Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tv karty Pinnacle PCTV / modely: Pro, Stereo, Rave, XE

imported_Rada (2)|10.3.2005 11:28
Zdravim vsechny. Chtel bych se zeptat jestli nekdo nema zkusenosti s pouzitim ccdxp32 a PCTV Pro. Pri pouziti tohoto SW dojde pri vyberu TV tuneru (MT2032) k zatuhnuti aplikace. Diky za info
StD (8612)|10.3.2005 12:37
1) Was ist ccdxp32? Nechám se poučit...
2) Ty máš na té kartě takový tuner - MT2032?
imported_Rada (2)|10.3.2005 13:00
ccdxp32 je SW umoznujici dekodovani TV programu v ramci kabelove TV. Co se tyce TV tuneru, tak tento tuner byl na me karte detekovan. Jestli tam je ci neni tezko rici. Predpokladam, ze kdyz se mi takto dekodoval ve 2 SW tak tam zrejme je.
StD (8612)|11.3.2005 20:07
No tak to mohu jen doporučit odstřihnout kabel (=neplatit) a obrátit se na free Ether (u mne jen analog Sat přes S-video vstup a je klid!)
Dalton (1)|18.3.2005 23:05
zdravim, nemohl by mi nekdo rict kde by se daly sehnat original drivery z instalacniho cd pro Pinnacele TV stereo? Ja ty svoje nekde zaratil a tedka nemuzu kartu za boha rozjet, na pinacle je pouze update, kterej vyžaduje original. Díky moc.
StD (8612)|19.3.2005 11:11
Dalton: V Českých zemích se obrať na Exac.cz, u sousedů na Pinnacle.de, nebo na svého konkrétního "dodavatele"...
Pucmeloud (22)|5.4.2005 23:29
Vidím, že můj problém je častý, ale jak z toho nevím....Mám TV kartu PINNACLE PCTV Stereo PAL (Phil SAA7134 chip set) na XP a SP2. Doposud skoro rok fungovala v pohodě, ale poslední dobou při zachytávání v TV se po chvíli (několika minutách) záznamu ztratí zvuk. Nepomohlo zachytávat ne samostatný disk...nevím co s tím. Máte tip?
StD (8612)|6.4.2005 08:17
1) Přibyly nějaké kodeky nebo programy od doby, kdy to fungovalo OK?
2) Poslední ovladače ZK máš? Určitě Creative, že?!
3) S XP se "nehýbalo"?
4) Neměnila se eventuelně verze Nera?
...těch tipů by bylo 9-)
Pucmeloud (22)|6.4.2005 10:41
Ahoj "StD"
1. jestli přibyly, to nevím...jak by?
2.Ovladače ZK možná přibyly v rámci automatického upgrade MSI desky. Je totiž integrovaná.
3. S XP jsem nehýbal...aspoň si nejsem vědom
4. Ano, NERO se udatovalo....a to má na to vliv? Já zachytávám přímo programem Pinnacle, který je u té desky! Zachytávat Nerem se mi nepodařilo-nemůžu to nějak naladit.

Pučmeloud
StD (8612)|6.4.2005 11:46
Ad 4) Jistě, protože ten blbeček bumbrlíček si tam narve své kodeky (konkrétně zcela blbě do registru ty pro QuickTime, které potom zlobí a už se to tu jinde popsalo, jak se toho zbavit). Navíc se ta nadstavba (Nero Media Player) pěkně "pere" s PCTV Vision. Já mám nainstalováno pouze Burning ROM a úplně to stačí.
Jinak další konkretní případ toho, kdy uživatel neví, co činí, respektive co bez jeho vědomí činí operační system W_XP a některé programy...

P.S. Nehýbal jsi náhodou nějak s hodnotou audia (přednastaveno 192 kbps)?? Na to pozor! Už jsem to tu také psal jindy.
Pucmeloud (22)|8.4.2005 22:36
Ahoj "StD",
díky za radu, Nero Media Player okamžitě odinstaluju, stejně ho nepoužívám. Které kodeky a jak odebrat nevím, a ani nevím, kde bych to tu hledal. Ale děkuju za ochotu. Zkusím a uvidím...
Pucmeloud (22)|8.4.2005 22:42
Tak jsem to odinstaloval a nic: pořád stejně. Po 6-ti minutách záznamu zvuk zmizel....:-(((( S tím audiem jsem nikdy nic nedělal, nebo aspoň vědomně!
StD (8612)|8.4.2005 23:33
Ono "odinstalovat" jaksi nestačí. To se musí smazat stopy/odkazy na soubory QT*.ax v registru. Jestli to neumíš, raději povolej nějakého kamaráda, který se v tom vyzná...
fortesque (1)|9.4.2005 18:31
Jsem v tomto oboru laik, proto bych potreboval poradit který program je nejlepší na nahrávání z tv. Mám tv kartu PINNACLE Studio PCTV stereo. Díky za radu
StD (8612)|10.4.2005 07:54
Zaručených výsledků dosáhneš s tím, co jsi dostal na instalačním CD. Jinak vyzkoušet můžeš vše, co akceptuje nainstalované WDM-audio & video capture device...
Jack_lib (42)|13.4.2005 12:21
Zdravím
vlastním TV kartu Pinnacle PCTV PRO. Používám ji přes 2 roky. Od včerejšího dne mi přestala fungovat.Nelze spustit PCTV Vision ani Webtext. PCTV assistant mi napíše chybu zařízení. Mám v PC také SAT kartu Skystar2. Tu jsem zakázal, odinstaloval jsem ovladače, problém jsem však nevyřešil.
Používám verzi PCTV 5.50. nejdříve jsem ji instaloval při povolené kartě skystar2, po dokončení instalace se objevilo chybové hlášení týkající se paměti (.....paměť nemůže být read). Kartu jsem zakázal, instaloval znovu a již bez problémů. TV karta bohužel nefunguje.
Konflikt se sdílením zařízení jsem neobjevil (dle správce vlastností ve WIN XP pro - IRQ 18).
Nefungují ani ostatní programy (ATV 2000, ChrisTV).
Poradíte někdo? :-(((
StD (8612)|13.4.2005 12:27
Tak to už jsem dva... :-((( Mně zase začala "stávkovat" po záměně GK, ale ATV2000 kupodivu běží. Přitom byla v dlouholetém provozu na sdíleném IRQ5 právě s GK (předtím Radeon 7000VE, nyní 8500LE). To je u mne situace pod W98SE, pod W2K karta šlape OK, ale zase pro změnu stávkují DVD mechaniky a mám tam nějaké bugy.

Je jaro, halt potřebuje OS novou instalaci a provětrat... :-(( Chce to do čistého a neposkvrněného... To zase bude neco.
Jack_lib (42)|13.4.2005 12:52
:-? Pravda je ta, že ATV spustím, dám tam PCTV PRO (ostatní nevím), obraz jak v tunelu (freeze), a místo zvuku jen šum.
Jinak mám na jednom z disků nainstalovaný XP bez toho všeho svinstva kolem, tak to zkusím nainstalovat tam. I když k čemu mi to bude, když ten disk pak stejně nebude bootovací?
Mám přehodit kartu do jiného slotu? Nebo jí mám kopat hrob?
StD (8612)|13.4.2005 12:56
Přehazovačky jsou jediné, co můžeš zkusit, a potom jí vzít do jiného PC, jestli vůbec funguje. O dlouhodobé životnosti se tady bohužel zatím nemluvilo...
Jack_lib (42)|13.4.2005 15:10
Na jiném disku mi to funguje. To je mi ale stejně na prd. Jinak jsem našel ve správci vlastností Zařízení pro dig. videa v režimu Legacy. Soubor WDM Video For Windows Capture Driver (Win32) je OK, ale Digital Processing Systems Video Capture CoDec je povolen , ale řádně nefunguje. Nevím, jestli je chyba právě tady. Nevím ani umístění těchto souborů. Aktualizace nic nenašla. :-(
StD (8612)|14.4.2005 08:09
...ty soubory by měly teoreticky být v adresáři *\SYSTEM nebo *\SYSTEM32. Najdi si je třeba v Commanderu a jestli máš Spybot, tak si zkontroluj "Neplatné položky registru".
Jack_lib (42)|14.4.2005 10:45
Kouknu se na to. Podle mě to vypadá, že nějaká aplikace zabírá pro sebe pctv vision nebo tak nějak. Nebo jestli chybí nějaký důležitý soubor? S programem System Mechanic jsem vyčistil registr od neplatných položek.
Myslíš, že by pomohla částečná přeinstalace windows? Do ůplné se mi nechce, nemám kam zálohovat. U exacu mám kartu registrovanou, psal jsem jim, ale pořád nic. :-G
StD (8612)|14.4.2005 10:48
Opravný re-install to pravděpodobně nespraví, protože zachovává nastavení. Hele, a neupgradoval jsi si náhodou Nero nebo DirectX?
Jack_lib (42)|14.4.2005 10:58
Cca před 14 dny jsem instaloval hru, která si instalovala DX 9.0c. Po instalaci to běhalo. Ostatně druhý disk, na který jsem TV kartu zkoušel, jsem instaloval také DX 9.0c. Jinak Nero mám 6.6.0.8. Ve spybotu jsem zkoušel obnovit vybrané zálohy-při obnově registru se vyskytla chyba.
StD (8612)|14.4.2005 11:08
Jack_lib (42)|14.4.2005 11:34
Odregistroval jsem C:\Program Files\Common Files\Ahead\DSFilter\neqtdec.ax a ono nic. Mám odinstalovat nero? Tuto verzi mám cca měsíc.
StD (8612)|14.4.2005 11:47
Ty soubory NeQT*.* by snad měly být dva (audio a video), ne?

Um beide Filter zu deregistrieren einfach folgende Befehle (>Start > Ausführen) ausführen (evtl. den Pfad zu Programme anpassen):

regsvr32 /u "C:\Programme\Gemeinsame Dateien\Ahead\DSFilter\NeQTADec.ax"
regsvr32 /u "C:\Programme\Gemeinsame Dateien\Ahead\DSFilter\NeQTVDec.ax"

Nach jedem der zwei Befehle bekommt man eine Bestätigung. Wenn diese nicht kommt oder ein Fehler gemeldet wird ist der Pfad falsch.

Danach am besten noch einmal Windows neu starten und dann funktioniert Vision und auch der DataReciever wieder.”
Jack_lib (42)|14.4.2005 12:09
Žádný z těchto souborů jsem nenašel (asi to cpou do jednoho souboru). Ani odinstalování nera nepomohlo. dxdiag akorát nepodepsaný audio ovladač Realtek.
StD (8612)|14.4.2005 12:14
Na DX9c byl nějaký Patch 5.50a, ten tam máš?
Jack_lib (42)|14.4.2005 12:29
Hodil jsem ho tam a......nic
StD (8612)|14.4.2005 12:32
Tak to je nějaké zakleté... Halt re-install z čista do čista nutný. Já se na to chystám na sobotu. Ještě že mi to funguje alespoň ve W2K.
fox2005 (1)|14.4.2005 19:55
Zdar. Zakoupil jsem Pinnacle PCTV Pro a porad nemuzu rozchodit centrum na obladani teto karty. V FlyTV vse jede jak ja tak ze karta je oka ale jejich centrum ne a ne. Porad pise http:[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Kdyz zapnu PCTV Channel Manager tak to napise ze HRDWARE INITIALIZATION FAILED!
Uz me to silene stve a porad nevim jak nato 9-) celeron 2.8 384MB RAM Win XP SP2 Grafarna GEFORCE 5200 AGP. Dik za kazdou radu
[/url]
Jack_lib (42)|14.4.2005 23:01
Taxe mi to podařilo rozhejbat! Náhodou jsem našel návod na kompletní deinstalaci.
http://webboard.pinnaclesys.com/read_messages.asp?WebboardID=1&ForumID=-999&SectionID=80&ThreadID=220688&ThreadStart=0&Pos=0&cntThread=33&lng=1
Když jsem ručně mazal adresář Pinnacle, tak mi to napsalo, že tím může být ohrožen chod některých programů.

Akorát je problém s obrazem. Dělá mi to tohle: http://img54.echo.cx/img54/8025/blbakarta5au.jpg
a to jak při sledování, tak při nahrávání. (Fly2000TV mi to nedělá, akorát tam nemůžu nahrávat MPEG2 ve vysoké kvalitě). Jinak mi to občas hodí "modrou smrt" s diagnózou BAD_POOL_CALLER. To bude asi problém RAMky (hold shit-data). Zkusím to projet memtestem.
Poradíš mi s tím obrazem? kodeky..... :-((
Jack_lib (42)|14.4.2005 23:24
...........anebo se mám na to vykašlat a koupit WF2000?
StD (8612)|15.4.2005 01:21
Na "deinstalaci" netřeba návod = Regdelete.exe a na to ostatní přizvat Dr. Chocholouška 9-)
in0 (146)|15.4.2005 03:02
tak se mi podarilo nainstalovat bez problemu pinnacle pctv pro s PCTV Vision bez dalsich updatu a fixu na pocitac s GK Matrox Parhelia, ZK Creative SoundBlaster Live! a OS WinXP SP2... to sem si teda oddychl :-) :BB:


instaloval sem 5.9 z originalniho anglickyho cdcka co bylo u karty, protoze k nicemu jinemu pristup nemam a na ceskem prilozenem cd (a na netu je asi to same) je 5.5 ale instalace se hlasi jako RAVE.

mpeg2 mi snad ani nebude vadit, ale nepodarilo se mi prijit na to, jak tam dostat pegasusMJPEG kodek. Je to vubec mozne?
StD (8612)|15.4.2005 18:54
Za tu instalaci jsem ti tam dal ty hvězdičky já a s tím Rave, bez "otevřeného" Mpeg2 a s Mjpeg se tu budeš trápit ještě pár let... Jde o výsledek.
Teď tu budu mít také jednoho Matroxe Dual Head z mé staré služební mašiny, tak s tím také zkusím laborovat.
in0 (146)|16.4.2005 12:42
StD...k cemu sou ty hvezdicky? :-I

a jak s tim mjpeg kodekem, dostanu ho tam teda? zachytavat do DV je pro me zbytecne.

bral bych tu verzi 5.3 (jestli teda vubec pofrci pod mou vrazednou kombinaci) ale nevim kde bych ji mohl sehnat. na icq sem ti psal, ale neodpovidas :) predpokladam ze si jediny zdroj vsech verzi :-D
StD (8612)|16.4.2005 15:09
Na ICQ jsem PO-CT vždy jen 10 minut ráno, víc nestíhám, to bych neudělal/nevydělal nic. Dej email, mám tu ready cosi na CD-R nosiči...
Pucmeloud (22)|19.4.2005 21:27
Tak jsem zkusil se svou Pináklou Stereo kdeco (viz výše) a stále kvoká....hraje normálně, ladí se bez problémů, ale při zachytávání je nahrávka se zvukem cca 5 minut a zbytek už je němý film...sice obraz perfektní, ale němý. To mi hlava nebere...chvíli to zvuk nahraje, bez rušení a potom to "vypne". A to ta karta fungovala donedávna bez problémů....tak mám po PC videu..:-(((((
Pucmeloud (22)|19.4.2005 23:16
Právě jsem zjistil, že když z toho Pináklu zachytávám přes NERO, tak to funguje normálně !!! Zvuk tam je pořád ! Dokonce při zachytávání slyším echo, protože v tomto režimu je asi zvuk veden i jinudy, než přes vnější vstup signálu. Když to rozpojím, hraje normálně.....ale v normálním režimu Pináklu to takhle nehraje vůbec...to je fakt zvláštní.
StD (8612)|20.4.2005 08:49
Ad 1) Ten problemek s vypadáváním audia při zachytávání se vyskytuje už i u nových karet 300i a PCTV Sat, hodně lidí si na to na foru Pi stěžuje. Osobně bych podezříval právě nainstalovaný Nero Mediaplayer řady 6 a NeroReloaded jako viníka.

Ad 2) Když audio dekoduje TVkarta z tuneru, posílá ho do systému po PCIsběrnici. Pokud to máš propojené i přes LineIn, tak proto tam vzniká to echo. Řešením je mutnout ten vstup softwarově v Mixeru zvukovky. Takto jsem to dělal při zachytávání v ATV2000, ale tam se to vypíná i volbou zdroje audia a já mám navíc audio vedené cestou LineIn ZK => Aux port TVkarty => po PCI zpět do ZK.
mix (31)|16.5.2005 16:27
Rád by som graboval do DVD cez soft Cyberlink POWER VCR, ale on mení veľkosť obrazu na DVD zmenšením. Z toho (logicky) vyplýva dosť výdatná strata ostrosti. Neviete, prosím, poradiť, ako by sa dal ten soft donútiť, aby obraz iba cropoval? Tým by zostala plná ostrosť...
Vopred ďakujem za prípadné tipy... Zdá sa mi, že je to výkonnejší soft, než ten dodaný od Pinnacle, ale nejdem ho kupovať, ak nedokáže grabovať s plnou ostrosťou...
StD (8612)|17.5.2005 07:28
...no já bych tam cokoli od Cyberlinku (vč. PwrDVD, PwrVCR etc.) nedával. Dosadí svému dekoderu/enkoderu Mpeg2 vyšší Merit, než má ten od PCTV Visionu (což je WinDVD) a dočkáš se jenom toho, že se ti začne při grabu rozcházet synchro audia s videem. Alespoň tak tomu bylo na mém stroji a proto Cyberlink letěl okamžitě ven... Podobně se chová i VirtualVCR. Jestli chceš mermomocí zkoušet "něco jiného" a nestačí ti z Visionu tvar DVD Custom na 8 Mbps, tak si tam raději dej ATV2000 a nějaký Mjpeg kodek (Morgan, Pegasus), případně Kastor K!TV.
mix (31)|19.5.2005 16:10
StD ďakujem za upozornenie. Skúsim ten MJPG, ale bojím sa rozsynchronizovania. S MPEG2 problém práve nie je, ale zas kvalita je dosť úbohá. Hmm. Už som rozmaznaný - záznam je výborný v MPEG-1 12 mega sekunda, ale zvuk aj obraz trpia kompresnými artefaktami. Málo, ale trpia.
StD (8612)|20.5.2005 08:36
Nastavení Mjpeg (Morgan) pro ATV2000 ti mohu poslat (soubor ATV2000.REG)
marthy (5)|5.7.2005 19:28
predne zdravim Pinakery ..

to StD: Chystam se vyresit neostrost obrazu, mirnou desynchronizaci video/zvuk a dalsi veci, ktere me trapi pri zachytavani s PCTV Pro. Prelouskal jsem poctive cely tohle tema a ted se chci optat, jestli uz se nekdo pokusil dat vsechna (zde zminovana) obecne platna pravidla pro uspesny provoz karty do nejakeho uceleho "tutorialu"? .. :)

Sbirat tu jednotlive indicie je sice mozna dobrodruzne, ale trochu neprakticke, ze?
StD (8612)|6.7.2005 19:16
Nazdar, zatím to nikdo nesestavil ("nejsou lidi"...), jinak jedině obecná rubrika Než se zeptáte. :-)
jirkas (10)|8.7.2005 16:14
Mozna hloupy dotaz, ale kam mam pripojit zvuk? Primo ke karte se pripojuje jen video. Do zvukovky? To je ale trochu neprakticky, protoze zvuk se vetsinou pripojuje pres cinche.
StD (8612)|11.7.2005 07:22
@jirkas: To ta "chytrá" 310i nemá Aux-port pro interní propojení se ZK kablíkem audio od CD-Romky?

Jinak btw, tady tento thread je o Pi kartách s analogovými tunery, viz nadpis.