Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 50J6282 vs 48J6272

flugzeug (89)|31.1.2017 12:05
takto, aj v predajni, aj v kupenom kuse J6282 bol aktualny FW 1480, a posuvnik je tam len jeden...
fakt je ale ze obraz na 55" modeli so 100Hz panelom a 40" modeli s 50Hz panelom je viditelne plynulejsi cize bez ohladu na posuvnik tam nejaky dopocet urcite prebieha... aj ked sa neda regulovat. s ohladom na diskusiu tu, a ako to niektori beriete tragicky, som tu TV skoro nekupil, ale nakoniec som rad ze som si vyclenil cas, zobral 2 USB kluce s rovnakymi videami a porovnaval to priamo v predajni kus od kusu vedla seba.. predavac mal zo mna uz nervy, ale ked som ho ubezpecil ze si z tej predajne nakoniec TV odnesiem a nedosiel som ho len prudit tak bol velmi ochotny a este mi aj ponahal s tym ze aspon sa nieco aj on nauci. mozte precitat dalsich 100 stran diskusii, ale nevyrovna sa to tomu ked to porovnate nazivo.
porovnaval som SONY W755C a J6282 a Sony nie je zla volba, ale priamo na predajni mi zamrzol pri vlozeni USB disku kde boli len videa na ktorych som testoval obraz... netvrdim ze to nieco znamena, ale stalo sa to, predavac mi navyse povedal ze na tento model maju castejsie vratenie alebo reklamaciu ako na samsung.
vivid.sk (11472)|31.1.2017 14:31
[QUOTE=flugzeug;527974]Sony nie je zla volba, ale priamo na predajni mi zamrzol[/QUOTE]
Sony treba predtym, ako sa bude pouzivat aktualizovat (fw). To bol mozno ten problem.

[QUOTE=flugzeug;527974]bez ohladu na posuvnik tam nejaky dopocet urcite prebieha..[/QUOTE]
Ako som pisal v predchadzajucich prispevkoch v tomto vlakne, ide o to, ake su to videa:
[FONT=arial black]Ci je to nativny 25fps material, alebo nativny 50fps material (oba su vsak distribuovane cez vysielacie kanaly ako 50i).
[/FONT]

Toto je zasadna vec, ktorej sa cela diskusia tyka. Pokial si prehraval 25p material (co predpokladam), TV nema problem.
TV ma problem s dopoctom 50fps materialu (lebo nieje posuvnik, nemas moznost to nastavit). A o tento dopocet primarne ide.
flugzeug (89)|31.1.2017 14:40
mas nejaky tip na taketo video ? mozem to skusit prehrat a dam info ako sa to bude chovat...
vivid.sk (11472)|31.1.2017 14:52
Najdes ich tu, rovnako ako problemove videa, kde sa prejavuje u Samsungu cuknutie (motion+ artefakt).
Video material (50fps) su videa oznacene ako 50i. Ostatne videa su 25fps material. Prve video je cast z filmu Hell or High Water, kde je intro natocene extremne "ostro". T.j. posobi neskutocne neplynulo. To je z BD (24p). Hned ako som ten film videl, vedel som, ze to bude fajn testovaci material. :)


Davam ti do pozornosti prave tie dve 50i videa, kde si vsimni, co s pohybujucim textom robi interpolacia (kedze tento posuvnik chyba, nieje mozne manualne nastavenie, skus niektory zo zakladnych presetov, ktore by mohli sluzit ako ilustracia. Tieto naopak nie su vhodne pre bezne sledovanie).
flugzeug (89)|31.1.2017 15:05
vyskusam...
.ts mi prehra priamo televizor z USB, alebo to mam prehravat v niecom externom ?
vivid.sk (11472)|31.1.2017 15:07
Prehra ti to TV priamo z USB. Su to nahravky zo STB (bez re-enkodovania), as-is.
flugzeug (89)|31.1.2017 16:00
btw, toto je z manualu na k J6282 na webe Samsung :

Auto Motion Plus
Odstránenie rozostrenia a trhania zo scén s rýchlymi pohybmi. Ak vyberiete položku Vlastný, môžete
manuálne konfigurovať položky Redukcia rozmaz. a Redukcia trhania a nastaviť funkciu Čistota pohybu
LED na možnosť Zap., čím získate ostrejší obraz LED. Ak chcete obnoviť predvolené nastavenia, vyberte
položku Obnoviť.
" Táto funkcia nie je dostupná v prípade určitých modelov v určitých geografických oblastiach.
" Keď je funkcia Čistota pohybu LED nastavená na možnosť Zap., obrazovka sa zdá tmavšia ako pri nastavení
možnosti Vyp..
" Ak je funkcia Čistota pohybu LED pri signáli videa 60 Hz nastavená na možnosť Zap., obrazovka môže blikať.

takze J6282 by ju mala mat, ale reklamovat sa to neda kedze to maju osetrene...
faj (11)|31.1.2017 19:22
Pro zajimavost, ja zkousel nedavno kratce v jednom obchode jina testovaci videa z dolni casti teto stranky (pohyblive kyvadlo s ruznymi fps, zkousel jsem vse, zajimal mne hlavne judder pri 24Hz)
http://www.cypheros.de/dvb_e.html
na J6282 a levnejsich UHD KU6072 a KU6402.
J6282 z toho vysla jednoznacne nejlp, vzdy stabilni obraz bez viditelnych problemu, UHD byly o dost horsi, hlavne 6072, kolem te pohyblive casti byly ruzne deformace a kazy obrazu, silne moire atd.. veci, ktere v originalu videa vubec nejsou. MCFI bezici text ze slovenske TV (viz odkazy vyse) nebyl sice u J6282 naprosto dokonale stabilni, ale byl ostry. U UHD, opet hlavne 6072 byl jednak rozmazany, plus obrysy pisma nebyly hladke a objevovaly se kolem nich opet ruzne oku neprijemne a neprirozene kazy, kosticky atd.. KU6402 byla ve vsech pripadech o neco lepsi nez KU6072, mene kazu z upscallingu a mene rozmazany pohyb, porad ale viditelne horsi nez J6282
flugzeug (89)|1.2.2017 13:17
[QUOTE=vivid.sk;527982]Najdes ich tu, rovnako ako problemove videa, kde sa prejavuje u Samsungu cuknutie (motion+ artefakt).
Video material (50fps) su videa oznacene ako 50i. Ostatne videa su 25fps material. Prve video je cast z filmu Hell or High Water, kde je intro natocene extremne "ostro". T.j. posobi neskutocne neplynulo. To je z BD (24p). Hned ako som ten film videl, vedel som, ze to bude fajn testovaci material. :)


Davam ti do pozornosti prave tie dve 50i videa, kde si vsimni, co s pohybujucim textom robi interpolacia (kedze tento posuvnik chyba, nieje mozne manualne nastavenie, skus niektory zo zakladnych presetov, ktore by mohli sluzit ako ilustracia. Tieto naopak nie su vhodne pre bezne sledovanie).[/QUOTE]

tak som to teda vcera testoval...
Intro_Panning_Scene_Hell.Or.High.Water.(2016).mkv - ziadne viditelne artefakty, obraz uplne plynuly bez trhania
Judder_test_1.ts - OK cisty obraz bez trhania
Judder_test_2_Pustina.ts - OK bez trhania
Judder_test_3_Lassie.ts - OK - obcasny ledva badatelny zasek ked sa hybe cely obraz
Judder_test_4_Lassie.ts - OK - obcasny ledva badatelny zasek ked sa hybe cely obraz
MCFI_Beziaci_text_50i_1.ts - beziace titulky nie su uplne ostre, su ale len mierne rozostrene na okrajoch
MCFI_Beziaci_text_50i_2.ts - necitatelne, velmi rozmazane, video sa 2x uplne rozsypalo na farebne kocky
vivid.sk (11472)|1.2.2017 13:26
Tvoj popis zodpoveda ocakavaniu:

- To, co nechceme (interpolacia pri 24p/25p) zdrojoch signalu funguje.
- To co chceme (interpolacia pri 50fps zdrojoch) nefunguje.

Snad to sikmaci daju do poriadku tak, ako to bolo pred "updatom" a spravia z tejto TV opat "pouzitelny".
Ryan Giggs (688)|1.2.2017 16:23
[QUOTE=vivid.sk;527980]
Toto je zasadna vec, ktorej sa cela diskusia tyka. Pokial si prehraval 25p material (co predpokladam), TV nema problem.
TV ma problem s dopoctom 50fps materialu (lebo nieje posuvnik, nemas moznost to nastavit). A o tento dopocet primarne ide.
[/QUOTE]
Manualne to nastaviť nejde, ale maš tam predsa prednastavene mody.
vivid.sk (11472)|1.2.2017 16:25
Ale tie sú nanič
Ryan Giggs (688)|1.2.2017 16:44
Hrať sa v kuse s posuvnikom tiež nie je žiadna vyhra.
vivid.sk (11472)|1.2.2017 18:32
Nepotrebujes sa s nicim hrat, raz to nastavis a vybavene. Rovnako ako raz nastavis TV, po vybaleni z krabice. Nehras za so stovkami nastaveni podla toho, co prave pozeras.
Miro01 (106)|1.2.2017 19:09
[QUOTE=vivid.sk;528022]... raz nastavis TV, po vybaleni z krabice. Nehras za so stovkami nastaveni podla toho, co prave pozeras.[/QUOTE]
No jo ale ako to nastavit? Ten obraz je sedy. Ako keby bolo spinave sklo pred nim alebo niaky zavoj. A nastaveni tam je tolko ze ....
Ten moj Philipsacky low-end bol krasny tento sa neda vyladit. Chcel by som tak aby bola trosku nizsia spotreba, ale aby zas nebol zosednuty ako za zavojom. Tu to ale nejde.
vivid.sk (11472)|1.2.2017 19:15
Ak ho nevies nastavit, objednaj si kalibraciu :)

[QUOTE=Miro01;528027]Chcel by som tak aby bola trosku nizsia spotreba[/QUOTE]
Sorry, ale toto je to absolutne posledne, co je dolezite, ak sa bavime o kvalite obrazu. Ak chces idealnu spotrebu - TV ma jeden gombik, ktory ti ju optimalne znizi - OFF.
Miro01 (106)|1.2.2017 19:19
To je prave to ze stary Philips som mohol trochu ubrat na podsvieteni a obraz zostal krasny len trochu slabsie svietil.
Na tomto Samsungu nemozem, pretoze ked len trosku uberiem tak obraz je ako za oponou.
Divne...
vivid.sk (11472)|1.2.2017 19:32
A čím hýbeš? /ktorá položka v nastaveniach/
Miro01 (106)|1.2.2017 20:00
Snazil som sa dat trochu dole podsvietenie. Ale potom je to take cudne. Lepsie to neviem napisat ako keby bolo spinave sklo pred nim alebo niaky zavoj. Najlepsi popis je ako keby bol ten tv ponoreny v sedej hmle.
Budem musiet niako vyriesit aj kontrast pretoze je to velmi cierne. Niekedy. Hlavne film, serial. Kriminalka miami - to bolo velmi cierne. Mozno je to len tak cudne natocene(?)
Analog je zas ... obloha je napr. ako krepovy papier. Stena je bodkova iked viem ze bodkova nieje.
Skusam najst niake odporucane nastavenia take univerzalnejsie, ale zatial som nemal uspech.
Tvare tiez moc cervene.
Problem je aj to ze jedna vec sa da nastavit x vecami. A ja netusim co by bolo najlepsie. Je to niekedy moc cierne, tam pomoze podsvietenie, jas, gama, odtien, farba aj kontrast, a dalsie veci. Tusim tam je vyvazenie bielej, nastavenie ciernej a este vela veci ku ktorim som sa nedostal lebo telku okupuje rodinka zas je tam niaka kriminalka. :-) A ja netusim cim to mam ladit, co je najlepsie menit a co nechat tak.

Ale na prvi pohlad je to des. Verim ze sa to da doladit aspon priblizne tomu Philipsu, ale neviem ako.
Keby to nebolo take strasne velke hebedo tak by som uvazoval aj o vrateni, ale je to strasne velke hebedo, takze pokial naozaj nebudem musiet tak urcite nie. Moje nadeje sa upieraju k ladeniu len ... naozaj netusim ako. Nech ladim co ladim a ako ladim ani sa nepriblizuje staremu Philipsu. Ten mal ale aj Micro Dimming co tento tusim nema, mozno preto, kto vie?
flugzeug (89)|1.2.2017 21:36
[QUOTE=Ryan Giggs;528017]Manualne to nastaviť nejde, ale maš tam predsa prednastavene mody.[/QUOTE]

toto nie je mozno najhorsi napad...
bohuzial to nema ziaden efekt. rovnako sa chovaju tie vide aj v prednastavenych rezimoch. skusal som prednastavene mody funkcie Auto Motion Plus, aj prednastavene rezimy obrazu a nic...
ja s tym dokazem zit, ale chapem ze to niekomu moze vadit...
vivid.sk (11472)|1.2.2017 22:20
[QUOTE=Miro01;528032]Analog je zas ...[/QUOTE]
Snad si si nekupil takuto TV na analogovy zdroj signalu. Predpoklad kvalitneho obrazu je vzdy kvalitny zdroj signalu.

Co sa tyka ostatneho, k tomu len tolko (zopakujem, co som uz napisal x-krat, ale kym to najdem, skor to napisem znovu):
- Nevieme, na aky obraz si bol zvyknuty, nevieme s cim porovnavas a ci bol povodny obraz spravne nastaveny
- Nevieme aky aktualny preset pouzivas na TV (standardne tri presety nie su OK, treba vychadzat z presetu Movie a ten nasledne doladit. Tento preset sa sice na prvy pohlad moze javit najmenej atraktivny a nijako nevyfarbickovany, je ale najblizie vernemu podaniu zdroja *)
- Ak nevies co menis a preco, nemen to. Je to najrychlejsia cesta, ako si rozhasit nastavenie (stale je tu vsak moznost: factory default)
- Nepouzivaj ziadne ECO nastavenia, pokial presne nevies, co robia. Tie su zdrojom obrazovych problemov (obraz v tmavej scene je este tmavsi a podobne).

*Tu su zakladne nastavenia tychto TV (platia obecne pre FHD Samsungy), obraz je po takomto nastaveni na 80% korektny. Zvysnych 20% doladi profesionalna kalibracia. Neodporucam menit vlastne nastavenia farieb (RGB ani WB korekcie, tieto sa tykaju konkretneho kusu a panelu).

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200/settings


A este vcelku aktualna vec, v tejto teme.
Porovnanie troch roznych panelov v troch roznych uhloprieckach od troch roznych vyrobcov.
Samsung vs AU Optronics vs Sharp Panels Compared
Miro01 (106)|2.2.2017 11:43
Dakujem, dnes to budem ladit.
Nie ale nieco mame stale v analogu a iba v analogu.
Mne sa zda ze ten eko senzor to moze sposobovat.

Inak by ma zaujimalo ci je mozne miesat kanale. Digital a analog. Ono ich zoradilo najprv digitalne a potom analogove, ale ja by som to rad miesal. Teda napr. na c. 1 digital, na c. 2 analog, na c. 3 digital, ...
Je to niako mozne?

P.S. Ako sa dostanem do a z servisneho menu? Chcel by som pozriet verziu softu skor ako ho aktualizujem.
Inak UE55J6282 Made in Slovakia, verzia firmweru neznama, JEDEN posuvnik! :-((
neboztik (341)|2.2.2017 11:57
Kvůli verzi FW nemusíš lézt do servis.menu. Stačí otevřít menu a v položce Podpora se ti zobrazuje, jaký máš FW.
Miro01 (106)|2.2.2017 12:13
OK, ale ja by som rad vedel aky mam panel.

Tak uz som to vygoglil ;-)
Panel FOX-FT3 120 Hz. Hmmm co je to za vyrobcu FOX? To bude asi niaka trietia trieda, co?
Firmware 1470.3 JEDEN posuvnik.
A to som pre ten posuvnik co tu nieje bral 55ku.
Kua draaat!
vivid.sk (11472)|2.2.2017 12:25
Neries panel, to nieje tvoj primarny problem (mas pravdepodobne AUO alebo Samsung 120Hz panel).
Ries zdroj signalu. Analog naozaj nieje dnes namieste (ani pri casti kanalov). HD je standard, ak ti to provider neposkytne pri vacsine kanalov, vymen providera. To je najlepsi obrazovy upgrade, ktory mozes spravit.

Niektori provideri by sa potrebovali prebrat a konecne poskytovat sluzby adekvatne roku 2017, pretoze pokial ide o poplatky, v tomto smere rozhodne nezaostavaju.

[QUOTE=Miro01;528048]Je to niako mozne? ... napr. na c. 1 digital, na c. 2 analog, na c. 3 digital, ...[/QUOTE]
Nie. Nieje.
Miro01 (106)|2.2.2017 13:00
[QUOTE=vivid.sk;528052]
Nie. Nieje.[/QUOTE]
Tak to je ubohost :-( Absolutny Low End Philipsu to vie a 3x drahsi a novsi Samsung nie.

Dufam ze aspon zoberie USB kuc ako disk.
vivid.sk (11472)|2.2.2017 13:10
Je to takto "by design".
Nastastie - analog uz nikoho netrapi a necudoval by som sa, keby ten tuner v nasledujucich modeloch uplne "vypadol" tak, ako sa postupne odstranili konektory SCART, LINE OUT, dokonca uz aj vystup na sluchatka (rada "K")!
Miro01 (106)|2.2.2017 13:46
Mne napr. SCART chyba. A TV bez sluchatkoveho vystupu by som si nekupil, to je zaklad.
Rozmyslam teda ako co najlepsie prepinat analogove/digitalne kanale.
Pripojit klucik ako disk sa mi nepodarilo, ...
Idem este laborovat, hadam to pojde...
neboztik (341)|2.2.2017 14:15
Hele Miro01 - měl bys už vylézt z toho chroští a podívat se kolem sebe. Analog se už nepoužívá, sluchátkový výstup nahradí Bluetooth sluchátka (nemaj drát a můžeš s nima jít i na pivo), a ten FW máš taky z Doby ledový, nyní frčí 1480. Tak ho zkus, třeba zjistíš něco k lepšímu.
flugzeug (89)|2.2.2017 15:42
[QUOTE=Miro01;528048]
Nie ale nieco mame stale v analogu a iba v analogu.
[/QUOTE]

ja teda nechcem rypat, ale co prosim ta chytas len v analogu ?
ja som v tom ze analogove vysielanie je uz par rokov po prechode na DVB-T vypnute...
Miro01 (106)|2.2.2017 15:58
My mame nas vlastny kabel v baraku a nieco je iba v analogu. Ako napr. joj cinema. Ja to nepozeram ale rodina ano.
Prave som sa 2 hodiny snazil pripojit telkac na net cez wifi. Marne. Vzdal som to.
Nevie niekto kde sa da na nete stiahnut upgrade firmweru? Skusil by som aktualizaciu cez USB klucik, ale nikde to neviem najst. Na webe samsungu v podpore nieje nic.
P.S. Ako sa da zobrazit obsah pripojeneho USB klucu? Ani film neviem prehrat. :-D
flugzeug (89)|2.2.2017 16:19
kupovat si 55palcovy televizor za kopec penazi a pozerat na tom analogovy signal zo spolocnej anteny len preto ze je to na panelaku "zadarmo" je take slovenske...
uznaj sam, zbytocne si tym komplikujes zivot a nevyuzivas moznosti TV naplno (myslim na kvalitu obrazu ktory ti dokaze poskytnut...)

zvysok co popisujes je nejaky divny...
tiez mam 55 palcovu verziu a mne sa na WiFi chytil TV hned,
ked vlozim USB kluc, vyskoci mi okno ci chcem prehladat obsah a zobrazi zlozky... (vkladam do prveho USB zhora)
FW ani neviem ci som aktualizoval alebo nie, od kedy som ho vybalil mam aktualny 1480 a aktualizaciu nemam dostupnu.

skusil by som preformatovat USB, a pripojit TV kablom...
vivid.sk (11472)|2.2.2017 16:20
Po zasunuti USB uvidis medzi ostatnymi vstupmi.

Odporucam ti prejst si manual, predtym, ako sa ti nieco nepodari:
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201506/20150630121445635/SLK_HMFDVBEUJ-1.308.pdf
Comby (53)|2.2.2017 16:24
[QUOTE=Miro01;528067]Nevie niekto kde sa da na nete stiahnut upgrade firmweru? Skusil by som aktualizaciu cez USB klucik, ale nikde to neviem najst. Na webe samsungu v podpore nieje nic.
P.S. Ako sa da zobrazit obsah pripojeneho USB klucu? Ani film neviem prehrat. :-D[/QUOTE]
http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201612/20161219185501313/T-HKMFDEUC_1480.4.exe
V service menu hľadaj niečo podobné: 55A1AF0V - to "A" znamená Samsung panel
Miro01 (106)|2.2.2017 16:31
Je to cudne ale je to tak. Niektore programy mame v kabli stale iba v analogu. Ale vela je v digitaly, a niektore aj v HD ale henten nie.
Myslel som ze si budem moct kanale zoradit tak ako budem chciet. Na Philipse to islo. Mal som digitalny kanal potm analog a potom zas digital. Samsung to ale oddeluje a neumoznuje to pomiesat. Este skusim ci by to neslo cez oblubene kanale niako namiesat ale asi nie.
Aj na LG sa prepina lahko. Ked stalcim napr. cislo 1, tak mi da ponuku ci kanal c. 1 v digitaly alebo v analogu. Digital je samozrejme predvoleny.
Pokial nieje digital tak prepne hned analog. Ale Samsung taky inteligentny nieje. To ma stve. Prepnut to je des.

WiFi mam iba cez WiFi klucik, ale funguje. Napr. mobilom sa krasne pripojim. Ale ked rovnake nastavenie dam do TV tak pise ze sa nemohol pripojit. Cudne. Pritom to nastavenie je dobre, ved mobil sa pripoji.

Ten USB klucik ano ked pripojim je okno a ked dam ano tak mi ukaze obsah klucika a mozem si pustit film, ale ked si potom prepnem na TV a neskor chcem znova prehrat nieco z klucika tak ako? Da sa niako prepnut na klucik? Alebo musim ho vzdy ist vybrat a znova zastrcit aby som sa nan dostal?

Manual v baleni nebol, hlavne ze tam bola kniha hruba jak biblia ale iba par riadkov blbosti a popis ovladaca, nic ine. Fakt uzasne.

Zaujimalo by ma aj ako pouzivem USB klucik ako disk. Philips to mal v menu pekne si ho naformatoval, a ked som nebol doma tak mi nahral co som chcel a neskor som si to pozrel. Tu to ale niako neviem spravit.

Comby dik za soft idem skusit nahodit. Iank mam tam 55A1AF1V nie 0V

A preco si myslim ze tento panel je tretotriedny? No pretoze je ako za zavojom, vysednuty a to aj pri HD digitalnom vysielani.
Okrem toho na tom linku je jasne uvedene ze je najhorsi.
Panel: AU Optronics Contrast: 4452:1
Panel: Sharp Contrast: 4015:1
Panel: Samsung Contrast: 3707:1
:-((

P.S: Meral som spotrebu. Znizene podsvietenie z predvoleneho 14 na 11 a 99W. Pritom ma tahat 85W. K tomu by mali dodavat jeden jadrovy reaktor, sakra. Philipsik pise 40W a zerie 35W. :-)
flugzeug (89)|2.2.2017 16:41
Miro01, popri tom co popisujes a ako vyuzivas TV, by som na tvojom mieste Samsung vratil a vybral nieco uplne ine...
Miro01 (106)|2.2.2017 16:44
Ale co? Za taku cenu. Poznas niaku alternativu?
flugzeug (89)|2.2.2017 16:52
nie, ja som s tymto TV velmi spokojny...
Miro01 (106)|2.2.2017 16:57
To ti zavidim ze si spokojny, aj ja by som chcel. :-) Ale to bohuzial neriesi moj problem.
digitivi (215)|2.2.2017 17:26
[QUOTE=Miro01;528075]To ti zavidim ze si spokojny, aj ja by som chcel. :-) Ale to bohuzial neriesi moj problem.[/QUOTE]

Miro si v zlom vlakne a mozno aj na zlom servery. Tvoje poziadavky su:
1. dobre podanie obrazu v analogovom vysielani
2. jeden spolocny zoznam pre vsetky tunery
3. nahravanie a prehravanie z/na USB kluc
4. sluchatkovy vystup
5. .... + pridaj dalsie poziadavky a zaloz radsej nove vlakno

toho Samsunga urcite vrat bude ti robit problemy a neskor zistis, ze si vyhodil peniaze za TV, ktora nesplna tvoje kriteria.
apropo, vedeli tie tvoje predosle TV nahravat na USB aj z analogu? To by boli neprekonatelne masiny :)

My tu riesime najma digitalne prenosy FHD a UHD (4,8...K).
Comby (53)|2.2.2017 18:23
Miro01: máš taký istý panel ako ja na 55J6272 a mne sa zdajú farby na ňom parádne v režime film + vypnuté všetky sprostosti. Pozerám však hlavne youtube HD, 1080p filmy z usb a trochu HD programy od Orangu, žiadny analog. Ak analog pozerá rodina, tak jej jednoducho povedz, že to tak má byť [emoji4] . Obrazovka je veľká a SD analog na takej veľkej obrazovke fakt vyzerá zle.

MI 3W tapatalk
neboztik (341)|2.2.2017 19:26
[QUOTE=Miro01;528071]Ten USB klucik ano ked pripojim je okno a ked dam ano tak mi ukaze obsah klucika a mozem si pustit film, ale ked si potom prepnem na TV a neskor chcem znova prehrat nieco z klucika tak ako? Da sa niako prepnut na klucik? Alebo musim ho vzdy ist vybrat a znova zastrcit aby som sa nan dostal? [/QUOTE]
Na dálkovém ovladači máš tlačítko "SOURCE". Tak ho stiskni a na obrazovce se ti ukáže mnoho zdrojů, ze kterých můžeš cosi přehrát.Šipkou si vyber a přehrávej. Jinak manuál najdeš na dálk.ovladači - při stisknutí tlačítka "E-MANUAL" se ti zobrazí na obrazovce.
Miro01 (106)|2.2.2017 19:52
[QUOTE=digitivi;528076]Miro si v zlom vlakne a mozno aj na zlom servery.
[/QUOTE]
Nemyslim si. Dostal som tu par dobrych rad.
Inak mas pravdu ze Samsung nieje idealna volba ale nic lepsie za tie prachy nieje.
A radit vymenu TV pokial neporadis zaco je tiez kontraproduktivne. Uz mi radili ze mam vymenit ale nikto nebol schopny poradit za co vymenit.

[QUOTE=Comby;528077]Ak analog pozerá rodina, tak jej jednoducho povedz, že to tak má byť [emoji4] . Obrazovka je veľká a SD analog na takej veľkej obrazovke fakt vyzerá zle.
[/QUOTE]
Lenze ja viem ze to tak byt nema. :-) Nejde o neostrost, sum a pod, ide o to ze obloha je ako z krepoveho papiera. Ciastocne pomohlo znizit ostrost.

[QUOTE=neboztik;528078]Na dálkovém ovladači máš tlačítko "SOURCE".[/QUOTE]
Ano, to je ono. Len som si to niako nevsimol. Je uplne hore.

Este doluskam manual a potom mozno par problemov odstranim. Ale nieco riesit proste nejde. Co uz... ked nejde tak nejde, len je to sklamanie.
Rad by som aby sa mi ho aspon podarilo pripojit na net, s ostatnym sa budem musiet zmierit. Tubu tiez pouzivam, ale bez netu to nepojde :-)
digitivi (215)|2.2.2017 20:05
[QUOTE=Miro01;528081]Uz mi radili ze mam vymenit ale nikto nebol schopny poradit za co vymenit. [/QUOTE]

Preto ti pisem, ze tu ti asi nikto neporadi, pretoze tieto TV su prioritne konstruovane na vyuzivanie digitalnych sluzieb v rozliseni daneho panelu. Ty chces TV vyuzivat aj na analog a tuto kombinaciu tu vyuziva minimum ludi.
Tusim jeden (spolocny) zoznam DVBT/analog ma Gogen, skus aj preverit Hisense.
Miro01 (106)|2.2.2017 21:23
[QUOTE=digitivi;528082]Tusim jeden (spolocny) zoznam DVBT/analog ma Gogen, skus aj preverit Hisense.[/QUOTE]

Vdaka za typ. ;-)
Ryan Giggs (688)|3.2.2017 07:42
[QUOTE=vivid.sk;528022]Nepotrebujes sa s nicim hrat, raz to nastavis a vybavene. Rovnako ako raz nastavis TV, po vybaleni z krabice. Nehras za so stovkami nastaveni podla toho, co prave pozeras.[/QUOTE]
Tak ale potom cely ten posuvnik straca uplne vyznam a nerozumiem co sa tu o nom tolko bavime. Mas predsa rozlicne zdroje (fps), pri kazdom sa to sprava inak.
Takze ak ti nevadia artefakty a neduhy v obraze ktore to sposobuje, tak ano, uz sa s tym nehras. Lenze v takom pripade taky isty argument sa da aplikovat aj na prednastaveny mod. Nastavis ten co ti najviac vyhovuje a neriesis dalej. A znova, straca to vyznam.

[QUOTE=flugzeug;528037]toto nie je mozno najhorsi napad...
bohuzial to nema ziaden efekt. rovnako sa chovaju tie vide aj v prednastavenych rezimoch. [/QUOTE]Ale ano, efekt to ma. Tam je v kazdom tom mode nastaveny aj de judder inak.
vivid.sk (11472)|3.2.2017 08:59
[QUOTE=Ryan Giggs;528090]nerozumiem co sa tu o nom tolko bavime.[/QUOTE]
Nerozumies preto, pretoze nemas tento (tieto) TV doma, resp. nepoznas ako to funguje v praxi. Usudzujuc z prispevkov, ktore si napisal ohladom tohto.

System "dvoch posuvnikov" funguje v Samsug TV od roku 2009 a +- princip sa nezmenil (aj ked kvalita MCFI algoritmov ano).
Nebyt artefaktov (narazam hlavne na obcasne cuknutie v obraze, ktore sposobuje 50i/60i zdroj signalu od vysielatela, kde sa TV snazi identifikovat o aky material ide v prekladanom streame), tak ide o dokonaly MCFI system, pretoze ti umoznozni nastavit si interpolaciu presne tak, ako si zelas.

Nesprava sa to inak pri rozdielnych fps (v zmysle funkcionality). A nerobi to "rozne typy" arfetaktov pri inom nastaveni. Artefakty su rovnake a paradoxne bez ohladu na nastavenie intenzity. Nakoniec, pisal som o tom viackrat v tejto (ci inych) temach, celkom podrobne, staci si to prejst.
flugzeug (89)|3.2.2017 09:16
[QUOTE=Ryan Giggs;528090]Ale ano, efekt to ma. Tam je v kazdom tom mode nastaveny aj de judder inak.[/QUOTE]

ako je potom mozne ze videa s roznymi nastaveniami prehrava uplne rovnako, a v obraze su uplne rovnake artefakty a rozmazania?
Comby (53)|3.2.2017 11:55
Ktoré videá? Lebo nie je video ako video. Vivid to tu často a stále opakuje. Napr. jeho ukážka z filmu Hell or high water. Je to 24p video a preto naň má vplyv posuvník redukcia trhania / de judder (6282 tento posuvník má). Keď funkciu motion plus vypneš off, alebo budeš skúšať rôzne prednastavené presety, tak viditeľne budeš vidieť, že pri nastavení tohto posuvníka na 0 bude video "trhané" a pri nastavení na 10 bude video perfektne plynulé (soap opera effect, telenovela).

Tie ďalšie dve videá 50i sa týkajú posuvníka redukcia rozmazania / de blur (J6282 tento posuvník nemá). Tam je hodnota na pevno nastavená na 0, preto keď striedaš rôzne presety motion plus, efekt nie je žiadny = chyba vo firmvéri. Na J6272 však pri hodnote 10 pozorujem plynulý pohyb záverečných tituliek, čo je aj cieľom tohto posuvníka.

Presety motion plus ovplyvňujú oba posuvníky naraz, čo však na J6282 kvôli chybe firmvéru nefunguje na 50i zdroje. Avšak na 24p zdroje by rôzne presety mali mať vplyv. Verím, že sa posuvník redukcia rozmazania do firmvéru vráti.
Miro01 (106)|3.2.2017 12:26
Mam Avatar v 23.976 fps aj v 60 fps. Tak idem porovnat. Usek kde letia na tych drakoch bude asi vhodny na test.
Len nechapem preco ani 55ka nema dva posuvniky. Vraj ta by mala mat...