Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

Cudlikzdiby (9)|20.5.2018 16:46
Moc děkuji za rychlou odpověď. Jen ještě než se do toho pustím, myslíš že to pomůže, od jeho výše uvedeného problému? Jsem v tomhle hodně neznalý, tak se raději ptám. ;-)
whitesak (406)|21.5.2018 15:23
1. Pustit se do toho můžeš, instalace na SD kartu nic nepokazí.
2. Pod LE Stream Cinema používám k naprosté spokojenosti. LE do KODI bootuje cca půl minuty a spuštění doplňku SC je okamžité. Samozřejmě placený přístup...
Cudlikzdiby (9)|21.5.2018 16:37
A nehrozí při instalaci tzv. brick? Přiznám se, že z toho mám dost vítr :-/ Ale to opravdu dlouhé načítání doplňků, mě asi přemluví ;-)
vivid.sk (11472)|21.5.2018 17:12
Nehrozi, pretoze vsetko instalujes na SD kartu.
Cudlikzdiby (9)|21.5.2018 17:30
No mám přístroj Venz V10 a teď, aspoň co jsem koukal, tak to mám instalovat na usb flash. I tak nehrozí brick? Procházel jsem odkaz výše a pro svou krabičku jsem nenašel. Nicméně přímo na stránkách Venzu instalace LE je, tak to vyzkouším.
Cudlikzdiby (9)|21.5.2018 18:56
Tak jsem se teď v tom cca hodinu hrabal, ale neůspěšně. vždy mi to vyhodí chybu instalace. Napadá mne, jestli mám správný instalační soubor pro tu moji krabičku? :/
whitesak (406)|22.5.2018 15:38
@Cudlikzdiby:
Pokud si dáš tu práci, že zde popíšeš přesně co, s čím a jak si dělal (kromě nic neříkající informace o tom, že ses v tom hodinu hrabal), tak ti třeba i někdo pomůže...
A pokud se dobře dívám, tak Venz V10 má i slot na micro SD kartu, takže můžeš instalovat i na ni. S USB bývají někdy potíže, že to buď vůbec nejde z USB nabootovat a nebo jen z jednoho konkrétního. Já tedy doporučuji rozhodně instalaci na SD kartu.

EDIT: Správný instalační soubor pro Venz V10 je https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8.2.3.1/LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz
a DTB (Device Tree) file by mohl být https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/S905/gxbb_p200_1G_100M.dtb případně https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/S905/gxbb_p200_1G_100M_RealtekWiFi.dtb . Je nutno zkusit, který bude fungovat a u kterého pojede i Wi-Fi modul pokud jej potřebuješ...
Cudlikzdiby (9)|22.5.2018 22:47
Super, děkuji moc. Určitě to zkusím. Včera jsem zkoušel instalovat LE přímo že stánek VENZu, nutno podotknout, že po třech hodinách snažení nakonec úspěšně. ;-) Ale i tak ještě jednou moc a moc děkuji. Jen ještě otázka nakonec, teď tam mám LE v 8.0.2. Má tedy s smysl se s tím lopotit, nebo uživatel mého ražení nepozná rozdíl(rozuměj, spouštět a koukat na stream cinema)?
whitesak (406)|23.5.2018 11:17
Mám pocit, že instalace LE ze stránek Venz se provádí do vnitřní paměti NAND a tím pádem ti zrušila Android. Což sice z principu nevadí (pokud Android nepotřebuješ nebo nechceš), ale je to zbytečné.
Výše uvedené instalace jsou pouze na SD kartě a neprovádí žádné změny s původním firmware boxů. Fungují tak, že - máš zastrčenou SD kartu - bootuje se LE. Nemáš zastrčenou SD kartu - bootuje se originální firmware (Android).

Rozdíl mezi 8.0.2 a 8.2.3.1 je především ve verzi KODI. 8.0.2 má myslím verzi 17.3 a 8.2.3.1 má verzi 17.5.
Dle mne tam pro tvé deklarované použití asi nebude zásadní rozdíl. Podívej se na stránky LE a KODI, kde se v release notes dočteš změny a posuď, zda je využiješ...
Cudlikzdiby (9)|29.5.2018 21:27
Tak jsem udělal vše podle toho jak jsi psal. Zformátoval kartu, pomocí programu udělal bootovací sd, přidal ten soubor. Nicméně nenaběhne. :-/ (zkoušel jsem oba soubory) Dám rebootu, ale vždy se to zasekne při načítání obrázku který znázorňuje procesor. Nějaký nápad co s tím? ;-)
Foolproof (2713)|29.5.2018 21:41
Poprvé to musí být studený start, např. hardwarový reset - metoda párátko či jinak, je to tu někde popsáno.
whitesak (406)|30.5.2018 09:21
@Cudlikzdiby: A když tu kartu vyndáš (tedy nic v SD slotu není), tak ti naběhne co?
Cudlikzdiby (9)|30.5.2018 13:24
To Foolproof: přesně to dělám a moc.
To Whitesak: naběhne android
whitesak (406)|30.5.2018 17:00
OK. Zkus postup:
Nejdříve: Ověř zda tvůj Box má procesor S905. Pokud ano pak:

1. Boot do Androidu bez SD karty
2. Stáhni soubor LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz z https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8.2.3.1/LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz
3. Stáhni soubor gxbb_p200_1G_100M.dtb z https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/S905/gxbb_p200_1G_100M.dtb
4. Na PC nahraj na SD kartu pomocí Rufus image LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz (když to budeš dělat pomocí Rufus, tak není třeba před tím odzipovat)
5. Vyndej SD kartu z PC
6. Strč znovu SD kartu do PC. Měla by se připojit a měl bys tam vidět jeden 512MB FAT oddíl se soubory.
7. Vytvoř si na PC libovolný soubor s názvem třeba update.zip. Obsah souboru klidně nech prázdný. Můžeš to udělat ve windows třeba pomocí poznámkového bloku (notepad), uložíš si prázdný soubor s názvem update.txt, zavřeš notepad. A pak v průzkumníku přejmenuješ soubor update.txt na update.zip
8. Nahraj na SD kartu tento soubor update.zip
9. Smaž z SD karty soubor dtb.img co tam je
10. Nahraj na SD kartu soubor gxbb_p200_1G_100M.dtb
11. Přejmenuj na kartě soubor gxbb_p200_1G_100M.dtb na dtb.img
12. Strč SD kartu do běžícího (s Androidem) boxu.
13. Najeď v Androidu na položku "Settings – System Upgrade" Zde si vybereš DS kartu a z ní vybereš ten soubor update.zip a potvrdíš
14. Android bude rebootovat a měl by naběhnout LibreELEC

Pokud Libre nenaběhne, zkus postup 9. - 14. opakovat s jinými DTB soubory z https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees
Cudlikzdiby (9)|30.5.2018 19:10
Ok, vyzkouším, ale bohužel až zítra. Teď jsem ještě v práci :-/
orlov66 (87)|31.5.2018 18:57
Ja som mal ten istý problém. Mne pomohol postup uvedený hneď v prvom príspevku v tomto vlákne, posledný odstavec - inštalácia multiboot.
whitesak (406)|31.5.2018 19:41
Ano, to je hned další vhodný krok, pokud nevyjde předchozí...
Daven77 (2)|14.6.2018 08:13
[QUOTE=whitesak;534379]Zdravím vespolek..
Pokud někoho s příchodem DVB-T2 vysílání v ČR zajímá příjem tohoto vysílání na našich oblíbených převážně čínských krabičkách S905, S905X, S912 s LibreELEC:
Vyzkoušel jsem a mohu doporučit USB DVB T/T2/C tuner Astrometa. Jedná se o USB zařízení se dvěma čipy (tunery). Čip Realtek RTL2832 (DVB-T) a čip Panasonic MN88473 (DVB-T, DVB-T2, DVB-C). Provozováno s TV Headend ve verzi 4.2, všechny muxy (T i T2) naladěny na tuneru Panasonic MN88473.

Cena tohoto tuneru cca 450 Kč. Možno zakoupit třeba zde http://www.dx.com/p/digital-satellite-dvb-t2-usb-tv-stick-tuner-with-antenna-remote-white-476745

Potvrzuji parádní bezproblémový příjem jak DVB-T, tak DVB-T2 (Česká televize, přechodové vysílání v HD kvalitě). Vyzkoušeno a provozováno na S905 boxu, LibreELEC 8.2.3.1 od kszaq.
Také odzkoušeno a funkční na LibreELEC a Rapsbery Pi2 na LE verze 8.2.5. Na RPi ale samozřejmě neběží plynule obraz, protože nestíhá dekódování H265 streamu. Lze ale použít třeba jen jako server s TV Headend.

Pokud by to někoho zajímalo dále, tak by si to asi zasloužilo samostatné vlákno.... :-)[/QUOTE]



Ahoj, taky používám tuner USB DVB T/T2/C Astrometa na S905 boxu(X96 mini), LibreELEC 8.2.3.1 od kszaq. Provozováno s TV Headend ve verzi 4.2. DVB-T2 naladí všechny v pohodě a nic se neseká. Problém nastává, když provedu restart S905 boxu. TV Headend klient hlásí, že nenalezl server. Zkouším taky zakázat a pak povolit server, ale jen někdy to pomůže. Když provedu odinstall a následný install serveru (naštěstí jsou pořád uloženy stanice) tak mi televize v Kodi jede. Nevíte někdo co s tím?
whitesak (406)|14.6.2018 14:57
Zkus v nastavení klienta PVR nastavit konkrétní IP adresu boxu (tedy TVheadend serveru. Me to taky občas dělalo, kdyz jsem mel nastaveno na localhost. Pote co jsem boxu dal fixni IP a klientovi jswm taky nastavil tuto IP, tak bylo po problému..
Daven77 (2)|19.6.2018 08:12
Zkusil jsem, pomohlo to jen trochu. Pořád po restartu byl problém, že to blblo. Pomohlo až toto:
1. Install DVB Tools (from Addons > Programs)
2. SSH into yours tvbox and type (if you use tvheadend42):
systemctl stop service.tvheadend42.service
dvblast -a 0 -f 546000000 -b 8 -O 60000 -Q 60000
systemctl start service.tvheadend42.service

Po každém vypnutí boxu to ale musím zadat přes SSH. Potom to jede na jedničku:).
Nevíš jestli existuje možnost v libreelec, aby se ty příkazy udělaly samy po restartu (něco jako autoconfig)
Marek71 (109)|19.6.2018 08:56
Daven77:
Ano, existuje. Najdi si súbor autostart.sh, mal by byť v /storage/.config a ak tam nie je, vytvor si ho a daj tam tie príkazy, vykonajú sa po štarte systému. Prvý riadok by mal obsahovať identifikáciu scriptu:
#!/bin/sh
Marek71 (109)|29.6.2018 11:27
Bootovanie LE z SD karty (USB) a na data použiť rýchlu internú pameť.

Kedysi sa tu toto téma rozoberalo a aj tu vyšiel návod. Ja som objavil iný sposob riešenia, jednoduchší a nie je nutné nič pridávať do autostart skriptu:
https://forum.libreelec.tv/thread/9425-howto-boot-from-sd-card-use-internal-memory-for-data/

Princíp je jednoduchý, proste sa partition vnútornej pameti (/dev/data) premenuje na LIBREELEC_DISK a povodnej partition s týmto názvom (časť SD karty) sa názov zmaže. Takže po reštarte si LE myslí, že /dev/data je jeho datová partition a tam bude hľadať všetky konfig. súbory.

Samozrejme, je potreba obsah /storage nakopírovať do /dev/data (to je ten posledný krok), inak máme po tejto úprave čistú inštaláciu LE a Kodi.

Ja som to teraz otestoval a funguje to bez problémov. Kopírovanie cca. 6 GB dat prebehlo rýchlo, tak za 5 minut, odhadom. Výhoda oproti tomu riešeniu, ktoré tu bolo prezentované a ktoré som aj povodne použil je, že v internej pameti sú všetky dáta (aj LE) a nielen kodi userdata.

Inak, robil som to preto, že pred časom mi z nejakého záhadného dovodu "zmizlo" to nastavenie, kde sa kodi userdata číta z vnútornej pameti, takže som to chvíľu mal defaultne, všetko na SD karte. No ale bolo to dosť pomalé, po presunutí všetkého do vnútornej pameti je to znateľne rýchlejšie.
thegrid89 (12)|7.7.2018 22:51
Už někdo zkoušel poslední verze Coreelec (ted je 8.90.4) na S905x?
https://forum.libreelec.tv/thread/12055-8-90-1-coreelec-for-s905-s912-devices/
Zatím teda Libreelec 8.2.x jede prakticky bez problémů tak asi nemám důvod přecházet, spíš jak se to vyvíjí.
mysak85 (47)|12.7.2018 16:27
Tak ať zkouším jak zkouším, tak ne a ne dostat Libreelec do interní paměti, mám android box Tanix TX3 Max
(více zde: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509682.html?wid=1433363 )

Z karty se mi ho podařilo bez problému rozběhnout, ale přeci jen by jsem ho uvítal nahraný přímo v zařízení, android tam ani používat nechci.

Poradí prosím někdo?

To stejné se snažím vyřešit i s projektorem který má v sobě android
(tento model: https://www.gearbest.com/projectors/pp_1099990.html?wid=1433363 )

Ale tam už se mi to nedaří absolutně vůbec rozběhnout. Byl by jsem rád za každou radu, případně nasměrování kde by byl nějaký návod.. :-)

Děkuji
whitesak (406)|12.7.2018 19:01
Inu, vůbec nepíšeš co děláš, jak to děláš a s čím konkrétně máš problém. Nicméně instalace LE do NAND paměti by mělo na Tanixu jít.
Postup je:
1. Pustit Libreelec z SD karty
2. Povolit SSH
3. Pomocí třeba Putty se připojit přes ssh do LE boxu
4. přihlásit se jako root (password je libreelec)
5. pustit z příkazové řádky příkaz "installtointernall"

A mělo by to být, LE se nahraje do NAND paměti, udělá se reboot, vytáhne se SD karta a mělo by se to nabootovat z vnitřní NAND.

Co se týče projektoru. Zajímavý kousek a za hezké peníze. Ale zda tam může jít instalovat LE to nevím nevím. To bych skoro ani nedoufal. Bůh ví, jakou to má HW architekturu. Samotný procesor S905X ještě nic neznamená. Má to slot na SD? Síťové připojení (Ethernet, WiFi)? Jakou to má grafiku?
mysak85 (47)|12.7.2018 19:20
Děkuji, tak nainstalováno do vnitřní paměti, zkoušel jsem ten návod co je tu o pár řádků výše, tak proto mi to nefungovalo, teď už to jede naprosto bez problému.. :-)

Jinak k tomu projektoru, slot na micro sd to má, připojení k netu pouze přes wifi, ale grafiku netuším, budu muset ještě zkouknout o víkendu co tam je, zkusím pohledat na netu jestli nenajdu nějaký návod, rád by jsem tam dostal libreelec taky místo androidu, bohužel jak tam jede kodi přes android, tak je u filmů vidět že se slabě trhají, ale jinak za ty peníze je to fakt slušnej kousek na který je vidět i ve dne dobře.. :-)
whitesak (406)|12.7.2018 19:42
No dle googlu by to mělo mít S905X a Mali450. Takže by to mohlo mít předpoklad, aby tam LE šlo :-). Myslím, že je třeba zkusit docílit bootu LE z SD karty...
Zkus použít způsob bootu do LE pomoci update Androidu pomocí fake ZIP souboru.
mysak85 (47)|12.7.2018 19:44
jj, zkusím, ale doma budu až o víkendu, dřív se k tomu nedostanu, tak pak dám vědět jak to dopadlo.. :-)
Marek71 (109)|13.7.2018 11:46
[QUOTE=mysak85;534797]Děkuji, tak nainstalováno do vnitřní paměti, zkoušel jsem ten návod co je tu o pár řádků výše, tak proto mi to nefungovalo, teď už to jede naprosto bez problému.. [/QUOTE]

Pokiaľ myslíš ten návod, čo som dával ja, tak to nie je návod ako inštalovať LE do vnútornej pameti. To je postup, ako bootovať LE z SD karty (USB) a pritom ako pameť využívať rýchlu vnútornú pameť - na data pre LE a i na data pre Kodi. Výhodu to má, že možeš kedykoľvek nabootovať Android, alebo zmeniť LE na niečo iné, čokoľvek. A pritom si užívaš rýchlu vnútorná pameť, z ktorej načítavaš dáta, knižnice, náhľady obrázkov, atd...
BigSandy (163)|30.9.2018 12:05
Pro whitesak - viz strana 17 - DVB-T2 vysílání v ČR
Najdu někde to samostatné vlákno.

Jsem nadšeným fandou raspi a marně čekám na novou verzí s podporou H.265 kvuli tomu DVB-T2
Nahodou jsem narazil tu na toto vlákno a jsem naděn, že se do těch čínských krabic da strčit linuxový LibreELEC.
Dost by mně zajímalo to DVB-T2.
Můžete se podělit o zkušeností?

PS: Bude stačit 4 jádrový a 2GB RAM nebo jít raději už do 8 jadra?
Doporučte nějakou krabičku?
whitesak (406)|30.9.2018 14:00
Ahoj, samostatné vlákno na DVB-T2 s xELEC tu zatím asi není.
Ale mohu potvrdit spolehlivou funkčnost. Používám nyní s CoreELEC na boxech S905 a S912, tuner Astrometa ve spojení s Tvheadend42.
A je možno použit jakýkoliv box s S905, S905X, S912. Z hlediska přijmu DVB-T2 je výběr nezajímavý, vyhovuje vše.
Výběr je zajímavý z hlediska jiného plánovaného obsahu k přehrávání. Především UHD ve spojení s HDR (HDR10, HLG, Dolby Vision)
Pro HLG a HDR10 v podstatě vyhoví S905X, nikoliv již pak Dolby Vision. Ale TV i obsahu s DV je zatím tak málo, že to asi nevadí. Ale pozor, S950X mají všechny pouze 100Mbit ethernet, což je na některé UHD HDR ripy už málo. Proto je k těmto boxům třeba dokoupit USB Gigabit síťový dongl.
No a nebo koupit rovnou S912 v konfiguraci s Gbit ethernetem (ne všechny takové jsou). Mohu potvrdit (viz i jiné vlakna zde), že S912 s CoreELEC běží dobře a měly by podporovat i DV.
Pozn: Pozor na Sunvell T95Z Max. Funguje parádně, ale bohužel i když má fyzicky Gbit, tak v ELEC mu Gbit nefunguje a síť je pomalá. Takže jediná cesta je i k němu dokoupit USB síťovku.
Za mne pokud sečtu a podtrhnu, tak myslím, že je stále nejlepší S905X, který má oficiální podporu (na rozdíl od S912) a k tomu dokoupit síťovku :-). Ale je to na každém, dle jeho preferencí...
vivid.sk (11472)|30.9.2018 17:45
[QUOTE=whitesak;535330]a k tomu dokoupit síťovku [/QUOTE]

Davam do pozornosti Vero+, co by mala byt "vytunena" verzia X96 (s S905X) s gigabitovou sietovkou, rychlym uloziskom, ac wifi, BT.
V cene je 5 rocny support, takze 2-3 nasobna cena oproti cinskej verzii je odovodnena aj tymto. Samozrejme, uzivatel nemusi uz nic bastlit, len zapne a pripoji do LAN.
MMC sa predava ako finalny produkt.
BigSandy (163)|30.9.2018 18:32
Whitesak dík, to byla rychlost.
Ty čínské krabky by měli umět HDMI CEC, takže ovládat kodi přes dálkač určitě půjde.
1) Co ovládaní toho TV tuneru, půjde také ovládat s dalkačen od TV?
2) Co EPG?
3) Co časové nastavení přepínaní programu.
4) Co časové nahrávaní? Pokud ano, umí se ta čínská mašinka probudit a začít nahrávat?
Stači ano- ne
Nejlevnější co jsem našel
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co paní celnici na ty krabky?
Je lepší hledat na ebay.de něco co je v EU a připlatít?
whitesak (406)|1.10.2018 20:47
[QUOTE=BigSandy;535332]Whitesak dík, to byla rychlost.
Ty čínské krabky by měli umět HDMI CEC, takže ovládat kodi přes dálkač určitě půjde.
[/QUOTE]
Ano jde, originál DO od boxu prakticky nepoužívám, Jedu přes CEC
[QUOTE]
1) Co ovládaní toho TV tuneru, půjde také ovládat s dalkačen od TV?
[/QUOTE]
Mylný předpoklad. DO od Tuneru vůbec nevyužiješ. Tvheadend je server, který se konfiguruje (naladí se jednou všechny programy a multiplexy) pomocí svého Web rozhraní. Od té doby je se už s tím nic nedělá. Ovládání je pak v KODI (doplněk Tvheadend HTSP Client) a pomocí DO od telky (CEC) nebo DO od kraboičky - prostě se ovládá KODI
[QUOTE]
2) Co EPG?
[/QUOTE]
Ano
[QUOTE]
3) Co časové nastavení přepínaní programu.
[/QUOTE]
Myslím, že ne (ale nejsem si jist). Časové nahrávání ano
[QUOTE]
4) Co časové nahrávaní? Pokud ano, umí se ta čínská mašinka probudit a začít nahrávat?
[/QUOTE]
Časovíé nahrávání ano. Časové probuzení ne. Ale není k tomu důvod. Krabičku většina lidí ani nevypíná, žere dva waty
[QUOTE]
Stači ano- ne
Nejlevnější co jsem našel
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co paní celnici na ty krabky?
Je lepší hledat na ebay.de něco co je v EU a připlatít?[/QUOTE]

Záleží na štěstí zda jim to zůstane pod prsty...
Kde lepší hledat? Nevím. Já buď gearbest nebo aliexpres.
whitesak (406)|1.10.2018 21:16
[QUOTE=Le_Ze;535339]Doporučte nějakou tu činskou krabičku?

https://www.ebay.de/itm/M8S-PLUS-W-Android-7-1-Amlogic-S905W-Quad-Core-2G-16G-4K-3D-WIFI-OTA-TV-BOX-Sale/142914037598?hash=item214657275e:g:yMAAAOSwe2xbsDuF#shpCntId

https://www.ebay.de/itm/Android-7-1-X96-mini-Smart-HD-TV-BOX-2GB-16GB-Amlogic-S905W-Quad-Core-WIFI-DE/223085873688?hash=item33f0f44a18:g:KpwAAOSwaJ5bUG9u

Nebo nějaký lepší typ?[/QUOTE]

Obě tyto krabičky jsou s procesorem S905W. To je ořezaná verze S905X. Hlavní omezení je v tom, že umí ve 4k rozlišení maximálně 30fps. Pokud ti toto nevadí, pak je S905W OK. Já bych však bral spíše S905X, který zvládá poctivé 4k až do 60fps.
BigSandy (163)|1.10.2018 22:06
https://www.aliexpress.com/item/Digital-satellite-DVB-t2-usb-tv-stick-Tuner-with-antenna-Remote-HD-TV-Receiver-for-DVB/1762667746.html
Jsem psal činošovi, zda je to kompatibilní a jestli obasahuje ty 2 čipy Realtek RTL2832 a Panasonic MN88473.
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2
Odpověděl NO
whitesak (406)|1.10.2018 22:26
Číňan zjevně neví co prodává. Je to Astrometa Revision 2014, takže odpověď má být YES :-)
Le_Ze (13)|2.10.2018 08:53
[QUOTE=whitesak;535344]Obě tyto krabičky jsou s procesorem S905W. To je ořezaná verze S905X. Hlavní omezení je v tom, že umí ve 4k rozlišení maximálně 30fps. Pokud ti toto nevadí, pak je S905W OK. Já bych však bral spíše S905X, který zvládá poctivé 4k až do 60fps. [/QUOTE]
Toto vypada zajimavě.
https://www.ebay.de/itm/M8S-PRO-Plus-Android-7-1-TV-Box-S905X-Quad-Core-2-16GB-UHD-4K-H-265-Mini-PC/253609640747?hash=item3b0c50032b:g:k1oAAOSwX3Fa7JmE
Je tam info Místo: Hamburg, Německo takže by to bylo bez cla
danielson (44)|3.10.2018 00:14
Raz som si spisal zbitocne dlhy zoznam Android TV boxov. Zameral som sa na Amlogic S912 TV boxy. Z Video+Audio hladiska v porovnani S912 s S905X je nejaky rozdiel dnes co z toho viem vytazit? A ked sa zohladni ze na tom bude bezat LibreELEC - je v sucasnosti nejaky rozdiel?

No a tu je ten zoznam, podla poradia, s osobnou skusenostou s pouzitim povodneho Android TV rozhrania z vyroby (netestoval som LibreELEC):
- Minix Neo U9-H - aj cena hovori za seba, je to TV box na urovni, s nicim niesu problemy. Je z kvalitnych komponentov co som niekde cital...
- Beelink GT1 Ultimate - Pekny kusok, dobre funguje.
- Alfawise H96 Pro plus - Neviem ci som nesplasil nejaky echt cinsky kusok / polofake alebo co, ale napr nevedel som si nahodit vlastny Launcher, nakoniec som nasiel jeden co fungoval. Tiez vlastne pozadie som nevedel nahodit, ale v podstate som bol spokojny. Boli to vsetko asi softwarove problemy - podpora. Nedokopal som sa k novsiemu updatu.

Spomenul by som aj nejake RK3399 boxy, lebo maju vyzsi vykon, ale pri youtube reviews zasadne veci niekedy nefungovali. Co viem preto ze neboli "doladene"... podpora driverov ci co... Neviem ako dnes, nemam vlastne skusenosti.

K tomu co bolo spomenute:
- M8S PRO Plus - je znamy kusok, neviem preco ho nemam poznaceny/odporucany.
-X96 mini - mam poznaceny ze by som ho aj kupil keby som sa rozhotol pre S905W.
Jarda.Bar (1238)|10.10.2018 14:56
BigSandy (163)|12.10.2018 08:21
[QUOTE=whitesak;535344]Obě tyto krabičky jsou s procesorem S905W. To je ořezaná verze S905X. Hlavní omezení je v tom, že umí ve 4k rozlišení maximálně 30fps. Pokud ti toto nevadí, pak je S905W OK. Já bych však bral spíše S905X, který zvládá poctivé 4k až do 60fps.[/QUOTE]
By mně zajimalo, jak je to s těma 4K 60fps.
Je postačujicí USB 2.0 pro datový tok těch 4K 60fps.
KamilZ (10277)|12.10.2018 11:07
Standard USB 2.0 jako takový papírově s 60MB/s (reálně dejme tomu 40-50 MB/s) na 4K@60 s H.265 stačí. Ale vždy záleží i na obou "koncích". V některých levných MMC CPU nezvládají USB obsluhovat, nejsou na to navrženy (jak jsou na tom S905 netuším). Nebo když k tomu připojíš nějakou pomalou flash, tak se také na tuto rychlost nedostaneš.
whitesak (406)|12.10.2018 23:06
[QUOTE=Jarda.Bar;535399]Používáte někdo DVB-T2 tuner na LibreELEC? Pokud ano, jaký?

nakonec jsem našel zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post534379[/QUOTE]

Zdá se, že odzkoušené a dostupné DVB-T2 USB tunery jsou Astrometa a DVBSky T330.

DVBSky T330 dle informací z diskuzních fór je zdá se bezproblémový, ale zato bohužel dražší

Astrometa je levná, ale může být problematická, je jich po světě velká spousta čínských kopií a možná i různých kvalit.
Také se zdá, že občas pro inicializaci po studeném startu (bootu) potřebuje poněkud "postrčit". Mě se osvědčilo do autostart.sh přidat následující:
[CODE]
#!/bin/sh
sleep 4
systemctl stop service.tvheadend42.service
dvblast -q -a 0 -f 546000000 -b 8 -O 60000 -Q 60000
systemctl start service.tvheadend42.service
[/CODE]

Pozn: dvblast je k dipozici po instalaci doplňku DVBT tools z Core/LibreELEC repozitáře.
Jarda.Bar (1238)|16.10.2018 21:01
Čekám až dorazí ten Astrometa, on se tedy jmenuje jinak, ale asi to bude podobný hardware. Uvidíme. Dík.
capo (62)|28.10.2018 16:15
[QUOTE=whitesak;534511]
OK. Zkus postup:
Nejdříve: Ověř zda tvůj Box má procesor S905. Pokud ano pak:

1. Boot do Androidu bez SD karty
2. Stáhni soubor LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz z https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8.2.3.1/LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz
3. Stáhni soubor gxbb_p200_1G_100M.dtb z https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/S905/gxbb_p200_1G_100M.dtb
4. Na PC nahraj na SD kartu pomocí Rufus image LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz (když to budeš dělat pomocí Rufus, tak není třeba před tím odzipovat)
5. Vyndej SD kartu z PC
6. Strč znovu SD kartu do PC. Měla by se připojit a měl bys tam vidět jeden 512MB FAT oddíl se soubory.
7. Vytvoř si na PC libovolný soubor s názvem třeba update.zip. Obsah souboru klidně nech prázdný. Můžeš to udělat ve windows třeba pomocí poznámkového bloku (notepad), uložíš si prázdný soubor s názvem update.txt, zavřeš notepad. A pak v průzkumníku přejmenuješ soubor update.txt na update.zip
8. Nahraj na SD kartu tento soubor update.zip
9. Smaž z SD karty soubor dtb.img co tam je
10. Nahraj na SD kartu soubor gxbb_p200_1G_100M.dtb
11. Přejmenuj na kartě soubor gxbb_p200_1G_100M.dtb na dtb.img
12. Strč SD kartu do běžícího (s Androidem) boxu.
13. Najeď v Androidu na položku "Settings – System Upgrade" Zde si vybereš DS kartu a z ní vybereš ten soubor update.zip a potvrdíš
14. Android bude rebootovat a měl by naběhnout LibreELEC

Pokud Libre nenaběhne, zkus postup 9. - 14. opakovat s jinými DTB soubory z https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees[/QUOTE]


Prosím o radu. Box je Z69, je tam nějaká podezřelá verze androidu která se vůbec nechová jako TV verze. Vytvořil jsem LibreElec přesně dle návodu na SD kartu (jen jsem použil DTB soubor pro 2GB S905X). SD karta je vložená, systém ji vidí, ve file managerovi ji můžu procházet. Ale nikdy z ní nenabootuje.
capo (62)|28.10.2018 16:24
V System Update si nic volit nemůžu, viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Vlastně vůbec nejde o verzi LE nebo DTB, prostě nevím jak donutit box bootovat z SD.... Tuším že jsem kdysi zkoušel i ofiko LE verzi a instalátor na USB Flashku a skončilo to stejně.

Co dělám špatně, co mám udělat jinak, prosím?
vivid.sk (11472)|28.10.2018 16:44
Box automaticky nenabootuje zo SD karty, treba skusit niektory z rychto postupov (bod 2), u mna fungoval sposob: toothpick method):

https://forum.libreelec.tv/thread/5556-howto-faq-install-community-builds-on-s905-s905d-s905w-s905x-s912-device/
capo (62)|28.10.2018 17:48
Díky za hint, měl jsem pocit že to mělo naběhnout automaticky.
Bohužel žádná z metod nefunguje. Tím že je to rootlý, dostanu se do Terminalu a bez potíží do update nebo recovery menu. I když se mi podaří jít cestou "update from sdcard" (ani jeden USB slot to nebere, ale SD kartu jo) a vyberu ten prázdnej soubor update.zip, nic se prostě nestane.
Co přesně se tam má při prvním spuštění dít z pohledu Androidu? Přepisuje se bootloader či co?
vivid.sk (11472)|28.10.2018 18:08
[QUOTE=capo;535626]měl jsem pocit že to mělo naběhnout automaticky.[/QUOTE]
Nie, automaticky to nejde.

Skus ten mechanicky sposob, ten by mal zabrat.