www.tvfreak.cz
>
>
>

QLED za rozumnou cenu? Hisense zveřejnil český ceník nových ULED TV

QLED za rozumnou cenu? Hisense zveřejnil český ceník nových ULED TV
, , aktualita
Televize s displeji Quantum Dot nabízí také Hisense, a to v rámci své řady ULED. Na český trh bry zamíří nové modely U8QF a U7QF, které budou dostupné v několika úhlopříčkách a slibují solidní obrazovou kvalitu za příznivou cenu.
K oblíbeným
reklama
Televizory s kvantovými tečkami nejsou jen výsadou Samsungu, i když ne každý výrobce používá označení QLED TV. V nabídce společnosti Hisense je nalezneme v kategorii ULED, tedy jako prémiové LCD TV. Začátkem roku byly představeny nové modely Hisense ULED, které se brzy konečně dostanou na trh. Na stránkách českého zastoupení se již nachází ceny, proto si pojďme jednotlivé řady stručně představit a především si říct, kolik by si měli zákazníci připravit.

 

Hisense U8QF

 
Z vyšší řady Hisense U8 byly pro rok 2020 připraveny dvě novinky využívající technologii Quantum Dot a rozlišení 4K Ultra HD, tedy 3840 x 2160 pixelů. Výrobce u televizorů uvádí frekvenci panelu 100/120 Hz, kontrast 5000:1, jas 1000 nitů a podsvícení Direct LED s rozdělením do 132 nebo 180 stmívatelných zón. Větší číslo patří 65" variantě, zatímco menší se týká 55" varianty. Podporovány všechny běžné formáty vysokého dynamického rozsahu, konkrétně HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision.
 
 
Zpracování obrazu zajišťuje Hi-View Engine založený na umělé inteligenci, který se stará např. o upscaling do vyššího rozlišení, redukci šumu a další vylepšení videa. Z hlediska zvuku jsou potom televizory osazeny dvojicí 10W reproduktorů vyladěných společností JBL a podporují prostorový zvuk Dolby Atmos. Samozřejmostí jsou všechny potřebné tunery včetně DVB-T2 a podpory HbbTV.
 
I tentokrát Hisense sáhl po svém proprietárním řešení v podobě operačního systému VIDAA U4.0, který by ve své poslední verzi měl nabídnout lépe přizpůsobitelné rozhraní či širší katalog obsahu. Mezi podporovanými aplikacemi nalezneme mimo jiné YouTube, Netflix, VOYO, Filmbox, LEPSI.TV nebo SledovaniTV, o jejichž svižný chod by se měl postarat čtyřjádrový procesor MStar MSD6886 a dvoupásmová Wi-Fi. Dálkový ovladač je vybaven mikrofonem pro hlasové povely, ale nechybí ani možnost ovládání pomocí mobilní aplikace.
 
 

Hisense U7QF

 
Ještě ekonomičtější řešení představuje inovovaná série Hisense U7, která zahrnuje modely s úhlopříčkami 65, 55 a 50 palců. Zákazníci se musí připravit na několik ústupků, především s ohledem na použitý panel. Využívá sice rozlišení 4K a technologii Quantum Dot, ale mezi jeho další parametry patří frekvence 50/60 Hz, kontrast 4000:1, jas 700 nitů nebo podsvícení Direct LED s menším počtem stmívatelných zón. Chybí také zvuk od JBL.
 

 
Televizory z řad U8QF a U7QF se nejspíš dostanou na český trh v následujících týdnech. Ceny byly stanoveny následovně.
  • Hisense 65U8QF: 29 990 Kč
  • Hisense 55U8QF: 21 990 Kč
  • Hisense 65U7QF: 22 990 Kč
  • Hisense 55U7QF: 16 990 Kč
  • Hisense 50U7QF: 14 990 Kč
 
 
 
Zdroj: Hisense.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Dnes, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
10.7.2020, aktualita, Milan Šurkala