www.tvfreak.cz
>
>
>

Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně

Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
, , aktualita
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Hisense patří k největším výrobcům televizorů na světě. Společnost se mnohdy nebojí zaexperimentovat a vstoupit do neprobádaných vod. Před pár týdny jsme psali o 8K TV se dvěma displeji a nedávno následovala i první herní TV. Tímto přídomkem je označována novinka Hisense E75F, která byla uvedena na čínském trhu. Jedná se o 4K LCD TV, která bude dostupná v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Obě varianty nabídnou několik funkcí, které údajně zlepší zážitek při hraní her. Zaprvé se jedná o použití panelu s obnovovací frekvencí 100/120 Hz a technologie variabilního obnovování obrazovky (VRR), která automaticky přizpůsobí hodnotu zdroji, nejčastěji herní konzoli.
 
 
Připojena byla také kontroverzní technologie MEMC, která by měla zabránit trhání obrazu. Vylepšení obrazu i během hraní her zajistí umělá inteligence starající se o optimální úpravu jasu, kontrastu nebo dalších hodnot, a to v závislosti na okolním prostředí i konkrétních scénách. Výrobce se nezmiňuje o použití HDMI 2.1, proto můžeme očekávat spíše použití starší verze 2.0. To by bylo v případě „herní TV“ docela překvapivé, neboť by uživatelé nemohli využít všechny možnosti nové generace herních konzolí – PlayStation 5 a Xbox Series X. Na druhou stranu s plnou podporou HDMI 2.1 zatím nepočítá ani většina ostatních výrobců. Dokonce i Sony, který stojí za konzolí PlayStation, nabízí HDMI 2.1 pouze u jediné řady televizorů – XH90.
 
Vzhledem k podpoře VRR se ovšem zdá, že Hisense implementoval alespoň některé funkce z HDMI 2.1. Televizor tak možná cílí spíše na hráče, kteří si chtějí užít hraní i bez nákupu drahého počítače nebo konzole. Podporována totiž bude platforma od čínského gigantu Tencent, která umožňuje streamovat hry z cloudu. Jedná se tedy o obdobu Nvidia GeForce Now a několika dalších podobných služeb. Mezi podporované hry patří třeba starší tituly od EA Sports ze sérií FIFA nebo NBA. Kromě toho televizor podporuje HDR a je vybaven čtyřjádrovým procesorem, 3GB RAM a 64GB vnitřním úložuštěm.
 
Na čínském trhu se řada Hisense E75F prodává za cenu od 4 499 juanů, v přepočtu necelých 16 000 Kč. S mezinárodní dostupností to zatím příliš nadějně nevypadá. Hisense ovšem na český trh brzy přinese novou generaci svých ULED TV, které kombinují technologii Quantum Dot a relativně příznivou cenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik