www.tvfreak.cz
>
>
>

Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně

Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
, , aktualita
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Hisense patří k největším výrobcům televizorů na světě. Společnost se mnohdy nebojí zaexperimentovat a vstoupit do neprobádaných vod. Před pár týdny jsme psali o 8K TV se dvěma displeji a nedávno následovala i první herní TV. Tímto přídomkem je označována novinka Hisense E75F, která byla uvedena na čínském trhu. Jedná se o 4K LCD TV, která bude dostupná v úhlopříčkách 55 a 65 palců. Obě varianty nabídnou několik funkcí, které údajně zlepší zážitek při hraní her. Zaprvé se jedná o použití panelu s obnovovací frekvencí 100/120 Hz a technologie variabilního obnovování obrazovky (VRR), která automaticky přizpůsobí hodnotu zdroji, nejčastěji herní konzoli.
 
 
Připojena byla také kontroverzní technologie MEMC, která by měla zabránit trhání obrazu. Vylepšení obrazu i během hraní her zajistí umělá inteligence starající se o optimální úpravu jasu, kontrastu nebo dalších hodnot, a to v závislosti na okolním prostředí i konkrétních scénách. Výrobce se nezmiňuje o použití HDMI 2.1, proto můžeme očekávat spíše použití starší verze 2.0. To by bylo v případě „herní TV“ docela překvapivé, neboť by uživatelé nemohli využít všechny možnosti nové generace herních konzolí – PlayStation 5 a Xbox Series X. Na druhou stranu s plnou podporou HDMI 2.1 zatím nepočítá ani většina ostatních výrobců. Dokonce i Sony, který stojí za konzolí PlayStation, nabízí HDMI 2.1 pouze u jediné řady televizorů – XH90.
 
Vzhledem k podpoře VRR se ovšem zdá, že Hisense implementoval alespoň některé funkce z HDMI 2.1. Televizor tak možná cílí spíše na hráče, kteří si chtějí užít hraní i bez nákupu drahého počítače nebo konzole. Podporována totiž bude platforma od čínského gigantu Tencent, která umožňuje streamovat hry z cloudu. Jedná se tedy o obdobu Nvidia GeForce Now a několika dalších podobných služeb. Mezi podporované hry patří třeba starší tituly od EA Sports ze sérií FIFA nebo NBA. Kromě toho televizor podporuje HDR a je vybaven čtyřjádrovým procesorem, 3GB RAM a 64GB vnitřním úložuštěm.
 
Na čínském trhu se řada Hisense E75F prodává za cenu od 4 499 juanů, v přepočtu necelých 16 000 Kč. S mezinárodní dostupností to zatím příliš nadějně nevypadá. Hisense ovšem na český trh brzy přinese novou generaci svých ULED TV, které kombinují technologii Quantum Dot a relativně příznivou cenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik