Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 50J6282 vs 48J6272

Lanos (59)|14.1.2017 15:23
Ok díky za rady, btw při sledování mi příjde, že TV zobrazuje obraz ve středu ostře ale směrem k okrajům rozmazaně, na některých filmech, konkrétně Trabantem napříč Afrikou jsou dokonce všechny rohy černé (přirovnal bych to ke sledování přes dalekohled). Jinak mě příjde, že televize má dost problém zaostřit celkově, teď babo raď, je to vysíláním nebo to nestíhá správně zobrazovat ten displej?

Samozřejmě jsem wow efekt zažil při vybalování, protože to je už opravdu kus televize.

LG jsem šoupnul do ložnice, je to 42LW4500.
Lanos (59)|14.1.2017 17:55
Takže srovnání v obchodě Sony vs Samsung, jednoznačně obrazově vyhrálo Vámi doporučené Sony. Co se týče rozmazávání obrazu, co jsem popisoval výše, údajně to dělají jen 50hz modely, takže asi to je ten důvod. To že je ve výpisu napsané sharp 120hz nic neznamená...Jinak byla tam i 55" a měla oba posuvniky,info od vyrobce ale už nechtěl prodejce ukázat, takže nemůžu potvrdit verzi systému.
vivid.sk (11472)|14.1.2017 20:44
[QUOTE=Lanos;527389] na některých filmech[/QUOTE]
Velmi tazko sa vyjadrovat k niecomu, co som nevidel (teda videl koncom minuleho roka, ked to bezalo na CT/STV), no nikdy som neregistroval (u mna ani inde) problem zaostrovania, ci cierne rohy. Ak je to problem panelu, musi to byt vidiet uz na testovacich statickych snimkoch a vzdy.

Dalsi problem suvisi s nastavenim. Aktivovany dynamicky kontrast, zapnutie roznych odsumovani, vyhladzovani, extremnych doostrovani, ECO rezimov a dalsich kurvitok ma zasadny vplyv na vysledony obraz. Vsetky kurvitka obrazu treba povypinat a hodnotit TV vzdy takto. Niektore nastavenia su zahrabane, ak to uzivatel vidi prvy krat, chvilku to trva zorientovat sa (preto je logicke, ze to v obchode porovnat lahko nejde).

A nakoniec - vzdy hodnotme na konkretnom vzorku videa, ktory je reprodukovatelny (pripadne je ukazka dostupna a stiahnutelna). Nepisem to nahodou, ak uzivatel bude hodnotit na nejakych zprzrenych videach postahovanych z webu pochybnej kvality, pripadne vraviet o chybach v obraze, ktore su uz v zdroji televizneho vysielania (tiez nic neobvykle), casto je vo vysledku negativne zhodnotena TV, aj ked za to nemoze. To plati absolutne univerzalne napriec znackami.
Lanos (59)|15.1.2017 13:45
Takže dnešní test viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] televize neobstála, obraz trhaný, původní 6 let staráTV LG obstála na výbornou. Víc už nad tím nebudu spekulovat, zkoušel jsem všechny režimy, dokonce i vypnout fičurky, nic nepomohlo, obraz byl pocitově ještě horší, kalibrace podle rting taky katastrofa. Za mě nedoporučuji a Všem kteří to čtete a chcete si koupit tuto TV, v této úhlopříčce 60" doporučuji se vyhnout,není to dobrá koupě.Velikost dobrá, obraz ne. Včera jsem sledoval Startrek ve Full hd - to samé, v rychlých scénách při přechodech obraz trhaný, bohužel si toho všímám. Jinak zajděte si na prodejnu (mají 55" ještě v Elektro worldu, jak Samsung, tak Sony, výše zmiňovaná, skoro vedle sebe) jde nádherně vidět rozdíl jak v pozorovacích úhlech tak v zobrazení. Vůbec jsem se nemohl sžít s předvolenými režimy tv, buď přepálené barvy, nebo jas, který Vám div nevypálil oči (dynamický) relativně se dá dívat na režim přirozený. Podle mne za 25000 s dph je to špatná volba, díky bohu za 14ti denní lhůtu na vrácení zboží.Preferuji koupě v poměru cena/kvalita ale tady za tu cenu kvalitu rozhodně nečekejte. Hold se nedá svítit, asi budu muset zkusit tu 65 i když už mě to příjde dost peněz. Pokud už za ty prachy máte někdo lepší tip, třeba ve 4k, dejte vědět. Jinak díky za rady a Váš čas. Ostatně, jestli se opravdu nevyplatí počkat na březen/duben co vyleze a co se zlevní.
tdlmarek (1566)|15.1.2017 17:58
[QUOTE=Lanos;527422]Pokud už za ty prachy máte někdo lepší tip, třeba ve 4k, dejte vědět. [/QUOTE]
Sice to tu opakuju pořád dokola, ale Panasonic 55CX700 (TX-55CX700E). Ne kvůli tomu, že je UHD, ale protože obrazově je to podle internetových ohlasů prostě solidní volba. Jenom je třeba být si vědom slabin Panasonicu ve smart funkcích.

Pokud teda 55" připadá v úvahu - přiznám se, že jsem si to nedohledával.
vivid.sk (11472)|15.1.2017 19:49
[QUOTE=Lanos;527422] televize neobstála, obraz trhaný[/QUOTE]
Piseme to uz mesiac, stale dokola :)

Obavam sa vsak, ze miesas dve veci dokopy - interpolaciu 50fps (50i) materialu a interpolaciu 25fps (25p) materialu. Su to dve rozne veci a snazime sa ich v TV inak interpolovat (t.j. nechceme a neocakavame, aby bol vysledok rovnaky pre oba zdroje).


1) 50fps. Pokial TV nema moznost interpolovat 50fps (50i) material na 100fps, obraz nebude "absolutne ostry". (nepreferujem termin trhaný, trhanim oznacujeme ine problemy). Toto sa tyka patternu ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), je to progresivny 25 snimkovy material a zamer tvorcov je ho mat takyto vo vysledku. Pri vyssie odporucanom nastaveni interpolacie (na hodnotu 1 az 2) material zostane neplynuly, aj ked interpolacia ho trosku zjemni, ale zachova "film look". Priznam sa, ze tento zaber, kde sa kamera toci okolo tychto dievcin dokola je na velkej ploche sledovat "as-is" (bez jemnej pomoci MCFI) celkom peklo. Dnesni novodobi filmari pracujuci so zrkadlovkami a tocia svenky "ostro", prilis nepridavaju sledovatelnosti takychto zaberov. O tom je to umenie, natocit to tak, aby to vyzeralo dobre na LCD bez akychkolvek barliciek.

Zial filmari sa niekedy mozu snazit ako chcu, ked ludia ocakavaju vo vsetkom plynulost (aj tam kde byt nema), takze vo vysledku je to telenovela bez emocii a filmoveho zazitku.
Lanos (59)|16.1.2017 06:15
Ještě otázka k té doporučované Sony BRAVIA KDL-65W859C, nebude nacvičovat při zobrazování to samé?
vivid.sk (11472)|16.1.2017 13:31
Odpoved nieje jednoducha.

SONY nema moznosti nastavenia interpolacie pre video a film material samostatne. MCFI sa nastavuje univerzalne pre vsetok obsah a manualne vies nastavovat intenzitu dopoctu v rozmedzi 1-6 (aspon taketo mam informacie, ktore platia pre model W75x, predpokladam, ze to bude rovnake aj tu).
To znamena, ze musis zvolit intenzitu tak, aby pri filmovom materiale nesposobovala SOE, cize to budu najnizsie cisla (1,2 (?)). Aj napriek tomuto to vsak pomoze tak filmovemu, ako video materialu, do akej miery - odskusaj sam na predajni.
stan.mclaren (38)|16.1.2017 20:52
No neviem ja som skusal sony 50w75. V nay predajni a vo vlasnom nastaveni motion boli tiez 2 posuvniky co som ostal aj ja prekvapeny lebo pred tym to tusim nemavali a ani panasonic ich nema - len min-stred-max.
Neskusal som ho podrobne len sme riesili ten 50j6282 na ktorom bolo rozmazane to rtings video a na sony nie.
Lanos (59)|16.1.2017 21:56
Dnes jsem vrátil tv do prodejny. Návštěva Electro Worldu, vystavená 60" j6282 - měla oba posuvníky, druhý donesený ks ne. Stejně tak i 55" J6282 některé měly, některé ne. Procházeli jsme prodejnu, dražší (40k a výš) modely měly vždy oba posuvníky. Nezáleželo na verzi firmware, všechno po update na 1480.4 panel Sharp 120hz...Dá se říct, že co bylo od Samsungu a mělo 100hz panel, mělo dva posuvníky, co 50hz panel, to jeden posuvník. A nyní jsme u mé již dříve navržené aféry Refresh rate a to, že s náma Samsung pěkně vyj*bává :-)
trix77 (3)|16.1.2017 22:40
Ahoj, tiez ma zaujala tato TV, hlavne 100HZ a ako bonus tuner a DVB-T2. Skusal uz niekto kontaktovat servis o vysvetlenie firmware a posuvnikov. V EW je momentalne za 14000,- co by som chcel vyuzit ak by sa ten firmware vysvetlil.

[QUOTE=vivid.sk;527429]1) 50fps. Pokial TV nema moznost interpolovat 50fps (50i) material na 100fps, obraz nebude "absolutne ostry". (nepreferujem termin trhaný, trhanim oznacujeme ine problemy). Toto sa tyka patternu (MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts). Tato TV vdaka "upgradu" tuto moznost nema - takze toto nijako nedosiahnes. Mozes skusat rozne nastavenia - nic nepomoze. Samozrejme, TV by mala tento pattern korektne detekovat a prehrat ako 50fps material (napr. cez media player).[/QUOTE]
Mimochodom, text z tohto videa sa zobrazi ostro aj na mojom notebooku vo VLC s nastavenim Video->Odstranit prokladani zapnuto a Video->Rezim odstraneni prokladani->Linearni.
Funguje na podobnom principe aj ten druhy posuvnik?
vivid.sk (11472)|16.1.2017 23:13
[QUOTE=Lanos;527488]vystavená 60" j6282 - měla oba posuvníky, druhý donesený ks ne[/QUOTE]
[QUOTE=Lanos;527488]Nezáleželo na verzi firmware, všechno po update na 1480.4 [/QUOTE]
[QUOTE=Lanos;527488]že s náma Samsung pěkně vyj*bává [/QUOTE]
To je celkom zaujimava informacia, naozaj ste vsetkym verziam kontrolovali fw a boli zarucene rovnake? Tento problem tymto ziskava dalsi kontroverzny rozmer.

trix77> tuto TV aktualne nemozme odporucit, rozhodne aktualne nebrat, ale stale je poslednych par kusov UE55J6272, ktora tieto problemy nema.


[QUOTE=trix77;527492] text z tohto videa sa zobrazi ostro aj na mojom notebook[/QUOTE]
Rozhodne nie :) Pozri sa, ako to vyzera na skutocnom 120Hz TV :), pochopis, ze nieje "ostre" ako "ostre". Zadalsie to na monitore pri 60Hz nieje plynule. (schvalne som si to vo VLC odskusal). Takto nejako (ale s plynulym pohybom) to zobrazuje kazda 50/60Hz TV.
Lanos (59)|17.1.2017 06:29
Ano, vystavená (Elektro world Brno) "60 J6282 s aktualizovaným softwarem ve verzi 1480.4 měla oba posuvníky aktivní. Druhá donesená mě (a to se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš) po vybalení a odzkoušení na prodejně měla verzi 1461? nepamatuji si přesně ale byla to ř 146, prodavač mi nechtěl věřit a napojil tv na kabel, stáhnul novou aktualizaci na 1480.4 a problém zůstal stejný. Pak jsme chodili po prodejně, zkoušel ještě 55" J6282 - btw posuvníky oba neměla (v sobotu jsem byl v Elektro worldu v Olomouci měla oba posuvníky). Zkoušel ještě jednu tv od Samsungu se 4k rozlišením ale 50hz panelem (jeden posuvník) a pak zkoušel ty top modely se 100hz panelama jeden byl na 100% 60" Samsung UE60KS7002 - měla oba posuvníky, a ještě jeden top model od Samsungu, nepamatuji si značení ale taky 4k cena kolem 48000kč a taky dva posuvníky. Za tři dny jsem projel dva obchody, vyzkoušel víc televizí (dokud jsem nepřestal bavit prodejce) a i když mi prodejce tvrdil, že to jsou stejné televize, dovezené ve stejnou dobu, tak opak byl po shlédnutí menu pravdou. Btw perla na závěr, u 60" co jsem měl před tím i tu 60" co mám teď obě dvě byly vyrobené na Slovensku, porovnával jsem i servisní menu.
digitivi (215)|17.1.2017 08:05
[QUOTE=Lanos;527488]Dá se říct, že co bylo od Samsungu a mělo 100hz panel, mělo dva posuvníky, co 50hz panel, to jeden posuvník.[/QUOTE]
Po precitani tejto diskusie o Samsungu a posuvnikoch by som sa neodvazil toto tvrdit. Niekto tu tiez pisal, ze dva posuvniky mal ale po aktualizacii FW zostal len jeden posuvnik. To by naznacovalo, ze je to SW zalezitost co vsetko programator/vyrobca povoli uzivatelovi nastavovat. Ci je panel 100Hz alebo 50Hz by som nateraz overoval v servisnom menu, nie poctom posuvnikov.
Lanos (59)|17.1.2017 08:19
A jak je tedy možné, že dvě zcela identické televize s dvěma zcela identickými firmware mají rozdílná nastavení? Oba dva podle servisního menu panely Sharp 120hz, oba dva vyrobené na Slovensku, oba dva 60", stejné modelové řad J6282?

Viz info menu:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - info menu nova tv - zakoupeno 16.1.2017, Samsung UE60J6282

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - původní tv - zakoupená 11.1.2017- Samsung UE60J6282

Citace:
,,Niekto tu tiez pisal, ze dva posuvniky mal ale po aktualizacii FW zostal len jeden posuvnik. To by naznacovalo, ze je to SW zalezitost co vsetko programator/vyrobca povoli uzivatelovi nastavovat. Ci je panel 100Hz alebo 50Hz by som nateraz overoval v servisnom menu, nie poctom posuvnikov."

A jsme zase u toho, co když Samsung uvedl řadu tv s poddimenzovaným hardware, TV se díky tomu začaly více kazit, proto vznikl nový update, kde u tv s poddimenzovaným zmizel jeden posuvník u dostatečně dimenzovaných zůstal? HM?
vivid.sk (11472)|17.1.2017 09:26
[QUOTE=Lanos;527506]A jak je tedy možné, že dvě zcela identické televize s dvěma zcela identickými firmware mají rozdílná nastavení?[/QUOTE]
Este jednu vec by som preveril. Naozaj nepredpokladam, ze tieto TV (obe vyrabane na jednom mieste) budu mat rozny HW, ale skontroloval by som ostatne nastavenia v SM.
Len odfotit (po strankach) a nasledne porovnat. Je totiz mozne, ze pri update z verzie na verziu sa nieco v nastaveniach SM zmenilo a nasledujuci update toto nastavenie uz nevratil naspat.

Inak, z toho co pises, uz mas doma "novu" UE60J6282, je to tak?
Lanos (59)|17.1.2017 09:29
Ano přesně tak.
vivid.sk (11472)|17.1.2017 09:30
A kupil si ju napriek tomu, ze si nebol s obrazom spokojny? Ak odhliadneme od problemov s Motion+, obraz bude +- identicky na paneloch od konkretneho vyrobcu.
Lanos (59)|17.1.2017 09:34
Ano, očekával jsem změnu v zobrazení, když se nejednalo o ,,správný hw". Dnes ji otestuji znovu všemi videi. Ta Sony v 55" je sice obrazově pocitově lepší ale menší a větší stojí 33k, to je rozdíl 8000kč. Pokud se začnou projevovat závady, neprojde testy tak ji vrátím, mám možnost vrácení do 14ti dní, tak jako u internetové verze.
vivid.sk (11472)|17.1.2017 09:46
[QUOTE=Lanos;527511]neprojde testy[/QUOTE]
:D. Testami - minimalne tymi s motion plus - prejde, aspon uvidis ten rozdiel. Ale po obrazovej stranke to bude rovnake.

Mal si si zobrat tu 65" SONY. Nepozeraj na to cez peniaze, TV ti bude sluzit este peknych par rokov, peniaze minies na tri tyzdenne nakupy v potravinach, neskor mozno budes lutovat.
Lanos (59)|17.1.2017 09:55
Co se týče obrazu, tak ta televize po vyladění neměla špatné zobrazení, to nebyl důvod vrácení tv, to jestli jedna tv má vyšší jas (Sony) nebo o trochu nižší (Samsung) mi ani tak nejde. Pozorovací úhly jsou mi úplně ukradené, protože TV tvoří střed místnosti, přesně střed stěny. Dělal jsem si rekonstrukci bytu a s touto úhlopříčkou bylo počítáno, takže všechno je i tak postaveno, zásuvky, kabely ve zdech, reproduktory, naproti tomu vycentrovaný gauč, který ale nebude zavazet v dalším užívání pokoje. Důvod vrácení té předchozí tv byl, že se při jakémkoliv zdroji signálu (hhd - usb, flash usb, notebook hdmi, ještě čekám na moje pc
2TB RAID 10 pole + SSD250gb, proc8j,32gb ram, r280x) sekal obraz při rychlých scénách, ne jen u těch testovacích videii a televize 6 let stará LG s tím samým zdrojem, s těma samýma datama pracovala bez problému. To byl důvod vrácení té televize, protože tady s těch diskuzí jsem pochopil, že to nastavení motion plus určuje plynulost, takže pokud se to zase bude sekat,i když se to prokazatelně na jiné televizi neseká, tak zase půjde z domu a zkusím Sony.
vivid.sk (11472)|17.1.2017 10:44
[QUOTE=Lanos;527514] že to nastavení motion plus určuje plynulost[/QUOTE]
Nastavenie motion plus urcuje intenzitu dopoctu (interpolaciu) snimkov. Pozor na to testovanie, hlavne na 25p material. Plati to, co som pisal vyssie a takisto sa ocakava aspon minimalna znalost problematity (50fps vs 25fps material, vysielany vzdy ako 50i cez dostupne zdroje televizneho signalu).

Samozrejme, ak ocakavas absolutnu plynulost na vsetkom, mozes koli testovaniu oba posuvniky nastavit na maximum (10), vtedy sa bez ohladu na zdroj dopocitava vsetko na nativny refresh panela (100fps, resp. 120fps) - cim ziskas "maximalnu plynulost".
stan.mclaren (38)|17.1.2017 18:59
Ja som pisal ze to je asi novsim softom ze je tam len jeden posuvnik. Ale pokial ma niekto tv s firm 1470 a vyssie s 2 posuvnikmi alebo ich videl v obchode tak potom sa vyrabaju 2 druhy tv ....alebo do tych s jednym posuvnikom zabudli
Nieco namontovat 😊
Verzia firm 1455 mala 2 a neskorsie co som videl tak 1. Tak preto som si myslel ze to bude asi len firmwarom. Ale tu vsetci na Sk odrbavaju lebo mozu.
RoPo (6061)|18.1.2017 13:41
Může se jednat o jinou revizi HW. (mělo by být i uvedenou na štítku na skříni přístroje, ale nemusí) Tzn. rozdíl tam být může a FW na tento rozdílný HW reaguje těmi různými posuvníky.
xz69 (40)|19.1.2017 23:21
[QUOTE=stan.mclaren;527486]No neviem ja som skusal sony 50w75. V nay predajni a vo vlasnom nastaveni motion boli tiez 2 posuvniky co som ostal aj ja prekvapeny lebo pred tym to tusim nemavali a ani panasonic ich nema - len min-stred-max.
Neskusal som ho podrobne len sme riesili ten 50j6282 na ktorom bolo rozmazane to rtings video a na sony nie.[/QUOTE]

V sony je v ramci motion flow len jeden posuvnik, ktory riesi redukciu rozmazavania de blur a redukciu trhania de judder zaroven. Ten druhy posuvnik, ktory si videl je posuvnik s nazvom cistota a nema s interpolaciou nic spolocne, nastavuje sa nim blikanie podsvietenia a to je najlepsie nechat na hodnote min resp 0
Afričan (8)|21.1.2017 13:17
Tak dnes jsem byl v obchodě elektroworld ve zlině že si koupim tv sam 55j6286 ale vystaveny kus měl jen jeden posuvnik i v 65 měla jen jeden posuvnik až 7 řada měla dva soft tam byl 1480 pak sem se díval měly tam tv v krabicich a 55 výroba sk aj 65 ale tři tv už rozbalené takže už to někdo asi kontroloval předemnou
Naxius (6)|21.1.2017 16:23
Tak po týdnech dopisování se samsungem konečně odpověď která by mohla znamenat nápravu v posuvnících: "O této situaci již víme a řešíme ji s našim vývojovým oddělením, tuto situaci by měla napravit budoucí aktualizace firmwaru televizoru."
Takže teď jen tiše vyčkávat a doufat že to dodrží.
Afričan (8)|21.1.2017 16:34
Tak na to si počkám
stan.mclaren (38)|21.1.2017 16:41
No to som aj ja zvedavy...
faj (11)|21.1.2017 18:45
Tak to je super zpráva !
Karel-III (13)|23.1.2017 02:32
To sem taky zvědavej. Většina z vás 6282 zatracuje. My cucime na 50 už 14 dní, černá je podle mě fakt černá, pozorovací úhly do našeho prostoru úplně v pohodě, barvy mi přijdou fakt věrný, to už sem viděl daleko horší a dražší omalovánky, ty spodní rohy SOU lehce nedosviceny, jak už tady někdo psal, ale všim sem si jich, až sem si to tady přečet. Proběh sem Datart a TV do 50tis to mají všechny bez ohledu na model a značku. Některá víc některá min, ta naše spis min. Pouštěl sem si ty testy z odkazů. Test plynulosti -kamera se točí kolem Voriskový- naprosto perfektní, dokonce sem nechápal, co mám vůbec hledat, až když sem vypnul motion, pochopil sem. Měl sem to sebou v datartu a na nějakým 100hz uhd 60 samsungu kolem 48tis - nevěnoval sem modelu pozornost- SME to pouštěli a bylo to hnusný, buď trhavý, nebo takový mazly a o ostrosti se nedalo ani mluvit, posuvníky dva a kvrdlali SME s nima jak o život. Test běžících titulků ma 6282 horší, ale určitě ne tragický a motion Blur test není uplne ostrej, ale ta v datartu byla jen o malinko lepsi a o víc než 30tis dražší.... Nastavení mám tak, jak sem to vybalil z bedny. Panel je 100hz. Firmw 1461, teď 1480, jeden posuvník. Za mě OK.
Afričan (8)|23.1.2017 08:38
jo a předtím si měl dva posuvníky nebo jen jeden
Kepro (6)|23.1.2017 13:23
tak dnes objednana Samsung 50J6282 , aj idem po nu :) dam vediet, precital som vsetkych 13 stran a vyzera velmi dobre
Karel-III (13)|23.1.2017 14:09
Posuvník mám pořád jeden. Nenašel sem nikoho, kdo by měl dva a po aktualizaci jen jeden. Akorát to tady někdo popisoval, že na krámu aktualizovali jeden vystavenej kus s dvěma posuvniky na 1480 a posuvníky zustaly oba. Je možný, že nějaká předchozí aktualizace to prenastavila v servisnim nastaveni a zpátky se to nevratilo. Ale když se aktualizuje rovnou na nejnovější, tu blbou verzi to preskoci. Někdo to tady už zmiňoval a dávalo by to smysl. Ty co měli TV s frmw 1445 a ještě asi jeden výš, tak měli oba posuvníky. 1461 už je jeden.
Ryan Giggs (688)|24.1.2017 06:40
Ja som len zvedavy ako rychlo vas bude bavit sa s tym posuvnikom zakazdym ked sa zmeni zdroj hrat, ked vam ho tam vratia. :-)
stan.mclaren (38)|24.1.2017 08:57
Hrat sa s nim netreba....staci ho dat na 10 a nie na 0. 😊 ani keby nebol k dispozicii ani to by nevedilo keby to bolo interne nastavene na hodnotu 10.
Ma to tam byt a basta.
Ryan Giggs (688)|24.1.2017 14:29
Ked sa s tym nechces hrat, tak naco ti to je? Rozne zdroje maju rozdielne fps, tak je nezmysel to mat vzdy naplno.

A v tych prednastavenych rezimoch to mas nastavene rozne. Tak sa da podla chuti pouzit aj to.
Nespochybnujem fakt, ze je dobre mat moznost to nastavit aj manualne, ale robi sa z toho uplne iracionalny hype. Vacsina ludi co ma taky TV ani len netusi ze tam nieco take maju, resp. nemaju sajnu na co to je. A zrazu je z toho problem. Nehovoriac ze niektore ine TV taku uzivatelsku moznost vobec nemaju (Sony, Philipsy...) a funguju dobre aj bez toho.
Len mi pride usmevne aka hysteria okolo toho je.
faj (11)|24.1.2017 22:15
[QUOTE=Karel-III;527737]To sem taky zvědavej. Většina z vás 6282 zatracuje. My cucime na 50 už 14 dní, černá je podle mě fakt černá, pozorovací úhly do našeho prostoru úplně v pohodě, barvy mi přijdou fakt věrný, to už sem viděl daleko horší a dražší omalovánky, ty spodní rohy SOU lehce nedosviceny, jak už tady někdo psal, ale všim sem si jich, až sem si to tady přečet. Proběh sem Datart a TV do 50tis to mají všechny bez ohledu na model a značku. Některá víc některá min, ta naše spis min. Pouštěl sem si ty testy z odkazů. Test plynulosti -kamera se točí kolem Voriskový- naprosto perfektní, dokonce sem nechápal, co mám vůbec hledat, až když sem vypnul motion, pochopil sem. Měl sem to sebou v datartu a na nějakým 100hz uhd 60 samsungu kolem 48tis - nevěnoval sem modelu pozornost- SME to pouštěli a bylo to hnusný, buď trhavý, nebo takový mazly a o ostrosti se nedalo ani mluvit, posuvníky dva a kvrdlali SME s nima jak o život. Test běžících titulků ma 6282 horší, ale určitě ne tragický a motion Blur test není uplne ostrej, ale ta v datartu byla jen o malinko lepsi a o víc než 30tis dražší.... Nastavení mám tak, jak sem to vybalil z bedny. Panel je 100hz. Firmw 1461, teď 1480, jeden posuvník. Za mě OK.[/QUOTE]
Byl jsem se dnes podívat v Electroworldu na 6282. Původně jsem chtěl vyzkoušet 50" o které uvažuji (zvláště po informaci o tom, že firmware by měl být opraven plus akční ceně 13 990Kč :-), ale vystavenou měli jen 55". Zajímalo mě třeba video v horším SD rozlišení, nějaké judder testy, videa s pohybem, běžící titulky atd.. Obraz byl ve všech případech slušný a bez zásadních problémů - nějakého trhání, rozmazání atd.. Pak jsem pro zajímavost zkusil i vystavenou UHD 49" KU6452. Nesdělím nic objevného a nového, rozdíl byl značný. Ano, demo obrázky a pomalé UHD demo video vypadaly úžasně, ale reálná testovací videa, co jsem si přinesl dopadla o dost hůř (ano já vím, kdybych měl superkvalitní 4K, vypadalo by to jinak a lépe). Ten zabudovaný UHD video processing / upscaling se zřejmě podle analýzy obrazu snaží přepočítat a optimalizovat hlavně jeho pohyblivější oblasti na úkor zbytku. Výsledek není úplně špatný, kolem těch pohyblivých částí jsou ale potom leckdy různé rušivé artefakty, které v originálním videu nebyly - např. chvilkové výrazné moiré, deformace svislých objektů, kostičky atd.. což působí na oko dost nepřirozeně a nepříjemně. SD také o dost horší mazanice, běžící text více rozmazaný plus místy i kostičky na obrysech písmen. Neměl jsem bohužel moc času studovat podrobnosti v menu a neměnil jsem nic u žádné z TV a nevím, zda ta KU řady 6400 nebyla nedoopatřením nějak úplně špatně nastavena, ale z hlediska kvality a přirozenosti obrazu byl jednoznačný vítěz 6282, zvláště s přihlednutím k tomu, že je to TV levnější cenové třídy.
stan.mclaren (38)|24.1.2017 23:03
Ryan ani v jednom uzivatelskom rezime neide text bez rozmazania....a pri panasonicu sony a co som skusal 100hz ide aj v prednastavenych rezimoch na min plynulo cisto. Takze z mojho pohladu je to asi tak ze moj brat ma tv lg47lm660 100hz a nakoniec vysvitlo ze panel je 50 hz rolujuci text rozmazany ...ja mam 55la740 100hz panel rolujuci text 25fps ostry.
Rozumiem ze obraz sa onnovuje 100krat len ten dopocet akosi nie je tak ako by mal byt.
Mne sa ten samsung lubi aj tak...ale skoda ze uz 40j6272 neviem kupit alebo ips lg42lf652
Karel-III (13)|26.1.2017 00:20
[QUOTE=Ryan Giggs;527775]Ked sa s tym nechces hrat, tak naco ti to je? Rozne zdroje maju rozdielne fps, tak je nezmysel to mat vzdy naplno.

A v tych prednastavenych rezimoch to mas nastavene rozne. Tak sa da podla chuti pouzit aj to.
Nespochybnujem fakt, ze je dobre mat moznost to nastavit aj manualne, ale robi sa z toho uplne iracionalny hype. Vacsina ludi co ma taky TV ani len netusi ze tam nieco take maju, resp. nemaju sajnu na co to je. A zrazu je z toho problem. Nehovoriac ze niektore ine TV taku uzivatelsku moznost vobec nemaju (Sony, Philipsy...) a funguju dobre aj bez toho.
Len mi pride usmevne aka hysteria okolo toho je.[/QUOTE]

Ta hysterie vznikla asi na začátku vlákna, kde se řešilo jestli je to 100hz nebo 50. A díky tomu, že je jen jeden posuvník, nekdo tvrdil, že je to 50hz a nepomohly ani fotky servisního info s hodnotou 120hz😀
flugzeug (89)|27.1.2017 16:47
Ahojte. Vyberam TV, 55", 100Hz UHD alebo FHD.
vzdialenost cca 2m na xbox a 3,5m na TV skylink cez kvalitny externy fullhd tuner. po precitani mnozstva for som viacmenej prebral nazor ze pre moje potreby mi bude lepsia alternativa FHD so 100Hz lepsim panelom, aj ked je uz dost obmedzeny vyber kedze vsetko su 50Hz UHD. J6282 v 55 verzii bol favorit a po tom ako som ho videl v NAY skalibrovany je vysledny obraz pre mna celkom OK. kedze cena 599.- sa mi zda podozrivo nizka, chcem sa len ubezpecit ze ten TV je naozaj OK napriek tym problemom co su popisane vyssie, pripadne ci najdeme lepsiu alternativu (max chcem dat 1000.-)
dikes za kazdu reakciu
faj (11)|27.1.2017 19:20
[QUOTE=flugzeug;527869]Ahojte. Vyberam TV, 55", 100Hz UHD alebo FHD.
vzdialenost cca 2m na xbox a 3,5m na TV skylink cez kvalitny externy fullhd tuner. po precitani mnozstva for som viacmenej prebral nazor ze pre moje potreby mi bude lepsia alternativa FHD so 100Hz lepsim panelom, aj ked je uz dost obmedzeny vyber kedze vsetko su 50Hz UHD. J6282 v 55 verzii bol favorit a po tom ako som ho videl v NAY skalibrovany je vysledny obraz pre mna celkom OK. kedze cena 599.- sa mi zda podozrivo nizka, chcem sa len ubezpecit ze ten TV je naozaj OK napriek tym problemom co su popisane vyssie, pripadne ci najdeme lepsiu alternativu (max chcem dat 1000.-)
dikes za kazdu reakciu[/QUOTE]
No jo, to se u vas na Slovensku mate :-) U nas stoji v prepoctu nejakych 666 Eu
digitivi (215)|27.1.2017 20:04
[QUOTE=flugzeug;527869]kedze cena 599.- sa mi zda podozrivo nizka, chcem sa len ubezpecit ze ten TV je naozaj OK napriek tym problemom co su popisane vyssie[/QUOTE]

Mal som moznost ladit dve TV UE55J6282, zakaznici chceli sledovat Skylink. Zapojil som dodavany adapter na pouzitie CAM + karta, vlozil modul s kartou, naladil programy cez fastscan. Programy zo zaciatku fungovali, potom po 15-20 min. prestalo dekodovanie s hlaskou "Modul CI+ alebo inteligentna karta sa nenasli." Ked som adapter viac zatlacil k TV dekodovanie sa obnovilo, ked som na adapter prestal tlacit dekodovanie sa prerusilo. Bud bol zly adapter alebo rozhranie v TV. Stalo sa mi to zatial len u tohoto modelu.
flugzeug (89)|30.1.2017 10:20
dakujem za vsetky komentare.
Kupil som 55J6282 a po 2 dnoch "testovania" som spokojny. presiel som niekolko predajni a na 2x USB som mal viacej typov rovnakeho videa (SD a HD nahravky zo satelitu, 1080p film) na priame porovnanie. Musim povedat ze J6282 je za tie prachy v kvalite obrazu uplny kral. Samozrejme su lepsie TV, ale z toho co som videl nazivo pri tom istom videu, tak mi tento TV vyhovoval najviac. Priamo vedla seba som mal 55J6282 a LG UH7707 (EISA AWARD 2016-2017) a LG sa nechytalo ani pri SD ani pri HD, 4K demo na LG vyzeralo jedine dobre ale demo doma pozerat nebudem...
Ked som chcel dosiahnut podobny obraz, najlacnejsi ako taky konkurent bol az Samsung KS7002 co je cca 1400€. a tolko za TV nedam...

Neviete ako casto vychadza update FW ?

@faj, neviem ci sa na SK mame, este stale mate viac veci lacnejsich v CR ako my u nas... bud rad ze nemate €
@digitivi, mam sice skylink ale mam externy dvojtunerovy xtrend a ten ma velmi slusny obrazovy vystup
vivid.sk (11472)|30.1.2017 14:10
Update vychadza relativne casto, ale je bez changelogu a neprinasa nic (viditelne) nove.
trix77 (3)|30.1.2017 18:04
Ja som na vazkach, neviem ci mam ist do 50" verzie kym je v akcii na EW/Mall a cakat ze v dalsom FW opravia posuvnik. Alebo pockat az na novy FW ale dovtedy moze byt vyssia cena alebo sa vypredaju :(
Afričan (8)|30.1.2017 18:37
Ja zatím taky čekám jak to dopadne
digitivi (215)|30.1.2017 20:18
Posledna verzia min. tyzden bola tusim 1480.
Kvoli posuvniku riesite volbu kupit/nekupit? OMG!
Cim viac pasikov tym lepsi Adidas.
Cim viac posuvnikov tym lepsi Samsung! :)))
trix77 (3)|30.1.2017 23:04
Ked mi TV nedopocita do 100Hz tak je trochu problem...
vivid.sk (11472)|31.1.2017 00:41
Ked ho vypredaju, stale je tu SONY (W75xC/W80xC), ale ked vypredaju aj tie, skonci sa etapa pouzitelnych FHD TV.