HBO GO a koronavirus: Pandemie změní plány některých seriálů

HBO GO a koronavirus: Pandemie změní plány některých seriálů
, , aktualita
HBO shrnulo informace, jak pandemie COVID-19 ovlivní jeho produkci i službu HBO GO. Kromě zpoždění českého dabingu a možného snížení kvality videa dojde také k odsunutí nebo dokonce zrušení epizod některých seriálů.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv služby pro streamování videa v reakci na koronavirovou krizi výrazně zvýšili počet diváků, neboť lidé po celém světě během nuceného pobytu doma častěji sledují filmy a seriály, ani jim se nevyhnou problémy. HBO GO spustilo informační stránku, na které předplatitelé najdou aktuální informace o dopadech onemocnění COVID-19 na tuto službu. Společnost informovala, že zdraví a bezpečnost zaměstnanců i partnerů je na prvním místě, proto už před několika týdny oznámila pozastavení dabingu. To znamená, že nový obsah v televizním vysílání HBO i na platformě HBO GO může mít pouze české titulky, ale nikoliv dabing. Kromě České republiky se toto omezení týká také dalších trhů v regionu včetně Polska a Maďarska.
 
 
Kromě toho se HBO GO připojilo k Netflixu i dalším platformám, které v Evropě omezí datový tok s cílem zabránit přetížení internetových sítí. Na žádost orgánů Evropské unie ovšem zareagoval každý z poskytovatelů po svém. HBO GO tvrdí, že monitoruje datový tok, aby zabránilo potížím především v období, kdy lidé doma používají internet k práci či studiu. Společnost ovšem tvrdí, že se ji „v současné době daří udržet kvalitu a rychlost videa“ na běžné úrovni. Jinak řečeno, žádné omezení zatím zatím nebylo potřeba, i když v případě potřeby k němu může dojít.
Pandemie koronaviru samozřejmě ovlivnila také produkci obsahu. V důsledku toho se může stát, že se zpozdí premiéra seriálu nebo jeho nové řady, případně dojde k předčasnému ukončení. Prozatím se omezení dotklo tří titulů. Odložen bude 19. až 22. epizoda seriálu Batwoman, který si ovšem diváky mezitím nezískal nejlepší reputaci. Stejně tak čeká zpoždění další superhrdinský seriál od televizní stanice CW – Supergirl. V jeho případě dojde ke zpoždění 7. až 13. dílu z 1. série. A nakonec fantasy seriál Odkaz (Legacies), který bude kvůli pandemii ukončen o něco dříve, takže druhá série nebude kompletní a místo původně plánovaných dvaceti dílů tak diváci uvidí jen odvysílaných 16 epizod.
 
Zdroj: HBOGO.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala