Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LibreELEC (KODI) na Android TV boxech s ArmLogic S905 S905X

vivid.sk (11472)|28.10.2018 18:08
[QUOTE=capo;535626]měl jsem pocit že to mělo naběhnout automaticky.[/QUOTE]
Nie, automaticky to nejde.

Skus ten mechanicky sposob, ten by mal zabrat.
capo (62)|28.10.2018 18:14
Nefunguje žádný co je tam popsaný. Jestli mechanickým myslíš ten toothpick, tak prostě ať to držím nebo ne při zasunutí napájení, startuje to úplně normálně do androidu. :(
vivid.sk (11472)|28.10.2018 18:23
U mna tento zabral, skus to drzat dlhsie, dokym neuvidis logo LE. Nie len pri zasunuti napajania.
capo (62)|28.10.2018 18:32
držím to tak dlouho dokud to nenaběhne do androidu, pak už to opravdu nemá smysl dál. nebo jo?
vivid.sk (11472)|28.10.2018 18:41
Potom uz nie :)

Este kontrolna otazka, ktory box mas (linku s hi-res foto) a ktory button stlacas?
capo (62)|28.10.2018 20:09
Mám Z69 - verzi s 2GB RAM - https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_612626.html
Zespodu je jediné tlačítko (na párátko). Při normálním zapnutém stavu to vyvolá akorát tak nabídku na restart/vypnutí, jinak jsem žádnou jinou funkci nepozoroval. Ale jiné tam není....
whitesak (406)|28.10.2018 20:17
Pokud ti nejde metoda "párátko" (toothpick), tak by měla zabrat metoda s fake zip "update" souborem.
Pokud máš správně vytvořenou SD kartu z image LE a máš na ní vyrobený onen fake ZIP soubor, pak:
- Zasuň kartu do boxu
- Nabootuj do Androidu
- Tam si v FileManageru můžeš ověřit, zda Android SD kartu vidí - a jsou na ní soubory jako "kernel.img, system,img, ... a tvůj ZIP soubor
- V sekci aplikace v prostředí toho androidu by někde měla být samostatná aplikace Update&Backup (doufám, že se to takto jmenuje, píšu po paměti)
- Tuto aplikaci pustíš
- Tam v sekci Update ze souboru stiskneš tlačítko vybrat soubor a vybereš ten tvůj ZIP soubor.
- A pak tam musíš stisknout tlačítko Update, pouhým výběrem souboru se nic nestane
- Android musí jít do rebootu
- a pokud máš správně udělanou SD kartu - což znamená i správný dtb.img pro tvůj box, tak ti musí nabootovat Libre nabo CoreELEC - nevím co instaluješ...

good luck

---------- Doplněno v 20:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:14 ----------

[QUOTE=capo;535634]Mám Z69 - verzi s 2GB RAM - https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_612626.html[/QUOTE]
Tento box párátkem myslím nepůjde. Ono reset tlačítko bývá v díře pro A/V konektor a tento box toto vůbec nemá. Takže zkus ten ZIP. Ten by fakt měl zabrat.
capo (62)|28.10.2018 21:19
Tohle jsem zkoušel předtím taky. Dostane mě to do Android REcovery, kde se to kousne na týhle chybě - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (poslední dvě fotky - obě jsou z jedný obrazovky)
Jinak je to v podstatě to samý jako když dám reboot recovery přes terminal a vyberu update z toho update.zip.....
Má smysl zkoušet ještě nějaký jiný DTB soubory když to končí touhle chybou? Nejsem moc linuxák, tak nevím jestli mám něco zkusit mountit nebo měnit práva....
whitesak (406)|28.10.2018 21:37
OK, v tom případě proveď proceduru dle https://github.com/150balbes/Amlogic_s905/wiki/s905_multi_boot
Nelekni se ruštiny a sjeď ve stránce níže, tam je totéž popsáno znovu anglicky...
Po tomto "otevření" multibootu pak instalace, dle toho co jsem psal, již měla zabrat...
capo (62)|29.10.2018 08:08
No tak já nevím. Jsou tam dvě metody. Zkoušel jsem tu druhou (je teda pravda že jsem použil USB disk s původní instalací LE kde je 512MB FAT a tam jsem jen nahrál ty dva soubory). Každopádně vyberu ten aml_autoscript.zip a dám update, nestane se vlastně nic než se se box rebootuje. Že bych jako viděl že se nějak updatuje bootloader, to teda ne. A pak samozřejmě nabootuje do androidu. Takže ani tahle metoda nefunguje.

U té první metody jak si to procházím nevidím žádnou změnu postupu proti té druhé, takže jsem to ani nezkoušel. Nebo jsem něco přehlédl?

Mám pocit že u toho boxu je něco s recovery přes které se může jakýkoliv update skript flashovat, proto to celé nefunguje..... Otázkou je zda existuje nějaké jiné recovery které by bylo kompatibilní a mohl jsem ho tam instalovat....
whitesak (406)|29.10.2018 09:09
Hmm, něco děláš špatně. Postup:

- Připravit si SD kartu s jednou FAT16 partition 512 MB. Nedoporučuji USB flashdisk, ale opravdu SD kartu
- Stahnout z https://yadi.sk/d/bqV6MEL-sWKmv/v05 dva soubory: aml_autoscript a aml_autoscript.zip
- nahrát je na toto SD kartu
- NEdávat kartu do boxu a pustit box, který nabootuje do Androidu
- zastrčit do boxu SD kartu
- Spustit program Update&Backup
- V sekci "Local Update" klikonout na Select a vybrat z SD karty soubor "aml_autoscript.zip"
- Návrat do Update&Backup
- Klik na "Update"
- Android půjde do rebootu a provede se tímto úprava uboot boxu
- Chvíli to trvá, nic není vidět - to je v pořádku - a pak se box sám opět nabootuje do Androidu. To je také v pořádku
- Vyndat SD kartu z boxu
- Vypnout box
---------------------------------------
- Nahrát v PC na SD kartu například pomocí Rufus image s Libre/CoreELEC
- Připojit kartu v PC
- Nahrát na SD kartu správný dtb.img, dle tvého boxu. V tvém případě by to mohl být gxl_p212_2g
- Strčit SD do boxu
- Zapnout box. Měl by bootovat Libre/CoreELEC
- Pokud ne, tak ještě taneček s fake ZIP: Vypnout box, vyndat kartu, dát na ni ještě navíc fake zip soubor, zapnout box, boot android, zasttrčit kartu, Update&Backup, vybrat fake zip, Update a teď už snad opravdu boot LibreCoteELEC
capo (62)|29.10.2018 19:10
Velmi si vážím tvojí snahy pomoci, bohužel to zatím nevychází.
Udělal jsem to přesně podle toho tvého návodu. Nevidím v něm sice žádný nový krok, ale pro jistotu.
Není tam byť jediný náznak že by to mělo bootovat někam jinam než do Androidu. Jak jsem psal, dle mého je to celé zaseklé na recovery které prostě neumožňuje z nějakého důvodu upravit bootloader aby bootoval z SD nebo USB.
whitesak (406)|29.10.2018 20:21
OK, tak ještě zkus do androidu nainstalovat aplikaci Reboot Manager. Strč do boxu kartu s Libre/CoreELEC. Pust tu appku a zkus tam dát volbu reboot to bootloader. Pokud naběhne zase Android zkus reboot to recovery. Třeba budeš mít štěstí. Víc už mne nenapadá :-(
Pak by to vypadalo, že je to první box, kde nejde dualboot. Protože pak už mne nic nenapadá. Divné.
Jo a na vše používej SD kartu. Některé boxy mají problém s USB. Nevím proč...
capo (62)|29.10.2018 21:41
No tak na tohle nepotřebuju aplikaci, když mám android terminal, žejo, ale že jsi to ty tak jsem to zkusil :).
Žádné překvapení se nekoná - pokud dám reboot bootloader, tak se to sekne na logu S905X a dál to nepokračuje. Když dám reboot recovery, tak se dostanu do recovery, ale tam nemám co dělat dál (a jak jsem psal dřív, ten update.zip kterej mu tam můžu podstračit dopadne úplně stejně jak přímo z aplikace Update&Backup.

On by fakt stačil jinej firmware s jiným bootloaderem a pohoda.... ale to bych musel aspoň vědět kdo to vyrábí nebo s čím je to kompatibilní, což jsem nenašel.

Takže box prodám a koupím něco jinýho. Ale to bych chtěl něco kde je nějaká hodně slušná verze androidu rovnou z krabice, něco jako shield tv, ale levnějšího. existuje něco takovýho? co by mělo SW podporu a updaty od výrobce?
whitesak (406)|29.10.2018 22:02
[QUOTE=capo;535648]pokud dám reboot bootloader, tak se to sekne na logu S905X[/QUOTE]
Mno pozor, tak toto jsem z tvých příspěvků nepochopil nebo nevšiml.
Takto se chová boot do Libre/Core v případě, že je na SD kartě nesprávné dtb file. Takže tu možná řešíme věci zcela jiné a zbytečně a problém je opravdu v nesprávném dtb.
Takže zkus ještě postupně jiné dtb soubory. A předpokládám, že to nemusím psát, ale pro jistotu - soubor se musí vždy dtb.img. Takže je třeba jej vždy takto přejmenovat.
whitesak (406)|29.10.2018 22:10
[QUOTE=capo;535648]existuje něco takovýho? co by mělo SW podporu a updaty od výrobce?[/QUOTE]
Třeba viz příspěvek od vivid.sk https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-libreelec-kodi-na-android-tv-boxech-s-armlogic-s905-s905x#post535331
capo (62)|29.10.2018 22:22
Zkoušel jsem včera všechny soubory které byl pro 2GB RAM verzi, ale tuším že ne se všemi jsem zkoušel reboot bootloader. takže zkusím a dám vědět. Za odkaz na to vero dík, ale ta cena... to už bych radši šel do shielda (jednoho mám, řeším to k 2.TV). Něco do 2 tisíc by nebylo? :)
ac3 (59)|30.10.2018 13:25
Ja mám podobný problém ale iba na coreelec na SCISSION V88 PRO. Na libreelec mi funguje všetko najsuper. S libreelec som začínal niekedy dávno ked Whitesak založil toto základné vlákno za čo sa mu teraz poďakujem, všetko mi makalo super až do doby keď nastúpil coreelec. Čiže od nástupu DTB aj na AmLogic 905X. Na libreelec je DTB.img automaticky na AmLogic S905X v základnom img. Skúšal som sa poradiť aj na eng fóre ale neviem anglicky a cez prekladač som nemal šancu vysvetliť aký mám problém tak som to nechal tak a čakám že sa niekto objaví s podobným problémom :-). Chcel by som sa spýtať capo ak skúšaš libreelec akúkoľvek verziu prečo dávaš dodatočne na kartu/USB aj DTB.img? Na libreelec to nemusíš ak máš AmLogic S905X, čo myslím že máš. Možno si ho tým poplietol. Skús prosím Ťa nedať DTB.img do stromu na USB/SD a nahraj trebárs LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img, to je jeden z posledných libreelecov si myslím.
Inak, dá sa cez SSH zistiť aký DTB do Tvojho stroja patrí ak zadáš: cat /proc/device-tree/le-dt-id, ja som na to použil Putty.
Ja teraz využívam najnovší coreelec ale keďže mi nefunguje nabootovanie cez čistú inštaláciu tak si ho musím upgradnúť z libreelec čo ma dosť mrzí ale zatiaľ mi všetko šlape fajn až na to že mi nejde zvuk cez optiku ale to bude zasa iný problém, možno v mojom hardvéri ale to by mohol potvrdiť niekto kto používa SCISSION V88 PRO či mu funguje optický výstup.
whitesak (406)|30.10.2018 14:25
Z fóra CoreELEC "Which DTB do I use?" https://discourse.coreelec.org/t/which-dtb-do-i-use/389 vyplývá, že pro Z69 3G/32G je správné DTB "gxl_p212_3g" takže pro verzi 2G/16G je určitě správné "gxl_p212_2g".
ac3 (59)|30.10.2018 14:50
To je v pohode aj ja na mojom SCISSION V88 PRO používam správny DTB.img aj keď v tom zozname nie je a v coreelec mi nechce nabootovať ale libreelec mi nabootuje ukážkovo (v libreelec do stromu na SD kartu nedávam DTB.img). Vyzerá to na niečo v DTB.img súbore pre coreelec čo asi vývojár vytvoril teoreticky ale nevyskúšal v praxi keďže nemá fizycky všetky zariadenia. A je možné že aj výrobca krabičky môže niečo pozmeniť o čom vývojár nevie.
A ešte aby sme mali jasno, coreelec používa iný DTB.img ako libreelec, to len pre istotu aby sme sa nepomýlili.
capo (62)|30.10.2018 21:24
Tak pánové, vzdávám to. Jiný DTB nepomáhá. Hlavně si myslím že furt zkouším kraviny a vůbec neřeším podstatu věci. To že se to zasekne na logu Amlogic když chci do bootloaderu se děje i bez SD karty nebo USB, prostě ten box sám o sobě nedokáže nabootovat do bootloaderu. To je podle mě ta hlavní příčina která odsuzuje vše ostatní.

Objednal jsem Xiaomi Mi Box, tam bude hezkej čistej android TV 8 a to mi bude bohatě stačit. Kodi tam samozřejmě dám taky, ale já tam chci třeba i eurosport player a ten by přes Kodi stejně nešel. Díky všem co se snažili pomoci.
vivid.sk (11472)|30.10.2018 22:38
capo> preco si neobjednas box, ktory vies, ze zarucene funguje, pretoze ho maju ostatni useri z tohto fora?
Napriklad ten, ktory ma whitesak, pripadne tento, ktory som testoval ja.
capo (62)|31.10.2018 07:20
To je jednoduché:
- mi box 3 mám fungl novej za 1300,- včetně dopravy
- snaha ušetřit na Z69 (která má dobré HW parametry ale SW naprd) mě jen utvrdila v tom že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci. Odteď už jen značku, která má jméno a to je zárukou rozšířenosti, SW podpory a vyladěnosti. Je to stejné jak z telefony, skoro nikdo neumí SW support a to je kolikrát důležitější než HW.
- doba dodání (mi box je z čr a bude doma hned)
- ten tvůj příspěvek jsem možná před rokem četl, whitesákův nevím, ale kontrolní otázka - mají oba dva ty boxy android TV s odladěným androidem ve verzi 8 a novější, přímo od výrobce přes OTA?
ac3 (59)|31.10.2018 08:37
Podľa mňa robíš chybu, taký pekný box ideš vymeniť, mohol si povedať a vymenil by som s Tebou ten môj. Keď ho budeš predávať, môžeš mi poslať PM správu.
A čo je horšie zasa som zostal v probléme sám.
vivid.sk (11472)|31.10.2018 09:08
capo> Co sa tyka androidu, nemaju. Je mi jasne, ze androidy v tychto boxoch nikdy ziaden (aktualizacny, a uz vobec nie hlavny) update nedostanu (su to boxu stare 1+1/2 roka a viac).

Ale ak je primarna poziadavka na pouzitelny android, volil by som zrejme Shield, ktory ma mnohe veci vyriesene a je tam aspon aka taka podpora, pripadne realna moznost aktualizacii. Ak nemas poziadavky na HD audio passthru a dynamicke prepinanie frekvencie, tak akykolvek box by mal toto zvladnut bez problemov a kupil by som rozsireny box, ktory je popularny na LibreElec/CoreElec forach.
capo (62)|31.10.2018 10:17
ac3 - napiš mi na mail a dohodneme se, PM tohle forum bohužel nemá.
ShieldTV doma mám u hlavní TV, a kdyby nestál tolik vzal bych i druhej. Sháněl jsem navíc ještě něco "jen"k druhé TV kde není a nebude zesilovač (zvuk půjde z TV takže passthru neřeším). Stále ale říkám že použitelnost Androidu je pro mě klíčová taktéž, kvůli některým věcem které KODI neumí. Takže tak :)
ac3 (59)|1.11.2018 12:39
Neviete náhodou funguje libre/coreelec už aj na Amlogic S905X2?

Odpoviem si sám....nefunguje.
Tomi71 (189)|9.11.2018 07:55
Ahoj všem, pořád jsme se vyptával na mém vláknu MMC nebo TV box, včera jsem si přeletěl toto vlákno. je tedy Amlogic S912 zatím nevychytané a pro mé účely začátečníka vhodnější vzít box Amlogic S905X? I vzhledem k tomu, že na tom nevisím furt, nemám žádnou videotéku, jen hudbu a foto v mp3 na síťovém disku WD 2TB a mám starší plazmu Panasonic a starší recevier Pioneer? Jde i hlavně o streamnování z mobilu či NTB - youtube a ivysílání. Vybírat tady?
https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=TV+box+amlogc+S912&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=TV+box+amlogic+S905x&_sacat=0

a z toho třeba tyto dva?
https://www.ebay.de/itm/X96-Fernseher-Box-Android-6-0-1GB-8GB-4Kx2K-Amlogic-S905X-Kodi-H-265-Quad-Core/283148648974?hash=item41ecf9820e:g:2JgAAOSwrWZZ34px:rk:21:pf:0

https://www.ebay.de/itm/8GB-MXQ-Pro-4K-Amlogic-S905x-Android-6-01-Quad-Core-WiFi-Smart-TV-Box-2018-Neu/173604240404?hash=item286b9e7c14:g:x7gAAOSwPGlZ4IUe:rk:11:pf:0

Nebo už se dívat po označení S905X2? Díky všem
vivid.sk (11472)|9.11.2018 22:18
Ak tam nebudes prevadzkovat android (respektive nebude ti vadit ta stara verzia 6.x), potom je to istota, ze bude fungovat vsetko, co pisem v tomto vlakne.
Akurat kupuj verziu s 2GB/16GB uloziskom.

X2 zatial nebrat, LE/CE na nom nepojde, jedine ze by si to chcel koli androidu. Casu na upgrade je vsak dost, zacat mozes so starou verziou, neskor obmenis.
Tomi71 (189)|10.11.2018 12:28
Díky, no někde ve vláknu nebo i v tvém bylo, že tam může být i současně android ne? Chtěl bych tam sdílet a streamovat fotky a videa z mobilu. Jsem začátečník, možná píšu nesmysl, vyveďte mně z omylu jestli tam android nepotřebuji vůbec. Asi si budu muset projít něěkde na netu co je t vlastně KODi, LibreElec, CoreElec, bootování atd. Ay to pro mně nebylo házení perel sviním :-) Nejsem velký ajťák, ale snad to zvládnu (když jsem z číny rozchodil hodinky amazfit bip xiaomi a na něm pak český font), zas abych pak netrávil i během provozu čas nastavováním, aktualizováním, doufám, že pokud to po prvé nastavím, tak už mi to pak bude sloužit. Váhal jsem, jestli nevzít klasický android box a hotovo, ale zas mně láká nebýt s konzumním davem a mít to vychytanější než většina okolí, to bych si například nedovezl nedávno z Něměcka ojetou Toyotu Prius, ted jsem pro své okolí trochu za ufona :-)
vivid.sk (11472)|10.11.2018 21:52
Android tam bude, akurat starsi (niekto vyzaduje Oreo, alebo aktualizovany system), preto som na to len upozornil.
Paradoxne, ten android by som ponechal, niekedy sa moze zist (system je na x96 rootnuty, ale device je "certified", takze na nom funguju aj aplikacie ako Skylink TV, ktore vyzaduju nerootovany system).

Podla navodu to lahko rozbehas, ak nechces experimentovat, nahod tam LibreElec, poslednu aktualnu verziu, zakup si YATSE (ak pouzivas android) a budes spokojny.
whitesak (406)|11.11.2018 12:59
[QUOTE=Tomi71;535737]je tedy Amlogic S912 zatím nevychytané a pro mé účely začátečníka vhodnější vzít box Amlogic S905X?[/QUOTE]
V rámci Amlogic Socs jsou v současné době pro provoz xELEC vhodné tyto procesory: S905, S905X, S905W, S905D, S912.
Socs S905X2, S905Y2, S922 jsou
[FONT="]zatím[/FONT] bez podpory xELEC. [FONT="] [/FONT]

S905 - dnes se asi již nedá koupit. Vlastnosti: Obvykle 1Gbit LAN, Nepodporuje HDR, 4K až do 60fps
S905X - Vždy jen 100 Mbit LAN, podpora HDR, 4K až do 60fps
S905W - levná osekanější varianta S905X, Vždy jen 100 Mbit LAN, podpora HDR, 4K jen do 30fps
S905D - rozšířená varianta S905X, některé modely 1Gbit LAN, podpora HDR, 4K až do 60fps, většina modelů DVB-T/T2 Tuner
S912
- Soc odlišné architektury než je řada S905, některé modely 1Gbit LAN podpora HDR včetně Dolby Vision, 4K až do 60fps

Který model koupit? Dle každého priorit. Všechny (kromě dnes již asi nedostupného S905) jsou vhodné dle jednotlivých preferencí.
S905X - je rozumná "střední" cesta. Je třeba počítat "pouze" se 100Mbit LAN. Takže Hi Bitrate (především) 4k ripy mohou být problém. Ale takových je asi velmi málo, já se kromě testovacího "jellyfish-140-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv" zatím s jiným takovým nepotkal. Ale tento "problém" se přinejhorším dá řešit externím USB Gbit adaptérem
S905W - velmi laciná varianta. Nabídky obchodů z Číny se vlezou i pod 22 EUR, což je pod limit DPH i Cla. Zde platí totéž co pro S905X s omezením fps u 4k videa na 30 fps. Opět - v praxi to asi žádné zásadní omezení nemusí být. Kolik 4k ripů je ve více než 30fps? Já zatím na žádný nenarazil.
S905D - Bývají poměrně drahé. Ale pokud cena nevadí, tak se mi to zdá dnes jako nejlepší varianta. Umí vše co S905X a navíc může mít Gbit LAN a navíc DVB-T Tuner
S912 - xELEC dnes na tomto Soc běží zcela bez problémů. Takže asi již neplatí, že by nebyl vychytaný. Osobně používám. Navíc se spec. nastavením v advancedsettings i zcela plynule přehrává 4k s titulky (bez mikrocukání při zobrazení titulku). Většina má Gbit LAN. Ale je zde možná drobná nevýhoda do budoucna - zdá se, že KODI verze 18 (Leia) a tedy xELEC verze 9 bude na tomto Soc poslední. Takže dnes je to volba velmi dobrá, ale budoucnost dalších verzí je nejistá, pravděpodobně nebude.
Tomi71 (189)|12.11.2018 07:36
Díky moc, krásně sepsáno, myslím, že pomůže nejen mně. Takže jsme si potvrdil, že S905X pro mne bude asi nejvhodnější volba, i když mně zaujal S905D kvůli DVBT-2, ale já nemám anténu pro pozemní vysílání, tu máme jen pro TV v přízemí, mám pár let zpět novou střechu včetně zateplení střechy a stropů a už do toho nechci vrtat, bylo by to komplikované, takže mám satelit a Skylink. Na ebay.de jsem si všiml, že většina těch boxů je stejně z Číny.....
Tomi71 (189)|14.11.2018 09:20
Zeptám se ještě, co říkáte na tohle:
http://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hobby/tv-boxy/tv-box-x96-mini-s905w-2-16gb-android-7-1/

Je to předražené a X96 mini vivid.sk netestoval, že? Je lépe vzít opravdu x96?

https://www.amazon.de/Android-Amlogic-64bits-Youtube-Player/dp/B07DW7Y4QS/ref=sr_1_12?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1542183280&sr=1-12&keywords=Amlogic+S905X

Pokud bych bral z Číny přemýšlím, abych se dostal po to clo...
vivid.sk (11472)|14.11.2018 16:18
S905W nebrat, ako uz bolo velakrat napisane. Je to osekana HW verzia S905X (bez HDMI 2.0)
Tomi71 (189)|14.11.2018 16:45
Díky, takže zůstanu u S905X, a chtěl bych asi vzít raději z ebay.de, našel jsme jednu verzi, kde není Čína, ale Itálie, tak nevím:
https://www.ebay.de/itm/2GB-16GB-H96-Pro-Amlogic-S905X-Andriod-7-1-TV-Box-Quad-Core-WIFI-4K-Media-Player/173263531404?hash=item28574fad8c:g:qY0AAOSwtNdazJzt:rk:18:pf:0
whitesak (406)|15.11.2018 15:29
[QUOTE=Tomi71;535801]nebo ten druhý:[/QUOTE]
Ten druhý (MXQ Pro) rozhodně ne. Ten je S905 nikoliv S905X ... S S905X je až model MXQ Pro+ (Plus). Kterýžto má BTW můj brácha a je v pohodě, vše funkční...
Tomi71 (189)|16.11.2018 07:39
A přes tu Itálii asi ok, ne: Nejsou tam ty verze s těmi klávesnicemi jako v Číně, nemám s tím zkušenost, používáte ty verze s podsvícenými klávesnicemi, nevím co jsou ty verze s IR kabelem....
vivid.sk (11472)|16.11.2018 16:51
[QUOTE=Tomi71;535812]Nejsou tam ty verze s těmi klávesnicemi jako v Číně[/QUOTE]
To je uplne jedno, pretoze tie klavesnice su dodavane samostatne a mozes si ich objednat separatne. Maju vlastny USB dongle, ktory pichnes do MMC, nejde teda o sucast vyrobku.
Tomi71 (189)|19.11.2018 07:43
ok, to mi bylo celkem jasné, já myslel spíš zkušenosti, jestli jsou ty klávesnice k něčemu, no v pátek jsem objednal z ebay X96 z Itálie bez klávesnice, tak uvidíme.
vivid.sk (11472)|19.11.2018 10:31
[QUOTE=Tomi71;535856]jestli jsou ty klávesnice k něčemu[/QUOTE]
Ano, textovy vstup tam natukas rychlejsie. Ale uz koli finalnemu ovladaniu KODI nieje nutna.
Paradoxne, pod androidom ju vyuzijes castejsie, koli kurzoru mysi. Mne fungovala akakolvek ina bezdrotova klavesnica, ktoru mam v domacnosti (Microsoft, Logitech). Ale pri cene nejakych 200Kc, aj keby si ju nepouzival, o nic nejde.
Tomi71 (189)|19.11.2018 15:01
Díky, uvidím časem po zapojení, kdo ví co budu muset ještě dokoupit za kabely..., datový mi od routeru vede k současnému blu-ray přehrávači (před tím k TV), takže jen přepojím, případně pak od síťového WD disku. Ted nevím, jestli součástí dodávky byl i HDMI kabel....
vivid.sk (11472)|19.11.2018 16:50
Je tam aj HDMI kabel, ale nema zapojeny pin 13 pre HDMI-CEC. Takze odporucam nahradit vlastnym, kym budes zistovat problem, preco to nejde.
whitesak (406)|19.11.2018 21:24
Já osobně na jednom z boxů používám jejich přibalený HDMI kabel a jede bez problémů včetně CEC. Takže to asi není pravidlo. Ale v každém případě ano, v případě nějakých potíží něž hledat kdoví kde je problém, tak rada vyměnit HDMI kabel za kvalitní a prověřený je určitě dobrá rada...
Tomi71 (189)|20.11.2018 07:31
ok, díky, uvidím co dorazí, takže z těchto normálně HMI-HDMI:
https://www.k24.cz/category/16697/HDMI.html

a pak vybrat zde
https://www.k24.cz/category/16703/HDMI__HDMI.html?a%5B1453%5D%5B%5D=45&a%5B1453%5D%5B%5D=50&filter=1&showBuyActiveOnly=1&showProducts=1

Nevím, jestli je tam charakteristika HDMI-CEC
Tomi71 (189)|20.11.2018 13:19
Tak nepřijde nic, přes ebay mi přišla od Alfrodshop z Itálie, že již nemá a nabízel X96 mini 2GB/16GB, to jsem mu italsky z překladače odpověděl, že nechci, že chci S905X, tak před chvilkou přišlo info o tom, že vrátil platbu na kreditku. Tak musím hledat jinde.
danton (51)|22.11.2018 04:13
to Tomi71:

Asi špatně chápu psaný text, ale je jich dost. A do vánoc by to měli stihnout, mi došel včera po 10 dnech.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Tomi71 (189)|22.11.2018 07:35
to jo, ale nejsou to ty, co testoval vivid.sk, ale ty správné X96 jsem na tom tvém odkaze našel dva hned na první stránce:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mně to nenaskočilo a asi je to tím, že já to měl na ebay.de, ty máš ebay.com. No už je to jedno, já objednal z Aliexpressu na začátku týdne:
https://www.aliexpress.com/item/Genuine-X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-TV-Box-Android-6-0-Marshmallow-RAM-1GB-ROM/32705176060.html?spm=2114.search0604.0.0.34f378c9MSdNAX