Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tv karty Pinnacle PCTV / modely: Pro, Stereo, Rave, XE

rct (1)|25.1.2005 11:54
Ahojte vsetci, kupil som novu TV-kartu Pinnacle PCTV pro. Mam problem ju rozbehat :(( . Ked pouzijem drivere z installCD, tak vsetko slape az na detail REC-ak ho kliknem, okamzite mi restartne masinu. Ak pouzijem "najnovsie drivere z netu", zase mi nenahrava zvuk. SOM ZUFALY!!!! Prosim Vas viete mi niekto poradit nejake "NORMALNE DRIVERE+ NORMALNY SOFT" ???? Budem Vam VELMI VDACNY!!! Inak Pinnacle assistent mi vypisuje nasledovne: (samozrejme sa mi XP ospravedlnuje za pripadne vzniknute problemy- co mi urcite pomoze, ze?? )

PCTVASSI spôsobil chybu stránkovania pamäte
v module KERNEL32.DLL na 0177:bffc05fb.
Registre:
EAX=03640018 CS=0177 EIP=bffc05fb EFLGS=00010282
EBX=0373fe28 SS=017f ESP=03640000 EBP=0373fe38
ECX=00000000 DS=017f ESI=00000000 FS=471f
EDX=bff76855 ES=017f EDI=bff79198 GS=0000
Bajty na CS:EIP:
ff 54 8f 04 5d 5e 8b 5d 0c 0b c0 74 33 78 3c 8b
Výpis zásobníka:
03640020 00000000 03640020 036400f0 81d76f58 0373fe28
036400f0 0364010c 03640044 bff76849 036400f0 0373fe28
0364010c 036400c8 03640488 bff76855 :-(((

A Aby som doplnil, tak pod kapotou vlastnim: AMD Ahlon 2000+ XP, 512RAM, 7200rpm 120GB Maxtor HDD, Gigabyte 7n/400 Pro 2- Z.D., nVidia FX 5200+ -G.K atd....
Za pripadne vyriesenie problemu este raz DAKUJEM!!!!
StD (8612)|25.1.2005 12:11
Při prvním pohledu bych usuzoval na DirectX... Mimochodem, a co tam máš za nastavení v záložce Capture, když to takto zhasne?
Potkan (1)|3.2.2005 11:34
Mam Pinnacle PCTV Stereo ted uplne novou a originalni soft. Pri prepinani programu na 5s vzdy vypadne zvuk. Nemate nekdo zkusenosti co stim?
StD (8612)|3.2.2005 11:48
No nevím, u mne to (u verze Pro) s typickým "chrupnutím" přeskočí v rámci jedné sekundy, nicméně schválně jsem se teď díval do FAQů u Pinnacle a nikdo tam podobným problemem netrpí - zvuk obvykle jde nebo vůbec nejde...
Jinak úplně nejelegantnější řešení je přepínat kanály DO na "zdroji", tj. u mne Sat-receiver nebo VCR. Pak nemáš prodlevu ve zvuku žádnou.
imported_jenr (2)|7.2.2005 19:42
MAm problemy s provozovanim PCTV Pro v softu Dscaler 4.1.11
jde o to ze po spusteni zacne obraz blikat a po chvili se objevy chybove hlaseni :
Unexpecated error -The video thread failed to exit in a timely manner and was forcefully terminated.You may experience further problems.
Nevite nekdo cim by to mohlo byt ovladac 5.10 + Win xp SP2 .

Diky JENR
StD (8612)|7.2.2005 19:50
jenr: No to se ti vůbec nedivím. Jak už je tady šířeji známo, DScaler (a podobně FFDShow) já nerad a on se zase nemá rád s nastaveními ovladačů i kodeků instalovaných Pi a grafikou. Musíš si halt při vlastní konstelaci PC vybrat to své "menší zlo". Vše najednou obvykle nefunguje. Ani v životě ne.
Můj tip: Odinstaluj DScaler a zkus MediaPlayerClassic (v. 6.4.8.2 a výše), když už potřebuješ mít něco jiného.

P.S. Ovladače 5.10 vznikly ještě před XP, tudíž se ti tam může klasicky hádat grafika (tj. Overlay především). Co na tu tvou instalaci "říká" Assistant?
imported_jenr (2)|8.2.2005 19:08
Fak se omlouvam ale trochu jsem zazmatkoval ,po restartu a opetovnem naistalovani Dscaleru uz to slape dobre ,chyba byla zrejme v tom ze jsem pred prvni instalaci mel spustenou originalni aplikaci Vision a po jejim ukonceni windows xp vzdy hlasi chybu ,kterou chce odesilat,a tahle chyba zrejme zpusobyla ze Dscaler nefungoval korektne,ale taky je dost mozny ze jsem pri instalaci zapomel vypnot ProgDVB :-D .
Jnak mozna by me jeste zajimalo jestli vam to Vision dela taky po jeho ukonce ve Win XP se objevy vzdy chyba.?
StD (8612)|8.2.2005 19:38
Kdyby se Vision ukončoval korektně, tak půjde třeba normálně přepínat mezi TV a FM, což nejde a nikdy už nepůjde, protože se "vývojové síly" soustřeďují jiným směrem... Nicméně zvaž, o co přicházíš a co ti to nové dává. Mě osobně k životu zatím stačí plný Mpeg2/Mjpeg bez registrace, a to vše pod W2K. Trápení s XP mi vystačí v robotě... V každém případě poučení pro tebe: u Pi Restart po každé změně nastavení! (To platí i pro naladění kanálů.) Na všechno si člověk zvykne, jen musí znát Unsere Pappenheimer!
draja (1)|10.2.2005 14:19
VÍ NĚKDO JAK AKTIVOVAT MPEG 2 U PCTV STEREO??? CHCE TO PO MĚ 5 EURO . JIŽ JEDNOU JSEM TO AKTIVOVAL ALE NEVÍM JAK ???? PORADÍTE !! DÍKY UŽ SEM ZOUFALEJ :(( B-)
StD (8612)|10.2.2005 19:34
Nemáš si pořizovat "nové" věci... Ozvi se na mail a pořešíme, bez kreditky jsi jinak 0 i v socEU. :-D
miller (66)|11.2.2005 09:03
Ahoj. Prosim Vas, nesetkali jste se nekdo s nasledujicim problemem:
preinstaloval jsem komplet Xp. Nainstaloval jsem znovu PCTV, pred tim pouze Office, kodek DivX5.2.1, Xvid, AC3 a nic jineho. Instalace karty probehla OK. TV bezi normalne. Pokud vsak dam nahravat do formatu DVD LP / DVD (coz je mpeg2) dojde po urcitem case (radove minut) k zatuhnuti PC vcetne obrazu, ale zvuk bezi dale. Pomuze pouze natvrdo resetovat PC. Nero, ani PowerDVD nainstalovan nemam.
XP 2000+ (pretakt na 2600) 512MB, WinXP, 200GB, MSI KTRV, VIA400, Radeon9200. To pretaktovani bylo i pred preinstalaci. Akorat jsem nahraval novy BIOS a ovladace k desce a k VIA.
Predem dekuji za rady
StD (8612)|11.2.2005 21:10
Miller, ty jsi tedy Stammgast. A na co tam kruci rveš dřív ten hloupý DivX a AC3?? Před kartou? Se ti divím. A určitě to máš ještě s tou "tvůrčí" ZK (Creative), nejlépe OnBoard. Já se z toho asi... Dr. Chocholoušek.
P.S. Když jsi tam dal znovu drivery od MoBo a IDE, tak zopakuj i ZK! A potom i PPE, mezitím restarty-...
Julda (2)|12.2.2005 21:37
Chtěl bych poprosit o pomoc. Zakoupil jsem televizní kartu Pinnacle PCTV Stereo a mám jeden problém s ní. Při přepínání programů a při spouštění nahrávání vypadává zvuk. Můžete mě někdo prosímvás poradit co s tím?
miller (66)|14.2.2005 09:30
ahoj StD. Promin, jestli jsi mel kvuli me nervove vypeti. :-I
Ale jinak: pomohlo snizeni taktu FSB ze 166 na 160, a uz se to nekouse.
Stejne ale pri nahravani do DVD(mpeg2) dojde k posunuti zvuku.
Jojo, ZK je onboard, ale nevim ted to jeji oznaceni (AC97???)- no proste soucast desky MSI KT4V. Bylo by lepsi poridet nejakou zvukovku do slotu? Nevim, ale jsem dneska nejaky zabrzdeny. Nepochopil jsem - "tak zopakuj i ZK! A potom i PPE, mezitím restarty"
Jestli jsem dobre pochopil, tak prvne ovladace HW, pak nainstalovat kartu PCTV a pak kodeky? A nejlepe s jinou Zv kartou? Jde mi nejvice o nahravani do DVD, tzn. abych nemusel pak nejak slozite demuxovat a srovnavat zvukovou a audio stopy. Nahravku jednoduse sestriham a vycmudim na devko.
StD, dik zas za rady.
StD (8612)|14.2.2005 10:42
1) Nepřetaktovávat. FSB nechat na hodnotě odpovídající CPU.
2) PCI ZK bude na 99 % lepší než on-board
3) zopakuj ZK míněn ovladač a PPE je program od Pi (PCI Enhancer)
4) Až to bude chodit synchronně, tak teprve můžeš zachytávat.
5) Žádné další kodeky, pokud nainstaluješ Vision a Studio, nepotřebuješ, navíc snad jen XviD, Huffyuv, případně jiný Mjpeg.
miller (66)|14.2.2005 11:18
O.K. Vyzkousim. Odinstaluju a poradi pak podle tebe. Akorat me zarazi, za zadne jine kodeky nez jsou v PCTVsoftu nepotrebuju.
jardat (11)|14.2.2005 17:24
:-G
mam tuhle kartu a program na prehravani Dscaler
jak muzu zachytavat video???
diky za odpoved :-G
StD (8612)|14.2.2005 19:04
Jardat: Osobně DScaler nepoužívám. Když jsem ho zkoušel, tak mi vytuhával OS. Nevím, možná se nemá "rád" s ovladači... Mimo Vision spolehlivě při správně nastavené kartě funguje zachytávání (nejlépe do Mjpegu) v ATV2000 a nebo v MediaPlayer Classicu novější verze. Zachytávání nabídnou i "lepší" DVD-playery, najdou-li v systému kartu jako aktivní WDM-zdroj. Servus!
jardat (11)|14.2.2005 19:43
jakym programem zachyzavat vide
ATV mi nejde spustit navim jaknastavit aby mi nrepsal chyb hlasku

dscaler mi funguje v pohode,mal je tam blbe zachytvanani
jak to mam zachytit necim jinym?
jardat (11)|14.2.2005 19:53
jde to nejak prez virtual dub? nejak ho propojit s tv kartou a v nem primo zachytavat??
StD (8612)|15.2.2005 08:18
Jde.
Julda (2)|16.2.2005 11:20
Ahoj,chtěl bych tě poprosit o radu. Chtěl bych se tě zeptat zda se dá aktivovat zachytávání do MPEG2,bez toho abych musel za to platit.Dá se to nějak obejít? Mám kartu Pinnacle PCTV Stereo. Pak bych se tě chtěl zeptat jestli se dá pomocí této karty zachytávat pomocí jiných kodeků? Můžu volit pouze MPEG1 a nebo MPEG2. Děkuju ti předem za radu. Máš u mně pivo. Díky Julda
StD (8612)|16.2.2005 11:46
Pro PCTV Stereo použij ty starší ovladače 5.60 a mělo by to jít. "Obcházet" to nelze - aktivační číslo se musí koupit kreditkou, ale to platí u ovladačů 5.90 a ty nejsou pro v. Stereo určeny...
PajaXV (7)|18.2.2005 18:31
Zdravím. Mohl by mi někdo poradit, kamoš koupil kartu PCTV Pro a při sledování TV se mu rozchází zvuk s obrazem. Když sleduje TV, tak zvuk je vždy o nějakou vteřinu napřed před obrazem. Setkal se někdo z vás s podobným problémem?

Sestava: ASUS A7V8X-X, Barton 2500+, 512 DDR Kingmax, GK Sparkle FX 5700 256MB VIVO, 120 + 80GB disky, zvuk integrovaný.

Ovladače originál s CD (verzi mi nebyl schopen okamžitě po tel. sdělit)
StD (8612)|18.2.2005 18:41
Setkal...
A) při používání on-board ZK.
B) při nainstalování některých "nekorektně" se chovajících aplikací ve vztahu OS/DirectShow - např. některé kodeky (MainConcept...), VirtualVCR, DScaler, FFDShow apod.
C) u nesprávně nainstalovaných ovladačů (pořadí).

Stačí? To bude zase řevu, jak to někomu jde a jinému nejde... :-E
PajaXV (7)|18.2.2005 18:50
Dík za odpověď, budu mu to zítra tlumočit. Osobně jsem mu prorokoval problém v ovladačích, pač taky tvrdí že pomocí DO nedokáže pustit TV, až když manuálně myšounem pustí TV, pak může ovladačem přepínat programy a pod., no ale vypnout ovladačem lze v pohodě.

Já sám mám Winfasta Deluxe a jsem spokojený.

Ještě mě napadá, že bych mu mohl půjčit na otestování svou zvukárnu SB live! jestli by to nepomohlo.

Dám vědět, jak jsme dopadli.
Ivo Mašek (10205)|18.2.2005 18:52
Já sám mám Winfasta Deluxe
To ti chválím.......................... :-D
StD (8612)|19.2.2005 08:32
Ivo: ...to je tedy rada jak noha. Mimochodem OT: Vyzkoušel jsem včera to K!TV - obraz to má skvělý, ale asi hodinu jsem "intuitivně" hledal plug-in pro nahrávání (pomohl Help) a nakonec jsem zjistil, že se to u mne prostě neumí korektně vypnout - pokaždé háže konflikt o paměť s Kernel32. Jak tomu mám rozumět??

PajaXV: S tím SB bych to moc nezkoušel, ten má své specifické "mouchy", jedině když tak nějakou starou verzi (nejlépe ISA), u které šlo ještě natvrdo naswitchnout IRQ. :-E
Ivo Mašek (10205)|19.2.2005 09:00
Vyzkoušel jsem včera to K!TV - obraz to má skvělý, ale asi hodinu jsem "intuitivně" hledal plug-in pro nahrávání (pomohl Help) a nakonec jsem zjistil, že se to u mne prostě neumí korektně vypnout - pokaždé háže konflikt o paměť s Kernel32. Jak tomu mám rozumět
Tak to chceš po mě toho moc. :-) Já to ani vyzkoušet nemůžu, není určeno pro čipsety Conexant.
StD (8612)|19.2.2005 14:10
Connexant = dříve Brooktree... Nicméně já bych to tak jako "Bt8x8 only" neviděl. V nastavení zdroje máš 3 možnosti: NoSource, DSDrv (Bt8x8) a WDM (generic) - já to mám nastavené právě na to třetí! A i u nich na stránkách píší o Universal pro všechny TVkarty. Servus.
miller (66)|21.2.2005 08:10
To StD, ale i ostatnim: K memu vyse uvedenemu problemu s rozchazenim zvuku pri nahravani - na zaklade rad a doporuceni StD jsem se prozatim (snad natrvalo) dopracoval k uspechu. Takze pokud to shrnu: Reinstal PC = novy bios, ovladace k desce, cipu, grafice, integr. zvukovce, Win XP. Po instalaci nejakych Office, Mozily a apod. zakladnich softu nasledovalo toto poradi instalaci: PPE (Pinnacle enhancer), PCTV Pro vcetne orig.softu, patch PCTV, kodek DivXPro5.2.1, AC3, XVid, PowerDVD 5, Nero 6.6.0.6. Vse vzdy s restartem. Bylo to docela zdlouhave, jelikoz jsem vzdy po instalacc zkousel 2hodinovy grab. Pokud byl bez desynchronizace, pokracoval jsem dale. Jeste k tomu pretaktovani: Athlon XP 2000 (standardni FSB133) - pretaktoval jsem na 166, ale dochazelo k zasekavani komplet systemu pri grabu do DVD formatu. Pomohlo snizeni FSB na 160. Pak mi to ale nedalo, provedl jsem opet navyseni dle doporuceni nekoho na 166 (ma se pry dodrzovat radeji rada 133,166 apod) s navysenim napeti procesoru Vcore na 6,25V. K zasekavani i desynchronizaci nedochazi. Toto se podarilo realizovat predevsim diky radam StD, jak jsem jiz uvadel. Timto mu vyslovuji podekovani pred nastoupenou jednotkou uzivatelu PCTV PRO.

(Athlon XP2000+/2600, 1xDDR400 512MB, MSI KT4V, VIA400, Ati Radeon 9200, integr.ZK AC97, a nejaky pam disky)
StD (8612)|21.2.2005 08:18
Díky, ale stejně jako "výhledově problematické" vidím to zbytečné přetaktování (od toho grabování úspěch/neúspěch neodvisí, hlavní je rychlá sběrnice, IDE a disky) a ty aplikace M$ Office, PwrDVD a Nero. Každá z nich má určité možné "negativní vlivy" na system.
miller (66)|21.2.2005 20:36
Ano, to pretaktovani nemam z duvodu grabovani. Na ostatnich aplikacich je to ale znatelne znat - hry. upravy videi, photoshop atd.
StD (8612)|22.2.2005 08:30
Co ti to bude platné u "ostatních" aplikací že pojedou rychleji, když budeš mít rozsynchronisovaný zvuk? Já to raději řeším tak, že na video mám nastavené W2K a ostatní práce provádím zase v jinak nastavených W98SE.
PajaXV (7)|22.2.2005 20:22
Tak jsme se bohužel k ničemu kloudnému nedopracovali, přesně jak psal StD, se zvukárnou Soundblaster to nefachčí vůbec (teda no asi tak by se to dalo nazvat, ty problémy). Bohužel jinou kartu se mi nepodařilo sehnat navíc stejně stará ISA nepadá v ouvahu, leda bych ji kladivem nacpal do PCI slotu :) Někde mi doma ležela stará PCI ESS zvukárna, ale jako na potvoru ji nemůžu najít. Nakonec jsem napsal na českou podporu od Pinnacle, jsem zvědav jestli něco poradí, moc tomu ale nevěřím, beztohoď mi napíší, že jde o nekompatibilitu s něčím v kompu a bude "vymalováno".
miller (66)|23.2.2005 07:31
Std: Samozrejme souhlasim, ale u me urcite prevazuje ostatni prace nad grabem. Z toho duvodu ten pretakt. Urcite dobra metoda s vice diskama. Zvazim ji, a ze bych na zalozni datovy disk nainstaloval jen Winy a PCTV. Jen je to u me dost problematicke, jelikoz mi bezi pecko (myslim tim PC!) z urciteho duvodu skoro nonstop a dost nerad restartuju. Tak uvidim.
StD (8612)|23.2.2005 08:15
PajaXV: Jednu PCI Crystalmedia 5.1 mohu na zkoušky zapůjčit, ale jsem v Praze a kde ty?
A tu "vzájemnou kompatibilitu" vyzkoušíš postupnou instalací HW systému...
Ivo Mašek (10205)|23.2.2005 10:19
Diskusní forum pro Pinnacle:
http://webboard.pinnaclesys.com
StD (8612)|23.2.2005 11:09
Já to sem ještě nedával? Nutno ovšem podotknout - nutno se zaregistrovat a neznalost NJ či AJ neomlouvá :-D
Stejně tak pro downloady (z ftp) je nutno mít výrobek zaregistrovaný.
PajaXV (7)|23.2.2005 19:27
StD: dík za nabídku, bohužel to neklapne, do Prahy to mám 200Km (jih moravy) takže bohužel. Jinak s tou kopatibilitou, když to tak sleduju, tak abych otestoval kartu, musím mít nainstalovaný ovladače pro zvukárnu, pak pro TV kartu a k MB také, zbývá jen grafika která snad není nutná pro provoz TV pač XP si tam hodí nějaký svůj ovladač.
No dnes jsem nad tím s kámošem opět hloubal a zas nic nevymyslel, co se týče podpory na webu, tak podle předpokladu, odkázali mě na to ať si proštuduji jejich web, hlavně tu část o chipsetech. Hmm nic konkrétního k chipsetům jsem tam nenašel a ty jejich rady které uvádějí všeobecně mi nepomohly. Taková rada jako nainstalovat nejnovější ovladače ke všem komponentám v PC je mi platná jak mrtvýmu zimník, to bylo první co mě napadlo.
StD (8612)|25.2.2005 08:51
INFO pro majitele PCTV Stereo, aneb není verze 5.90 jako 5.90...

(citace z Pi-fora, kdyby to někdo přehlédl. Jsem líný to překládat, nicméně Fazit je ten, že nyní Pi dodává ovladače 5.90 s kartami PCTV, ovšem 5.90 od verze Stereo nelze použít s v. Pro a stejně tak naopak...)

Hallo Leute,
also zu den Versionen:
Folgende Versionen gibt es zum Download: PCTV Pro Version 5.5 und bei der Stereo das Update auf 5.8.

Beide Karten werden mit der Version 5.9 ausgeliefert, das ist auch korrekt. Allerdings kann der 5.9 Treiber für die Stereo natürlich nicht für die Pro verwendet werden und umgekehrt.

Die Versionen Pro 5.5 und 5.9 bzw. Stereo 5.8 und 5.9 sind technisch identisch. Bei der Version 5.9 ist nur die MPEG2 Aktivierung dazu gekommen, die aus lizenztechnischen Gründen nun separat erworben werden muss...

Signature:
--------------------------------------------------------------------------------
Mit freundlichen Grüßen,
Elmar Fähndrich
Pinnacle Systems
Fanda (2)|26.2.2005 16:19
Nevíte kde bych mohl stáhnout nejnovější software na PCTV STEREO XE ???Na jejich domovské stránce za to chtěj zaplatit.
Mám nějakej starší a pořád mi trošku chrastí zvuk.
StD (8612)|26.2.2005 17:29
...no já bych to tahal třeba z Marsu... (=joke). Nemáš instalační CD? Tak jdi na Exac.CZ, výhradniho to zástupce Pi v ČR. Ten poplatek není pro ně, ale pro "sdružení" Mpeg2. Počkejte, čeho se ještě dočkáte. Platit HW 3x a ještě daně.
Fanda (2)|27.2.2005 20:16
Chtěl bych vědět jaký program(nějaký dobrý co umí i ukládat filmy s dobrou kvalitou) by mi jel s mojí TV kartou mám Pinnacle stereoXE???Děkuji za odpověd
StD (8612)|28.2.2005 08:18
Fanda: Pokud ti správně funguje Vision, tak není důvod používat jiný. Nicméně můžeš chytat třeba v MediaPlayer Classic nebo MV2Playeru, pokud si je budeš umět správně nastavit. ATV2000 asi s tvým chipsetem nepojede (musel bys rozhodně nastavit jako zdroj Internal WDM...).
PajaXV (7)|4.3.2005 15:39
Tak jsme ten problém s utíkajícím zvukem vyřešili. Konflikt byl mezi TV kartou a grafickou kartou. Zřejmě se nějak nemohla ta TV karta dohodnout s VIVO na grafice. Vylučovací metodou jsme přišli na to, že totožná karta ale bez VIVO jede v pohodě, problém nastal pouze při osazení kamošovou FX5700 VIVO. S jinými kartami (R9800 pro a FX 5200) nebyl také žádný problém.
Zajímavé, jsem to taky tipoval na problémy se zvukovkou a ono tohle...

Mimochodem oficiální podpora selhala na plné čáře, jediné co z nich vypadlo, byl odkaz na jejich web s problematikou chipsetů, že si to mám proštudovat (na té stránce je nejnovější uvedený chipset (AMD CPU) tuším nForce2 U a co se týče VIA, tak KT266, což je hrubo za opicema, a nic neřekne k současným produktům)
StD (8612)|4.3.2005 18:10
PajaXV: To je ale o logice věci a stojí to i v manuálu, že PCTV karta se nesnese s žádnou jinou WDM Video Capture věcí v systému, dokonce ani se Sat kartou... Jinak jsi dostal od Pi Support "standardní" odpověď. Jsou halt líní číst a nadává se na to na jejich foru neustále.
PajaXV (7)|6.3.2005 20:15
StD: Jo to je super, že to stojí v manuálu, který dodali snad ve všech jazycích krom českého :-G Jooo logika, to je věc :-) kamoš je řezník a PC rozumí jako klasickej uživatel a já vyučenej od dřeva s koníčkem PC se stále učím, stále :-) . Když jsem pořizoval svou TV kartu od Winfastu, pohoda, žádný problém a v tu dobu jsem měl stejnou kartu jak kamoš, taky s VIVO, by mě nenapadlo že se to může hádat :-?
CZ manuál, to bylo první na co jsem je po registraci upozornil, že není přiložen CZ návod, nutno jim připsat k dobru, že ochotně nabídli zaslání CD s českým manuálem. Bohužel to CD tam mělo bejt při prodeji, ne až když marně pátrám jak kartu uvést do chodu a kontaktuji proto podporu :-(
Když o tom uvažuju, co času a nervů by si jeden ušetřil... ale co, hlavně když už to šlape...
StD (8612)|7.3.2005 07:41
Já CZ manuál nevlastním a také žiju... :-D
PajaXV (7)|8.3.2005 16:46
Já zas neumím anglicky a taky žiju, ikdyž je fakt že někdy lituju, že nás učili východní jazyk a ne západní, někdy by to bodlo... (popravdě, za ty roky jsem se nenaučil ani rusky, holt když to je s odporem tak je to mizerně) 8-)