Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO GO a koronavirus: Pandemie změní plány některých seriálů

12.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
HBO shrnulo informace, jak pandemie COVID-19 ovlivní jeho produkci i službu HBO GO. Kromě zpoždění českého dabingu a možného snížení kvality videa dojde také k odsunutí nebo dokonce zrušení epizod některých seriálů.
Ačkoliv služby pro streamování videa v reakci na koronavirovou krizi výrazně zvýšili počet diváků, neboť lidé po celém světě během nuceného pobytu doma častěji sledují filmy a seriály, ani jim se nevyhnou problémy. HBO GO spustilo informační stránku, na které předplatitelé najdou aktuální informace o dopadech onemocnění COVID-19 na tuto službu. Společnost informovala, že zdraví a bezpečnost zaměstnanců i partnerů je na prvním místě, proto už před několika týdny oznámila pozastavení dabingu. To znamená, že nový obsah v televizním vysílání HBO i na platformě HBO GO může mít pouze české titulky, ale nikoliv dabing. Kromě České republiky se toto omezení týká také dalších trhů v regionu včetně Polska a Maďarska.
 
 
Kromě toho se HBO GO připojilo k Netflixu i dalším platformám, které v Evropě omezí datový tok s cílem zabránit přetížení internetových sítí. Na žádost orgánů Evropské unie ovšem zareagoval každý z poskytovatelů po svém. HBO GO tvrdí, že monitoruje datový tok, aby zabránilo potížím především v období, kdy lidé doma používají internet k práci či studiu. Společnost ovšem tvrdí, že se ji „v současné době daří udržet kvalitu a rychlost videa“ na běžné úrovni. Jinak řečeno, žádné omezení zatím zatím nebylo potřeba, i když v případě potřeby k němu může dojít.
Pandemie koronaviru samozřejmě ovlivnila také produkci obsahu. V důsledku toho se může stát, že se zpozdí premiéra seriálu nebo jeho nové řady, případně dojde k předčasnému ukončení. Prozatím se omezení dotklo tří titulů. Odložen bude 19. až 22. epizoda seriálu Batwoman, který si ovšem diváky mezitím nezískal nejlepší reputaci. Stejně tak čeká zpoždění další superhrdinský seriál od televizní stanice CW – Supergirl. V jeho případě dojde ke zpoždění 7. až 13. dílu z 1. série. A nakonec fantasy seriál Odkaz (Legacies), který bude kvůli pandemii ukončen o něco dříve, takže druhá série nebude kompletní a místo původně plánovaných dvaceti dílů tak diváci uvidí jen odvysílaných 16 epizod.
 
Zdroj: HBOGO.eu


reklama
reklama