Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY 2014

gloom83 (39)|5.6.2014 22:05
Chtěl jsem nechat koupě nové tv na zimu s tím, že přes léto vydržím s uhlopříčkou 60cm, ale když tady pějete na tuto tv samou chválu a v datartu ji maj za 21tis, tak jsem ji objednal a nějaký čas budu žít o chlebu a soli. Sice jsem chtěl stříbrnou 50W815B, ale maj jen černou 50W805B, tak co už. :)
majkom (83)|5.6.2014 22:32
ty krasko, to je dobra akcia.. skoda ze chcem kupovat az za mesiac.
vojtaklofac (54)|5.6.2014 22:37
[QUOTE=gloom83;490448]Chtěl jsem nechat koupě nové tv na zimu s tím, že přes léto vydržím s uhlopříčkou 60cm, ale když tady pějete na tuto tv samou chválu a v datartu ji maj za 21tis, tak jsem ji objednal a nějaký čas budu žít o chlebu a soli. Sice jsem chtěl stříbrnou 50W815B, ale maj jen černou 50W805B, tak co už. :)[/QUOTE]

??? Buď se v Datartu šeredně spletli nebo se zbláznili :-) :-) Protože cena 42' s nižšími specifikacemi přece nemůže být stejná ... http://www.datart.cz/LED-monitor-s-TV-tunerem-SONY-Sony-42-3D-LED-KDL-42W805B-DVBT2-S2-C-XR200-cerna.html
gloom83 (39)|5.6.2014 22:47
Sám jsem na to zvědav. Teď jsem bohužel mimo domov, tak jsem si ji nechal dovézt 10.6. Uvidíme, jestli to není omyl. Každopádně by mě velmi potěšili, pokud by dorazila. :)
Třeba měla být taky s PS3, který teď prodávaj extra. :-D
vojtaklofac (54)|5.6.2014 22:51
[QUOTE=gloom83;490452]Sám jsem na to zvědav. Teď jsem bohužel mimo domov, tak jsem si ji nechal dovézt 10.6. Uvidíme, jestli to není omyl. Každopádně by mě velmi potěšili, pokud by dorazila. :)
Třeba měla být taky s PS3, který teď prodávaj extra. :-D[/QUOTE]

Je to možný, ale je vážně divná ta stejná cena u 42', nicméně přeju hodně štestí a dej vědět, jak si dopadl :-)
jimy.j (3)|5.6.2014 23:16
Tak me take Datart rozhoupal a objednal jsem ji. Zitra uvidime pri osobnim odberu.
majkom (83)|6.6.2014 00:00
jimy.j: pak tu prosim napis, jak to probehlo
jimy.j (3)|6.6.2014 00:06
Jasne napisu. Dle obchodnich podminek musi potvrdit objednavku, nicmene pokud je chyba v uvedene cene, maji pravo v jakekoli fazi objednavky od toho odstouupit.. Musi mi to telefonicky sdelit. Tak uvidime.
jimy.j (3)|6.6.2014 09:07
Tak mi přišla SMS, že je TV připravena k vyzvednutí :-)
gloom83 (39)|6.6.2014 13:03
A mně volali, že mi ji v úterý dovezou. A i tu cenu mi potvrdili. ��
majkom (83)|6.6.2014 14:12
Ach jo, tak teraz som vazne nalomeny. Nemam cas a miesto este cca tri tyzdne na tu tv, ale ta cena...
vojtaklofac (54)|6.6.2014 21:24
Tak jak jste dopadli, na Datartu už W805 není dostupná :-)
gloom83 (39)|6.6.2014 23:55
Sám jsem zvědav, ale bylo mi řečeno, že mi ji v úterý dovezou, tak jim budu věřit. :-) Snad bude TV v pořádku, protože pokud ji budu chtít v případě nějaké závady vyměnit za jiný kus, tak to tak vypadá, že dostanu maximálně zpátky své peníze. Dnes jsem stihl mrknout do ostravského Datartu v Shopping parku a jednu sonku měli vystavenou na prodejně.
majkom (83)|6.6.2014 23:55
ja nijak, bol som si u v datartu obzriet:D design je super, obraz tazko posudit. budem riesit za 3 tyzdne cca, tak snad bude rozumna cena opat:)
jimy_ce4you (2)|7.6.2014 07:45
Tak TV je z Datartu doma. Odjel jsem na vákend, takže nemohl jsem otestovat. Nicméně cena platí...
gloom83 (39)|7.6.2014 20:53
10.6.
Tak TV už je doma a jsem nadšen. Večer prozkoumám clouding a vadné pixely a pokud bude vče ok, už se z kanape ani nehnu. Jen mě trochu zarazilo, že jsem vytáhl tv z bedny a televize je krapet upalcovaná. Kontrolují prodejci zboží, než ho pošlou do světa? Kde najdu nějaké počítadlo, abych se ujistil, že nemám kus z vitríny? Děkuji. :)
majkom (83)|13.6.2014 14:32
Kluci, tak aka je zkusenost? ste spokojni? ja by som okrem kvality obrazu (najme rychle sceny, pri prehravani filmov, netrha to?) mal otazku, aka je kvalita zvuku? Ted k sharpu mam pripojene 2.1 repraky (ziadna pecka to neni), ma ta sony obstojni zvuk? soundbar/repraky sa mi moc resit nechce:D
vivid.sk (11472)|13.6.2014 19:54
[QUOTE=majkom;490932]soundbar/repraky sa mi moc resit nechce[/QUOTE]
ziadne externe repro, ziadny zvuk. To plati pre drvivu vacsinu TV. Sony sa sice v tomto TV posnazil, ale nikdy to nenahradi riadne plnohodnotne bedne. Pokial to nechces riesit, neries. Pocuvaj interne chrchlaky. Vsetko je otazka priorit.
gloom83 (39)|15.6.2014 01:06
No, hele. Nejsem žádný "fajnšmekr", takže napíšu mé dojmy. Nejdříve jsem byl krapet zklamán z kvality tv vysílání. Myslel jsem si, že když mám kabelovku, tak obraz bude fajn, ale obraz byl takový nějaký "vyblitý". Dnes večer jsem přepojil anténu z kabelovky na STA (společná anténa v paneláku) a obraz je o poznání lepší. I na SD kanály se dá dívat a těch pár HD kanálů paráda. Pouštěl jsem si nějaké filmy z externího disku v MKV formátu (Hobbit, Avatar, ....), obraz se netrhá, všechno hraje plynule a po celou dobu jsem se jen kochal. :-D Co se týče zvuku, tak i se zvukem jsem spokojen, ale samozřejmě, že domácí kino to nenahradí.
Četl jsem ve zkratce nějakou recenzi na polském serveru: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769 , kde té telce ještě k "dokonalosti" pomohla kalibrace, ale ta asi nebude za pár kaček. :)
Nějakou profi recenzi, ať udělá někdo, kdo má něco odkoukáno a nastudováno.
Já si myslím, že za 21tis je to dobrá koupě a že za tyto peníze bych nic lepšího asi nekoupil.
3D nemohu zhodnotit, jelikož díky mé oční vadě nejsem schopen 3D obraz pozřít.

Jinak mi přišla tento týden sms od t-mobilu, že jejich zákazníci mohou uplatnit na nějaké sony produkty slevu 23% a maj tam mimo jiné KDL-50W805B i KDL-50W815B za 21500,-. http://www.nasimproradost.cz/sony-23
gloom83 (39)|15.6.2014 01:15
Jediné, co mi vadí, je to, že pokud zapojím externí disk, kde mám pěkně ve složkách uspořádané filmy a seriály, tak v tv to mám všechno pohromadě a než na tom disku něco najdu, tak .....
Pak jsem se těšil, jak budu na své Nokii zrcadlit své fotky na TV a ono to můj mobil nepodporuje a ani žádnou funkční aplikaci "dálkové ovládání" pro win mobile, jsem nenašel. Ale to jsou jen takové nepodstatné prkotiny.
A pokud by někdo poradil, jestli lze najít v tv nějaké počítadlo odehraných hodin, byl bych moc rád. :) Případně nějaké ověřené nastavení obrazu (po kalibraci) by se šiklo, ale na to je asi moc brzy.

Děkuji
majkom (83)|15.6.2014 07:23
Gloom, tu je calibrovany setting od recenzenta hdtvtest: http://www.avforums.com/threads/sony-w829-kdl-50w829-reviewers-recommended-best-settings.1869036/

Diky za ten tip na tmobilu slevu! Uz sa len rozhodnut, ci teda sonak alebo 6kovy samsung;)
gloom83 (39)|15.6.2014 10:52
Majkom, díky vyzkouším. Mimochodem potřeboval bych na obrazovce spustit čistě bílou. Když na to dnes tak koukám, tak se mi zdá, že horní rohy jsou krapet tmavší ve světlých scénách. V notebooku nemám ani hdmi ani DVI, takže přes ntb asi nějaký test nespustím. :(

Tak jsem si spustil jakýsi test na youtube a dost záleží v jaké poloze sedím, respektive na které straně tv. Počkám na večer a pořádně to ještě prozkoumám, ale zatím nemám důvod tv vracet.
RoPo (6061)|15.6.2014 12:21
Muzes pouzit obrazek ci video na USB flashku nebo je i ctecka na SD karty v TV? Tak tu muzes vyuzit take
meffisto (1)|16.6.2014 10:53
caute. kupujem novu TV a rad by som vedel co je momentalne Top.
cenova hranica tak 1500 eur (40000 czk)
musi byt 50"
dik
preferujem Sony/Panasonic.
LCD/LED/Plazma...cokolvek co je kvalitne hlavne pre 2D a bezne sledovanie TV stanic. ziadne hry alebo sport
Plutotype (717)|16.6.2014 22:02
Pre 2.5m doporučujem 55", pre 3m+ 65":
Panasonic TX-55AS800E
Sony Bravia KDL-55W805B ( je aj v 50" )
Samsung UE55H6470 ( je aj v 50" )

Plazma:
Panasonic TX-P55VT60E ( alebo 65" )
Samsung PS64F8500
meffistoSK (0)|17.6.2014 02:07
Dik. Kupil som Sony Bravia KDL-Sony Bravia KDL-50W805B je super. Akurat zvuk na kanaloch z analogoveho vstupu pri automatickom ladeni ma len sum a treba doladit audio pre kazdy osobitne. A vystup na sluchatka ma vkuse audio aj z tv tuneru ked si chcem pustat videa z youtube aplikacie. Treba prepnut na kanal na ktorom neni ziadne audio aby sa ten zvuk nemiesal so zvukom z youtube. Su to zname problemy s tymto tv?
danielson (44)|18.6.2014 12:38
Su vsetky Samsung H64xx rovnake - ci je to H6400, H6410 alebo H6470?
jirin.cz (54)|19.6.2014 10:04
Zdar chlapci,

tady máte kalibraci ZDARMA :)

Viewing mode: Cinema 1
Backlight 10
Contrast 90
Brightness: 50
Color: 50
Hue: 0
Color temperature Warm2
Sharpness 50
Noise reduction Off
Dot/mpeg noise reduction Off
Reality Creation Off
Smooth gradation Off
Motionflow True Cinema
Film mode Auto
Black corrector Off
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma -1
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Color Off
Detail Enhancer Off
Edge enhancer Off
R Gain -3
G Gain -13
B Gain 0
R Bias 0
G Bias -1
B Bias 0
Eco (light sensor) On/Off

Zdroj: http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1399283987

Musím říct, že jsem to zkoušel, ale mně se víc líbí klasický out-of-the-box settings v režimu Standardní :) Po té kalibraci je obraz moc do žluta a upřímně jsem asi líný se s tím nějak hrát.
vivid.sk (11472)|19.6.2014 11:04
Zmeň warm2 na warm1, snáď to postačí.
majkom (83)|26.6.2014 10:18
Mam par dotazov:
1. novi majitelia, prevlada stale spokojnost?
2. co pozorovacie uhly, ja mam teraz VA panel, takze predpokladam, ze by to nemal byt problem, ale pre istotu sa spytam:)
3. poznate niekto shop BER-KR services, ktory je v tom vernostnom prorgame Tmobile? Nikdy som o nich nepocul, tak by ma zaujimalo, ci je to doveryhodny shop (nechcel by som riesit napr. dodanie rozbalnej tv alebo nieco podobne).

Diky.
jirin.cz (54)|29.6.2014 18:00
Tak mne prisel novy kus 55W805B. Tu predchozi jsem vratil kvuli dvema stuck pixelum pravo dole a nova ma sice jeden dead pixel, zato ale primo uprostred. Tak ja uz nevim, jestli mam zkouset stesti potreti. Asi jsem moc puntickarsky, ale copak neexistuje 100% panel? :) co myslite mam do toho jit znova?
vojtaklofac (54)|29.6.2014 18:26
[QUOTE=jirin.cz;491896]Tak mne prisel novy kus 55W805B. Tu predchozi jsem vratil kvuli dvema stuck pixelum pravo dole a nova ma sice jeden dead pixel, zato ale primo uprostred. Tak ja uz nevim, jestli mam zkouset stesti potreti. Asi jsem moc puntickarsky, ale copak neexistuje 100% panel? :) co myslite mam do toho jit znova?[/QUOTE]

Nedá mi to a musím se podělit o svoje zkušenosti. Po jedné vadné Sony 50W815B (kdo má zájem, tak tady http://www.czc.cz/sony-bravia-kdl-50w815b-3d-led-televize-50/147565b/produkt :-) :-) ) jsem dostal nový kousek, který byl sice v pořádku, ale potom, co se CZC vyjádřilo k politice dárků (přiložený PlayStation prý nelze prodat jinak mi neuznají reklamaci) a odmítlo dorovnat nabídku konkurence (5-letá záruka zdarma), jsem jim Sony vrátil. Dlouho jsem pak přemýšlel, jakou TV zvolit, až jsem se rozhodl pro LG (47LB630V), která mě přímo uchvátila svým webOS (a navíc v rodině panovala nezměrná touha po jednoduchém a intuitivním ovládání a příjemném UI, což se o Sony říct opravdu nedá). Vzhledem k absenci recenzí, jsem moc nevěděl, co od obrazu čekat, ale tajně jsem doufal, že by to oproti Sony nemusela být zase až taková katastrofa. Mýlil jsem se ... Večer jsem ani nedokoukal film do konce, protože tak příšerný backlight bleed v černým pruzích jsem ještě nikdy neviděl. Clouding byl po celé obrazovce, banding při MS ve fotbale naprosto nehorázný atd. atd. TV šla hned druhý den zpět do Alzy výměnou za Samsung UE48H6400.

Už jsem byl opravdu zoufalý, protože jsem nikdy nezažil takový kolotoč výměn. Po přivezení TV domů, jsem zjistil, že nejde upevnit na stojan kvůli špatně vyvrtaným závitům, do kterých neseděly šroubky. Nevzdal jsem to a šroubky prostě protlačil pořádným šroubovákem, takže TV teď konečně bezpečně sedí v obýváku.

A teď k TV ...

Myslím si, že po svých bohatých osobních zkušenostech s modely roku 2014, mohu říct, že tento Samsung je jedním slovem DOKONALÝ. Nulový backlight bleed, banding prakticky neexistuje (to už bych se na něj musel hodně soustředit, abych ho někde našel), bez cloudingu i DSE. Černá je v porovnání s LG omračující, v porovnání se Sony podobná, možná dokonce lepší. V zahraničních recenzích si ho dost chválili i kvůli Direct-LED podsvícení a musím říct, že oprávněně. Jinak "Smart" fce jsou na úplně jiné úrovni než u zastaralého, lagujícího Sony a TV je opravdu radost ovládat přes jejich Smart ovladač (klasický putoval do krabice a zatím jsem ho jedinkrát nepotřeboval). Konečně moderní televize s perfektním obrazem a rychlým uživatelským prostředím. Naposledy mě např. neuvěřitelně příjemně překvapila možnost seřazení kanálů v PC, kde je to otázka 1-2 minut, ne jako na ostatních TV, kde s tím strávíte desítky minut. Kdybyste měl někdo další, otázky, klidně se ptejte :-)

Trošku jsem se rozepsal, ale doufám, že to alespoň někomu pomůže :-)
vivid.sk (11472)|29.6.2014 18:44
[QUOTE=vojtaklofac;491897]Kdybyste měl někdo další, otázky, klidně se ptejte[/QUOTE]
Odporucam ale radsej v tomto vlakne (kam mozes skopirovat aj tento prispevok), nech tu neriesime Samsungy.
vojtaklofac (54)|29.6.2014 18:52
[QUOTE=vivid.sk;491898]Odporucam ale radsej v tomto vlakne (kam mozes skopirovat aj tento prispevok), nech tu neriesime Samsungy.[/QUOTE]

Jj, jasné, jenom mi přišlo, že tam je i trochu o Sony :-)
jirin.cz (54)|29.6.2014 18:56
Vojtaklofac: a co bylo te prvni Sony?
vojtaklofac (54)|29.6.2014 19:59
[QUOTE=jirin.cz;491901]Vojtaklofac: a co bylo te prvni Sony?[/QUOTE]

Vadný pixel, píšou to i v popisu zboží na CZC (odkaz v mém příspěvku výše).
jirin.cz (54)|29.6.2014 20:31
A jo, takze bezchybny kus existuje [emoji2] ac nerad, jeste jednou to vymenim
ondrito (13)|30.6.2014 15:19
Ahoj, tak já jsem odzkoušel Sony Bravia KDL-50W805B, obraz se mi jevil jako velmi dobrý, koukám na filmy, sport i TV vysílání v SD kvalitě. Pozorovací úhel neřeším, protože to bude u TV do 30tis. asi všude stejné. Opravdu jsem byl spokojený. Ale co mi nesedí a proto TV po 10 dnech zkoušky vracím, je: Vadí mi, že po zapnutí TV nemohu přepínat tak 1min. programy, k zadnímu panelu, respektive k USB a Hdmi vstupům se nedá dostat, pokud máte TV na zdi, možná tak ruka nějakého somálce a to nejsem žádný vazbič...a potom taková prkotina jako je rozsívcení dálkového ovladače, na což jsem byl zvyklý u LG. Zkusím asi nějakou vyšší řadu LG, potom asi jinak tu Samsung UE48H6400 nebo podobný model, jak píše vojtaklofac v předchozí stránce. Případně se pak vrátím k této TV :)
vojtaklofac (54)|30.6.2014 15:57
[QUOTE=ondrito;491929]Ahoj, tak já jsem odzkoušel Sony Bravia KDL-50W805B, obraz se mi jevil jako velmi dobrý, koukám na filmy, sport i TV vysílání v SD kvalitě. Pozorovací úhel neřeším, protože to bude u TV do 30tis. asi všude stejné. Opravdu jsem byl spokojený. Ale co mi nesedí a proto TV po 10 dnech zkoušky vracím, je: Vadí mi, že po zapnutí TV nemohu přepínat tak 1min. programy, k zadnímu panelu, respektive k USB a Hdmi vstupům se nedá dostat, pokud máte TV na zdi, možná tak ruka nějakého somálce a to nejsem žádný vazbič...a potom taková prkotina jako je rozsívcení dálkového ovladače, na což jsem byl zvyklý u LG. Zkusím asi nějakou vyšší řadu LG, potom asi jinak tu Samsung UE48H6400 nebo podobný model, jak píše vojtaklofac v předchozí stránce. Případně se pak vrátím k této TV :)[/QUOTE]


Jj, to přepínání a neuvěřitelně dlouhé nabíhání u Sony důvěrně znám. Samsung je puštěný rychleji a kanály jdou přepínat okamžitě. "Smart" fce samozřejmě pár sekund na načtení potřebují, ale dá se říct, že oproti Sony je ovládání prakticky instantní. Mimochodem nové LG jsou na tom v rychlosti startu někde mezi Samsungem a Sony, spíše blíže Samsungu.
jirin.cz (54)|1.7.2014 08:53
zdar chlapi, poraďte mi prosím

nova telka (2. kus) ma dead pixel primo uprostred obrazovky, nicmene z moji normalni pozorovaci vzdalenosti neni videt a kdyz sedim blizko u PS4 tak i tak ho musim chvili hledat. Ale vim, ze TAM JE :) Na druhou stranu ma lepsi clouding nez ta předchozí. Takze otazka zni jestli byste zkusili dalsi vymenu (volal jsem na Sony.cz a v teoreticke rovine mi to jsou ochotni menit "tak dlouho jak budu chtit") a nebo si ji nechat.

Na jednu stranu už se mi s tím ani moc nechce otravovat, na druhou stranu, telka za 40 tis. by vadný pixel mít nemusela.

Díky za vaše názory.
vojtaklofac (54)|1.7.2014 09:19
Můj názor znáš, Sony má sice fajn obraz, ale letošní Samsungy řady 6400 jsou obrazovou kvalitou minimálně srovnatelné a hlavně mají všechny ostatní fce promakanější. Navíc dead pixel by mě s*** :-) U TV za 40 tis. vážně nemá co dělat, tak ať si výrobci laskavě uvědomí, že buď budou dělat pořádně výstupní kontrolu nebo se jim holt budou vracet vadné kusy ...
vivid.sk (11472)|1.7.2014 10:13
Ono to vyzera, akoby tam SONY daval panely z nejakej II. triedy. Vadne pixely vo vsetkych modeloch, ktore ste tu pani (viaceri) zakupili - toto nieje uz nahoda.
ondrito (13)|1.7.2014 10:42
V ložnici máme starou smart TV LG 42LW5500 a přepínat programy můžu prakticky hned. Tak jak je to možné?


[QUOTE=vojtaklofac;491936]Jj, to přepínání a neuvěřitelně dlouhé nabíhání u Sony důvěrně znám. Samsung je puštěný rychleji a kanály jdou přepínat okamžitě. "Smart" fce samozřejmě pár sekund na načtení potřebují, ale dá se říct, že oproti Sony je ovládání prakticky instantní. Mimochodem nové LG jsou na tom v rychlosti startu někde mezi Samsungem a Sony, spíše blíže Samsungu.[/QUOTE]
gloom83 (39)|1.7.2014 20:22
Tak já jsem zatím s KDL-50W805B spokojen. Žáden dead pixel jsem nenašel a toho přepínání jsem si všiml, až když jsem si to tu přečetl. Pokud totiž přepínám programy na šipkách "PROG", tak to mi jde hned, ale když chci přepínat pomocí čísel, tak si musím půl minuty počkat, ale to mi nevadí. Jsem ale zvědav na ten přístup k zadním konektorům, až telku hodím časem na zeď. Nevíte někdo, jak daleko je s tím dodávaným držákem daleko od stěny?

Jinak sorry za blbou otázku, ale dají se do TV "doinstalovat" nějaké jiné aplikace, než které tam již jsou? Ne že bych používal něco jiného než youtube, ale .... :-D

Jediné, co mě štve, že do mého mobilu s win 8 není žádná aplikace, kterou bych mohl tv přepínat, což ale není chyba TV a dále nemůžu přijít na to, jak propojit kino s TV, aby vše fungovalo jak má. :-D

Ještě mi ke spokojenosti chybí ten soňácký dotykový ovladač One-Flick
vivid.sk (11472)|1.7.2014 22:39
[QUOTE=gloom83;492002]jak propojit kino s TV[/QUOTE]
tak s tym ti tu nikto bez vesteckej gule neporadi, kedze to, ake mas DK naozaj nevieme.
Precitaj si toto.
majkom (83)|2.7.2014 01:11
vojtaklofac: tak tymto si mi uplne rozbil uz rozhodnuty nakup:D uz som si tak nejak rozhodol ze ten sonak bude najlepsi, ale tvoj prispevok ma nahlodal, takze som zase tam kde som bol, KDL-50W805B alebo UE48H6400 alebo TX-48AS640E... sony ma nevyhodu edge podsvietenia, ale zas je to sony:) a ma o dva palce viac... a ted babo rad, cenovo vidu uplne nastejno...
vojtaklofac (54)|2.7.2014 10:03
[QUOTE=majkom;492014]vojtaklofac: tak tymto si mi uplne rozbil uz rozhodnuty nakup:D uz som si tak nejak rozhodol ze ten sonak bude najlepsi, ale tvoj prispevok ma nahlodal, takze som zase tam kde som bol, KDL-50W805B alebo UE48H6400 alebo TX-48AS640E... sony ma nevyhodu edge podsvietenia, ale zas je to sony:) a ma o dva palce viac... a ted babo rad, cenovo vidu uplne nastejno...[/QUOTE]

No, cenově je Samsung trochu někde jinde, Sony za 27000 a Samsunga mám za 22500. To, že jde o Sony, je super argument :-) , ale ta kvalita (tím myslím kontrolu dead pixelů atd.) je dost špatná. O Panasonicu jsem také přemýšlel (byl jsem v úplně stejně situaci jako Ty) , ale z různých srovnání mi vyšel lépe prostě Samsung. Velikost je akorát a DVB-C vysílání na tom vypadá fakt moc hezky. Klidně se ptej dál :-)
majkom (83)|2.7.2014 10:38
[QUOTE=vojtaklofac;492023]No, cenově je Samsung trochu někde jinde, Sony za 27000 a Samsunga mám za 22500. To, že jde o Sony, je super argument :-) , ale ta kvalita (tím myslím kontrolu dead pixelů atd.) je dost špatná. O Panasonicu jsem také přemýšlel (byl jsem v úplně stejně situaci jako Ty) , ale z různých srovnání mi vyšel lépe prostě Samsung. Velikost je akorát a DVB-C vysílání na tom vypadá fakt moc hezky. Klidně se ptej dál :-)[/QUOTE]

Vojta: sonak sa da zohnat za cca 22 500:) Bud si zakaznik tmobile a mas 23 percent slevu na sony elektroniku v eshopu, nebo pripadne ted maj sony centra akci a davaju k tej sony za 27000 soundbar v hodnote 4000.. ale tam ma napriklad vcera pan presviecal, ze mrtvy pixel na sony nehrozi, ze za 9 rokov videl jedinu tv (to bola odpoved na moju otazku, ci dava sony nejaku zaruku na mrtve pixely:D) Hele, doptam se te vo vlaknu samsungu alebo sukromnou spravou, nech nie sme uplne offtopic od sony:)

---------- Doplněno v 10:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:38 ----------

[QUOTE=vivid.sk;491969]Ono to vyzera, akoby tam SONY daval panely z nejakej II. triedy. Vadne pixely vo vsetkych modeloch, ktore ste tu pani (viaceri) zakupili - toto nieje uz nahoda.[/QUOTE]

alebo je to len specialitka pre nas cesky trh:D to co neprejde v nemecku, posleme na vychod:)
Karol_74 (41)|6.7.2014 11:11
Ak má obrazovka vadné pixely...páni bez debaty im to pošlite späť. Pokaľ si necháme skákať po hlavách dovozca sem bude automaticky umiestňovať horšie a horšie kusy. Ja mám W6 radu a obrazovka je bez vadných pixelov...asi šťastie :-)
A k tomu nefunkčnému prepínaniu po štarte...nepostrehol som to nakolko po zapnutí TV sa načítava a overuje CA modul. To trvá cca 15-20 sekúnd. Potom tabuľka CA modulu zmizne a všetko ide ako má.
majkom (83)|6.7.2014 11:15
otazka je, ked mas panel bez mrtvych pixelov, ci to tak bude aj za tyzden (to sa vazne pytam, nerozumiem tomu) - ak su tie panely horsie ako standard, nie je vatsie riziko ze sa vypali pixel po nejakej relativne kratkej dobe?