Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlepší MMC pro rok 2013/14

Heartwork (2358)|6.12.2013 13:32
[QUOTE=RoPo;475092]První generace podporovala mám dojem, že oba typy pamětí. Jak standardní (1,5V), tak nízkonapěťové (1,35V).[/QUOTE]
Ano, u starší verze to platilo.

Stačí se mrknout např. na specifikaci Intel NUC DC3217IY:
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/dc3217iye/sb/CS-033885.htm

System memory features
1.5V DDR3 SDRAM SO-DIMMs with gold plated contacts
Support for 1.35V low voltage DDR3, a new JEDEC specification

Můj model již ovšem:
1.5 V DDR3 memory modules are not supported:
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-034586.htm
jarino1978 (8045)|6.12.2013 19:27
tak ja si musím počkať do útorka, kedy by mala pamäť doraziť :-((( To je hrozné, mať železo doma a nejde :-(((
Heartwork (2358)|6.12.2013 19:44
To by mě zabilo. :-E

Okamžitě bych jel do prvního krámu a tam ji za těch pár peněz koupil.
Ještě k tomu ti do toho vlezl víkend, že. :-!!!:-D:-D:-D
jarino1978 (8045)|6.12.2013 19:56
od včerajška volám všade, ako chuj a nikde žiadna 1,35V, všade len 1,5V.
V alze majú na centrále , ešte mi možno zašibe a zajtra poletím 130 km pre ňu. Škoda, že nebývam bližšie k Blave, asi by som fakt neváhal.
http://www.alza.sk/crucial-so-dimm-4gb-ddr3-1600mhz-cl11-d379573.htm
Heartwork (2358)|6.12.2013 20:03
jarino1978 (8045)|6.12.2013 20:09
no prehliadol som to. to vieš, to nadšenie:-E

Inak žeby mi niekto zajtra pamäť vyzdvihol z blavy z alzy a niekde okolo blavy by sme sa stretli, pomooooooooooooooooc:D
Hmm (1739)|6.12.2013 23:17
Kdyby u OPPO nevyhodili z firmwaru přehrávání BR ISO a BDMV z úložiště, tak by modifikace Darbee (103D) byla i přes tu cenu jasná volba pro toho, kdo jde po obrazové kvalitě, má TV tak za padesátku a audiočást DK ve stejné ceně či kvalitě. A v podstatě stále je, pokud si vystačí s MKV či jede BR z origoplacek. Podle mě jde primárně o obraz a ne o to, aby to zvládlo kdejaké exotické kódování. Nicméně buďtež s těmi minipočítači spokojeni.
Heartwork (2358)|6.12.2013 23:44
[QUOTE=Hmm;475176]Kdyby...[/QUOTE]
nebyly ryby... :)

[QUOTE=Hmm;475176] Podle mě jde primárně o obraz a ne o to, aby to zvládlo kdejaké exotické kódování.[/QUOTE]
Jde o oboje + multifunkčnost, rozšiřitelnost, nezávislost, modifikovatelnost, podporu a v neposlední řadě o komfort. B-)
MMC bez XBMC bych už pravděpodobně nechtěl.
vivid.sk (11472)|7.12.2013 11:28
[QUOTE=Hmm;475176]asná volba pro toho, kdo jde po obrazové kvalitě[/QUOTE]
Som naozaj zvedavy, ci by si rozoznal pri slepom teste obraz z nejakej GPU (iGPU) za par supov ako z tejto masinky pri prehravani originalneho BD / pripadne do akej miery by bol obraz lepsi/horsi po vypnuti akehokolvek processingu v OPPO (ak to vobec ide).

Dovolim si tvrdit, ze podstavne vacsi vplyv na obraz ma processing v TV (zial, aj ten nevypinatelny - v niektorych pripadoch).


-------------------------
update: OPPO robi vlastny processing aj pri obraze, ktory nescaluje (teda, pri original BD 1:1 vystupe), co je ale kuleha, pretoze v tom pripade uz neporovnavas cisty obraz "as is", ale upravu obrazu. V tom je ale rozdiel. To je akoby si na jednom vstupe zapol doostrovanie +10% a na druhom ponechal povodne. Ktory obraz by bol subjektivne lepsi?
jarino1978 (8045)|7.12.2013 12:10
no voľako som to nevydržal :-E , ráno som bol vymeniť 1,5V ram, teraz mám 1,35v a ide to :-!!!. Terazky inštalujem win a potom ideme hádam už konečne na to. :D
jarino1978 (8045)|7.12.2013 19:13
tak a je tu prvý problém = 24p.
Inak po inštalácií Win 7 bolo treba manuálne inštalovať drivers na audio, grafiku a lan. to len tak na zahriatie. po kompletke mi vo wine ponúkalo rozlíšenie 1920x1080/od 24p až po 60p. Čo by bolo ok. v xmbc som nastavil 1080p, auto zmenu hz podľa videa, vykresľovanie DXVA2 + HW akc. Nuž ale pri prehratí 24p zdroja išlo video hnusne trhane, čiže nie nativ. Teraz mi pre zmenu robí presne to isté, ako Heartworkovi, čiže vo wine mi ponúka refresh už len z ničoho nič 50i/p a 60i/p. Tak idem bojovať ďalej. :D
tdlmarek (1566)|7.12.2013 19:21
[QUOTE=jarino1978;475233]tak a je tu prvý problém = 24p.
Inak po inštalácií Win 7 bolo treba manuálne inštalovať drivers na audio, grafiku a lan. to len tak na zahriatie. po kompletke mi vo wine ponúkalo rozlíšenie 1920x1080/od 24p až po 60p.[/QUOTE]
To je snad samozřejmost :)

Důležité však je, že Intelí drivery označují režim 23.976 jako "23p". S tímhle by to mělo jít krásně plynule.
jarino1978 (8045)|7.12.2013 19:38
teraz sa k TV nedostanem. ak chce niekto helpnúť, tak sa vopred spýtam, ako máte nastavené refresh monitora vo wine a ako máte nastavené xmbc, čo sa týka videa. :-R
vivid.sk (11472)|7.12.2013 19:49
[QUOTE=jarino1978;475238]ako máte nastavené refresh monitora vo wine[/QUOTE]
Je to uplne jedno, XBMC si to ajtak prepne po starte filmu. Kludne pouzi 60Hz. Pri 23/24Hz bude subjektivne pomalsie interface XBMC, koli nizsiemu fps pri prekreslovani.
A co sa tyka XBMC, uz tu bolo popisane asi vsetko. Hlavne si nezabudni zrusit checkbox "windowed fulscreen", o com som pisal v tomto vlakne.
Takisto zapni autorefresh, rate, zapni Sync playback to display (podla videa). Takisto odporucam zapnut vo windowse Aero.

V nastaveni GPU (na urovni ovladacov) by si mal vidiet moznost volby 1080p/23Hz aj 1080p/24Hz, ako uz spomenul marek. Prekontroluj!
jarino1978 (8045)|7.12.2013 21:30
no bola to úplná prkotina. Nastavenie refresh TV sa musí nastaviť natvrdo cez systém winu ( pravé tlačítko myši + rozlíšenie obrazovky ) a nie cez prostredie ovládačov intel ;)

Mám nastavený refresh 50p, teraz si to sám XMBC prepína podľa fps videa, čiže ide automaticky korektne 24/50/60p. Paráda. Takže môžem nastavovať XMBC. :-!!!


Inak okrajovo : ten NUC je proste paráda, krpatý, rýchly, tichý. Super.
vomic (671)|8.12.2013 08:39
doporučuji tuto www kde najdeš návod i autoinstaler pro rozchození dálkového ovladače RC6 pod WIN s tím, že pomocí zeleného tlačítka na dálce můžeš přímo z windows spouštět XBMC. Je tam i návod jak si namapovat ovladač dle své potřeby
http://xbmccustomregis.sourceforge.net/remote_auto.html
http://xbmccustomregis.sourceforge.net/remapping.html
Heartwork (2358)|8.12.2013 09:24
[QUOTE=jarino1978;475248]
Inak okrajovo : ten NUC je proste paráda, krpatý, rýchly, tichý. Super.[/QUOTE]
Vzhledem k novému hardwaru a použití OpenELEC, jsem měl ten start malinko komplikovanější, ale zase takový porod to nebyl.

S řešením NUC, OpenELEC, XBMC jsem navýsost spokojen - je to fakt luxus a za nějakou hloupou krabičku už bych neměnil. 8-)
Chodí to svižně, OpenELEC / XBMC bez nutnosti instalovat nějaký operační systém je pecka, rychlý start, 23,976 je nejlepší, co jsem viděl, přepínání video výstupu dle FPS videa pracuje na jedničku + všechny ty možnosti kolem...
o přehledné knihovně médií s obrázky z IMDb a informacemi z CSFD a luxusním ovládáním pomocí Harmony One, ani nemluvě.

Za mě jednoznačně ano - nejlepší MMC pro rok 2013/14 bylo nalezeno. Všem tipařům a rádcům velké DÍKY! :BB:
jarino1978 (8045)|8.12.2013 09:39
no ja si na výsledný verdikt ešte chvíľočku počkám. Čo som testoval obraz, tak jednoznačne súhlas, je to špička. Pomaličky si ladím xmbc podľa seba, už mi ku šťastiu chýba len tá diaľka.
Ja mám auto štart poriešený cez win, kde sa mi po štarte spustí hneď xmbc. Inak štart xmbc od zapnutia pc je cca 15s.

@vomic : thx
Heartwork (2358)|8.12.2013 10:05
[QUOTE=jarino1978;475265]Inak štart xmbc od zapnutia pc je cca 15s.[/QUOTE]
Stejné jako na OpenELEC, též cca. 15 sec.

Dal sis tam ten new BIOS v. 022? Sledovat se to asi vyplatí spíše mě, měla by přijít nějaká oprava toho, abych nemusel používat po čisté instalaci fix na to IR (aby mi jelo Harmony) + nějaká oprava Intel VA driveru (do té doby mám vypnuto VAAPI a povolen Frame Multi Threaded Decoding - ve Frodu myslím ani není), ale to už bude spíše záležitost programátorů na freedesktop.org.

Používáš asi poslední stabilní verzi XBMC Frodo, že? Já tam "musel" dát alpha verzi Gotham (development build), v té jsou již nějaké ty "linux opravy" pro můj hw a všechno (až na IR), mi hned funguje. Předpokládám, že Gotham stabil se objeví nejdéle v lednu 2014, zatím mě to čekání nijak výrazně neomezuje.
RoPo (6061)|8.12.2013 11:15
Chlapi, jsem rád, že jsem vás navedl tím správným směrem. :-!!!
Přeji hodně spokojených a bezproblémových hodiny s tímto malým HTPC.
Šťastné a Veselé! :BB:
tdlmarek (1566)|8.12.2013 11:29
[QUOTE=Heartwork;475263]Za mě jednoznačně ano - nejlepší MMC pro rok 2013/14 bylo nalezeno. Všem tipařům a rádcům velké DÍKY! :BB:[/QUOTE]
Vida, takže jsme se po 15 stránkách přecejen vrátili k HTPC :) Tyhle zkušenosti jsou neuvěřitelně cenné a rád slyším, že doba skutečně pokročila a HTPC už dnes nemusí být jen drahým koníčkem nadšenců, které baví pořád něco konfigurovat a ladit. Intel tady prostě boduje tím, že nabízí levný, ale výkonově dostatečný hardware jako prakticky hotové řešení, a přitom nezapomíná na takové důležité drobnosti jako je přibalené pasivní napájení a hardwarová podpora IR. Samozřejmě stejnou měrou se na konečném výsledku podílí i vývojáři OpenELEC/XBMC, kteří pro změnu nabízí hotové řešení v oblasti softwaru.

Jinými slovy už vím, co doporučovat náročnějším zájemcům o přehrávání multimediálního obsahu v obýváku. I když já osobně bych na zadním panelu NUCu rád viděl ještě klasický S/PDIF výstup. Nestálo by je to nic, ale NUC by se tím stal zajímavým i pro uživatele s tradičním stereem.

Každopádně vítejte do klubu HTPC, zpátky už chtít nebudete :D
sanchez13 (1071)|8.12.2013 16:12
[QUOTE=tdlmarek;475272]Každopádně vítejte do klubu HTPC, zpátky už chtít nebudete [/QUOTE]
uplny suhlas :-E

[QUOTE=kubrt8;475302]Oplati sa naozaj za tie peniaze co poskladali alebo staci aj NUC krabicka od Intelu + nejaky BD prehravac. Chcem bezat pod WIn7 + XBMC, budem vyuzivat aj ten Win.[/QUOTE]
Co vsetko chces na tom win7 robit ? Lebo ta suma je podla mna poriadne predrazena.
Musi to byt naozaj uplny pasiv ? Lebo podla ohlasov ten NUC je tichy aj ked ma aktivne chladenie...
vivid.sk (11472)|8.12.2013 19:36
A to chces len na XBMC, ci aj na nieco ine? Lebo ak len na XBMC, tak to je riadny overkill - klasicke ojebanie zakaznika, ktory o tom nema ani paru.

[QUOTE=kubrt8;475302]Zhanam uplny pasiv s BD mechanikou.[/QUOTE]
Taketo hlasky mam uplne najradsej. BD mechanika je 10x hlucnejsia ako aktivne chladeny PC, ktory poskladam z aktivnych komponentov (poctivy chladic s nepocutelnou noctuou na 500 otackach a klasicky Seasonic zdroj). Ale to je asi o tom, ze pasivne PC chcu ludia, ktori tiche PC nikdy nepoculi.

Opat: Zdaleka najhlucnejsi komponent je mechanicky HDD a BD/DVD mechanika, potom dlho dlho nic a nasledne ventilatory, ktore su pocut jedine po prilozeni ucha na bednu.
RoPo (6061)|8.12.2013 19:54
Až na to, že bedna od PC má místo na ventilároty. Protože ventilátor, aby byl účinný a tichý musí být velký a s samozřejmě s nízkými otáčkami a k tomu potřebuje místo. Ano v PC bedně není vůbec žádný problém. V takovéto bedně pak opravdu "kravál" může dělat jen nevhodný harddisk.

U menšího zařízení už to může být s konstrukcí a účinností ventilítorů, kvalitou ventilátorů a hlučností horší.
vivid.sk (11472)|8.12.2013 21:17
[QUOTE=RoPo;475336]U menšího zařízení už to může být s konstrukcí a účinností ventilítorů, kvalitou ventilátorů a hlučností horší. [/QUOTE]
Suhlasim. Nielen moze, ale aj je. A prave preto vzdy odporucam pekne skrinky sirky 430mm do Hifi racku. Vyzeraju pekne a spolu s ostatnymi hifi komponentami zapadaju do celeho konceptu v obyvacke.
Naviac nikdy nebude problem s pridanim/vymenou nejakeho komponentu (povedzme DVB-S tuner a podobne).
kubrt8 (47)|9.12.2013 06:59
co sa tyka hluku: teraz mam X Pro s 2x2TB HDD a ventilator toci ako vrtulnik. BD mechaniku chcem len kvoli synovi - ma kvantum rozpravom na DVD. Cize ak aj bude nejaky hluk v mechanike - urcite v tej chvili nebude vadit mne. Ja pouzivam NAS 4x3TB a tam mam vsetko ulozene. V HTPC bude samozrejme SSD.

k pouzivaniu: chcem to mat na Win len z dovodu syna a to su hry - nenarocne. Ta cena zaskocila ja mna - preto ten dotaz, asi pojdem cestou malej NUC skrinky s HAswell procesorom ale asi i5 - nech je rezerva. SSD dam asi trosku vacsie. Otazka je ci pockam na pasiv skrinku (kedy dorazia na Sk alebo Cz ???) alebo skusim to co chalani - tu si ale myslim, ze casom bude pocut aj tento ventilator (dufam, ze sa mylim). Nechce sa mi neskor prehadzovat z jednej skrinky do druhej to asi radsej pockam na tu fanless skrinku aj ked cez Vianoce by som zrovna mal cas na nastavovanie HTPC.
jarino1978 (8045)|9.12.2013 07:35
ja osobne by som sa na BD mechaniku vykašlal. Všetko , čo máš na DVD daj na HDD a máš pokoj.

Inak všeobecne k NUC : DTS-HD je nutnosť nastaviť out WASAPI, inak sa bude video kúsať a nebude prehrávané korektne ani video ( slideshow 1 fps ) a nepôjde ani audio.
Zatiaľ mám ovládanie poriešené cez tablet, samotný NUC je naozaj tichý, počujem ho len z tesnej blízkosti, od 2m ticho. Celkovo je systém veľmi rýchly, osobne dosť oceňujem, že bežím na WIN7, mám možnosť používať kompletne WIN a XBMC. Takže len spokojnosť.
Čo sa týka nastavenia XBMC, tak mám už hádam všetko potrebné, takže si to teraz len a len užívam. S inými krabičkami je to nebe a dudy, takže asi lepšie riešenie som nemohol spraviť. Zatiaľ fakt len maximálna spokojnosť. :-!!!
RoPo (6061)|9.12.2013 08:19
Jak píše Jarino, všechny DVD si převeď na MKV a dej do NASu. Já jsem to tak kdysi udělal a nemám potřebu točícího se kotoučku.
vomic (671)|9.12.2013 08:24
[QUOTE=kubrt8;475387]BD mechaniku chcem len kvoli synovi - ma kvantum rozpravom na DVD.[/QUOTE]
Na rozprávky DVD fakt nejlepší to vše převést do .mkv na NAS
Pokud fakt BR mechaniku mít musíš nebo chceš pak ti doporučuji koupit si k NUCu externí USB Blu-ray mechaniku např. http://www.alza.cz/samsung-se-506bb-cerna-software-d395866.htm

[QUOTE]
k pouzivaniu: chcem to mat na Win len z dovodu syna a to su hry - nenarocne. [/QUOTE]
Nepíšeš kde na tom syn chce hrát hry
za ty peníze co jsi chtěl původně investovat pořídíš jak NUC na XBMC tak i pro syna samostatný herní komp, případně pokud syn chce hrát na TV v obýváku bych synovi k vánocům pořídil na hry konzoly ... pro hraní na TV nemá konzole chybu a je mnohem vhodnější než PC a konzolí vyřešíš případně i ten Blu-ray pokud nekoupíš XBOX360.
RoPo (6061)|9.12.2013 08:38
Na hraní kup synovi konzoli. Pokud tedy očekáváš hraní u TV. Děckám jsem to tak kdysi udělal a maximální spokojenost. Nemusím se starat o HW...
kubrt8 (47)|9.12.2013 08:52
Vdaka, takze NUC + XBOX.
Jarda.Bar (1238)|9.12.2013 09:04
Počkej si, až NUC s Haswelly budou na trhu ve více provedeních. Koupit nyní pomalu jediný dostupný model s aktivním chlazením je podle mě chyba. Za měsíc budeš měnit skříň za jinou.
RoPo (6061)|9.12.2013 09:05
kubrt8: Určitě. Tento modýlek mám taky (čekal jsem, až původní NUC rozšíří o CIR, protože Intel CIR umí a doufal jsem, že se NUC s CIRem objeví), a po dlouhé době jsem se zase začal vrtat v mém pátém HTPC (a určitě ne posledním...). Konečně mohu konstatovat, že je to malé, výkonné, tiché, fungující...fascinující. Ještě čekám na HDMI-CEC adaptér až dojde a bude to snad prozatím "dokonalé" :-E

Jarda.Bar: Čekat se dá donekonečna. Jak někde poznamenal Heartwork - pak bude další a další a zase budeš čekat a nebudeš mít nic. Samozřejmě platí kdo si počká, ten se dočká :-E Nebo taky věčný čekatel. Vyber si.

Dostupný je ještě model s i5. Ale podle mě pro HTPC zbytečné, jen na to hraní by se dal uvažovat. Má výkonnější grafiku.
Žádné jiné modely prozatím nebudou. Očekávám další modely tak v 1/2 až v 3/4 příštího roku. Objeví se maximálně další krabice na NUC2. A ta samostatná krabice lze koupit kdykoliv. Cenový rozdíl mezi hotovým NUC2 od Intelu a samostatnou deskou se zdrojem bez skříně není zas tak velký.
Jarda.Bar (1238)|9.12.2013 09:14
Chtěl jsem tím říct, že je vždy lepší mít z čeho vybírat, než koupit první a jedinou vlaštovku na trhu. Haswell řešení brzy osadí i jiní výrobci a BUDE Z ČEHO VYBÍRAT. Např. aktivní chlazení u MMC je velmi špatný kompromis.
RoPo (6061)|9.12.2013 09:40
No.. dlouho jsem sledoval a sleduji jak to je s Thin ITX. S průběhem dostupností a modelů NUCů to vypadá podobně.
Heartwork (2358)|9.12.2013 10:04
Není nač čekat, není co řešit - vždyť kompletní Intel NUC BOXD34010WYK se dá koupit levněji, než samotná základní deska Intel NUC Wilson Canyon D34010WYB, tak kde je problém.

Když mi nebude vonět ventilátor, tak to přehodím do pasivní skříně Akasa Newton H a bude vyřešeno.
http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Chassis&type_sub=NUC&model=A-NUC03-A1B
Vyjde to levněji, než si koupit samostatnou desku, napájecí zdroj + nějakou pasivní skříň.

Jinak chápu, že možnost výběru je vždy lepší, ale letos již na český trh příliš pasivních kousků postavených na NUC2 pravděpodobně nepřijde.
Stále je tu možnost koupit pasivní řešení od Tranquil PC za 399 liber:
http://www.tranquilpcshop.co.uk/abel-h3/
vomic (671)|9.12.2013 10:11
[QUOTE=Jarda.Bar;475407]Chtěl jsem tím říct, že je vždy lepší mít z čeho vybírat, než koupit první a jedinou vlaštovku na trhu. Haswell řešení brzy osadí i jiní výrobci a BUDE Z ČEHO VYBÍRAT. Např. aktivní chlazení u MMC je velmi špatný kompromis.[/QUOTE]
NUC sice bez Haswellu je na trhu už přes rok a nevšiml jsem si žádný pořádný konkurence ani toho, že by to buď intel nebo někdo jiný udělali pasivní s vyjímkou výše uvedeného Tranquilu. Ani ZOTAC nemá pasivní verzi byť se na mini PC specializuje a má jich plno modelů - oproti Intelu jsou mnohem hlučnější.
Rozhodně bych na to, že bude srtovnatelná alternativa v mini krabičce v pasivu vůbec nesázel byť bych to sám rád viděl na trhu.
tdlmarek (1566)|9.12.2013 10:41
Asi nejznámější konkurence Intel NUC je Gigabyte BRIX, je to v podstatě kopie:
http://www.gigabyte.com/products/list.aspx?s=47&ck=104

Co se týče alternativních skříněk, těch je k dispozici celá řada. Stačí se podívat do materiálů přímo od Intelu. Pravda, většina se vztahuje k první generaci, ale to je jen otázkou času - vždyť Haswelly jsou na trhu teprve týdny.
http://www.intel.com/content/www/us/en/desktops/nuc-ecosystem-enabling-technical-spec.html
RoPo (6061)|9.12.2013 10:57
O Brixech jsem napsal dost tady v tomto vlákně
Jarda.Bar (1238)|9.12.2013 12:26
[QUOTE=Heartwork;475412]Jinak chápu, že možnost výběru je vždy lepší, ale letos již na český trh příliš pasivních kousků postavených na NUC2 pravděpodobně nepřijde.
Stále je tu možnost koupit pasivní řešení od Tranquil PC za 399 liber:
http://www.tranquilpcshop.co.uk/abel-h3/[/QUOTE]

Určitě je zde prostor pro skříň, která dovolí osadit mechaniku DVD/BR a využít tak vnitřního SATA rozhraní, pak pasivní chlazení je podle mě nutnost a X-krát vše předělávat ...
geo65_tempx1 (3)|9.12.2013 12:39
RoPo (6061)|9.12.2013 13:16
Pěkné, ale pro mé potřeby malého HTPC s SSD zbytečně velké.

Jinak další obecný přehled silent krabic a řešení např. zde.
jarino1978 (8045)|12.12.2013 20:06
no, ovládač už mám doma a ako obvykle, problém. cez ovládač NUC len zapnem, no a to je všetko. Skúšal som aj postupy cez odkaz : http://xbmccustomregis.sourceforge.net/remote_auto.html
ale bez úspechu. Helpne niekto s nejakým step by step postupom, ako rozbehať ovládač ?
Ovládač mám : http://www.alza.sk/arctic-mcr1-media-center-remote-control-d290858.htm

OS : W7 Ultimate 64-bit
RoPo (6061)|12.12.2013 20:23
Nefunguje ti ani v XBMC? Tam by mělo fungovat standardně, pokud je ovladač MCE kompatibilní.

Instaloval jsi do Windows ovladač pro CIR?
jarino1978 (8045)|12.12.2013 20:25
ani ťuk. s tým ovládačom len zapnem NUC a nič viac. Neviem ho ani vypnúť, v XBMC nereaguje na nič.
RoPo (6061)|12.12.2013 20:30
Ten ovladač ve Win instalovaný máš?

Pro Win by tě možná ještě mohlo zajímat toto
jarino1978 (8045)|12.12.2013 20:35
ten ovládač vraj nepotrebuje inštaláciu, je plug@play.
RoPo (6061)|12.12.2013 20:51
Který ovladač? CIR nebo MCE?
jarino1978 (8045)|12.12.2013 21:07
no vidíš, aký som ja chobot. CIR driver mi chýbal, kurva. Už to ide :-E
RoPo (6061)|12.12.2013 21:40
Kurva super, ty chobot ! :-E
:-!!!:BB:


Já si tam teď do NUCu zase syslím ten CEC HW, co mě před pár dny dorazil. No jsem zvědav, jak to pošlape.