www.tvfreak.cz
>
>
>

QLED za rozumnou cenu? Hisense zveřejnil český ceník nových ULED TV

QLED za rozumnou cenu? Hisense zveřejnil český ceník nových ULED TV
, , aktualita
Televize s displeji Quantum Dot nabízí také Hisense, a to v rámci své řady ULED. Na český trh bry zamíří nové modely U8QF a U7QF, které budou dostupné v několika úhlopříčkách a slibují solidní obrazovou kvalitu za příznivou cenu.
K oblíbeným
reklama
Televizory s kvantovými tečkami nejsou jen výsadou Samsungu, i když ne každý výrobce používá označení QLED TV. V nabídce společnosti Hisense je nalezneme v kategorii ULED, tedy jako prémiové LCD TV. Začátkem roku byly představeny nové modely Hisense ULED, které se brzy konečně dostanou na trh. Na stránkách českého zastoupení se již nachází ceny, proto si pojďme jednotlivé řady stručně představit a především si říct, kolik by si měli zákazníci připravit.

 

Hisense U8QF

 
Z vyšší řady Hisense U8 byly pro rok 2020 připraveny dvě novinky využívající technologii Quantum Dot a rozlišení 4K Ultra HD, tedy 3840 x 2160 pixelů. Výrobce u televizorů uvádí frekvenci panelu 100/120 Hz, kontrast 5000:1, jas 1000 nitů a podsvícení Direct LED s rozdělením do 132 nebo 180 stmívatelných zón. Větší číslo patří 65" variantě, zatímco menší se týká 55" varianty. Podporovány všechny běžné formáty vysokého dynamického rozsahu, konkrétně HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision.
 
 
Zpracování obrazu zajišťuje Hi-View Engine založený na umělé inteligenci, který se stará např. o upscaling do vyššího rozlišení, redukci šumu a další vylepšení videa. Z hlediska zvuku jsou potom televizory osazeny dvojicí 10W reproduktorů vyladěných společností JBL a podporují prostorový zvuk Dolby Atmos. Samozřejmostí jsou všechny potřebné tunery včetně DVB-T2 a podpory HbbTV.
 
I tentokrát Hisense sáhl po svém proprietárním řešení v podobě operačního systému VIDAA U4.0, který by ve své poslední verzi měl nabídnout lépe přizpůsobitelné rozhraní či širší katalog obsahu. Mezi podporovanými aplikacemi nalezneme mimo jiné YouTube, Netflix, VOYO, Filmbox, LEPSI.TV nebo SledovaniTV, o jejichž svižný chod by se měl postarat čtyřjádrový procesor MStar MSD6886 a dvoupásmová Wi-Fi. Dálkový ovladač je vybaven mikrofonem pro hlasové povely, ale nechybí ani možnost ovládání pomocí mobilní aplikace.
 
 

Hisense U7QF

 
Ještě ekonomičtější řešení představuje inovovaná série Hisense U7, která zahrnuje modely s úhlopříčkami 65, 55 a 50 palců. Zákazníci se musí připravit na několik ústupků, především s ohledem na použitý panel. Využívá sice rozlišení 4K a technologii Quantum Dot, ale mezi jeho další parametry patří frekvence 50/60 Hz, kontrast 4000:1, jas 700 nitů nebo podsvícení Direct LED s menším počtem stmívatelných zón. Chybí také zvuk od JBL.
 

 
Televizory z řad U8QF a U7QF se nejspíš dostanou na český trh v následujících týdnech. Ceny byly stanoveny následovně.
  • Hisense 65U8QF: 29 990 Kč
  • Hisense 55U8QF: 21 990 Kč
  • Hisense 65U7QF: 22 990 Kč
  • Hisense 55U7QF: 16 990 Kč
  • Hisense 50U7QF: 14 990 Kč
 
 
 
Zdroj: Hisense.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik