www.tvfreak.cz
>
>
>

Hisense uvádí na trh první 8K TV se dvěma displeji

Hisense uvádí na trh první 8K TV se dvěma displeji
, , aktualita
Nová vlajková loď mezi televizory Hisense se dostává na čínský trh. Zatímco rozlišení 8K dnes nabízí řada výrobců, model 85U9E Pro k tomu přidává ještě druhou, menší obrazovku, která ukazuje notifikace nebo usnadňuje hlasové ovládání.
K oblíbeným
reklama
Čínský výrobce Hisense, který patří mezi pětici největších výrobců televizorů na světě, se rozhodl zaexperimentovat a přinést na trh model se dvěma displeji. Hisense 85U9E Pro totiž využívá hlavní 85" obrazovku, která si poradí s obsahem v kvalitě 8K HDR. Pod ní se ovšem nachází ještě druhá, tentokrát 28" obrazovka, která svým designem připomíná stolek, na kterém televizor stojí, takže lépe zapadne do interiéru. Úkolem sekundárního displeje je zobrazování doplňkových informací mimo hlavní obsah, jako jsou notifikace, čas nebo předpověď počasí. Všechny tyto informace tedy může mít divák stále na očích, aniž by musel přerušovat sledování filmu. Spodní obrazovka podporuje také hlasové ovládání a zobrazovat údaje o ostatních chytrých spotřebičích v domácnosti.
 
 
Hlavní obrazovka využívá obrazový procesor Hi-View Engine, který prostřednictvím umělé inteligenci optimalizuje barvy, kontrast, jas a pohyb. Vzhledem k minimu obsahu v nativním 8K rozlišení se bude možnost upscalingu videí z nižší kvality (výrobce tuto funkci označuje jako 8K Super Resolution Upscaler). Televizor používá 10bitový LCD panel s 1 694 stmívatelnými zónami, který zvládne pokrýt 150 % barevného gamutu Rec. 709. Každá ze stmívatelných zón se chlubí maximálním jasem 4 096 nitů, i když jako nejvyšší jas celého panelu je uváděna hodnota 2 500 nitů. O kontrolu podsvícení a jednotlivých zón se stará 113 nezávislých čipů.
 
Hisense 85U9E Pro v těchto dnech míří na domácí čínský trh, kde bude k dostání za 79 990 juanů. v přepočtu bezmála 290 tisíc korun. Později výrobce uvede ještě variantu s úhlopříčkou 75", ale její cenu ani dostupnost zatím neznáme. Otazník v tuto chvíli zůstává viset také nad mezinárodní dostupností, i když později se snad tento model dostane i mimo Čínu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář