Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 50J6282 vs 48J6272

Miro01 (106)|3.2.2017 15:24
Zla sprava od Samsungu.
"Tento model je základní řadou televizorů se 100Hz panelem, výkon tohoto televizoru nedovoluje nastavovat další parametry z důvodu rychlostí výpočetního výkonu u tohoto modelu. Tento televizor má pouze jeden posuvník".
vivid.sk (11472)|3.2.2017 16:59
LOL: Mali by sme si tieto vyroky zo strany supportu niekam pisat, bola by z toho celkom slusna zmes nezmyslov.
Miro01 (106)|3.2.2017 17:12
Len aby to bolo LOL. Teraz mi riadne lepka ze to nieje chyba vo firmweri, ale umysel. Povodne to tam bolo ale TV to nedaval a tak to odobrali. To by ale znamenalo ze uz sa dva posuvniky nevratia! :-o
Jedina nadej ze ze predchadzajuci model 6272 nieje vykonnejsi ale ma rovnaky procak / vykon. Pretoze ak ano a dava to, tak by to mal davat aj novsi 6282.
Bojim sa, moc se bojim!

P.S. Inak to trhanie v rychlej scene je des. Ked napr. niekto trhne rukou tak na obrazovke len machula. Ako ked frknete stetcom farbu na stenu. Rozostrena machula, na to sa neda pozerat! Stary dobry 50 Hz Philipsik. Ale ked rodinka chcela velky TV tak ja musim cusat a dojit kreditku. :-P
Miro01 (106)|3.2.2017 21:07
Vie niekto poradit nastavenie?
Problem je v tom ze ta TV cudne spracuvava pohyb. Napr. ked niekto uteka tak kamera je roztrasena. Ako keby nebola stacionarna. Ako keby ju mal kameraman na pleci a utekal snou. Alebo ked kamera zameria na jedneho cloveka a hned prudko na druheho a zas nazad tak je obraz roztraseny, cudny.
Stary TV toto nerobil.
Dalej ked niekto rychlo skoci do zaberu napr. ako keby spoza kamery tak je to strasne rozostrene, az rozkockavene ako ked vypadava signal, ale nevypadava je to iba v tom momente.
Auto motion je na "plynule" trochu to pomohlo ale nic moc.
Je mozne to este nastavit niekde inde?
nikelopta (9)|3.2.2017 21:42
Mam tento TV ue50j6282... a ten isty problem. Ak mam zapnuty auto motion na plynule tak obraz je ovela krajsi ale nezvlada to rychle sceny. Napr. zamavanie rukou vyzera hrozne nazval by som to ghostingom ako nastava pri niektorych monitoroch. Dalej je tam neaka moznost obrazu nastavenia na SPORT (futbal) hodnim to proste otras. Skusal som nastavovat podla mna vsetko no bez vysledku .... mozno keby niekto poradil co tam skusit navolit lebo fakt netusim. AK vypnem auto motiontak nenastava ten ghosting ale zas ten obraz sa velmi zhorsi (nieje taky plynuli). Skusal som na ps4 herny mod.... napisalo to ze ak ho zapnem zhorsi sa grafika... netusim co to malo znamenat ale obraz klasicky nebolo to ako z auto motion proste slabota.

kupoval som ho v nay.. a tam predavac povedal ci ho maju za 20e nastavit na ps, tv , a pc, z neakou sondou ci co spominal... odmietol som no teraz mi to vrta hlavou co by to urobilo.... pretoze ak tv nieje iba zle nastaveny mnou tak je to dost onicom.
faj (11)|3.2.2017 21:58
Je to kuriozne tak, ze 6282 s chybejicim deblur posuvnikem (resp. nastavenym interne natvrdo na 0 / vypnuti prepoctu na 100Hz, snad bude opravdu slibena oprava firmware) ma pro nativni 50Hz video vlastne horsi obraz jako "obycejna" TV s 50Hz obrazovkou ?
Miro01 (106)|3.2.2017 22:04
Prave teraz hra na dajto film kde z toho boli hlava. Je to ako na lodi. Tajomstvo stratenej archy sa to vola a je to D-cko ale strasne tocene (teda aspon myslim, alebo je to v mojom TV).

Je to neuveritelne, ale je to naozaj horsie ako na 50Hz TV. To sa neda pozerat. Ako keby ten obraz plaval, morska choroba. Neviem to lepsie popisat.
Naozaj nema nikto podobny problem?
Lebo neviem ci to tak maju vsetky TV, alebo je to niaka chyba mojho kusu? Neviem ci vratit, reklamovat alebo to tak maju vsetci? Ak vratit tak vymenit za co? Co ak to tam bude rovnake?
Prosim pomoc!
Comby (53)|3.2.2017 22:08
Podľa mňa to tak nemá byť, buď vrátiť v 14 dňovej lehote alebo reklamácia.

MI 3W tapatalk
vivid.sk (11472)|3.2.2017 22:12
[QUOTE=faj;528113]ma pro nativni 50Hz video vlastne horsi obraz jako "obycejna" TV s 50Hz obrazovkou ? [/QUOTE]
Nemyslim. Horsie to nebude. Vypnutim Auto Motion+ pre video material (co je defacto stav bez "posuvnika") ziskas sice obraz bez interpolacie snimkov, ale stale mas v TV panel s rychlejsou odozvou, oproti 50/60Hz modelom.
Comby (53)|3.2.2017 22:12
[QUOTE=nikelopta]
kupoval som ho v nay.. a tam predavac povedal ci ho maju za 20e nastavit na ps, tv , a pc, z neakou sondou ci co spominal... odmietol som no teraz mi to vrta hlavou co by to urobilo....[/QUOTE]

Nemyslím si, že za 20 eur sa dá urobiť kalibrácia sondou. Robí sa to až na mieste, v tme a niekoľko hodín.

MI 3W tapatalk
Miro01 (106)|3.2.2017 22:28
[QUOTE=vivid.sk;528116]Nemyslim. Horsie to nebude. Vypnutim Auto Motion+ pre video material (co je defacto stav bez "posuvnika") ziskas sice obraz bez interpolacie snimkov, ale stale mas v TV panel s rychlejsou odozvou, oproti 50/60Hz modelom.[/QUOTE]

Ked vypnem Auto Motion Plus je to este horsie. Aspon na oko. Je ale pravda ze na tej velkej obrazovke to vynikne viac ako na malej, ale na starom TV som si nieco taketo nevsimol.
P.S. Ty to tak nemas?
vivid.sk (11472)|4.2.2017 00:19
[QUOTE=Miro01;528118]P.S. Ty to tak nemas? [/QUOTE]
Neviem co konkretne myslis. Ale ano, velka obrazovka ti nekvalitny (analog! resp. SD) signal da vyzrat.
Lanos (59)|4.2.2017 10:25
Samsung UE60J6282 - MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts - titulky šly přečíst pěkně, obraz ostrý ale stejně tak se mi video dvakrát rozsypalo na kostky a to mám oba posuvníky a aktuální firmware 1480.4 - přisuzoval jsem to USB - zkoušel jsem všechny kombinace které šly, ve VŠECH se to takhle rozsype.

Takže nakonec je poddimenzovaný hardware, jak tu někdo psal?
vivid.sk (11472)|4.2.2017 10:58
[QUOTE=Lanos;528122]ve VŠECH se to takhle rozsype.[/QUOTE]
To vyzera na zle stiahnuty subor s chybami. Pridal som do downloadu MD5 hash, na overenie integrity, takisto som to tam hodil aj remux do mkv (tentokrat pre istotu v zipe). Skus si to stiahnut opat a zopakuj test.

Update: je to naozaj tak, ked som subor skusil nanovo stiahnut z webu, bol poskodeny (problem danej cloudovej sluzby). Subory som zmazal ako direct download, odteraz su vsetky v zip archive, aby nemohli vzniknut taketo problemy.
Lanos (59)|4.2.2017 11:34
Tak v tom případě je to bez problemu - stáhnul jsem to znovu v zipu + Intro_Panning_Scene_Hell.Or.High.Water.(2016).mkv
neboztik (341)|4.2.2017 11:42
[QUOTE=Miro01;528114]Je to neuveritelne, ale je to naozaj horsie ako na 50Hz TV. To sa neda pozerat. Ako keby ten obraz plaval, morska choroba. Neviem to lepsie popisat.[/QUOTE]
Musíš si uvědomit, že sis koupil FUL HD Televizi. A ještě s velikou obrazovkou. Tak bys měl na ni vyzkoušet HD filmy, abys viděl, jestli je TV přehrává kvalitně. Koukat na SD programy a některé ještě k tomu analogové, jak píšeš, ty budou vždy špatné, s nima nic neuděláš. Pokud HD filmy a HD programy budou nekvalitní, tak tu TV vrať a vem jiný kus. A nezapomeň taky, že sis vybral velkou obrazovku, tak na ni musíš koukat z větší vzdálenosti. Já mám na TV suprovej obraz, i SD, koukám na ni ze 2,5 metrů.
Lanos (59)|4.2.2017 11:58
Některé SD kanály se nevyplatí sledovat, třeba taková kriminálka na Nově konkrétně Námořní vyšetřovací služba, to je hnus, to jsou normálně rozmazané omalovánky x tomu jsem teď hleděl na Avatara ve Full HD film 15GB a obraz neskutečnej -vzdálenost 4,5m. Prostě chce to sledovat aspoň HD, např na ČT1 - Četníci z Luhačovic, tomu obrazu není co vytknout. Jak už se tu 100x psalo, analog na velké bedně bude vypadat hnusně. Jinak ten film co píšeš, píšou o něm i v komentáři na csfd (pokud jsi to nepsal ty) že kamera stojí za vyliž, stejně jako celý film.
digitivi (215)|4.2.2017 16:20
Tiez potvrdzujem jemne sekanie alebo trhanie pri rychlejsich zaberoch. Konkretne pozeram tenis z Petrohradu, zdroj mam kvalitny a objavuje sa to s pravidelnou nepravidelnostou :) . Skusal som menit Auto Motion na plynuly, vlastny (s posuvnikom na 10) aj vyp. - nema to na tento neduh vlpyv.
Hoc je to 100Hz panel, je tam asi iny HW nez v 6272, na nom sa nikto na tento problem nestazoval.
vivid.sk (11472)|4.2.2017 17:36
Tenis samotny pri hre je OK - nevidel som ziadne problemy, ale spomalovacky nie su OK. Ani na CT Sport ani na STV 2 - rovnaky zdroj (a nieje to problem Motion+, ak su chyby v signale viditelne pri vypnutej interpolacii, je to obvykle zdrojom signalu = diletantsky spracovane).
Miro01 (106)|4.2.2017 19:24
[QUOTE=vivid.sk;528119]Neviem co konkretne myslis. Ale ano, velka obrazovka ti nekvalitny (analog! resp. SD) signal da vyzrat.[/QUOTE]
Myslel som to co opisujem tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40463-samsung-50j6282-vs-48j6272#post528111

[QUOTE=neboztik;528126][/QUOTE]
Bol to digital. A pozeram z 3,7m.

[QUOTE=Lanos;528127]Jinak ten film co píšeš, píšou o něm i v komentáři na csfd (pokud jsi to nepsal ty) že kamera stojí za vyliž, stejně jako celý film.[/QUOTE]
Nie ja som nic tam nepisal, ale je to pravda, normalne z toho bolela hlava. Som rad ze je to ciastocne zle tocene ale ten obraz ajtak nieje OK.

[QUOTE=digitivi;528132]Tiez potvrdzujem jemne sekanie alebo trhanie pri rychlejsich zaberoch. Konkretne pozeram tenis z Petrohradu, zdroj mam kvalitny a objavuje sa to s pravidelnou nepravidelnostou :) . Skusal som menit Auto Motion na plynuly, vlastny (s posuvnikom na 10) aj vyp. - nema to na tento neduh vlpyv.
Hoc je to 100Hz panel, je tam asi iny HW nez v 6272, na nom sa nikto na tento problem nestazoval.[/QUOTE]

Presne tak, a keby len tenis, robi to vsade. Trochu rychlejsi pohyb a je to ... Staci rychle mavnutie rukou. A keby len jemne. :-( Ja mam v tom zlomku sekundy len machulu. Ci skor fragment ako ked vypadava digitalny signal.
flugzeug (89)|4.2.2017 20:08
chlapi, ja teda neviem...
mozno to aj trosku prehanate. mam 55'' J6282, vsetky kanaly chytam cez Skylink a SKY DE (vacsina v HD). na prijem mam linuxovy Xtrend 9500 co je STB s jednym z najlepsich obrazovych vystupov a nic z toho co popisujete moj TV nerobi. jedine "trhanie" a "rozmazavanie" som mal na testovacich videach co som stiahol z odkazu od vivid.sk...

dokonca SD kanaly su tiez celkom v pohode....?

tak neviem ci je to signalom alebo je to mimo moju rozlisovaciu schopnost, ale ja mam na J6282 obraz dobry aj bez posuvnika..

rozhodne teraz nejdem z 30cm hladat drobne chybicky, a kazit si radost z pozerania TV...
vivid.sk (11472)|4.2.2017 20:15
[QUOTE=Miro01;528139]Myslel som to co opisujem tu[/QUOTE]
Tazko povedat, nahraj kusok* konkretneho obsahu a mozme sa o tom bavit. Takto je to vsetko v spekulativnej rovine. Vies kolko spraseneho obsahu davaju denne televizie (a je to uz v zdroji). A to pozeram (ak uz nieco z eteru) zasadne HD zdroje.


*pripadne ak vies o nejakom probleme, ktory sa da nahrat z reprizy, daj kanal, datum, cas a nemam problem to nahrat, mozme o tom diskutovat.
Miro01 (106)|4.2.2017 20:15
flugzeug
To by mohlo ukazovat na poruchu mojho TV. Hmm... Ale zas niekto potvrdil ze nieco podobne mu robi tak fakt neviem.
Obraz je dobry ked mas HD zdroj alebo prehravas z USB klucika Full HD video s 10 Mbit + datovym tokom, ale rychly pohyb to nedava, velmi trhane to je. Staci len mavnutie rukou a koniec.

Inak zoznam kanalov bol na modrom pozadi, dnes je na hnedom. Vie niekto co to znamena? Ze by to oznacovalo ze nestiha vykon? Alebo som to len niekde prepol? Ale menu je normalne modre, iba pozadie zoznamu kanalov je hnede az cierne.

Zaujimalo by ma ci je niekde moznost zapnut a vypnut HbbTV. Lebo nic take som v menu nenasiel.
A este dnes mi len tak z nicoho nic nabehlo okno ze ci chcem pripojit "ivetulku". Predpokladam ze isiel niekto okolo z mobilom. Bud to wifi alebo Bluetooth. Je mozne niekde v menu tieto pripojenia zakazat? Ja to nepouzivam a nechcem aby mi behali hlasky po TV ked niekto prejde po schodoch s mobilom.

Dakujem.
flugzeug (89)|4.2.2017 20:26
Miro, skor to ukazuje ze mas nekvalitny vstupny signal...
Cez co prijimas TV okrem analog. spolocnej anteny?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Miro01 (106)|4.2.2017 21:17
flugzeug neviem ako to tam je porobene. Normalne kablovka v stene. Je tam aj HD ale to nema na trhanie vplyv. Proste rychly pohyb, mavnutie rukov a koniec. Moze to byt aj HD aj cokolvek.
Teraz ma stve ta ivetulka co sa mi stale niako dobija do TV a neviem to zakazat. :-(
Karel-III (13)|5.2.2017 01:45
Tak sem z toho blázen. Mám 50 a fakt pěknej obraz. O rozmazání už při pohybu rukou nemůže bejt ani řeč. Zatím jediný kdy sem laboroval, byl seriál Přítelkyně z domu smutku. Když byl záběr na detail obličeje TV ho zaostřil a a stacilo aby se dotyčný nepatrně pohnul a detail ksichtu se začal mazat, bylo to divný, tak sem vypnul motion a bylo po problému, ale stejně to bylo jako když na analogu byl slabší signal . Obcas na některý stary filmy- třeba Slunce seno... zase změním nastavení ze standardu na film, nebo na přirozený. Někdo tady psal, že červený ksichty atd, zrovna ty ksichty na naší TV vypadaji naprosto verne. TV je na dvbt. Většinou ale drzkujete vy, co máte větší panely než 50. Já si k bedně Sednu třeba na metr a obraz je pořád slušnej.
Ryan Giggs (688)|5.2.2017 08:07
[QUOTE=vivid.sk;528093]Nerozumies preto, pretoze nemas tento (tieto) TV doma, resp. nepoznas ako to funguje v praxi.

[/QUOTE]Tak to si sa tazko sekol. Take TV mam.
nikelopta (9)|5.2.2017 11:24
vcera som pozeral pirati z karibiku FHD mkv 12,6GB... vcelko slusna kvalita z hdd. Auto motion na 10. Obraz krasny farby a cierna vyborna. Vsetko podla mna v uplnom poriadku az po rychle sceny . Napr. uzky mec v pohybe otras.. ked svihol hore neslo to plynulo proste som ich videl 5 ako by to boli obrazky a aak bola rychla scena na celu obrazovku bolo tam vela fragmentov opisal by som to asi ako ked jeden centimetrovy riadkok bol posunuty do prava o centimeter na dost dlhu dobu a to bolo jasne vidiet. Vypol somm redukciu sumu mpeg a aj tu dalsiu redukciu sumu pretoze ak som zapol aj to tak pre mna to bolo nepozeratelne.

po vypnuti auto motion bol obraz ovela horsi ale rychle sceny a proste vsetko to zvladalo bez fragmentov a v pohode. Podla mna to bude urcite v tom ze ten tv ma sice 100hz ale ten vypocetny vykon nestiha spracovat rychle sceny s dopocitavanim auto motion a preto to fragmentuje a staticke sceny to ako tak dava.

zaver . Po vypnuti automotion tv obraz je vcelku obycajny ako bezne 50hz tv bez fragmentov ale po zapnuti automotion je obraz krasny vyrazne lepsi ako obycajne tv ale uz nestiha rychle sceny. Da sa to pozerat ten film som dopozeral ale strasne mi to vadilo no ten obraz z automotion bol o tolko lepsi ze som tie rychle sceny pretrpel.
flugzeug (89)|5.2.2017 11:38
otazkou zostava ci je tento stav zamer samsungu SW osekat funkcnost, alebo je to chyba vo FW... (it's a bug or a feature?)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Miro01 (106)|5.2.2017 12:30
[QUOTE=nikelopta;528158]vcera som pozeral pirati z karibiku FHD mkv 12,6GB... vcelko slusna kvalita z hdd. Auto motion na 10. Obraz krasny farby a cierna vyborna. Vsetko podla mna v uplnom poriadku az po rychle sceny . Napr. uzky mec v pohybe otras.. ked svihol hore neslo to plynulo proste som ich videl 5 ako by to boli obrazky a aak bola rychla scena na celu obrazovku bolo tam vela fragmentov opisal by som to asi ako ked jeden centimetrovy riadkok bol posunuty do prava o centimeter na dost dlhu dobu a to bolo jasne vidiet...[/QUOTE]
Krasne si to opisal.
Zaujimalo by ma ci je to aj na inych modeloch Samsungu alebo iba na tychto.
flugzeug (89)|5.2.2017 15:19
tak beriem spat predosle prispevky. mal som teraz pustenu TV JOJ HD a Die Hard 4.0 a rychle sceny su fakt rozsypane ako pohyb pod stroboskopom... tak konecne viem o com pisete...
otazka je ci je vobec sanca ze sa to niekedy spravi. mam este 3 dni na pripadne vratenie J6282 a premyslam nad vymenou nad inym TV...



Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Miro01 (106)|5.2.2017 16:23
[QUOTE=flugzeug;528164]tak beriem spat predosle prispevky. mal som teraz pustenu TV JOJ HD a Die Hard 4.0 a rychle sceny su fakt rozsypane ako pohyb pod stroboskopom... tak konecne viem o com pisete...
otazka je ci je vobec sanca ze sa to niekedy spravi. mam este 3 dni na pripadne vratenie J6282 a premyslam nad vymenou nad inym TV...
[/QUOTE]
Otazka c. 1. je ci to nebude na inych TV rovnake? Dalej by nebolo zle zistit co a preco to robi. A ci to podpora vie a bude niako riesit alebo nie. To je klucove.

P.S. Inak taka hlupost. Vie niekto ako donutit tubu v TV aby prehravala videa vo Full HD a nie iba v 720p?
vivid.sk (11472)|5.2.2017 17:04
[QUOTE=Miro01;528162]Zaujimalo by ma ci je to aj na inych modeloch Samsungu alebo iba na tychto. [/QUOTE]
Rovnako neodporucane su zakladne (50/60) Hz UHD modely. Co sa tyka tohto problematickeho kusku, ak viaceri tvrdite, ze robi problemy aj pri vypnutom MCFI (Motion +) a odporucanom nastaveni, tak ho vratte. Rozumna alternativa je stale SONY W75xC/W8xxC, kde tieto problemy s detekciou obsahu nie su (nie su dva posuvniky, pre moznost nastavenia interpolacie, ale aspon je menej problemov). Co sa tyka kvality interpolacie, treba nastavit nizku uroven (lebo SOE), ale aj toto je lepsie, ako nic. Taktiez upozornujem na nutnu aktualizaciu fw, po vybaleni z krabice.

[QUOTE=Miro01;528167] A ci to podpora vie a bude niako riesit alebo nie. To je klucove.
[/QUOTE]

Myslim, ze podpora to ma pri Samsungu hlboko v <|>. Ak existuju problemy teraz, neocakavam ze nieco opravia, alebo vyriesia v buducnosti.
Miro01 (106)|5.2.2017 17:53
A aky je rozdiel Sony KDL-55W807C Sony KDL-55W808 Sony KDL-55W809?

flugzeug PROSIM ta ak ho budes menit napis za co a ci to robi tiez. Obavam sa ze to moze robit aj Sony KDL-55W807C. Okrem toho neviem aky ma obraz. Podla hodnoteni horsi ako Samsung.
Naozaj neviem.
Okrem toho Sony je Edge LED a Samsung by mal byt Direct LED. - Ale toto nemam overene, len sa mi zda ze som to niekde pocul.

Dost ma odraduju taketo skusenosti:
Sony KDL-55W807C
+ oproti inym tv nieje ziaden zato - je dost a to - nenahrava na usb - prehliadac opera sa neda nijako nakonfigurovat - nepodporuje flasch player a ani sa neda nijako nainstalovat - aj ked sa jedna o android a je pisane ze je dostupnych vela app realita nieje az taka pravdiva - tv guid pri listovani dost seka a zamrza...
vivid.sk (11472)|5.2.2017 17:55
Po HW stranke ziadny (posledne cisla su len variacie: farba ramiku, ...)
Miro01 (106)|5.2.2017 18:11
Dik. A nevies ci je pravda ze Sony je Edge LED a Samsung by mal byt Direct LED?

Lebo pri vrateni sa citim ako vrah. Aspon tak na mna pozeraju. Okrem toho zas to balit a trepat tam taxikom, ... :-/
A to este nieje iste ze ten Sony bude lepsi. Hodnotenia obrazu ma horsie tak naozaj neviem.
vivid.sk (11472)|5.2.2017 18:12
To mas fuk, je to nepodstatne. Dolezite je, ako vyzera vysledok. Skor by som v tvojom pripade riesil ako nahradit analog zo STA kvalitnym zdrojom signalu ;). Na stupnici od 1 do 99 riesis presne tu jednotku, namiesto tej najdolezitejsej. :D
Miro01 (106)|5.2.2017 18:18
Nemyslim si ze je to jedno.
Bohuzial tento problem nieje vec signalu. A fakt ze to nemam jediny len som si to vsimol ako prvi znamena ze sa nebude jednat o chybu mojho kusu ale vlastnost.

Tiez niekde sa pise ze ten Sony KDL-55W807c nema PVR inde ze ma a to dost vyuzivam ked niesom doma TV mi nahra a potom skuknem. TV bez moznosti nahravania rozhodne nechcem.
Naozaj neviem co robit som na vazkach. Podstupovat vymenu ked to moze byt rovnake, alebo zas mozu byt ine problemy ci nebude mat niaku dolezitu funkciu je tiez naprd.

Ak by bola niaka sanca ze to podpora niako poriesi, ...
digitivi (215)|5.2.2017 18:36
[QUOTE=Miro01;528174]Sony KDL-55W807c nema PVR[/QUOTE]

W rada ma USB PVR. Vyriesila to az aktualizacia tusim 3/2016. Pred touto aktualizaciou PVR naozaj dostupne nebolo.
Mas to uvedene aj v specifikaciach na sony.sk
https://www.sony.sk/electronics/televizory/w850c-w800c-series/specifications
Lanos (59)|5.2.2017 19:50
Jen upozorňuji, když jsem toto dilema řešil, procházel jsem spoustu obchodů a v každém, podotýkám v KAŽDÉM mi tvrdili nezávisle na sobě, že od Sony nic nebrat, že obraz je super ale systém, že to je katastrofa. Mluvili o tom, že pokud je opravdu kvalitní signál, tuner nemá problém, pokud ale není na 99%, tak ty televize předvádějí ještě horší divadlo, hlavně kostičky, než tady ten Samsung...Otázkou je, jestli se to po update této nebo Sony zlepší ale v tomto mě všichni varovali, je to android a prostě ten soft na tuner ještě není na tuty a bůh ví, jestli někdy budou. Takže Sony jedině se sat přijímačem, nebo internetovou TV.
Miro01 (106)|5.2.2017 21:13
[QUOTE=Lanos;528179]Jen upozorňuji, když jsem toto dilema řešil, procházel jsem spoustu obchodů a v každém, podotýkám v KAŽDÉM mi tvrdili nezávisle na sobě, že od Sony nic nebrat, že obraz je super ale systém, že to je katastrofa. [/QUOTE]
Nieco podobne som sa docital aj ja v hodnoteniach produktu na roznych e-shopoch. Takze aby som na tom po vymene nebol este horsie.
Vyzera to tak ze sa u mna ziadna vymena konat nebude, a musim sa len modlit aby to podpora niako riesila. (Budem ale velmi vdacny ak niekto kto ma tento TV J6282 a rozhodne sa ho vymenit napise za co ho vymenil a ako je spokojny, ci mu to tam nerobi a ak nie ci niesu zas ine problemy ktore su mozno este horsie).

Inak mi to pride tak ze Samgung tam doplna niaky zaber ale moc mu to nejde preto je to co sa rychlo pohybuje ci uz je to auto, mec alebo ruka v zlomku sekundy rozkockovane.
50 Hz telka ten zaber tam vobec nema a tak je sice rychy pohyb rozmazany ale je iba neostry nieje tam ziadny fragment preto to nieje rusive. Ten rozkockaveny fragment na Samsungu rusivy je.
Ale asi sa stym budem musiet zmierit. Nic ine neostava lebo nahrada prakticky neexistuje. A 1000€+ za TV nedam. :-(
vivid.sk (11472)|5.2.2017 21:22
[QUOTE=Miro01;528184] Ten rozkockaveny fragment na Samsungu je rusivy. [/QUOTE]
Pokial je nieco rozkockovane (alebo presnejsie rozstvorcekovanie), moze byt problem inde. Nikdy (naozaj nikdy) som nevidel, aby TV processing obraz stvorcekoval, vzdy to bol problem v signale (chyby v signale, artefakty z nizkeho bitratu alebo zle nastavenie TV - pozapinane kurvitka obrazu).

Toto si dodatocne vies overit, pusti si 1080p BD film z USB a odsleduj si, ako sa to sprava s korektnym zdrojom.
Miro01 (106)|5.2.2017 21:33
[QUOTE=vivid.sk;528186]Nikdy (naozaj nikdy) som nevidel, aby TV processing obraz stvorcekoval[/QUOTE]
Ja ti to verim. Nie kazdy to vidi. Je to iba zlomok sekundy. Je to vešc ako 3D. Niekto dokonca ani ziadny 3D nevidi. Idem ma okuliare na nose a samozrejme zapnute. :-) Niekoho boli z 3D hlava, ineho nie.
Toto nastava na zlomok sekundy. Ak si starsi clovek plne ti verim ze to nevidis (a uz asi ani nikdy neuvidis), ale ver mi je to tam!

Mas pravdu ono to naozaj vyzera velmi podobne ako ked vypadava signal, ale nieje to tento pripad pretoze sa to deje iba v casti obrazu ktory sa rychlo pohybuje. Napr. zena trhne suknou. Tak v tom momente ta sukna je na 50 Hz TV rozostrena. Je to iba machula. Ale na 100 Hz Samsungu je doslova rozkockovana. Nieje to rozmazana skvrna je to iba fragment. Neviem to lepsie popisat. Ked sa pohybuje rychlo auto a je snimane z predu tak predna strana je rovnako rozkockovana. Je to iba zlomok sekundy ale ja to vidim.

P.S. Mozem to vyskusat, ale aj ak dokaze prehrat film z USB OK (co si nemyslim) tak je to len mala utecha kedze nedokaze prehrat korektne film z TV a tu pozeram najcastejsie.
neboztik (341)|5.2.2017 21:34
Já si také myslím, že má Miro01 zmršený tel. signál. Udělej prosímtě jednu věc. Podrž tlačítko "info" na dálk.ovladači dokud ti nenaskočí tabulka o kvalitě signálu. No a pak sem napiš, co říkají tři předposlední řádky toho výpisu.
Miro01 (106)|5.2.2017 21:40
[QUOTE=neboztik;528188]co říkají tři předposlední řádky toho výpisu.[/QUOTE]
Uroven chyby: 0
Sila signalu: 100
Kvalita signalu: 100

Ono to nieje rozpadanie signalu len to tak podobne vyzera (lepsie to neviem opisat), ale ako hovorim je to iba v urcitej casti obrazu, ak je slaby signal vypadava cely obraz, toto nieje vypadavanie signalu, len sa to da k tomu prirovnat najblizsie.
Su to skor fragmenty.
nikelopta (9)|5.2.2017 21:59
[QUOTE=neboztik;528188]Já si také myslím, že má Miro01 zmršený tel. signál. Udělej prosímtě jednu věc. Podrž tlačítko "info" na dálk.ovladači dokud ti nenaskočí tabulka o kvalitě signálu. No a pak sem napiš, co říkají tři předposlední řádky toho výpisu.[/QUOTE]

Uz prosim vas nerobte z mira idiota ale verte mu. Ten isty problem mam aj ja. Je uplne jedno aky signal tam dam... zapnem to cez smart yutub video fragmenty pri rychlej scene zapnem z hdd to iste zapnem z pc to iste.

Hral som na ps4 tak fragmenty take ze sa to hrat nedalo a zapnem herny rezim a hadajte co sa stalo...... vyplo to auto motion a dalo sa to hrat ale vyzeralo to ovela horsie no fragmenty zmizli. To je mi ale herny rezim este aj samotna tv mi oznami ze zapnutim herneho rezimu sa zhorsi grafika.

Ja si myslim ze tam dali slaby a lacny procesor . To iste mi pri fhd filmu robil moj stary ntb. Pri rychlejsich scenach nestihal a fragmentoval a to iste robi tv koli slabemu vykonu.
Ked som tv kupil v decembri hned aom to videl ale neriesil som to pretoze som si myslel ze to mam len zle nastavene a nechcelo sa mi z tym hrat. Teraz uz viem ze sa to nastavit neda a ze to uz bude take ake toje. Bud pride neaka zazracna aktualizacia co si nemyslim alebo to necham tak. Ale je to akoda pretoze bez fragmentov je ten obraz fakt super.
vivid.sk (11472)|5.2.2017 22:07
[QUOTE=nikelopta;528190] zapnem herny rezim a hadajte co sa stalo...... vyplo to auto motion[/QUOTE]
Toto je ale stanardna funkcionalita vo vsetkych TV. Pri Game Mode sa vypina dodatocny processing (cize aj MCFI).

Este raz pre istotu sa spytam, pozorujete rovnake problemy pri deaktivovani Auto Motion + (uplne OFF, nie znizenim na nulu) ?
flugzeug (89)|5.2.2017 22:17
podla mna to nafukujete. ja som si vsimol jedine chyby v obraze dnes na JOJ HD... a nerusim aky datovy tok maju... stiahol som ten isty film v 1080p a vysledok 100 a 1. ziadne chyby, ziadne artefakty.
vsetok postprocesing a prednastavene "vylepsovacie" rezimy mam vypnute, automotion mam na 4, rezim film nastaveny ciastocne podla rtings a ciastocne podla seba.
na herny rezim mam pripojeny xbox one a obraz je bez chybicky. bud som slepy alebo neviem.

navyse 55" TV za 600€ napriek tomu ze ma 100Hz panel je este stale celkom low end. a na low end ma tento TV obraz velmi dobry...

rozhodne to nie je o tom ze to robi KAZDY signal... chybicky v zobrazeni tam su, ale aj pri rychlych scenach ich treba hladat.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Lanos (59)|5.2.2017 22:20
Tak pařil jsem GTA V (všechno na max)ale že by se mě to kostičkovalo,to ne,je ale pravda,že ve fiomech při rychlých přechodech obraz jak kdyby zaváha,trošku se trhne. Na anténě to ani tak nepozoruji, jako na hdmi nebo USB. Já osobně jsem to přikládal k tomu, že to nedává USB, přeci jen 15Gb soubory dají zabrat ale u Ripu jsem si toho nevšiml (menší datový tok?). Není chyba v kodekach? Přeci jen co by do té bedny museli dát za cpu,které dnes nepřehraje plynule FULL HD? Pokud ano,je to podvod na zákazníka,protože u té bedny deklaruji něco, co nesplňuje.
Lanos (59)|5.2.2017 22:32
Jinak další dotaz,v televizích se nevyznám,proto jsem šel na toto fórum a podle Vás vybral bednu. Jak je poskládaná televize? Jak Pc? Tedy základní deska, CPU,GPU,RAM,ROM? Většinou se setkal na pc obraz,pokud CPU nestihalo dostatečně krmit grafiku (kostičky,trhání)ALE obraz se může sekat i na dělu,pokud jsou špatné ovladače, vnitřnosti se mezi sebou nedomluví, v tom případě by mohl napovědět až nový update,buď to odladí a pojede to jak má,nebo se nic nezmění a je to chyba hardware. Jinak je celkem sranda,že moje stará LG ten původní MCFI test s těma Slovakama přehrála bez chyb,zatím co na Samsungu se to 2X rozsype. Po znovu přehrání stažení opraveneho testovacího souboru, už vše přehraje jak má. Znamená to,že moje 6let stará hloupá FULL HD bedna cestovala v čase a má lepší hardware nebo má odladěnější software (podotýkám původní firmware bez updatu.