huawei Vision TV
 
Zajímavostí je vyskakovací kamerka např. pro video konference. Dalším nezvyklým prvkem je operační systém. Tím je zde vlastní HarmonyOS, který Huawei nasadilo kvůli obchodní válce Číny a USA, která zakazuje využití mnoho důležitých součástí Androidu. Vision TV má zajímavý dálkový ovladač s Bluetooth 5.0, který se nabíjí přes USB-C a v horní částí má touchpad pro snazší ovládání televize.
 
Nechybí pochopitelně systémy umělé inteligence např. pro rozpoznávání hlasu, funkce AI Video, AI Fitness nebo AI Kids. Televize také umožňuje přímé streamování z telefonů Huawei. Pokud jde o zvuk, je tu 8+1+1 Intelligent Sound System, což má být 5.1 systém s možností inteligentního řízení šíření zvukových vln monitorováním prostředí. Cenu a dostupnost zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce
Předplatitelé Netflixu mohou tento měsíc sledovat pokračování mysteriózního seriálu 13 Reasons Why, novou sérii ze světa Pokémon nebo tajemné polské krimi. A na své si přijdou také příznivci zombie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
2.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
2.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik