Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 50J6282 vs 48J6272

Miro01 (106)|5.2.2017 22:36
[QUOTE=flugzeug;528193]podla mna to nafukujete.[/QUOTE]
Ver ze nie. Ako som uz pisal viac krat sprava sa to inak ako na 50 Hz TV.
Na 50 Hz TV je ten obraz v rychlom pohybe rozmazany ale to (aspon pre mna) nieje rusive.
Na 100 Hz Samsungu J6282 sa rozpada (fragmentuje) a je to velmi rusive. Priam mi to udrie do oci. Nemusim sa na to sutredit, nemusim to hladat, prave naopak aj ked sa snazim si to nevsimat vzdy mi to udrie do oci. Je to ako facka a nasledny efekt "WTF"?

Tomu sa povie "vykonny stvorjadrovy procesor"!
Parchanti.

Obavam sa ze alternativa asi neexistuje ale nabuduce od Samsungu ruky prec!
vivid.sk (11472)|5.2.2017 22:41
Miro> vrat ten TV a zober SONY, aspon to budes moct porovnat. Sony pokial viem nema taketo problemy (cim netvrdim, ze nejake ine nema), ale tieto problemy, ktore popisujes nie su naozaj obvykle (ani pri inych 100/120Hz Samsungoch, ci inych serioznych znackach).
Miro01 (106)|5.2.2017 22:56
[QUOTE=vivid.sk;528199]Miro> vrat ten TV a zober SONY[/QUOTE]
Uvazujem o tom, ale obavam sa ze si moc nepomozem. Co ak to bude take iste? Alebo bude zas nieco ine rovnako zle alebo aj horsie?
Aby som si tou vymenou vobec pomohol. Pretoze znova mi to uz urcite nevymenia. A vlastne ani nieje zaco. A menit zas na Samsung? :-/
Obavam sa ze potom ako si vyzeriem tie pohlady a vymenim za Sony uz nebude cesty spat a spokojnost ajtak nieje zarucena.
Neviem ci to zato stoji. Stale o tom rozmyslam.
vivid.sk (11472)|5.2.2017 23:03
Nebude to take iste, pretoze (zopakujem) ziadna spravna televizia nestvorcekuje pri zobrazovani korektneho televizneho signalu (ci bez MCFI, alebo s nim).

Zistis, ze mas bud nanic signal, alebo ze je problem v TV. Pokial to bude prvy problem, aspon si poriesis zdroj signalu, pokial druhy, vyriesis TV.

Ale nechce sa mi verit, ze by dvaja nezavisli ludia pozorovali rovnake problemy, ktore sme tu v historii tychto TV neriesili. Minmalne nie s F6xxx, H6xxx, a ani s J6272.

Ostava len zistit, ci su to problemy vyplyvajuce z HW podstaty, alebo problemy ktore sposobil domrveny update FW.

update: uzivatel digitivi mi pred chvilkou potvrdil problemy podobneho typu na "jednoposuvnikovom" J6282, ktore rovnako nie su obvykle. Odporucam preto vsetkym, ktori maju moznost tuto TV vratit a vybrat si nieco ine.
Miro01 (106)|6.2.2017 00:58
[QUOTE=vivid.sk;528203]... Odporucam preto vsetkym, ktori maju moznost tuto TV vratit a vybrat si nieco ine.[/QUOTE]
A co tento problem? https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40463-samsung-50j6282-vs-48j6272#post528179
Karel-III (13)|6.2.2017 01:18
[QUOTE=Lanos;528122]Samsung UE60J6282 - MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts - titulky šly přečíst pěkně, obraz ostrý ale stejně tak se mi video dvakrát rozsypalo na kostky a to mám oba posuvníky a aktuální firmware 1480.4 - přisuzoval jsem to USB - zkoušel jsem všechny kombinace které šly, ve VŠECH se to takhle rozsype.

Takže nakonec je poddimenzovaný hardware, jak tu někdo psal?[/QUOTE]

Tytulky byly na 100% ostrý? Zkoušel si při tom nastavovat posuvníky? A byly poznat oba? A zkoušel si i ten Blur test?
Lanos (59)|6.2.2017 06:52
Tak dávám sem odkaz na video, co jsem točil ráno, je to zhruba do 5ti minut po zapnutí tv, testovací videa jsou stažená od vivid.sk, pouštěno přes USB (hdd 7200 RPM), preset tovární Přirozené, Motion plus na Hladký a serepetičký zaplé, úspora vypnutá, točeno mobilem LG G4, vše puštěno bez zvuku, protože jestli ještě jednou uslyším tu znělku z MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts tak vyskočím z okna. Všimněte si, že obraz občas zaváhá, sekne se. Díval jsem se teď na video, tak bohužel mobil má problém s nahrátím těch titulek u toho MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts černý text na bílém pozadí asi dalo čočce zabrat. Titulky jsou ovšem normálně čitelné. Jestli chcete další videa, tak mi napište, s jakými presety, či nastaveními, vymezím si tomu chvíli a všechno nastavím a nahraji zase na tube. Zde odkaz https://www.youtube.com/watch?v=3S9khHhxaz8&feature=youtu.be
Miro01 (106)|6.2.2017 07:23
Lanos ten moj problem je vidno na tvojom videu na 00:42 az 00:43. Ked niekto takto rychlo mavne rukou, ci skor este rychlejsie tak na 50 Hz TV mam v tom momente len neostru machulu. To je OK. Ale na Samsungu je ta machula ako keby rozpadnuta na kococky, ci skor fragmenty. Ako ked vypadava signal alebo ked nestiha procak ako to tu uz niekto opisoval.
Je pravda ze vypnutim Auto Motion Plus sa to trochu vylepsi, ale iba trochu.

Ten zasek co je na tom videu na 00:35 mavam tiez ale mensi. Skor mikro zasek. Toto je uz skor makro zasek.
Lanos (59)|6.2.2017 08:40
Ten makro sek připisuji spíš rozbíhající se plotně na HDD, přeci jen bylo to první video, zkusím znovu přehrát doma, spíš mívám ty mikro seky, které mě celkem štvou.
flugzeug (89)|6.2.2017 16:07
Lanos, videa su fajn, len tam mas zbytocne velky kus steny. natoc to nabuduce z mensej vzdialenosti tak aby si bral len obrazovku... bude tie "chyby" aj lepsie vidiet...
G4 ma skvely fotak zoberie ti to urcite...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Miro01 (106)|6.2.2017 19:18
Viem ze je o OT, ale vie niekto ako zapnut / vypnut HbbTV, pripajanie mobilu k TV, a ako nastavit tubu aby prehravala videa 1080p, a nie 720p?
flugzeug (89)|6.2.2017 20:29
HbbTV spustis cervenym tlacidlom (A) na dialkovom. samozrejme musis mat povolenu datovu sluzbu a stanica ju musi vysielat.
Ked zamietnes zariadenie, nemal by sa pripajat az pokial ho nepovolis? nemam ako otestovat kedze iOS ide len cez apple TV
youtube neviem ako.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Karel-III (13)|6.2.2017 22:08
[QUOTE=Lanos;528212], preset tovární Přirozené, Motion plus na Hladký a serepetičký zaplé, úspora vypnutá, točeno mobilem LG G4, vše puštěno bez zvuku, protože jestli ještě jednou uslyším tu znělku z MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts tak vyskočím z okna. Všimněte si, že obraz občas zaváhá, sekne se. Díval jsem se teď na video, tak bohužel mobil má problém s nahrátím těch titulek u toho MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts černý text na bílém pozadí asi dalo čočce zabrat. Titulky jsou ovšem normálně čitelné.

Titulky já mám čitelný taky, ale nejsou úplně ostrý. Motion plus na ně u mě nemá vliv, ať ho vypnu, nebo dám standard, hladky, nebo vlastní nastaveni, žádná změna. Mám jenom jeden posuvník a to redukci vibrací. Ty bys měl dát vlastní nastavení a tam změnit redukci rozmazání. Teda aspoň jestli sem to dobře pochopil. A pak to porovnej, jestli se to zlepší oproti prednastaveným režimům. Režim motion hladký nepoužívám, připadá mi nepřirozeně.
Miro01 (106)|7.2.2017 00:58
flugzeug dik.
Inak test u mna titulky su citatelne ale mierne neostre na CR. Horsie je to na STV, tam su velmi zle citatelne a velmi vyrazne neostre ale stale sa daju citat.
Njn.
Comby (53)|7.2.2017 21:21
@Miro01 Ako nastaviť youtube na 1080p? Myslím, že sa to nedá. Aplikácia youtube v TV je vlastne odkaz na youtube.com/tv. Otvor si tento odkaz v PC, dostaneš to isté rozhranie ako v TV a kvalitu nemáš ako nastaviť.

Ja na J6272 pustím 1080p60 video, ukazuje mi youtube dimensions 1280*720*1.5, resolution 1920*1080@30. Na 60fps sa nedostanem, aj keď som také video pustil.

MI 3W tapatalk
Miro01 (106)|7.2.2017 22:12
Lenze ja to nedostanem ani na 1080p, aj ak by iba na 30 fps. Je to des. to video je tak neostre. Nechapem preco sa neda nastavit na full HD. To by vyzeralo trochu inak. Takto je to prakticky nepouzitelne. Je to hnus sa nato pozerat.
:-(
Comby (53)|7.2.2017 22:24
Aký rýchly máš internet? Skús prípadne youtube.com bez "/tv" v prehliadači, či ti pôjde nastaviť lepšiu kvalitu.

MI 3W tapatalk
Miro01 (106)|8.2.2017 01:04
To je napad. Skusit to v prehliadaci. Ja som skusil iba tu aplikaciu na tubu.
Net ide niekolko stoviek Mbit takze to je v pohode.
Dik.
Vladko23 (9)|8.2.2017 14:02
Caute, precital som celu temu, no nie som si celkom isty, ci je to dobry vyber aj napriek chybajucemu posuvniku. Je to dobra telka za tuto cenu ? Alebo radsej kupit nieco ine ? Vdaka :)
vivid.sk (11472)|8.2.2017 14:27
Nikto, kto si precita celu tuto diskusiu si (snad) dobrovolne tuto TV nekupi. Bez ohladu na cenu.
Vladko23 (9)|8.2.2017 14:36
Tak mohol by si poradit co by som mal kupit? Posledne dni nerobim nic ine len sledujem trh a fora a uz som z toho magor.
flugzeug (89)|8.2.2017 14:59
@Vladko23
odhliadnuc od tejto drobnej chybicky krasy vo funkcii AutoMotionPlus, ktora sa nikde inde okrem tohoto fora neriesi je ten TV super, obzvlast za tu cenu.
ma velmi dobry obraz a nemam mu absolutne co vytknut...
Ono beztak plati ze akykolvek postprocesing obrazu a ostatne "vylepsenia" je lepsie vypnut... ale to je vec osobnej preferencie.

na tvojom mieste by som si zasiel napriklad do NAY, kde ho maju skladom a aj vystaveny snad na kazdej predajni a pozrel si ho nazivo.
Kludne si stiahni testovacie videa odtialto, alebo odkial chces, a s USB si ten TV vyskusaj.

ja sam som si vyberal pred par dnami a videl som snad vsetko do 1000€ a nelutujem ze som nakoniec zobral tento Samsung v 55".
okrem testovacieho videa s titulkami odtialto a jedneho filmu na TV JOJ (ktoru ajtak nepozeram) som ziadne trhania a sekania nepostrehol.
chapem ze keby som sa zameral na chybicky v obraze asi by som ich nasiel, a niekomu to mozno naozaj vadi, pokial nevyskusas, nebudes vediet...

Pri TV plati tak ako malokde ze je VZDY lepsie raz vidiet ako 100x pocut/citat.
A uplne nakoniec, mas u vacsiny predajcov lehotu na vratenie / vymenu ked ti nebude vyhovovat.
vivid.sk (11472)|8.2.2017 15:05
Vladko> Poslednych mohykanov od SONY (a bez problemov s Motion+ riesenych na dvadsiatich stranach):

https://televizor.heureka.sk/sony-bravia-kdl-55w755c/
https://televizor.heureka.sk/sony-bravia-kdl-55w809/

pripadne si dosad do linku pozadovanu uhlopriecku
Vladko23 (9)|8.2.2017 15:21
A co tak panasonic 50ds630e ? https://televizor.heureka.sk/panasonic-tx-50ds630e/

Edit: nevsimol som si prispevok od flugzeug :) ano, dnes sa chystam do nay kde by mali mat tieto televizory, tak som zvedavy :) vdaka
jirkakuta (11)|8.2.2017 16:18
Taky jsem smutnej. Proč jsem jsem ji hergot neobjednal po přečtení prvních deseti stran, nemusel bych na tím už přemýšlet :)
Aktuálně se díváme na plazmu Panasonic -P42G20E. Myslíte, že 50J6282 bude výrazná změna k horšímu? Díky za názory.
flugzeug (89)|8.2.2017 16:21
plati to iste, zajdi do predajne a uvidis. ty jediny vies porovnat co mas doma s cimkolvek inym...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Miro01 (106)|9.2.2017 04:58
Len take info pre pripadneho zaujemcu o kupu. Ja si ho nakoniec nechavam, iked mam vyhrady nepoznam rozumnu alternativu, a trepat to nazad sa mi fakt nechce. Este povedia ze je pouzivany a podobne, nestoji mi to za pripadne problemy, ani nechcem aby ma preklial predajca na niekolko generacii. :-)
TV som po kupe dost nastavoval a asi som ho ustval pretoze zacal mierne oneskorene reagovat na dialkove. Ale stale to bolo ovela lepsie ako napr Philipse. Tam to bolo o nervy.
Tak som vypol antivir aby som ubral zataz, vypol som uplne Auto Motion Plus a na pol hodinu som ho vytiahol z elektriky.

Po zapnuti ten moj problem tam sice este stale je, ale je mensi. 50 Hz TV toto sice nerobi, ale zas je tam iny problem. Rychle sceny sa tam javia inak, je vidno ze ten TV to inak spracuvava, ale rozhodne to nieje lepsie ako na 100 Hz Samsungu. Takze v podstate je to jedno. Samsung ma to mierne rozckockovanie rychlo pohybujuceho sa objektu, ale zas 50 Hz LG rovnako ako aj 50 Hz (200 Hz) Philips ma celkovo obraz viac rozmazany. Iked to nieje rozkockovanie ale skor rozmazanie tak je to na celom obraze (alebo na vacsej casti). Takze tam si clovek moc nepomoze. Myslim ze celkovo vzato je na tom Samsung o kusocek lepsie. Vidno to hlavne ked dole bezia rychlo titulky. Niektore su na 50 Hz TV doslova necitatelne, na 100 Hz Samsungu su sice neostre ale stale citatelne.

Moja rada znie ze to nieje az take zle a da sa nato zvyknut, no chce to vidiet! Mozno vam to vadit nebude, a mozno si to ani nevsimnete. Rozhodne netreba TV hned zatratit.

Teda chodte do Nayka sa nan pozriet, a ak sa vam bude pacit co vidite tak nieje dovod vahat. Ma (aspon moj kus) sice ten problem rozkockovania ale pri vypnuntom Auto Motion Plus sa to zlepsi (iked nie uplne odstrani) tak ze je to akceptovatelne, a ine (hlavne 50 Hz) TV maju zas ine problemy a casto aj vacsie.

P.S. Inak obraz ako taky je OK. A odporucam podla moznosti zvazit 55ku. Ja som najprv chcel 50ku ale rodinke nieje nikdy nic dost velke :-D a tak si zavelila 55ku. Ked som ho doniesol zdal sa mi moc velky, pomyslel som si ze som to prehnal. Ale po par dnoch sa mi az tak velky nezda a ak by som zobral 50ku mozno by som lutoval. Je pravda ze aktualna cena za 55ku je dobra, ale za 50ku je uplne suuuper. 519€ voci 599€ aktualne. Ale ajtak si myslim ze ak sa na TV nepozera z 2m tak sa oplati ist aspon do 55ky. Samozrejme zalezi od vzdialenosti pozerania.
A nedodava sa k nemu jadrova elektraren, takze zvysenie zalohy za elektrinu je prva vec po nastaveni TV co treba spravit, pretoze TV si dokaze potiahnut aj 140W+ pri silnom podsvieteni. :-)

P.P.S. Panasonic TX-50DS630E som uvazoval aj ja ale je drahsi za tie peniaze mam u Samsungu 55ku, a hlavne nema DVB-S2. A ktovie ci bude obraz lepsi, netusim aky je tam panel, ci si Panak robi svoje alebo tam kupuje ine, ...
Nedavno som cital ze Samsung je nuteny kupovat panely od LG, sranda.


P.P.P.S Podpora je v koncoch!
Tuto situaci jsem přeposlal k vyjádření našemu vývojovému oddělení, jakmile pro Vás budu mít k dispozici vyjádření, neprodleně Vás budu zpětně kontaktovat.

V případě jakýchkoliv dalších otázek nás neváhejte opět kontaktovat, případně využít naší službu Samsung Live Chat, nebo využijte služby naší bezplatné zákaznické linky 800 726 786.

Přeji Vám příjemný den.
sa.fran (7)|9.2.2017 10:04
ma stejne problemy s motion+ i samsung ue65J6292? problem s posuvniky sleduji delsi dobu ,ale nikde sem nenasel neco o tomhle modelu.ma nekdo vlastni zkusenost?
flugzeug (89)|9.2.2017 10:12
[QUOTE=Miro01;528331]

P.P.P.S Podpora je v koncoch!
Tuto situaci jsem přeposlal k vyjádření našemu vývojovému oddělení, jakmile pro Vás budu mít k dispozici vyjádření, neprodleně Vás budu zpětně kontaktovat.

V případě jakýchkoliv dalších otázek nás neváhejte opět kontaktovat, případně využít naší službu Samsung Live Chat, nebo využijte služby naší bezplatné zákaznické linky 800 726 786.

Přeji Vám příjemný den.[/QUOTE]

takuto istu odpoved som dostal,
myslim ze cim viac ludi im napise, tym lepsie...
Vladko23 (9)|9.2.2017 10:29
Vcera som bol v nay a nakoniec som ho kupil. Zobral som 55 a trosku to lutujem, pretoze je naozaj velky ked pozeram zo vzdialenosti 2.3 - 2.5 m. Inak som s TV celkom spokojny, zjavne nie som az tak narocny uzivatel. Cez vikend ho poriadne otestujem a ked sa mi stale bude zdat velky, tak ho vymenim za 50ku.
Miro01 (106)|9.2.2017 11:11
[QUOTE=flugzeug;528335]takuto istu odpoved som dostal,
myslim ze cim viac ludi im napise, tym lepsie...[/QUOTE]
Ano ved preto som sa pripojil k natlaku na podporu, ale najdi si par stran dozadu co za halusky mi pisala podpora najprv. Ze to TV nedava. :-) No proste LOL. Pochybujem ze 6282 ma slabsi procak ako 6272, a 6272 to dava takze neviem...
Az ked som im napisal ze mi znehodnocuju vyrobok lebo ten posuvnik tam najprv bol a bez neho mi je nanic 100 Hz panel mi napisali toto.
Tak uvidime nadej zije, iked moc neverim, ale uz zostava iba verit.

[QUOTE=Vladko23;528336]Vcera som bol v nay a nakoniec som ho kupil. Zobral som 55 a trosku to lutujem, pretoze je naozaj velky ked pozeram zo vzdialenosti 2.3 - 2.5 m. Inak som s TV celkom spokojny, zjavne nie som az tak narocny uzivatel. Cez vikend ho poriadne otestujem a ked sa mi stale bude zdat velky, tak ho vymenim za 50ku.[/QUOTE]

To som si myslel aj ja. Bolo to ako pozerat na stenu. :-) Ale po 3-4 dnoch mi uz tak velky neprisiel. Ale je pravda ze ho mam 3,8 m, niekedy ale len 2,8 m, podla toho kde sedim. 2,5 m je fakt na hrane ale ved uvidis. Mozes vymenit do 14 dni ale verim ze po par dnoch sa ti az tak velky nebude zdat.
flugzeug (89)|9.2.2017 11:21
[QUOTE=Vladko23;528336]Vcera som bol v nay a nakoniec som ho kupil. Zobral som 55 a trosku to lutujem, pretoze je naozaj velky ked pozeram zo vzdialenosti 2.3 - 2.5 m. Inak som s TV celkom spokojny, zjavne nie som az tak narocny uzivatel. Cez vikend ho poriadne otestujem a ked sa mi stale bude zdat velky, tak ho vymenim za 50ku.[/QUOTE]

je to vec zvyku.
ja som mal doteraz 40" a zena ma s 55" na prvy sup skoro vyhodila. po tyzdni sa ma spytala preco som nekupil este vacsi...
Lanos (59)|9.2.2017 11:50
Já jakožto vlastník této tv doporučuji nebrat a pokud kdo ještě můžete, tak ji vraťte. Jestli se tv zlepší po update je už asi čirá spekulace hraničící s utopií.
Miro01 (106)|9.2.2017 13:18
[QUOTE=Lanos;528341]Já jakožto vlastník této tv doporučuji nebrat a pokud kdo ještě můžete, tak ji vraťte. Jestli se tv zlepší po update je už asi čirá spekulace hraničící s utopií.[/QUOTE]

Vyhrady su ale nieje to az taka katastrofa. Pisem o tom tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40463-samsung-50j6282-vs-48j6272#post528331
flugzeug (89)|9.2.2017 15:23
[QUOTE=Lanos;528341]Já jakožto vlastník této tv doporučuji nebrat a pokud kdo ještě můžete, tak ji vraťte. Jestli se tv zlepší po update je už asi čirá spekulace hraničící s utopií.[/QUOTE]

s tymto rozhodne nesuhlasim...
nie je to idealny TV, ale za tie peniaze je to asi najlepsia volba na trhu, vsetko ostatne je bud drahsie, alebo ma nejake "ALE"

navyse, problemy ktore sa tu rozoberaju drviva vacsina uzivatelov absolutne nepostrehne alebo nebude riesit.
tdlmarek (1566)|9.2.2017 16:06
To je individuální - pro někoho je podstatné "ALE" třeba satelitní tuner, jiný ho nepoužívá, tak dá raději přednost jinému modelu s bezproblémovým obrazem.
flugzeug (89)|9.2.2017 16:09
@tdlmarek
to je samozrejme pravda, chcel som tym len povedat ze tento samsung ma vsetko co ma mat, a za tu cenu alternativa nie je. cize bud priplatit alebo dobre pozriet funkcie.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
vivid.sk (11472)|9.2.2017 16:12
[QUOTE=flugzeug;528353]najlepsia volba na trhu[/QUOTE]
Pokial TV nevie korektne zobrazit bezny 50i zdroj signalu (ci uz interny alebo externy) bez neustalych artefaktov v obraze v podobe sklbania alebo sekania (v tomto vlakne uz popisovanych), tazko moze byt:""najlepsia volba na trhu". Hlavne, ak ine typy TV od rovnakeho vyrobcu tieto problemy nemaju. Vid tento prispevok.
flugzeug (89)|9.2.2017 16:18
vivid.sk
napisal som o najlepsei volbe za tu cenu... mas tu TV alebo si nal alebo mas len subjektivne informacie odtialto?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
vivid.sk (11472)|9.2.2017 16:26
Tuto TV nemam, ale ten isty sportovy prenos som v danej chvili sledoval a mozem potvrdit, ze ziadne problemy o ktorych vravel digitivi sa na mojej TV neprejavili. Ani jediny motion problem v rychlych scenach, ktory by som si vsimol*.

Vsetky ostatne informacie ohladom tejto konkretnej TV su samozrejme vysoko subjektivne a cerpane od informacii uzivatelov (z fora a z PM).

*niekedy su problemy aj v zdroji signalu, takze si to odnesie samotny TV nepravom, hlavne ak sa nekorektne upravuju zdroje s 60p/60i zdrojov ktore su naviac vytvorene z 24p zdroja. Ale to je uz ina tema
digitivi (215)|9.2.2017 19:29
[QUOTE=digitivi;527874]Mal som moznost ladit dve TV UE55J6282, zakaznici chceli sledovat Skylink. Zapojil som dodavany adapter na pouzitie CAM + karta, vlozil modul s kartou, naladil programy cez fastscan. Programy zo zaciatku fungovali, potom po 15-20 min. prestalo dekodovanie s hlaskou "Modul CI+ alebo inteligentna karta sa nenasli." Ked som adapter viac zatlacil k TV dekodovanie sa obnovilo, ked som na adapter prestal tlacit dekodovanie sa prerusilo. Bud bol zly adapter alebo rozhranie v TV. Stalo sa mi to zatial len u tohoto modelu.[/QUOTE]
Update k hore uvedenemu problemu.
Samsung zaslal novy plastovy adapter na CAM modul (CI gender), dekodovanie funguje bez problemov. Ak niekto pouziva Skylink kartu s tymto modelom (5xJ6282) dajte vediet ci vam to fungovalo s dodanym adapterom, alebo ste mali podobny problem o ktorom som pisal. Mozno som mal len smolu na zly kus.
Miro01 (106)|10.2.2017 11:01
Je to trochu mimo temu ale, ... vie niekto co presne je to rychle spustenie? Co to robi? Asi len zerie viac elektriny, pretoze TV sa zapina rovnako rychlo. Aspon mi to tak pride.
A neviem ci to mam nechat zapnute.
flugzeug (89)|10.2.2017 11:44
TV sa zapne o par sekund rychlejsie... Aky je rozdiel v odbere medzi tymto a tym ked sa zapina dlhsie treba zmerat...
Miro01 (106)|10.2.2017 12:12
Vdaka. A je dobre to pouzivat? Myslim ze ci TV nepotrebuje zmazat niaku docasnu pamat, pretoze casom reaguje pomalsie na dialkove a ked je v rezime rychleho zapnutia tak sa nevymaze a potom ide pomalsie. Ale to len odhadujem.
Ty to mas zapnute?
Karel-III (13)|10.2.2017 20:00
[QUOTE=Lanos;528341]Já jakožto vlastník této tv doporučuji nebrat a pokud kdo ještě můžete, tak ji vraťte. Jestli se tv zlepší po update je už asi čirá spekulace hraničící s utopií.[/QUOTE]

Prosím tě, ty jsi psal, že máš oba posuvníky, nebo se pletu?
Lanos (59)|10.2.2017 23:07
Jj a dával fotky a videa..
nikelopta (9)|18.2.2017 12:28
Youtube urcuje kvalitu obrazu podla rychlosti netu
LordSewen (14)|19.2.2017 18:00
Takže po prečítaní celého fóra, od kedy som prestal sledovať túto tému a som už skoro 3 mesiace šťastný majiteľ Samsung 50J6282, musím povedať že nesledujem žiadne z popisovaných nedostatkov. Obraz na jednotku, žiadne trhanie alebo rozmazávanie pohybu, čo TV dám to prehrá. Od klasických formátov až po 1080pHD s max BitRate. Ešte dodám k signálu že mám optiku a HD programy je radosť sledovať (vzdialenosť cca. 3m). Čo sa týka YouTube tak vždy prehráva maximálnu kvalitu, ale to bude pripojením. Za mňa TV super a kúpu vôbec neľutujem.
Comby (53)|20.2.2017 13:38
[QUOTE=LordSewen;528592]Čo sa týka YouTube tak vždy prehráva maximálnu kvalitu, ale to bude pripojením.[/QUOTE]Aj 1080p60? Ja mám J6272, orange optika 250/15 Mbit/s, ale 1080p60 mi Youtube aplikácia nedá, najviac 1080p30.
stan.mclaren (38)|20.2.2017 15:26
Da sa stiahnut do samsung tv app Pohadky? Na lg je to taka zelena ikona..