www.tvfreak.cz
>
>
>

Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS

Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS
, , aktualita
Společnost Huawei představila svůj první produkt s operačním systémem HarmonyOS. Je jím televize Vision TV s rozlišením 4K a spoustou technologií využívajících umělou inteligenci. Má i vyskakovací kamerku.
K oblíbeným
reklama
Dalším novým výrobcem chytrých televizí se stává společnost Huawei. Ta na prezentaci nového telefonu Mate 30 a Mate 30 Pro představila také svou chytrou televizi Vision TV pro další části světa (pro Čínu už byla představena). Novinka nabídne rozlišení 65" a 75", brzy by se ale měla objevit i menší 55" varianta a naopak ještě větší 85" verze. Všechny budou mít 4K rozlišení, podporu 120Hz frekvence a technologii Quantum Dot.
 
Huawei Vision TV
 
Zajímavostí je vyskakovací kamerka např. pro video konference. Dalším nezvyklým prvkem je operační systém. Tím je zde vlastní HarmonyOS, který Huawei nasadilo kvůli obchodní válce Číny a USA, která zakazuje využití mnoho důležitých součástí Androidu. Vision TV má zajímavý dálkový ovladač s Bluetooth 5.0, který se nabíjí přes USB-C a v horní částí má touchpad pro snazší ovládání televize.
 
Nechybí pochopitelně systémy umělé inteligence např. pro rozpoznávání hlasu, funkce AI Video, AI Fitness nebo AI Kids. Televize také umožňuje přímé streamování z telefonů Huawei. Pokud jde o zvuk, je tu 8+1+1 Intelligent Sound System, což má být 5.1 systém s možností inteligentního řízení šíření zvukových vln monitorováním prostředí. Cenu a dostupnost zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala